مرکز تماس 021 910 910 17

ویژگی اندروید برای ترک اعتیاد به گوشی

این ویژگی جدید اندروید باعث ترک اعتیاد به گوشی می شود

این روزها اعتیاد به گوشی باعث شده است بسیاری از مردم نتوانند که کارهای روزمره خود را انجام دهند برخی از برنامه های موجود در گوشی های هوشمند در طول روز وقت زیادی از کاربران را به خود اختصاص می دهند و کاربران نمی‌توانند که به خوبی آن‌ها را مدیریت کنند گوگل در یک اقدام بسیار عالی  تصمیم گرفته است که امکان جدیدی را به اندروید اضافه نماید که به وسیله آن کاربران می توانند که جلوی اعتیاد خود به برنامه های مختلف را بگیرند و دیگر مانند گذشته به این برنامه ها اعتیاد نداشته باشند و باعث ترک اعتیاد به گوشی می شود.

حالت فوکوس (Focus Mode)

حالت فوکوس (Focus Mode) امکان جدیدی می باشد که گوگل آن را در همین ماه می معرفی نمود. این امکان به شما اجازه خواهد داد تا برنامه هایی که باعث به هم ریختن تمرکز شما و حواس پرتی های مختلف می‌شود مانند اینستاگرام،  فیسبوک و یوتیوب را کاملا زمان‌بندی کنید تا بتوانید مدت استفاده از آن ها را کاملا در اختیار خود در آورید و هنگامی که نیاز به تمرکز کردن روی یک مسئله خاص دارید این برنامه ها که معمولا هم شبکه‌های اجتماعی هستند سبب به هم ریختن تمرکز شما نشوند و شما بتوانید که با خیال راحت تمرکز خود را بر روی هدف خود قرار دهید.

حالت Focus Mode در اصل یک تایمر می باشد که هنگامی که نیاز به تمرکز کردن دارید با فعال نمودن آن، تایمر به سوی صفر شدن حرکت می کند و در این بین شما از برنامه هایی که حواستان را پرت خواهند کرد دور خواهید شد و هنگامی که تایمر به صفر رسید گوگل به شکل خودکار برنامه‌ها را مانند گذشته در دسترس شما قرار خواهد داد و می توانید که مانند گذشته از آن ها استفاده لازم را به عمل آورید.

حالت تمرکز به عنوان جدیدترین امکان بسیار محبوبی که گوگل برای اندروید در دسترس قرار داده است سعی دارد موضوع مهمی را که این روزها به عنوان سلامت دیجیتال نام گذاری شده است را در دستور کار خود قرار دهد و به خوبی از آن استفاده کند و به گونه ای کاربران خود را از این نوع اعتیاد که بسیار هم فراگیر شده است نجات دهد.

در ادامه این تصمیمات بسیار خوب گوگل شاهد اضافه نمودن قسمتی به نام Digital Wellbeing می باشیم که با تغییر کردن رنگ صفحه نمایش گوشی شما سبب می‌شود که نور آبی آزار دهنده در هنگام شب و هنگامی که نور بسیار کمی وجو دارد چشم‌های کاربران را با مشکل مواجه نسازد و جلوی به خواب رفتن او را نگیرد.

گوگل معتقد است که اپلیکیشن های تایمری مثل حالت  تمرکز به کاربران کمک می‌کنند تا کار کردن بیش از حد با برنامه ها را تا حد قابل توجهی کاهش دهند و دیگر مانند گذشته از این برنامه ها که گاها کار کردن زیاد با آن ها آزا دهند می شود،استفاده نکنند. کاربران می توانند که انتخاب کنند که دوست دارند کدام برنامه متوقف شود و یا اینکه به کدام برنامه اعتیاد پیدا کرده اند این برنامه ها شامل اینستاگرام یا فیسبوک یا دیگر شبکه های اجتماعی می باشند که کاربران ساعت های بسیار زیادی از روز خود را به گشت و گذار در آن ها می پردازند.

البته کاربران می توانند که برنامه هایی مانند  پیام‌رسان‌ها را کاملا فعال نگه دارند تا در مواقع ضروری از آن‌ها استفاده کنند. این اعتیاد کاربران فقط مخصوص شبکه های اجتماعی نمی باشد و گاها کاربرانی وجود دارند که به یک برنامه خاص یا یک بازی اعتیاد پیدا می کنند که می توانند با این برنامه بسیار عالی دیگر مانند گذشته از آن استفاده نکنند.

قابلیت بسیار محبوب Focus Mode فقط برای نسخه بتا اندروید ۱۰ در دسترس می باشد، شما هم می‌توانید با آپدیت کردن گوشی هوشمند خود حالت Focus Mode را به آن اضافه کرده و از آن استفاده لازم را به عمل آورید.

آموزش استفاده از حالت Focus Mode برای ترک اعتیاد به گوشی

به قسمت تنظیمات گوشی خود وارد شده و گزینه Digital Wellbeing را انتخاب کنید.

با وارد شدن به قسمت Dashboard می توانید که وارد Focus Mode شوید.

هر برنامه ای که به آن اعتیاد پیدا کرده اید را انتخاب کنید و باعث شوید که آن متوقف شود.

اگر برنامه ای را که قصد متوقف کردن آن را دشتید در میان برنامه ها پیدا نکردید گزینه Show all apps را انتخاب کنید تا همه برنامه ها برای شما نمایش داده شوند.

گزینه Turn On Now را انتخاب کنید.

یک اعلان برای شما نشان داده خواهد شد به این منظور که برخی برنامه ها برای شما متوقف شده اند و دیگر مانند گذشته نمی توانید از آن ها استفاده کنید.اگر قصد آن را داشتید که وارد یکی از این برنامه ها شوید برای شما یک پیغام به نمایش در خواهد آمد به این منظور که شما در حالت Focus Mode می باشید.

شما می توانید که قسمت ok را انتخاب کرده و از برنامه متوقف شده خارج شوید. یا اینکه می توانید وارد قسمت تنظیمات شده و تغییرات دلخواه را انجام دهید. دقت کنید که این حالت شاید در ابتدا برای شما کمی آزار دهند باشد اما باید بدانید که بسیار سودمند است و باعث می شود که پس از مدت کوتاهی،اعتیاد شما به آن برنامه از بین برود و دیگر نیازی به استفاده از حالت Focus Mode نداشته باشید.

هر گاه که قصد داشتید دیگر از برنامه Focus Mode استفاده نکنید و همه برنامه ها را به حالت اولیه برگردانید کافی است که به قسمت تنظیمات این برنامه مراجعه کنید و گزینه Turn Off Now را انتخاب کنید. خواهید دید که این برنامه دوباره همه محدودیت هایی را که برای شما در نظر گرفته بود به حالت اولیه بر می گرداند و شما می توانید که از آن پس مانند گذشته از برنامه های مورد علاقه خود استفاده لازم را به عمل آورید.

این حالت بسیار کاربردی و محبوب قطعا یکی از حالت هایی خواهد بود که این روزها بسیاری از کاربران به آن نیاز خواهند داشت. و شما هم می توانید که با استفاده کردن از آن اعتیاد خود به برنامه های گوشی هوشمند را از بین ببرید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان