مرکز تماس 021 910 910 17

روش صحیح شارژ کردن باتری موبایل

باتری هایی که در تلفن های هوشمندی وجود داشته دارای طول عمر مشخصی بوده و برای شارژ نمودن تلفن همراه و استفاده زیاد از آن ها باید به نکته هایی توجه داشته باشید.مشکل شارژ کردن گوشی طولانی مدت باتری امروزه بیشتر از یک مساله ساده بوده و برخی از مردم به صورت جدی باترس بیش از حد شارژ نمودن روبرو خواهید شد.

شارژ کردن باتری گوشی آیفون در زمان شب سبب افزودن شارژ باتری خواهد شد:

یکی از نکته هایی که معمولا همه متخصصات آن را باور دارند این بوده که تلفن های هوشمند به آن اندازه هوشمند بوده که به آن ها اجازه برای شارژ کردن باتری را نمی دهند قطعه های محافظتی ویژه داخل خود تلفن هوشمند ،لپ تاپ یا تبلت برای همین مورد ساخته شده اند وقتی که باتری لیتیوم یونی درون آن به صورت صد در صد کامل شده عملیات شارژ متوقف خواهد شد و این امر نهایت در یکی دو ساعت انجام خواهد شد.

اگر تلفن هوشمند خود را در زمان شب در شارژ رها نمایید پس از اینکه به صد در صد رسید و شارژ قطع شد وقتی که شارژ به 99 درصد برسد شارژ ذره ای انرژی را مصرف خواهد کرد و آن را به صد در صد خواهد رساند و این به این معنی بوده که باتری از درون خورده می شود و عمر آن کم خواهد شد.

در زمان شارژ شدن قطره ای امکان دارد سبب به وجود آمدن گرما در تلفن هوشمند شما شده و خیلی از متخصصین توصیه می کنند که در زمان شارژ کردن تلفن همراه خود را به صورت کلی از کاور آن خارج نموده و یا دست کم چیزی مثل کتاب و بقیه وسایل را در آن زمان در روی تلفن همراه قرار ندهید و در زیر بالشت خودتان هم آن را نگذارید.با انجام این کارها ممکن است تلفن هوشمند شما گرم شود و این گرما به اندازه ای نیست که سبب آتش گرفتن آن گردد اما به طور قطع با باتری آسیب خواهد زد.

اگر از سیمی که اورجینال نیست و مجوزی ندارد استفاده کرده هم امکان دارد سبب مشکل شود متصل کننده کابل و هسته آن امکان دارد با مشخصات تلفن همراه یا تبلتتان هماهنگ نگردد.

منجمد کردن گوشی:

باتری لیتیوم یونی از دو چیز بدشان می آید گرما و سرمای زیاد شارژ نمودن گوشی به مقدار زیاد در دماهایی که نزدیک به منجمد شدن بوده سبب رخ دادن صفحه ای از لیتیوم آهنی در روی آند باتری خواهد شد ولی این مساله را می توانید حل کنید اما انجام دادن زیاد آن سبب از کار افتادن سریع باتری گوشی هوشمند شما خواهد شد.

علاوه بر باطری همه قطعه های درون تلفن همراه شما در گرما مضر هستند در داخل تلفن همراه یک کامپیوتر قرار دارد و کامپیوترها هم از گرما متنفر هستند برای مثال اگر آیفون خود را در زیر آفتاب بگذارید یک پیغام هشدار برای کاهش دادن دمای تلفن هوشمند خود دریافت خواهید نمود.در فصل تابستان به هیچ عنوان گوشی را در روی داشبورد قرار ندهید.

رسیدن باتری به صفر درصد:

استفاده نمودن از یک تلفن همراه تا وقتی که شارژ آن تمام شود روش مناسبی برای شارژ نمودن باتری نیست.بهتر است که باتری به صفردرصد نرسد.این کار سبب می شود که باتری شما از بین برود شارژ نمودن تلفن همراه به صورت جزئی بهترین روش می باشد.باتری ها از وقتی که تولید می شوند دارای طول عمر مشخصی بوده و داخل آن ها یک شرایط واپاشی و تجزیه قرار داشته و به مرور زمان انرژی کمتری را نگهداری می کنند.

اگر شما هم از آیفون قدیمی 5 یا 6 استفاده می کنید و از خالی شدن شارژ باتری زودتر از وقتی که آن را تهیه کرده اید گلایه دارید دلیل آن تحلیل رفتن ظرفیت باتری به مرور زمان می باشد.

بهترین روش این است که پیش از اینکه گوشی هوشمند شما اخطار دهد آن را به شارژ زده و وقتی که بین 30 تا 40 درصد بود آن را به شارژ بزنید اگر شارژ سریع استفاده می کنید تلفن همراه شما به سرعت به هشتاد درصد خواهد رسید بهتر است آن را در همان حد نگه داشته چون پر شدن صد در صد با این میزان ولتاژ برای باتری شما مشکل ساز است.

هم چنین می توانید مقاله باورهای غلط در مورد باتری گوشی را مطالعه نمایید تا اطلاعات بیشتری نیز در این زمینه داشته باشید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان