مرکز تماس 021 910 910 17

روش های کاهش مصرف اینترنت در اندروید

روش هایی برای کاهش مصرف اینترنت در اندروید

اگر مقدار هزینه مصرف اینترنت در قبض تلفن همراه شما زیاد شده و یابسته اینترنت همراه شما سریع تمام می شود وقت آن رسیده که کنترل بیشتری را در روی داده های تلفن همراه انجام دهید.در این مطلب قصد داریم چند روش برای کاهش مصرف اینترنت تلفن همراه در سیستم عامل اندروید بپردازیم:

زمانی که استفاده نمی کنید داده ها را خاموش نمایید:

اگر شما از یک بسته اینترنت دارای محدودیت حجم استفاده کردید. واضح بوده که زمانی که قصد استفاده کردن از آن را دارید باید داده ها تلفن همراه را خاموش نمایید.این خاموش کردن سبب شده که مطمئن شوید اپلیکیشن هایی که در پس زمینه در حال اجرا بوده از اینترنت خط تلفن همراه شما استفاده نخواهند کرد. علاوه بر این انجام این کار سبب کاهش مصرف باتری هم خواهد شد.

تعیین کردن محدودیت مصرف کردن داده:

شما می توانید به راحتی در روی مقدار مصرف داده ها نظارت داشته باشید و از راه تنظیم های اندروید یک محدودیت شخصی را در روی آن بگذارید. برای این کار به بخش Data Usage بروید در این صفحه می توانید ببینید که تلفن همراه شما در یک زمان مشخص چه میزان از داده های تلفن همراه را استفاده نموده است و علاوه بر این مقدار مصرف شدن هر آپ به صورت جدا چه میزان می باشد.

شما می توانید با توجه به حجمی که بسته اینترنت شما داشته برای داده های خودتان محدودیت ایجاد نموده به گونه ای که با مصرف کردن حجم مشخصی از داده اتصال اینترنت شما قطع گردد. علاوه بر این قادر هستید یک محدودیتی را هم به صورت اخطار در زمانی که اینترنت مصرف می کنید با کشیدن خط خاکستری به بالا تعیین کنید.

جایگزین کردن اپلیکیشن های پر مصرف:

اپلیکیشن هایی بوده که از اینترنت خط شما زیاد استفاده کرده به همین خاطر سعی کنید از این اپلیکیشن ها استفاده نکنید و از اپلیکیشن های دیگری استفاده کنید . علاوه بر این می توانید از اپلیکیشن هایی استفاده کرده که داده کمتری مصرف کرده تا سبب کم شدن هزینه اینترنت شما شود.

استفاده کردن از مرورگر کم مصرف برای کاهش مصرف اینترنت :

مرورگرهای زیادی فروشگاه گوگل پلی موجود بوده که سبب صرفه جویی زیاد در اینترنت خواهد شد. دو نمونه از آن ها Opera Mini و UC Browser Min می باشند.علاوه بر این Flynx با لود کردن لینک ها در پس زمینه و استفاده کردن از روش های گوناگون برای حذف کردن جاوا اسکریپت و تبلیغات اضافه در صفحه سبب کم شدن مصرف داده در زمان وبگردی خواهد شد.

تنظیم کردن آپدیت نرم افزارها فقط از راه وای فای:

شما قطعا دوست ندارید که زمانی که از بسته اینترنت محدود تلفن همراه استفاده می کنید اپلیکیشن ها به صورت خودکار آپدیت شوند. برای این کار اپلیکیشن گوگل پلی را اجرا نموده و از قسمت تنظیمات در بخش Auto-update apps می توانید تعیین کرده که اپلیکیشن ها فقط از wifi به صورت خودکار آپدیت شده با کلا خودکار آپدیت نگردند.

برای کاهش مصرف اینترنت محدود نموده مصرف کردن داده در پشت زمینه  :

اگر از اپلیکیشن هایی استفاده می کنید که سبب مصرف زیاد داده خواهد شد. کاری که می توانید انجام دهید این است که مصرف کردن داده ها به وسیله آن ها را در وقتی که ازآنها استفاده نکرده اید یا در پشت زمینه در حال اجرا بوده را محدود نمایید.با رفتن به قسمت Data usage قادر هستید یک لیستی از اپلیکیشن ها و مقدار استفاده هر کدام از داده گوشی هوشمند را ببینید.

فعال کردن فشرده سازی داده ها در مرورگر کروم برای کاهش مصرف اینترنت :

اگر شما هم از مرورگر کروم در اندروید استفاده می نمایید. مطمئن شوید که قابلیت صرفه حویی در آن ها فعال بوده و این امر با فشرده کردن اطلاعات رد و بدل شده انجام می شود و در کل سبب کم شدن مصرف اینترنت خواهد شد.برای انجام این کار از مرورگر قسمت تنظیمات را رفته و از قسمت data saver  گزینه on را فعال نمایید.

فشرده سازی کردن با opera max:

نرم افزار opera max همه داده های شما را قبل از ارسال به تلفن همراه شما فشرده خواهد کرد و سبب کاهش مصرف داده تلفن همراه شما می شود.این ویژگی در زمان وبگردی کردن ،مشاهده کردن ویدیو،گوش دادن به موسیقی و فعالیت آنلاین دیگر عمل خواهد کرد.ولی دقت داشته باشید که کیفتی ویدیوهای آنلاین در این روش کاهش پیدا خواهد کرد ولی حجم مصرفی شما هم کم خواهد شد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان