پاسخگویی 24 ساعته 021-91090039

لپ تاپ استوک چیست؟

لپ تاپ استوک  چیست؟

لپ تاپ استوک به لپ تاپ هایی گفته می شود که نو نیستند. اما این لپ تاپ ها نیز دارای انواع مختلفی می باشند. لپ تاپ های استوک بر اساس موارد گوناگونی تقسیم بندی می شوند. در این مقاله در مورد لپ تاپ های مختلف و همچنین انواع لپ تاپ استوک توضیح می دهیم. همچنین در مورد مزیت های و نکات خرید لپ تاپ های استوک توضیح می دهیم.

 

 

تفاوت لپ تاپ استوک با لپ تاپ های نو

ممکن است که لپ تاپ  استوک با لپ تاپ های نو دارای تفاوت ها و همچنین شباهت هایی باشند. نمی توان به صورت دقیق مواردی را مشخص کرد و از آن ها به عنوان تفاوت لپ تاپ استوک با لپ تاپ تو نام برد.  اما شاید بتوان گفت مهم ترین و عمده ترین تفاوتی که لپ تاپ های استوک، با لپ تاپ های نو دارند این است که قبل از این که شما مالک لپ تاپ هایی که به اصطلاح  به آن ها  لپ تاپ های استوک یا همان لپ تاپ های دست دوم می گویند بشوید؛ این لپ تاپ ها مالک دیگری داشتند. البته می شود از موارد دیگری نیز به عنوان تفاوت های لپ تاپ استوک و لپ تاپ هایی که نو هستند نام برد اما می توان ادعا نمود موردی که به آن اشاره شد شاخص ترین تفاوت این لپ تاپ های استوک با لپ تاپ های نو می باشد.  کیفیت لپ تاپ های استوک با لپ تاپ های نو نیز یکی دیگر از موارد تفاوت لپ تاپ های استوک با لپ تاپ های نو می باشد. اما می توان گفت لپ تاپ های استوک با لپ تاپ های نو، دارای شباهت هایی نیز هستند. حتی بعضی از لپ تاپ های استوک به اندازه ‌ای با لپ تاپ های نو شبیه هستند که نمی توان لپ تاپ های دست دوم را از لپ تاپ های نو تشخیص داد.

 

 

شباهت لپ تاپ های استوک با لپ تاپ های نو

لپ تاپ استوک با لپ تاپ های نو بسیار مشابه هستند هر چند تفاوت این دو نوع لپ تاپ مورد بررسی قرار گرفت اما هر دو آن ها شباهت های فراوانی دارند. معمولا کیفیت و کارایی لپ تاپ های استوک یا همان لپ تاپ های دست دوم مشابه با لپ تاپ های نو می باشد. معمولا کیفیت و کارایی هر لپ تاپ به پارامتر های مختلفی وابسته می باشد. استوک بودن یا نبودن لپ تاپ نمی تواند تاثیر چندانی بر این پارامتر مهم بگذارد.  همچنین علاوه بر کیفیت و کارایی لپ تاپ ها، می توان گفت تاپ های دست دوم یا استوک با لپ تاپ های نو از نظر ظاهری نیز تشابه دارند. البته این مسئله در مورد تمامی لپ تاپ های استوک صدق  نمی کند اما در اکثر موارد لپ تاپ های استوک لپ تاپ هایی هستند که ظاهری مشابه با لپ تاپ های نو دارند و از نظر ظاهری چار آسیب خاصی نشدند. در ادامه با بررسی انواع لپ تاپ های استوک، شما بیشتر با این لپ تاپ ها آشنا خواهید شد.

 

 

 

انواع لپ تاپ های استوک

لپ تاپ استوک دارای انواع مختلفی می باشد. این لپ تاپ ها را نیز می توان مانند بسیاری از وسیله های دیگر از جنبه های مختلفی تقسیم بندی نمود. آشنایی با انواع لپ تاپ های کار کرده یا استوک می تواند به شما کمک کند تا خرید بهتری داشته باشید. در ادامه به چند مورد از پارامتر هایی که  لپ تاپ های استوک بر اساس آن ها تقسیم بندی می شوند می پردازیم.

لپ تاپ های استوک کار نکرده

لپ تاپ استوک کار نکرده یکی از انواع لپ تاپ های استوک می باشد. شاید با شنیدن این عنوان تعجب کنید؛ اما بخش مهمی از لپ تاپ های استوک را لپ تاپ های استوک کار نکرده تشکیل می دهند. در ذهن بسیاری از افراد لپ تاپ های استوک به معنای لپ تاپ هایی هستند که کار کرده می باشند. اما در بعضی موارد می توان گفت واژه  کار کرده، نمی تواند معنی و تعبیر دقیقی برای لپ تاپ های  استوک باشد. بلکه معنی و تعبیر دقیقی تری برای لپ تاپ های استوک وجود دارد. شاید بتوان گفت اصطلاح دست دوم، تعبیر و مفهوم دقیق تری برای لپ تاپ های استوک می باشد. در واقع این نوع از لپ تاپ های استوک، لپ تاپ های مرجوعی هستند.

 

 

لپ تاپ های مرجوعی

امروزه بعضی از فروشگاه ها و یا بعضی از شرکت ها، اقدام به فروش اجناس خود به صورت مجازی می کنند.  معمولا برای افزایش تمایل مشتری ها به خرید اینترنتی این فروشگاه ها یا شرکت ها امکان بازگشت دادن محصول یا مرجوع کردن آن را به مشتری های خود می دهند. البته می توان گفت این مفهوم یعنی مرجوع کردن اجناس فقط برای خرید های اینترنتی نیست بلکه بعضی از فروشگاه های حقیقی نیز این امکان را به مشتری های خود می دهند. بعضی از فروشگاه های و شرکت های بزرگ و معتبر نه تنها محصول های ساده ای که قیمت کمی دارند را با امکان مرجوع کردن به فروش می رسانند؛ بلکه اقلامی مانند انواع لپ تاپ های را نیز با امکان مرجوع کردن به فروش می رسانند. در این صورت مشتری ها می توانند لپ تاپی را خریداری کرده و بعد از مدتی  آن را مرجوع کنند. البته مرجوع کردن یا به اصلاح پس دادن اجناس مختلف از جمله لپ تاپ ها،  قوانینی دارد. هر یک از فروشگاه ها مجازی و  یا شرکت هایی که اقدام به فروش اینترنتی محصولات خود می کنند؛ قوانین مختلفی را در مورد مرجوع کردن اجناس دارند. یکی از مهم ترین این قوانین، وجود زمان محدود برای مرجوع کردن است. دسته ای از لپ تاپ های استوک را همین لپ تاپ های مرجوعی تشکیل می دهند. این نوع لپ تاپ ها، به دلیل های مختلفی مرجوع می شوند. اما با وجود این که این لپ تاپ های استوک مرجوعی، به نحوی دست دوم محسوب می شوند اما نمی توان بر آن ها نام لپ تاپ کار کرده را گذاشت.  همچنین لپ تاپ های استوک انواع دیگری نیز دارد که در ادامه درباره آن ها بیشتر توضیح می دهیم.

 

 

 

لپ تاپ های استوک کار کرده

بعضی از لپ تاپ های استوک هستند که می توان آن ها را لپ تاپ های استوک کار کرده دانست. بعضی از افراد بعد از مدتی کار کردن با لپ تاپ خود، به دلیل های مختلفی می خواهند لپ تاپ جدیدی داشته باشند. به عنوان مثال بعضی افراد عادت دارند از بروز ترین مدل ها استفاده کنند در نتیجه این افراد باید به صورت مداوم وسیله های الکترونیکی خود، از جمله لپ تاپ را تعویض کنند. زیرا هر یک از برند های تولید کننده لپ تاپ در بازه های مختلفی مدل های جدیدی از لپ تاپ های خود را روانه بازار می کنند. در نتیجه اگر فردی تمایل داشته باشد مدل جدید را استفاده کند؛ لپ تاپ قبلی خود را به عنوان لپ تاپ استوک به فروش می رساند. این لپ تاپ ها می توانند گزینه خوبی برای خرید باشند. همچنین بعضی از افراد می خواهند لپ تاپ های قدیمی خود را به فروش برسانند تا لپ تاپ جدیدی را خریداری کنند. از آن جایی که لپ تاپ، یک وسیله الکتریکی نسبتا گران می باشد؛ اغلب افراد برای خرید لپ تاپ جدید، لپ تاپ قدیمی خود را می فروشند تا این گونه بخشی از هزینه خرید لپ تاپ های جدید را فراهم کنند. این افراد با فروش لپ تاپ های قدیمی، لپ تاپ های جدیدی که کارایی و قابلیت بیشتری از نظر نرم افزاری دارند را خریداری خواهند کرد. این نوع لپ تاپ های استوک  برای کودکان و افراد مبتدی بسیار مناسب می باشد.

 

 

درجه بندی لپ تاپ های استوک

لپ تاپ های استوک، با توجه به ویژگی های مختلف به  دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند.  لپ تاپ استوک را در صورتی که کمتر از 6 ماه کار کرده باشد؛ در درجه کیفیA   قرار می دهند. این لپ تاپ ها علاوه بر این که از نظر نرم افزاری کاملا سالم هستند دارای ظاهر  سالم و تمیزی می باشند. به نحوی که این لپ تاپ ها، ظاهری بسیار مشابه با لپ تاپ های نو دارند زیرا دارای هیچ خط و خشی نمی باشند. ممکن است بر بدنه لپ تاپ های استوک، خط یا خشی وجود داشته باشد که این نوع از لپ تاپ ها، در درجه کیفی پایین  تر از A  رده بندی می شوند. اما لپ تاپ های استوک را به غیر از مدت زمانی که کار کردند؛ بر اساس ویژگی های ظاهری و نرم افزاری نیز تقسیم بندی می کنند.

 

 

بهترین برند لپ تاپ استوک

لپ تاپ استوک، می تواند برند های مختلفی داشته باشد. اگر شما می خواهید لپ تاپ استوک خریداری کنید باید بدانید بین لپ تاپ های استوک، می توانید برند مورد علاقه خود را پیدا کنید. بهترین برند لپ تاپ استوک با توجه به پارامتر ها و عامل های مختلفی می تواند متفاوت باشد. با پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات، شرکت ها و برند های معتبری شروع به تولید لپ تاپ کردند. هر یک از این شرکت ها و برند های مختلف هر ساله با ارتقا تکنولوژی خود سعی می کنند؛ با یکدیگر رقابت کنند. شرکت هایی که لپ تاپ هایی با کیفیت بالا تولید می کنند، محصولاتی کارآمد و با دوام خواهند داشت. لپ تاپ های تولید شده توسط این شرکت ها، می تواند انتخاب مناسبی برای خرید لپ تاپ استوک باشد. در ادامه در مورد چند مورد از این برند ها، توضیح می دهیم.

 

 

مک بوک استوک

یکی از بهترین شرکت هایی که اقدام به تولید لپ تاپ نموده است؛ شرکت اپل می باشد.  این برند بسیار معتبر، مک بوک هایی با کیفیتی را در بازار های جهانی دارد. مک بوک  استوک می تواند یکی از بهترین گزینه ها،  برای خرید لپ تاپ باشد. شرکت اپل با سابقه طولانی خود در زمینه تولید محصولات الکترونیکی، توانسته رضایت  بسیاری از مشتری ها را جلب کند. لپ تاپ های شرکت اپل از نظر نرم افزاری بسیار کارآمد و پیشرفته هستند. همچنین می توان گفت این لپ تاپ از نظر سخت افزار نیز،  بسیار با قابلیت و استقامت هستند. مک بوک های استوک، به دلیل کیفیت لپ تاپ های شرکت اپل می توانند انتخاب مناسبی باشند. لپ تاپ های استوک شرکت اپل، در مدل ها و اندازه های مختلفی وجود  دارد.

 

لپ تاپ استوک اچ پی

اچ پی نام یکی از شرکت های تولید کننده لپ تاپ می باشد. مرکز اصلی شرکت اچ پی،  در ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این شرکت به طور تخصصی اقدام به تولید لپ تاپ و همچنین پرینتر و سرور می کند. در کالیفرنیا آمریکا با سرمایه گذاری  Hewlett و  Packard  شرکت اچ پی، شروع به فعالیت نمود. نام این شرکت نیز از دو سرمایه گذار اولیه آن گرفته شده است. برند اچ پی اقدام به تولید لپ تاپ  در سری های بسیار متنوع نموده است. محصولات  این شرکت آمریکایی، جز لپ تاپ هایی هستند که فروش نسبتا بالایی در بازار های جهانی دارند. علت این مسئله، کیفیت  مناسب و کارایی بالا محصولات اچ پی می باشد. لپ تاپ های استوک اچ پی بیشتر در مدل های الایت بوک و پروبوک در بازار وجود دارند. این لپ تاپ ها، به سبب کیفیت بالای خود می توانند جز گزینه های شما برای خرید لپ تاپ های استوک باشند. لپ تاپ های استوک، دارای سخت افزار قوی و مقاوم هستند؛ به همین دلیل می توانند گزینه خوبی برای خرید باشند.

 

لپ تاپ های استوک ایسوس

یکی دیگر از بهترین برند های لپ تاپ استوک، برند ایسوس می باشد. کمپانی ایسوس یکی از شناخته شده ترین شرکت هایی می باشد که در دنیا اقدام به تولید لپ تاپ و سایر تجهیزات کامپیوتری می کند. برند ایسوس در آخرین دهه قرن بیستم، شروع به تولید محصولات و تجهیزات رایانه ای نموده است. از آن جایی که لپ تاپ های برند ایسوس، بسیار مرغوب هستند؛ می توانند گزینه مناسبی برای خرید لپ تاپ دست دوم یا همان استوک  باشند. مخصوصا لپ تاپ های ایسوس برای گیمینگ ، یکی از برند های پرطرفدار موجود در بازار تجهیزات کامپیوتری  می باشند. لپ تاپ های ایسوس در مدل های بسیار مختلفی از جمله  N، K، U ،H ،S ،X  و Rog تولید می شوند.

 

 

لپ تاپ استوک لنوو

شرکت لنوو یکی دیگر از شرکت های تولید کننده لپ تاپ می باشد. این کمپانی که در واقع یک کمپانی چند ملیتی می باشد؛ از اواخر قرن بیستم در ایالات متحده آمریکا شروع به فعالیت کرده است. این شرکت از سال 1984  در ایالات متحده آمریکا شروع به تولید تجهیزات کامپیوتری مختلفی نموده است. لپ تاپ های کمپانی لنوو، جز لپ تاپ هایی هستند که به سبب کیفیت ویژه و بسیار بالای سخت افزار خود، شناخته می شوند. این شرکت لپ تاپ های بسیار متنوعی را تولید نموده است. می توان گفت لپ تاپ های تولید شده توسط شرکت لنوو، می توانند گزینه مناسبی  برای خرید لپ تاپ های استوک باشند.

 

لپ تاپ های استوک سامسونگ

لپ تاپ استوک سامسونگ، یکی از بهترین مارک های لپ تاپ می باشد. شرکت کره ای سامسونگ یکی از معتبر ترین شرکت های فعال در حوزه محصولات الکترونیکی می باشد. این شرکت با سابقه ای طولانی، توانسته اعتماد افراد بسیار زیادی را جلب کند. یکی از محصولات کمپانی کره ای سامسونگ، لپ تاپ های این شرکت می باشد. لپ تاپ های سامسونگ در سری های مختلفی تولید می شوند. کیفیت و کارایی این لپ تاپ ها،  باعث شده آن ها نیز،  مانند سایر لوازم تولید شده توسط شرکت کره ای سامسونگ بسیار مورد استقبال  قرار بگیرند. لپ تاپ های سامسونگ،  به علت ویژگی های ممتاز نرم افزاری و سخت افزاری، می توانند برای سال ها مورد استفاده قرار بگیرند. به همین دلیل لپ تاپ های استوک برند سامسونگ، جز بهترین انتخاب ها می باشند.

 

لپ تاپ های استوک سونی

یکی دیگر از بهترین برند های لپ تاپ استوک، لپ تاپ های شرکت سونی می باشد. سونی یک شرکت ژاپنی می باشد. لپ تاپ های سونی، دارای طراحی بسیار زیبایی هستند. این شرکت، لپ تاپ های مختلفی را روانه بازار کرده است. هر کدام از مدل های آن دارای کیفیت بالایی  هستند. لپ تاپ های سونی نیز یکی از گزینه های مناسب برای خرید لپ تاپ های استوک هستند.

 

 

لپ تاپ استوک دل

لپ تاپ استوک دل، یکی دیگر از برند های لپ تاپ استوک می باشد. شرکت دل، یک برند آمریکایی است. مرکز اصلی این کمپانی، در تگزاس ایالات متحده واقع شده است. این شرکت یکی از کمپانی های پیشتاز در زمینه آی تی می باشد. لپ تاپ های  دل در دسته بندی های مختلفی تولید می شوند. لپ تاپ های این شرکت،  برای استفاده حرفه ای و همچنین برای مصارف خانگی نیز تولید می شوند. لپ تاپ های برند دل، به سبب کیفیت بالای خود انتخاب مناسبی به عنوان لپ تاپ استوک یا دست دوم می باشند.

 

 

لپ تاپ استوک ایسر

ایسر یکی دیگر از برند های معتبر لپ تاپ استوک می باشد. این شرکت در واقع یک شرکت چند ملیتی می باشد.  مرکز اصلی کمپانی ایسر در تایوان واقع شده است. لپ تاپ های گیمینگ ایسر می توانند؛ گزینه مناسبی برای خرید لپ تاپ استوک گیمینگ باشد.

 

 

مزایای لپ تاپ استوک

به طور کلی می توان گفت؛ لپ تاپ ها کارایی بسیار زیادی دارند. یکی از مهم ترین مزیت های لپ تاپ ها، نسبت به کامپیوتر های رومیزی قابل حمل بودن آن ها است. با خرید لپ تاپ های استوک، می توانید در هر لحظه و مکانی به اطلاعات و امکانات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید. لپ تاپ های استوک، دارای مزیت های فراوانی هستند.  به دلیل وجود این مزیت های فراوان، لپ تاپ استوک طرفدار های بسیار زیادی دارد. حتی می توان ادعا نمود بسیاری از افراد که لپ تاپ های خود را می فروشند تا لپ تاپ جدیدی خریداری کنند؛ به جای لپ تاپ های نو، لپ تاپ استوک خریداری می کنند. یکی از مهم ترین مزیت های لپ تاپ های استوک، قیمت این نوع لپ تاپ ها می باشد.  قیمت لپ تاپ های استوک از لپ تاپ های نو پایین تر است. به همین دلیل افراد بسیار زیادی ترغیب می شوند که به جای خرید لپ تاپ های نو لپ تاپ های استوک را خریداری کنند. در واقع با خرید لپ تاپ های استوک با کیفیت، می توان به کارایی های یک لپ تاپ نو دسترسی داشت؛ اما این امکانات را با هزینه کم تری به دست آورد. امروزه به دلیل شرایط اقتصادی و گران شدن کالا های وارداتی مانند لپ تاپ، خرید لپ تاپ های استوک می تواند از نظر اقتصادی گزینه بسیار مناسبی باشد.

 

 

 نکات خرید لپ تاپ استوک

برای خرید لپ تاپ های استوک، باید نکاتی را در نظر گرفت. در نظر گرفتن این نکته ها، می تواند به شما کمک کند تا بهترین لپ تاپ استوک را خریداری کنید. اولین نکته ای که برای خرید لپ تاپ های استوک باید در نظر داشته باشید؛ این است که نیاز واقعی خود را بشناسید و سپس اقدام به خرید لپ تاپ مورد نظر خود بکنید. بعضی از افراد، لپ تاپ را برای مصارف ساده و خانگی می خواهند قطعا لپ تاپ مناسب برای این افراد با لپ تاپ های حرفه ای بسیار متفاوت است.  اما به غیر از این مورد یعنی شناخت دقیق نیاز، یکی دیگر از نکاتی که برای خرید لپ تام استوک باید به آن توجه نمود کیفیت لپ تاپ می باشد. لپ تاپ های استوک، باید از نظر  نرم افزاری، بتوانند خواسته های شما را برآورده کرده و کارایی کافی را داشته باشند.

 

 

قیمت لپ تاپ های استوک یا کار کرده

همان طور که گفته شد؛ یکی از مهم ترین مزیت های لپ تاپ های استوک قیمت پایین این لپ تاپ ها می باشد. اما منظور از قیمت پایین، مناسب بودن هزینه لپ تاپ های استوک نسبت به لپ تاپ نو، از همان برند و از همان مدل می باشد. قیمت لپ تاپ های استوک به پارامتر های مختلف و گوناگونی بستگی دارد. برند لپ تاپ های استوک یکی از مواردی است که قیمت لپ تاپ ها را مشخص می کند. همچنین امکاناتی که لپ تاپ های استوک دارند نیز بر قیمت آن ها موثر است. البته به غیر از این دو مورد که بر قیمت لپ تاپ های کار کرده و یا استوک تاثیر گذار هستند؛ مدت زمانی که از لپ تاپ استوک استفاده شده، نیز می تواند بر قیمت آن موثر باشد. معمولا لپ تاپ هایی که بیشتر کار کردند؛ قیمت کم تری دارند.

 

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان