مرکز تماس 021 910 910 17

نکات مرورگر گوگل کروم در اندروید

مرورگر گوگل کروم یک مرورگر عالی بوده که همه مردم با آن کار کرده اند و هر فردی که آن را در روی کامپیوتر یا موبایلش نصب کرده مطمئنا سرعت بالای آن را تجربه کرده است در این مطلب قصد داریم نکات مرورگر گوگل کروم در اندروید بگوییم.با سایت کیهان بازار همراه باشید.

مرورگر گوگل کروم در روی دو سیستم عامل IOS و اندروید قابل نصب بوده و کسانی که IOS داشته هم می توانید با اپ استور رفته و آن را نصب نمایند علاوه بر این کاربران اندروید هم با مراجعه به گوگل پلی می توانند آن را نصب نمایند.

نکات مرورگر گوگل کروم در اندروید

حرکت کردن بین سربرگ ها در مرورگر گوگل کروم در اندروید:

مرورگر گوگل کروم این امکان را به شما داده که توسط حرکت هایی خاص بتوانید بین تب ها حرکت نمایید این حرکت ها فقط در روش گوشی های آیفون،اندروید و آیپد کار کرده و تبلت های اندروید این قابلیت را ندارند.در تلفن های اندروید انگشت خودتن را هر جای تولبار گذاشته و به طرف چپ یا راست حرکت بدهید.در تلفن های آیفون و تبلت های آی پد انگشتتان را در گوشی صفحه قرار داده بعد به طرف داخل حرکت بدهید می بینید که در درون تب های باز حرکت می کنید.

استفاده کردن از تب لیست در مرورگر گوگل کروم در اندروید :

زمانی که کروم در تلفن همراه شما در حال اجرا بوده کلید تب را بزنید تا همه تب های باز را مشاهده نمایید تب مورد نظرتان را انتخاب نموده تا برای شما برگردد در روی X زده تا تب بسته گردد انگشت خودتان را در روی تب مورد نظر نگه بدارید و آن را به طرف راست یا چب حرکت داده با ببندد.علاوه بر این می توانید با وارد شدن به منوی کروم از گزینه Close All Tabs استفاده نموده تا همه تب های شما بسته گردد.

فعال نمودن بزرگنمایی هوشمند با دو ضربه پشت سر هم:

گوگل کروم به ویژگی به اسم بزرگنمایی هوشمند مجهز بوده برای نمونه اگر شما یک وبسایتی را می بینید که نسخه موبایل نداشته و نسخه کامپیوتر را در تلفنتان می بینید امکان دارد که محتوایی که می خواهید آن را در سایت بخوانید در یک ستون باریک بوده و شما تنها نیاز است که در آن ناجیه دو ضربه پشت سر هم زده تا کروم به صورت خودکار محل را تشخیص دهد و آن ستون باریک را جوری برای شما بزرگ کرده که کل عرض تلفن همراه شما را در بر بگیرد.

انتخاب کردن سریع یک گزینه در منو google chorme :

زمانی که می خواهید یک گزینه را در قسمت مرورگر کروم انتخاب کنید اول شما کلید منو را زده بعد از آن که منو نشان داده شد گزینه ای که دوست دارید را انتخاب نموده و فعالیت های خود را انجام دهید مرورگر کروم یک روش بهترین را برای کاربران اندروید فراهم نموده به این صورت که انگشتتان را در روی گزینه منوی کروم گذاشته و در همان حال انگشتتان را به طرف گزینه ای که می خواهید بکشید و بعد آن را رها نمایید فقط با حرکت دادن گزینه مورد نظرتان انتخاب خواهد شد.

نسخه کامل سایت:

برخی از سایت ها با توجه به اینکه توسط گوشی به آن ها دسترسی دارید نسخه بهینه ای دارند شما می توانید با وارد شدن به منوی کروم و انتخاب کردن گزینه Request Desktop Site کروم خودتان را به عنوان یک کامپیوتر معمولی جا بزنید و نسخه اصلی سایت را برای شما باز نماید.

فلاگس:

نسخه دسکتاپ کروم دارای امکانات زیادی بوده که توسط آدرس Chrome://flags می توانید به آن دسترسی داشته باشید همین قابلیت مرورگر گوگل کروم در اندروید هم وجود داشته که قادر هستید با تایپ کردن به آن دسترسی داشته باشید و فقط در نسخه بتا کروم عرضه شده است.

ذخیره پهنای باند مرورگر گوگل کروم در اندروید:

کروم توسط دو ویژگی پر فایده به نام های Bandwidth-reducing و Pre-loading به شما در هزینه و وقت صرفه جویی خواهد کرد ویژگی Preloading در کروم به صورت پیش فرض فعال بوده و این ویژگی به این صورت عمل کرده که اگر شما قبل از اینکه صفحه بعدی را باز نموده اید آن را حدس خواهد زد و پشت زمینه را برای شما لود خواهد کرد تا زمانی که می خواستید آن را باز نمایید با سرعت بالایی آن را باز نماید توجه داشته باشید که ویژگی Preloading در اتصال های وای فای به صورت پیش فرض فعال بوده تا در زمان استفاده کردن از اینترنت موبایل سبب اتلاف هزینه و پهنای باند نگردد.

یکی دیگر از ویژگی ها Bandwidth Saving بوده که باید آن را به صورت دستی در تنظیم ها مرورگر خودتان فعال نموده و زمانی که فعال باشد با ارسال کردن درخواست به مرورگر برای از شدن یک صفحه آن درخواست اول به سرورها گوگل انتقال یافته و بعد از آن سرورهای گوگل آن صفحه را باز خواهند کرد و نتیجه آن توسط سرورهای گوگل برای شما ارسال خواهد شد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان