مرکز تماس 021 910 910 17

افزایش امنیت گوشی های هوشمند

امروزه با گسترش یافتن تلفن های هوشمند کابران حجم زیادی ازاطلاعات شخصی و مهم خودشان را در روی تلفن همراه ذخیره خواهند کرد و کسانی مانند هکرها از بدست آوردن این اطلاعات زمانی که در حال گشتن در وب هستید خوشحال خواهند رد.در این مطلب می خواهیم چند اقدام ساده را برای افزایش امنیت گوشی های هوشمند پیشنهاد کنیم.

استفاده از کد امنیتی برای افزایش امنیت گوشی های هوشمند:

چه شما از اندروید استفاده می کنید و جه از گوشی آیفون قادر هستد توسط کلمه عبور یا یک الگوی امنیتی از دسترسی داشتن بقیه افراد به تلفن همراه خود جلوگیری نمایید این روش ساده امنیتی قادر بوده از دسترسی به اطلاعات شخصی شما جلوگیری نماید.در بعضی از اپلیکیشن ها شما می توانید یک پسوردی را در آن ها انتخاب نمایید پیشنهاد ما این است که این رمز با رمز صفحه اصلی فرق داشته باشد.

رمزی که مربوط به صفحه اصلی بوده دارای اهمیت بالایی بوده چون خیلی از نرم افزارهایی که به ایمیل مربوط هستند هم گزینه ای برای دسارسی به ایمیل ها را ندارند ایمیل ها ممکن است شامل اطلاعات شخصی خیلی از افراد باشند.زمانی که شما به یک معمانی بروید و تلفن همراه خود را در روی میز بگذارید این برای افرادی که قصد دارند اطلاعات شما را سرقت نمایند فرصت مناسبی است.

محافظت کردن از iCloud و اکانت گوگل:

دومین موردی که خیلی از مردم به آن توجهی نداشته این بوده که اگر فردی بتواند به اکانت iCloud وارد شود قادر است به خیلی از اطلاعات که در حال ویرایش یا ایجاد آن ها از طریق تلفن هوشمند هستید دسترسی داشته باشد.در این موارد نیاز است که برای هر دو تا اکانت تایید دومرحله ای 2step verification را استفاده نمایید.

این مورد شاید برای شما عجیب باشد ولی اپل ای دی شما حالا دسترسی شما را به هر کدام از سرویس های اپلی مثل iTunes،iCloud وiMessage را می دهد و اگر فردی به apple id شما دسترسی داشت می تواند از راه دور به همه اطلاعات ای پد ،آیفون و کامپیوتر مک شما دسترسی داشته باشد.در مورد گوگل هم به همین صورت بوده اکانت گوگل شما را به کل سرویس هایی مانند جیمیل،یوتیوب،گوگل مپ ،پیکاسا و …. مصل می نماید.

گوشی های هوشمند خود را روت نکنید:

اگر شما هم از تلفن همراه خود برای لذت بردن و سرگرمی روت می کنید ممکن است درمورد عواقب آن اطلاعات داشته باشید ولی ولی این کار را در مورد مواردی که درباره آن شنیده اید یا قصد دارید که محدودیت ها را از بین ببرید بنابراین باید از این کار اجتناب نمایید چون این کار سبب صدمه زدن به تلفن شما خواهد شد و مورد دوم اینکه نمی توانید آپدیت های جدیدی که برای سیستم عامل منتشر می شود را در زمانی که حالت آن پشتیبانی نشده است روی آن نصب نمایید.

شما قادر هستید که بعضی از نرم افزارها را نصب نموده و تنظیم هایی را که قبلا نمی توانستید شخصی سازی نمایید ولی این به این معنی است که شما نرم افزارهایی را دانلود کرده که ممکن است دارای نرم افزارهای مخرب باشند.

یکی از موارد افزایش امنیت گوشی های هوشمند ، مواظب نصب اپلیکیشن ها باشید:

این مورد در دستگاه های اندروید دارای اهمیت بیشتری بوده و گوگل این روزها پنجاه هزار اپلیکیشن را که مخرب بوده اند را شناسایی نموده و آن ها را حذف کرده است باید به این نکته توجه کنید که تعداد نرم افزارهایی مثل ویروس ها،نرم افزارهای مخرب و بقیه نرم افزارهایی که به صورت مخفی اطلاعات شما را به سرقت برده زیادی هستند این مساله در اپل استور اپل هم وجود داشته ولی خیلی کمتر می باشد.

در تحقیقات انجام شده مشخص گردید که نود و پنج درصد از نرم افزارهایی که مخرب بوده با هدف آلوده نمودن تلفن های هوشمند تولید شده و همین بدافزارها قادر هستند بیشتر از 32 میلیون دستگاه اندروید را در سال 2012 آلوده نمایند.اگر شما هم نمی خواهید که از دستگاه های اپل استفاده نمایید مشکلی نیست ولی واقعیت این بوده که اگر شما یک دستگاه اندرویدی را دارید باید زمان دانلود برنامه ها دقت کنید چک کنید و ببینید که تولید کننده آن اپلیکیشن دارای وب سایت های تخصص هستند یا نه همچنین در مورد اسم آن ها هم در گوگل بررسی نمایید.

بروزرسانی کردن سیستم گوشی:

همانطور که شما به طور منظم آپدیت های امنیتی را روی کامپیوترتان نصب می نماید نصب کردن آخرین نسخه آپدیت منتشر شده برای تلفن همراه شما هم می تواند یک کار خوبی برای شما باشد و می توانید چند روز پس از منتشر شدن آپدیت جدید صبر نموده و اطمینان پیدا کنید که با بروزرسانی کردن تلفن همراه مسائلی مانند کم شدن عمر باطری برای تلفن همراه شما رخ نخواهد داد و در آینده تلفن همراه را بروزرسانی نمایید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان