پاسخگویی 24 ساعته 021 910 910 17

راهنمای خرید لپ تاپ استوک اروپایی

خرید لپ‌ تاپ استوک اروپایی

ین روزها، به خصوص در بازار خرید و فروش لپ تاپ، بی‌شک نامِ لپ تاپ‌های استوک به گوشتان خورده است. یا با گریدهای مختلف این محصولات مواجه شده‌اید؛ بدون آن‌که در مورد مفهوم واقعی آن چیزی بدانید. چرا امروزه، ایرانیان به خرید لپ تاپ‌های استوک، رغبت بیشتری نسبت به لپ تاپ‌های نو نشان می‌دهند؟ کدام ویژگی‌های این محصولات، بازار لوازم دیجیتال و الکترونیکی ایران را چنین تحت الشعاع قرار داده است؟ لپ تاپ استوک اروپایی چه مزایایی دارد و هنگام خرید آن باید چه خصوصیاتی را مد نظر قرار داد؟ در ادامه، یکی یکی به تمامی این پرسش‌ها، پاسخ داده می‌شود.
(یکی از اقتصادی‌ترین لپ تاپ‌های بازار را می‌توان، لپ تاپ‌های استوک نامید.)

لپ تاپ استوک اروپایی چیست؟

برخلاف باورهای دسته جمعی مردم که کالاهای استوک را کالاهای دسته دوم و کارکرده می‌نامند یا هنگام خرید آن کمی دو دل و مردد به نظر می‌رسند، باید گفت که کالاهای استوک، در اصطلاح به کالاهای موجود و ذخیره شده در انبارهای برندهای گوناگون، اطلاق می‌گردد. از شگردهای تبلیغاتی و مارکتینگِ کالاها در فروشگاه‌های اروپایی و حتی آمریکایی، قابلیت مرجوع نمودن کالا، تا یک ماه پس از خرید است. این فروشگاه‌ها، هنگام پس گرفتنِ محصولات خود، نیازمند هیچ دلیلی نیستند و حتی تمامی هزینه‌ی کالا را به خریدار بازپس می‌دهند. این ویژگی منحصر به فرد، موجب می‌شود که کالاهای مرجوع شده، که در اکثر موارد فاقد مشکل، سالم و حتی دست نخورده هستند، به انبارهای شرکت فرستاده شوند. از سویی به دلیل آن‌که گاها، این کالاها فاقد کارتن و یا حتی دارای کارتون‌های باز شده می‌باشند، نمی‌توان آن را در دسته‌بندی کالاهای نو قرار داد. در این هنگام است که شرکت‌ها و برندهای مربوطه، کالاها را درجه بندی نموده، آن را در گریدهای مختلف، راهی انبار می‌نمایند. با وجود گسترش روزافزونِ خریدهای اینترنتی، درصد قابل توجهی از مردم، به خصوص جوامع اروپایی و آمریکایی، خریدهای آنلاین را جایگزین خرید حضوری نموده‌اند. همین امر، موجب پدید آمدن شرکت‌های کلانی مانند فلیپ‌کارت و یا آمازون شده است که به منظور مشتری‌مداری و جلب بیشتر مردم، خدماتی مانند قابلیت تعویض، ارجاع و تست 30 روزه را به خریدار می‌دهند. از آن‌جایی‌که کالای بازگشتی دیگر آکبند محسوب نمی‌شود و از سویی، درصد بالایی از این کالاها استفاده نیز نشده‌اند، بستری مناسب برای ورود محصولات جدیدِ تحت عنوان استوک، به بازار باز شد. از این طریق، شرکت‌ها می‌توانستند چنین محصولاتی را در مارکت‌های دیگری مانند جهان سوم به فروش برسانند. از سویی تمامی برندهای نامدار، جهت پیروی از تکنولوژی روز و بالا نگه‌داشتنِ پرچم خود، همواره به دنبال معرفی محصولاتی با ویژگی‌های جدید و خصوصیات به روز هستند. گاه تعدادی از لپ تاپ‌های قدیمی‌تر، در انبار موجود می‌باشند و همزمان بازار باید به دست محصولات جدیدتر بیفتد؛ در چنین زمانی، لپ تاپ‌های استوک با قیمتی بسیار پایین‌تر به فروش می‌رسند که آن‌ها نیز در کتگوری محصولات مرغوب و با کیفیت قرار می‌گیرند.
(لپ تاپ‌های استوک، شامل رده‌بندی‌های متعددی می‌شوند.)

رده‌بندی‌های لپ تاپ استوک اروپایی

لپ تاپ استوک اروپایی بر اساس کیفیت، بازه‌ی خرید تا ارجاع توسط مشتری، مدل و… در چهار درجه بندیِ A, B, C و D قرار می‌گیرند. بدیهی‌ست که این محصولات در هنگام ارائه به شرکت، ساختار و کیفیت کاربردی متفاوتی دارند و نمی‌توان همه‌ی آن‌ها را در یک دسته به فروش رساند. در چنین زمانی‌ست که این درجه‌ بندی‌ها به یاری شرکت فروشنده و خریدارِ لپ تاپ استوک می‌آیند. به این طریق، خریدار می‌تواند متوجه عمر مصرف‌شدگیِ لپ تاپ، عمر باتری، هارد و… محصول گردد.

لپ تاپ استوک اروپایی گرید A

این طبقه بندی از محصول به دو زیر گروه لپ‌تاپ‌های A+ و A++ تقسیم می‌شوند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این گرید از لپ تاپ استوک اروپایی، بهره‌مندی و برخورداری از ظاهری معمولا بی خط و خش و زیبا را می‌توان نام برد. به علاوه، لپ‌تاپ‌های این درجه در نگاه اول حتی ممکن است تفاوتی با لپ‌تاپ‌های آکبند و نو نداشته باشند. معمولا عمر کارکرد لپ تاپ استوک اروپایی گرید A کمتر از 6 ماه می‌باشد. گاهی این دسته از لپ تاپ‌ها، تنها به دلیل فروش نرفتن و ماندن در انباری، در دسته‌ی گرید A به فروش می‌روند. نسخه‌ی A+ و A++ لپ تاپ استوک اروپایی، عموما تغییری با مدلِ نو آن نداشته و کاملا مشابه کالای آکبند می‌باشند. هرچند بسته به مدل لپ تاپ استوک اروپایی خریداری شده، لپ تاپ‌های گرید A+ ممکن است در مقایسه با A++ ها از اندک خراش‌های کوچکی برخوردار باشند که در اکثر موارد می‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

لپ تاپ استوک اروپایی گرید B

این دسته از لپ تاپ استوک اروپایی، تنها شامل خط و خش‌های کوچک و قابل چشم‌پوشی می‌باشند. حتی ممکن است در نگاه اول، نتوان به درستی متوجه خش‌های اندک موجود بر روی دستگاه شد. از مهم‌ترین تفاوت این رده با گرید A در قیمت بسیار پایین‌ترِ این دسته از کالاها می‌باشد که لپ تاپ استوک اروپایی در رده‌ی B قیمتی بسیار مقرون به صرفه‌تر و اقتصادی‌تر از کالاهای رده‌ی A دارند. این در حالی‌ست که از نظر عملکرد، دستگاه با اصالت و سالم می‌باشد و فاقد کوچک‌ترین تفاوت عملکردی با کالاهای رده‌ی A است. بدیهی‌ست که هرچه مدل لپ تاپ به D نزدیک‌تر شود؛ آن لپ تاپ استوک، معایب بیشتری را متوجه خود می‌دارد. ضمن این‌که به همان میزان، قیمت کالا نیز پایین‌تر خواهد بود.

(برندهای HP، DELL، Lenovo و ایسوس را می‌توان از به نام‌ترین برندهای لپ تاپ‌های استوک اروپایی دانست.)

درباره لپ تاپ استوک اروپایی

فروشگاه‌های اروپایی نیز جهت جلب خریداران خود و تبلیغات محصولاتشان، به مشتری، خدمات 30 روزه‌ی مرجوع ساختن، تعویض و تست لپ تاپ را ارائه می‌دهند. در صورت پس فرستاده شدنِ کالا به فروشگاه و یا شرکت مربوطه، لپ تاپ به نمایندگی‌های آن برند ارجاع پیدا کرده، در دسته‌ی لپ تاپ استوک اروپایی قرار می‌گیرند. این محصولات عموما فاقد کارتن هستند و از انبارهای کشورهای اروپایی، به بازارهای جهان دوم و سوم، صادر می‌شود. این کالاها از طریق مرز و با عنوان لپ تاپ استوک، وارد چرخه‌ی بازار شده و مطابق با نیاز خریداران، به فروش می‌رسند. در اکثر مواقع، مدل‎های مربوط به لپ تاپ استوک اروپایی، شامل برندهای محبوب و مشهور HP، Lenovo و DELL می‌شوند. ضمن این‌که این لپ‌تاپ‌ها، کاربردهای متنوعی را متوجه خود می‌سازند که می‌توان از میان آن‌ها به لپ‌تاپ‌های گیمینگ، صنعتی، لمسی، نازک و… اشاره کرد. لپ تاپ استوک اروپایی عموما از مرز خلیج فارس و از طریق دبی وارد کشور می‌شود.

راهنمای خرید لپ تاپ استوک اروپایی

در صورت خرید لپ تاپ استوک اروپایی، اولین نکته‌ای که باید آن را به خاطر سپرد، خرید از فروشگاه‌های معتبر و متعهد می‌باشد. به خصوص هنگام خرید از فروشگاه‌های اینترنتی، باید دقت داشت که سودجویان بسیاری در صدد کلاهبرداری و فروش اجناس قلابیِ خود با عنوان لپ تاپ استوک اروپایی و اصل، هستند. هنگام خرید لپ‌ تاپ‌های استوک، تست عملکرد و خرید از فروشگاه‌های قابل اطمینان را فراموش نکنید. ضمن این‌که، نسخه‌ی استوک لپ تاپ‌های اروپایی، معمولا با توجه به رده‌بندی لپ تاپ، تا چند برابر از نسخه‌ی آکبند، ارزان‌تر و اقتصادی‌تر هستند. در بسیاری از موارد این لپ تاپ‌ها حتی کار هم نکرده‌اند و در بالاترین میزان، تنها 30 روز مورد استفاده قرار گرفته‌ شده‌اند. به این ترتیب، هنگام خرید لپ تاپ استوک اروپایی مدِ نظر خود، حتما ابتدا از اصالت کالا و معتبر بودنِ فروشنده، اطمینان حاصل نمایید. به منظور تست عملکرد، حتما پورت‌های مختلف، تمام کلید‌های کیبورد، باتری و شارژر، شارژدهی باتری و تاچ پد آن را بررسی نمایید. بسیاری از سودجویان قصد فروش لپ‌تاپ‌های استوکِ در حد نو را با عنوان آکبند دارند؛ که شما با تست کیفیت و فیزیکیِ دستگاه تا حدودی متوجه کارکردگی آن شوید. فروشگاه‌های معتبر و قابل اعتماد معمولا بر روی کالای خود، برچسب استوک می‌زنند و قصد فریب خریدار را ندارند.

مزایای خرید لپ تاپ استوک اروپایی چیست؟

• لپ تاپ، به عنوان رایانه‌ی همراه کاربران، ابزاری حیاتی در بسیاری از مشاغل و زمینه‌ها می‌باشد. اما گاهی شرکت‌های مختلف که قصد خرید انبوه این کالا را دارند و تمایل به خرید نسخه‌های آکبند و با قیمت بالا را ندارند، به این بازار روی آورده، با قیمت‌های مقرون به صرفه و ارزان‌تر، کالایی مشابه با آکبند را خریداری می‌نمایند. از سویی، بسیاری از افراد به دنبال لپ تاپ‌های با کیفیت و ماندگار می‌گردند؛ منتهی به دلیل عدم استطاعت مالی یا عدم تمایل به پرداخت هزینه‌های گزاف در جهت خرید لپ تاپ آکبند، لپ تاپ‌های ارزان‌تر و با کیفیت مشابه با آکبند را ترجیح می‌دهند. در چنین مواردی‌ست که بازار لپ تاپ استوک اروپایی، به یاری خریداران می‌شتابد.
• در بسیاری از موارد، لپ تاپ‌های استوک فاقد کارکردگی و کاملا نو می‌باشند. هیچ تفاوتی از نظر کیفی، سخت‌افزای و نرم‌افزاری، متوجه این دسته از لپ تاپ‌ها نیست و با قیمتی پایین‌تر، همان کیفیت عملکرد مشابه با دستگاه آکبند را به شما ارائه می‌دهند.
• مشخصات فنی لپ تاپ استوک اروپایی، هیچ تفاوتی با نسخه‌ی نوی آن نداشته و کاملا اصل می‌باشد. اما با پایین‌تر بودن قیمت آن‌ها، موجب صرفه‌جویی بیشتر در هزینه‌های شما خواهند شد.
• فروش لپ تاپ استوک اروپایی، موجب دور ریختن کمتر کالاهای ارزشمند شده، از سلامت محیط زیست نیز محافظت می‌نمایند.

 

(معایب لپ تاپ‌های استوک در مقایسه با مزایای آن‌ها، کمتر به چشم می‌آید.)

معایب لپ تاپ استوک اروپایی

• در گریدهای پایین‌تر این لپ تاپ‌ها، خط و خش‌هایی بر روی محصول دیده می‌شوند که در بسیاری از موارد، کاملا محو و قابل چشم‌پوشی هستند. قیمت بسیار پایین‌تر این دسته از لپ تاپ‌های استوک، کاملا این عیوب را می‌پوشاند. چرا که محصول از نظر ساختار، کیفیت و عملکرد، بالاترین میزان مشابه با آکبند را به شما ارائه می‌دهد.
• با توجه به رغبت بسیاری برندهای معتبر لپ تاپ به عرضه‌ی دائمی مدل‌های جدیدتر و پر زرق و برق‌تر، گاهی پیش می‌آید که لپ تاپی که از زمان فصل فروش آن در اروپا گذشته است، تحت عنوان استوک، به فروش آید. سالم بودن و در حد نو بودنِ این مدل دستگاه‌ها نیز می‌تواند پوششی برای نادیده گرفتن این عیب باشد.
• به طور معمول، خریداران لپ تاپ استوک ممکن است نتوانند رنگ محبوب خود را برای لپ تاپ استوک اروپایی مد نظر پیدا نمایند. هر چند اهمیت این موضوع با وجود قیمت به صرفه‌ی این محصولات، بسیار اندک به نظر خواهد رسید.
• با توجه به ترویج گسترده‌ی خرید لپ تاپ استوک اروپایی، خصوصا در کشور ما، در بازارهای رقابتی، فروشگاه‌های ارائه دهنده‌ی لپ تاپ‌های استوک، معمولا بارها دستگاه را از زیر لنز آزمایشات مختلف، عبور می‌دهند. این تست‌ها شامل تست باتری و شارژدهی، تست رم، تست گرافیک لپ تاپ و تست هارد و عملکرد آن می‌باشد. به این طریق، خریدار می‌تواند از بالاترین کیفیت‌های لپ تاپ‌های استوک، بهره‌مند گردد.

انواع لپ تاپ استوک اروپایی و کاربرد آن‌ها

خرید لپ تاپ استوک اروپایی، با توجه به نوع مصرف کاربر صورت می‌پذیرد. به این منظور که خریدار با توجه به زمینه‌ی کاربری خود، از میان لپ‌تاپ‌های استوک گیمینگ، ورک استیشن، صنعتی و شخصی استفاده می‌نمایند.
• لپ تاپ شخصی: معمولا جهت استفاده‌ی دانشجویان، دانش‌آموزان و مصارف معمولی خانگی خریداری می‌شود. این دستگاه‌ها، در جهت استفاده‌ از برنامه‌های پرکاربردی مانند آفیس ورد، اکسل و… به کار گرفته می‌شوند. بازی‌های اجرایی توسط لپ تاپ استوک اروپایی شخصی، سبک بوده و از پردازنده‌های معمولی بهره گرفته اند.
• لپ تاپ صنعتی: این لپ تاپ‌ها، کاربرد گسترده‌ای در زمینه‌ی حسابداری و برنامه‌ریزی دارند. وزن این مدل از دستگاه‌ها در مقایسه با سایر لپ تاپ‌ها، سبک‌تر بوده و به طور معمول به ماژول اثر انگشت تجهیز شده‌اند.
• لپ‌تاپ گیمینگ: خوراک اصلی گیمرها را می‌توان این مدل از لپ تاپ‌ها نامید. به دلیل سنگین بودن برخی از بازی‌های کامپیوتری که نیازمند سیستم‌های پردازشی بالا و قدرتمند هستند؛ این مدل از لپ‌تاپ‌ها عموما به سخت‌افزای قوی و کارت گرافیکی پیشرفته، مجهز شده‌اند. به علاوه، تجهیز گشتنِ این مدل لپ‌تاپ‌ها به فن‌های قوی، مانع از داغ کردن لپ‌تاپ حین استفاده‌های طولانی مدت و سنگین می‌شود.
• لپ تاپ ورک استیشن: این دسته لپ‌تاپ‌ها، در حالت عادی از سایر مدل‌های لپ تاپ، سنگین‌ترند. پردازنده‌های قوی و رزولوشن‌های بالا را می‌توان از مشخصه‌های حیاتی این دستگاه‌ها نامید. حجم بالای حافظه و رَم اختصاصی و بالای آن، کاملا مناسب طراحان گرافیکی و ویدیوسازان حرفه‌ای‌ست.

(برند لنوو، یکی از پرطرفدارترین برندهای جهانی در زمینه‌ی عرضه لپ تاپ است.)
انواع برندهای لپ تاپ استوک اروپایی
• برند Lenovo: کمپانی چینی – آمریکایی لنوو سال‌هاست یکی از پرفروش‌های بازار لپ تاپ و تجهیزات آی‌تی ایران است. سری Thinkpad این برند، یکی از محبوب‌ترین لپ‌تاپ‌های مارکت جهانی‌ست.
• برند DELL: شرکتی آمریکایی و چند ملیتی‌ست که در زمینه‌ی عرضه‌ی محصولات کامپیوتری، تعمیر، تامین قطعات و سایر محصولات الکترونیکی مربوطه بسیار موفق عمل نموده است. سری inspiron این شرکت، با وجود به کار گیری قطعات پیشرفته، تکنولوژی روز و پردازنده‌های قوی، نگاه جهان را به خود متمرکز نموده است.
• برند HP: یکی از برندهای خوش‌قیمت و با کیفیت که در زمینه‌ی ارائه محصولات جانبی کامپیوتری، از پیشگامان عرصه‌ی آی‌تی می‌باشد. سری EliteBook، Pavilion، Omen و Envy لپ تاپ‌های این شرکت، محبوبیت و شهرت بسیاری را به خود جذب نموده است. این شرکت در زمینه‌ی تولید انواع پرینتر نیز موفقیت‌های بسیاری کسب نموده است.
• برند Asus: شهرت بسیار زیاد این شرکت از نظر ساخت انواع لپ تاپ‌های پیشرفته و سایر لوازم دیجیتالِ آی‌تی، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. معمولا سری ZenBook این برند، یکی از پرفروش‌ترین سری‌های این شرکت تایوانی، نام برده می‌شود. برند ایسوس یکی از محبوب‌ترین برندها در زمینه‌ی گیمینگ و ارائه‌ی قطعات سخت افزاری قدرتمند می‌باشد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان