مرکز تماس 021 910 910 17

روش هایی برای عکاسی بهتر با موبایل

روش هایی برای عکاسی بهتر با موبایل

درخیلی از اوقات برای ثبت کردن یک تصویر عالی با دوربین تلفن های هوشمند و عکاسی بهتر با موبایل همان شرایطی را باید فراهم نمایید که در زمان ثبت عکس با دوربین های حرفه ای احتیاج می باشد داشتن یک دید خوب برای ایجاد کردن صحنه،شرایط نوری خوب و داشتن یک درک درست از عمق میدان در عکسبرداری است.

عجله نکردن:

اولین گوشی های هوشمند قابلیت عکاسی سریع را در اختیار کاربر قرار داده است تا آن ها مجبور نشوند برای ثبت کردن یک عکس دوربین خودشان را همیشه همراه خود داشته باشند.البته کارایی خوب دوربین این گوشی های هوشمند تنها این موارد نیست برای ثبت کردن سریع تصویر ،کم کردن کیفیت عکس هایی که ثبت می شود به وسیله این دوربین ها سبب این موضوع خواهد شد.ولی الان دوربین های تلفن همراه تا اندازه پیشرفت کرده که قادر هستند تصاویری با کیفتی مثل دوربین های معمولی را ثبت نمایند و توجیهی هم برای عکاسی با کیفیت پایین و عجله وجود ندارد.

پس توصیه اول ما به شما این است که عجله نداشته باشید اول سعی کنید ار فراهم کردن یک محیط مناسب عکسبرداری مطمئن شده ،سوژه خوبی را پیدا کرده و پس از آن دنبال یک شرایط و زاویه و نوری گشته و مکانی را که فکر می کنید مخاطب جذب آن شده پیدا کنید این موارد سبب ثبت یک تصویر خوب خواهند شد.

رعایت کردن اصول ترکیب بندی برای عکاسی بهتر با موبایل:

خیلی از کارهای معمول در زمان طراحی کردن یک صحنه برای عکسبرداری در خیلی از اوقات سبب شده تا با یک تصویر خروجی عالی روبرو شوید قرار دادن یک خط افق در وسط صحنه یکی از این موارد بوده و سبب شده که تصویر نامتعادلی را فراهم نمایید و مخاطب شما بین زمین و آسمان سردرگم گردد یاد گرفتن تعداد کمی از اصول ترکیب بندی هم قادر هست یک تغییر مثبتی را در عکاسی شما با اسمارت فون فراهم نماید.

تلاش کنید تا این اصول ترکیب بندی را یاد گرفته و اصول مهمی که ممکن است یکی از اصول قرار دادن سوژه های مهم در تصویر با فاصله یک سوم از یک طرف باشد این کار سبب می شود سرعت عکسبرداری شما بهبود یابد همچنین بدانید که بریدن عکس هم می تواند به ترکیب بندی عکس کمک شایانی نماید یک برش ساده سبب شده عکس شما به یک شاهکار تبدیل گردد.

نزدیک شدن به سوژه:

یکی از مشکلات بزرگ در زمان عکسبرداری با دوربین تلفن های هوشمند این بوده که ویژگی زوم اپتیکال در اختیار شما قرار نگرفته و هر مرتبه با زوم دیجیتالی کردن با میزان زیادی کژی و نویز در تصویر کنار بیایید برای داشتن یک عکس بهتر علاوه بر این نیاز است که به کمترین مقدار ممکن تصویر ثبت شده خودتان را برش بدهید پس پیشنهاد ما این است که تا می توانید به سوژه عکستان نزدیک بشوید.

استفاده نکردن از فلش ال ای دی:

نوی یک فلش ال ای دی دوربین در گوشی های هوشمند امکان دارد کمی زیادی بوده و بازتاب و سایه های زیادی را تولید نماید سبب شود که رنگ سوژه مورد نظرتان برای عکسبرداری غیر طبیعی شود.پس توصیه می کنیم که فقط از فلش ال ای دی اسمارت فون در تاریکی مطلق استفاده نمایید.

استفاده کردن از یک برنامه دوربین متفاوت:

برنامه هایی که به صورت پیش فرض در روش تلفن هوشمند شما بوده مناسب است ولی اگر قصد دارید تا عکس های عالی را بگیرید می توانید از یک برنامه بهتر استفاده نمایید برنامه های دوربین شخص ثالث معمولا ویژگی های بیشتری را ارائه خواهند داد.

یاد گرفتن تنظیمات برنامه دوربین:

یکی از مزایای بزرگ داشتن یک برنامه دوربین شخص ثالث این بوده که دارای گزینه های زیاد و ترفند ها برای بهبود یافتن صحنه مورد نظر عکاسی می باشد قابلیت هایی مثل تنظیم دیافراگم،سرعت شاتر دوربین و مقدار ISOکه به شما اجازه داده تصویری که به آن علاقه دارید را ثبت نمایید.این تصویر قادر بوده دارای عمق میدان باشد دارای تاری حرکت بوده ،فوق شارپ یا در کل یک تصویر خوبی به شمار رود.

برای عکاسی بهتر با موبایل از فیلتر زیاد استفاده ننمایید:

برنامه اینستاگرام یکی از اولین برنامه هایی بوده که ایده فیلتر را در روی تصاویر گسترش داده و حالا چند برنامه در این زمینه وجدو داشته که به شما کمک می نماید تا در روی عکس های خودتان افکت های گوناگونی بگذارید و سبب شده جلوه تازه ای به آن بدهد ولی به خاطر داشته باشید که نیازی به گذاشتن فیلتر روی هر عکس نیست.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان