مرکز تماس 021 910 910 17

گوشی مایکروسافت دوئو با نمایشگر دوگانه معرفی شد

گوشی مایکروسافت دوئو با نمایشگر دوگانه معرفی شد

گوشی مایکروسافت دوئو با نمایشگر دوگانه به همگان معرفی گردید. گوشی های هوشمند از همان اولین بازی که خود را نشان دادن و به بازار وارد شدند توانستند که نظر همه کاربران را به خود جلب نمایند و این گوشی ها تا به امروز موفق شده اند که به فروش بسیار بالایی برسند و در این مورد خاص قطعا جز پر فروش ترین محصولات تاریخ هستند. این گوشی های هوشمند هستند که این روزه  نبض بازار ها را در دست گرفته اند و در میان دیگر محصولات موجود در بازار،یکه تازی می کنند از این رو کمپانی هایی که سازنده گوشی های هوشمند می باشند همیشه سعی می کنند که با نوآوری هایی که به خرج می دهند گوی سبقت را از رقبای خود بربایند.

شاید گوشی های هوشمند بیش از هر چیز دیگری رقابت های بزرگی را در بازارها به راه می اندازند این رقابت ها میان بزرگ ترین کمپانی های تولید کننده لوزم الکترونیکی از سال ها پیش به وجود آمده است و این روزها به قسمت های حساس و حیاتی خود رسیده اند تا جایی که این کمپانی ها هرکدام سعی بر این دارند که با ارائه محصولاتی خارق العاده از همه نظر،رقبای خود را شکست دهند شاید این مورد بیش از همه به سود ما کاربران باشد زیرا همین رقابت های بین کمپانی ها باعث می شود تا ما محصولات بسیار عالی و تازه ای را در بازار ببینیم.

شاید اگر کمپانی های تولید کننه گوشی های هوشمند با هم دیگر رقابت خاصی نداشتند و یا اینکه فقط یک کمپانی تولید کننده گوشی های هوشمند در سطح جهان وجود داشت ما هرگز شاهد پدید آمدن محصولات با کیفیتی نبودیم زیرا رقابتی وجود نداشت و به همین دلیل هیچ سعی و کوششی هم برای ارائه یک محصول برتر وجود نداشت. مایکروسافت یکی از بهترین شرکت هایی است که باعث می شود همیشه بازار رقابت میان شرکت های بزرگ داغ باشد این شرکت محبوب همیشه با تولید و عرضه محصولاتی جدید سعی می کند که همه رقبا را با همدیگر شکست دهد اما باید گفت که انصافا رقبای سختی هم در این سال ها برای او به وجود آمده اند. اما به هر حال مایکروسافت از محصول جدید خود رونمایی کرده است که ما در ادامه این متن شما را با آن آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

گوشی مایکروسافت دوئو

گوشی مایکروسافت دوئو

ساعاتی پیش کنفرانس کاملا رسمی مایکروسافت جهت معرفی کردن تازه ترین ساخته های سخت ‌افزاری این کمپانی به انتهای خود رسید. ولی قطعا اصلی ترین شگفتی این مراسم، در لحظه های پایانی آن به وقوع پیوست؛ در حالی که همه حضار فکر می کردند مراسم به انتهای خود رسیده است و دیگر محصول جدیدی معرفی نخواهد شد، پانوز پانای مدیر قسمت سخت ‌افزاری این کمپانی بزرگ و محبوب دوباره به روی سن قدم گذاشت و تصمیم گرفت که یک ساز موسیقی جدید برای سمفونی مایکروسافت معرفی نماید که این ایده هم بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفت به طور کلی همه مراسم هایی که این کمپانی برای معرفی محصولات خود برگزار می کند دارای غافلگیری هایی هستند و در این مراسم هم غافلگیری که این کمپانی در نظر گرفته بود رونمایی شد.

گوشی سرفیس دوئو که یک گوشی هوشمند بسیار عالی می باشد دقیقا همان دستگاهی است که سال‌ها شایعاتی و خبرهایی در مورد توسعه‌ و ساخت آن به گوش همه کاربران می رسید و با کد‌های گوناگونی مانند پروژه‌ ی محرمانه اندرومدا به نمایش در آمده بود که بسیار هم مورد توجه قرار گرفته بود. مایکروسافت با معرفی نمودن سرفیس دوئو (Surface Duo)  قصد این را دارد که دنیای گوشی‌های هوشمند و فناوری های مربوط به آن را شگفت زده کند و به قول خودش تحول بزرگی ایجاد کند. معرفی نمودن این گوشی هوشمند و ورود دوباره شرکت مایکروسافت به جهان گوشی‌های هوشمند بعد از تجربه‌ ی ناموفق خرید نوکیا که در سال ۲۰۱۴ رخ داده بود، ریسک بسیار بزرگی برای این شرکت بود و همچنین علاقه‌ مندان به‌ جهان فناوری نیز بسیار مشتاقانه این اقدام مایکروسافت را دنبال می کنند.مایکروسافت در مراسم معرفی دوئو می‌گوید:

این محصول یک مجموعه بزرگ از امکانات وسیع مایکروسافت را برای کاربران به وجود آورده است در شرایطی که با همکاری نمودن گوگل، یک مجموعه کامل نیز از امکانات عالی اندروید را هم به وجود خواهند آورد.

مایکروسافت سرفیس دوئو دارای زبان طراحی سرفیس نئو می باشد و باید گفت که انتظار این مورد هم می رفت. این مورد به معنی بهره بردن از دو نمایشگر ۵.۶ اینچی که هشت اینچ در حالت هر دو نمایشگرها می باشد، است که با لولاهایی بسیار قوی به ‌هم اتصال داده شده‌اند و توانایی تغییر ۳۶۰‌ درجه‌ای زاویه را نیز برای کاربران فراهم می آورند که این مورد قطعا بسیار مورد توجه کاربران در همه دنیا قرار خواهد گرفت. بهره بردن از دو نمایشگر دست کاربر را بسیار باز خواهد گذاشت و امکان اجرا نمودن دو برنامه به شکل هم زمان در هر دو صفحه ‌نمایشگر فراهم خواهد آمد.

پانوز پانای بهره بردن از دو نمایشگر را امکانی برای بالا بردن بسیار عالی خلاقیت و بهره‌وری می داند و آن را گام بزرگی در این مورد خاص می بیند. مایکروسافت در طی این مراسم سعی می کرد که جزئیات زیادی از مشخصات سخت‌افزاری سرفیس دوئو را برای کاربران بازگو نکند؛ ول طبق گفته ی  Wired از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۵۵ در این محصول استفاده به عمل آمده است که این مورد هم می تواند که بسیار عالی باشد چرا که این پردازنده می تواند به خوبی سطح کارایی را بالاتر ببرد و در این مورد کارکرد بسیار عالی از خود نشان بدهد.

قبل از این ماجرا مایکروسافت با معرفی کردن کانتینیوم تلاش خود را کرده بود تا از متصل کردن گوشی‌های هوشمند ویندوزی به صفحه نمایش های خارجی بهره ببرد و بعضی از کمپانی های تولید ‌کننده‌ی اندرویدی هم در همین زمینه محیط‌ های دسکتاپ خاصی را که مخصوص خودشان هم بود معرفی نموده بودند. ولی به هر حال ترند فناوری در این اواخر تغییرات زیادی را به خو دیده است و کمپانی های فعال تلاش زیادی کرده بودند که از تعبیه‌ی چند نمایشگری بهره مند شده و از آن استفاده لازم را به عمل بیاورند.

گوشی مایکروسافت دوئو

گوشی مایکروسافت دوئو

سرفیس دوئو بهره بردن از سیستم ‌عامل اندروید می باشد که اما طراحی کاملا شبیه به ویندوز 10X را دارا می باشد. به این صورت کاربران نه‌ فقط توانایی نصب کردن اپلیکیشن‌های اندرویدی را دارا خواهند بود، بلکه طیق سخنان مایکروسافت نسخه ‌ی کامل مرورگر اج و آفیس هم روی محصول بدون هیچ مشکلی به اجرا در خواهند آمد. این مورد به معنی آماده نمودن بعضی از نرم‌افزار‌های پر طرفدار ویندوز برای سفر کردن به جهان اندروید و اجرا نمودن روی گوشی هوشمند دوئو می باشد.

نکته دیگری که باید در اینجا به آن اشاره نماییم وجود  دوربین در قسمت بیرونی دستگاه می باشد و فقط روزنه ‌ی لنز در قسمت بالای یکی از نمایشگر‌ها وجود خواه داشت. شاید برای ثبت نمودن تصاویر بهتر است که نمایشگر‌ها را به صورت کامل چرخانده و به صورت پشت هم قرار دهیم. شاید هم کمپای مایکروسافت در نسخه ‌ی پایانی به قرار دادن دوربین بر روی بدنه ‌ی دستگاه اقدام کند.

در این مراسم بزرگ نسخه‌ ی آزمایشی سرفیس دوئو برای عموم به‌ نمایش در آمده بود و تا هنگام عرضه ‌ی کامل آن در تعطیلات سال ۲۰۲۰ که در سال آینده می باشد به احتمال فراوان تغییرات نسبتا کوچکی در آن اعمال خواهند شد.

ولی به هر حال باید به این نکته هم اشاره داشته باشیم که کمپانی مایکروسافت با طراحی نمودن ایرباد سرفیس یک رقیب قدرتمند و بسیار جدی برای ایرباد اپل به وجود آورده است که همین مورد هم می تواند بازار رقابت ایت دو کمپانی را داغ تر از قبل بکند و کاربرانی که اخبار مربوط به این دو کمپانی را دنبال می کنند قطعا درک خواهند کرد که رقابت بین این دو کمپانی تا چه اندازه می تواند جال و هیجان انگیز باشد. پشتیبانی نمودن از ژست های متحرک، توانایی یکپارچه نمودن آن با دیگر برنامه های مهم مانند مایکروسافت آفیس و اسپاتیفای ، امکان اجرا نمودن فرمان های صوتی و تبدیل نمودن گفتار به نوشتار همه توانایی های بسیار عالی می باشند که به میزان جذابیت این دستگاه می‌افزایند. مایکروسافت جهت طراحی نمودن این دستگاه تلاش های فراوانی کرده است و ایرباد سرفیس عملکرد های بهتری در طراحی ارگونومی، حذف نمودن نویز و باتری اطراف را دریافت نموده است. این دستگاه با استاندارد IPX4 هم در مقابل نفوذ آب مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان