مرکز تماس 021 910 910 17

راهکار امنیتی بانکداری الکترونیکی

بانکداری الکترونیکی ساده بوده و در هزینه و وقت شما صرفه جویی خواهد کرد چند سال پیش باید برای انجام دادن تراکنش بانکی باید زمان زیادی را در صف بانک منتظر می ماندید. اما امروز با پیشرفت کردن بانکداری الکترونیک و مخصوصا همراه بانک فقط نیاز است که تلفن همراه خود را بردارید و با فشار دادن چند کلید همه تراکنش های مالی خودتان را انجام بدهید.

در نگاه اول این زندگی خیلی لذت بخش بوده اما آیا همه کسانی که در جامعه زندگی می کنند نسبت به خطرهای احتمالی آن مطلع هستند چند درصد از افرادی که برای انجام تراکنش های خود از همراه بانک استفاده کرده می توانند اقدام های امنیتی را در تلفن های هوشمند خود اعمال نمایند.این سوال ممکن است برای شما هم پیش بیاید که آیا انجام دادن تراکنش های بانکی با توجه به سرقت رفتن اطلاعات بانکی و ضررهای آن به صلاح می باشد؟

ممکن است این سوال ها شما سبب عدم اطمینان کاربران همراه بانک گردد ولی مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه با تاکید کردن بر اقدام های امنیتی برای استفاده کردن از خدمات موبایل تاکید نمود جای نگرانی وجود ندارد تنها نیاز است که کاربران اطلاعات لازم را در مورد امنیت تلفن های هوشمند داشته باشند.

کارشناسان اعتقاد دارند که خیلی از کاربران تلفن های هوشمند این تکنولوزی جدید را در حفظ کردن اطلاعات شخصی قابل اطمینان دانسته ولی بعضی دیگر از کاربران تلفن های هوشمند از این وسیله برای انجام دادن تراکنش های بانکی استفاده نکرده و اطلاعی از امن بودن آن ندارند.

بانکداری الکترونیکی با دستگاه های همراه:

در بانکداری همراه شما قادر هستید گردش حساب بانکی،پرداخت قبض،انتقال وجه و فرآیند های بانکی را به پشتوانه دستگاه هوشمند خود که به آن تلفن هوشمند هم می گویند در هر جای دنیا که باشید به آسانی انجام دهید مسلما بانکداری همراه زندگی شما را راحت تر کرده ولی همین راحت بودن سبب شده تهدیداتی را برای شما به وجود آورد اما اگر اقدام های لازم را برای پیشگیری کردن انجام ندهید.این کار های می تواند مانند نصب کردن یک آنتی ویروس معتبر باشد.

موبایل بانکینگ با مرورگر تلفن های هوشمند:

بانکداری همراه توسط مرورگر موجود در تلفن های هوشمند مثل استفاده کردن از بانکداری الکترونیک در کامپیوترهای شخصی می باشد کل کاری که باید انجام داده اجرا کردن مرورگر و نوشتن آدرس وبسایت بانک مورد نظر می باشد و بعد از وارد شدن به حساب بانکی خود قادر هستید وجه مورد نظر خودتان را از یک حساب به حساب دیگر منتقل نمایید.

تهدید بانکداری الکترونیکی توسط اپلیکیشن:

دسترسی داشتن به حساب بانکی آن هم توسط صفحه نمایش کوچک تلفن همراه شما بانک ها را ملزم کرده تا یک طراحی و بهینه سازی مناسب با صفحه نمایش تلفن های هوشمند داشته باشند.این برنامه ها در صورتی که مسائل ایمنی را رعایت ننمایید امکان دارد سبب تهدیداتی برای شما گردد.

پیشرفت کردن بدافزارهای موبایل بانکینگ:

خیلی از بدافزارهایی که برای دستیابی به اطلاعات بانکی شما مرد استفاده قرار خواهد گرفت همان بات های موبایل و تروجان ها و یا ترکیب هر دو تا می باشد بدون داشتن یک ضد ویروس در روی تلفن های هوشمند خود آن ها قادر بوده به راحتی به سیستم شما وارد شده و از اطلاعات کارت های اعتباری و رمز عبر حساب های بانکی شما مطلع شده و برای سرور مهاجم مورد نظر ارسال نمایند.

راه های ایمن شدن در بانکداری همراه:

-اگر بانک شما برنامه کاربردی همراه بانک خود را عرضه کرده سعی کنید که آن را در روی تلفن هوشمند خود نصب نموده و از دسترسی به حساب بانکی خودتان توسط مرورگر تلفن هوشمند خود اجتناب کنید.برنامه ها را می توانید از سایت رسمی بانک دانلود نمایید.

-اگر بانک مورد نظر شما خدمات خود را فقط از راه وب ارائه می نماید سعی کنید بدون داشتن آنتی ویروس قدرتمند از طریق گوشی اقدام ننمایید.

-بهتر است از شبکه های بی سیم در مراکز عمومی برای انجام دادن تراکنش های بانکی استفاده نکنید و ارتباط بلوتوث را زمانی که از آن بهره ای نمی برید خاموش نگه داشته چون با این کار شما راه شنود و نفوذ افراد را برای دریافت کردن تراکنش بانکی و نصب کردن برنامه های جاسومس باز نگه خواهید داشت.

-برنامه های کاربردی و سیستم عامل در تلفن های هوشمند را بروز نگه داشته مخصوصا مرورگر اینترنت خودتان را چون خیلی از بدافزارها از حفره های امنیتی تاریخ گذشته برای نفوذ استفاده خواهند کرد.

-بهتر است که از یک ضد ویروس مناسب برای تلفن هوشمند خود استفاده کرده چون شما هیچ وقت نمی دانید چه وقتی احتیاج به منتقل کردن پول دارید و از چه روشی برای انتقال استفاده می کنید

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان