مرکز تماس 021 910 910 17

اقدامات قبل از فروش گوشی

اقدامات قبل از فروش گوشی

عمر مصرف تلفن های هوشمند معمولا خیلی کمتر از آن چیزی بوده که در زمان خرید باید به آن توجه داشته باشید.ولی برای فروش گوشی اندروید هم باید به نکته هایی توجه داشته باشید.جدا از دغدغه فروش گوشی اندروید دست دوم با قیمت خوب ولی به فروش رفتن یک تلفن همراه به غیر از این دردسرهای ساده نیاز به انجام دادن کارهای دیگری بوده. در این مطلب قصد داریم چند کار مهم و اساسی را که قبل از فروش گوشی اندروید باید انجام دهید ذکر کنیم.

تهیه کردن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات:

ممکن است شما هم جزو افرادی باشید که عکس هایتان را در گوشی های خود خالی نکنید یا مخاطبین و دفترچه تلفن شما پر از افرادی بوده که بعضی از آن ها را ممکن است نشناسید ولی حفظ کردن بعضی از شماره ها امکان دارد از جان شما هم مهمتر باشد بنابراین اولین کار ایجاد نسخه پشتیبان از اطلاعات داخل تلفن همراه می باشد.برای انجام این کار از همه اطلاعات خود مثل ویدیو،عکس ،دانلود ها و اسناد یک نسخه پشتیبان تهیه نمایید می توانید برای انجام این کار از سرویس google photo استفاده نمایید.این نرم افزار به صورت خودکار از همه محتواهای حساب گوگل شما نسخه پشتیبان تهیه کرده ولی نیاز به پرداخت مقداری هزینه برای آن است شما می توانید از تنها برنامه ای که به صورت رایگان می تواند نسخه پشتیبان تهیه نموده Google Pixel نام دارد.

این نکته را هم توجه داشته باشید که ویدیوهایی که طولانی بوده زمان بیشتری برای پشتیبان گیری و ذخیره احتیاج دارند و حجم زیادی از اینترنت را هم مصرف خواهند کرد روش دیگر هم استفاده کردن از فایل ها در google driv،dropbox یا هر پلتفرم دیگری بوده که این دردسرها را هم برای ایرانیان ندارد.

 قبل از فروش گوشی مخاطب،پیامک و شماره تلفن را انتقال دهید :

بعضی از مردم دوست دارند که پیام ها را نگه داشته تا بعدا آن ها را مرور نمایند که چیز خیلی بدی هم نبوده بهترین راه ها برای انجام دادن این کار از روش های زیر می باشد:

تهیه کردن نسخه پشتیبان در اکانت جیمیل

استفاده کردن از نسخه پشتیبان در Dropbox یا Google Drive

منتقل کردن دستی:برای انجام این کار لازم است اطلاعات مخاطبین را در فایل VCF  ذخیره نموده و آن را به تلفن همراه جدید انتقال داده و یا در سیستم ذخیره نمایید.فراموش نکنید که برای انجام این کار باید همه مخاطب های روی تلفن همراه خود ،اکانت گوگل و سیم کارت خود را انتخاب و پس از آن فایل پشتیبان تهیه نمایید.

رمز گذاشتن در روی اطلاعات دستگاه:

امکان دارد کمی عجیب به نظر رسیده ولی سعی کنید که قبل از برگرداندن تلفن همراه خود به تنظیم های کارخانه حتما این مورد را انجام بدهید دلیل آن هم این است که برگشتن به تنظیمات کارخانه به معنی پاک شدن مطبق همه اطلاعات نبوده و هنوز هم روش هایی برای بازیابی داده ها وجود دارد.پس سعی کنید که برای دست نیافتن به اطلاعات آن را رمز گذاری نمایید برای انجام این کار در قسمت تنظیمات یا Settings تلفن همراه و در بخش Security قادر هستید گزینه Encrypt را ببینید.

لغو کردن سرویس نسخه بتا در اندروید:

این گزینه همگانی نبوده و ممکن است شامل شما نگردد و برای کسانی بوده که نسخه بتای اندروید را در روی تلفن های همراه خود دارند اگر اینکار را نکنید دستگاه در روی شبکه بتا باقی مانده و همین مشکل امکان دارد یک امتیاز منفی تلقی گردد و باعث منصرف شدن مشتری از خرید گردد از طرفی دیگر امکان دارد تلفن همراه خودش تنظیمات اجباری انجام داده و برای مالک جدید مشکل به وجود آورد.

بنابراین توصیه ما این است که حتما تلفن همراه خود را لغو ثبت نام کرد و برای اینکار لازم است به سایت Android Beta بروید و روی گزینه Unenroll Device کلیک نمایید.

 قبل از فروش گوشی برگشت به تنظیمات کارخانه بزنید:

با انجام دادن این کار هیچ اطلاعاتی در روی دستگاه و کارت حافظه شما باقی نمانده و مثل این بوده که همین حالا تلفن همراه خود را از جعبه بیرون بیاورید البته روش انجام آن امکان دارد در تلفن های هوشمند گوناگون کمی فرق کند.

اطلاعات در کارت حافظه:

با فرمت کردن حافظه گوشی هم ممکن است اطلاعات شما برگردانده شوند توصیه ما این است که در اولین گام آن را از گوشی در بیاورید و پیش خودتان نگهداری کنید و اگر مشتری اسرار کرد می توانید یک کارت حافظه نو خریداری نمایید

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان