مرکز تماس 021 910 910 17

نقد و بررسی گوشی جدید آیفون 11

نقد و بررسی آیفون 11

آیفون 11

آیفون 11

گوشی‌های محبوب و پر فروش آیفون 11 با اینکه از امکاناتت بسیار عالی و جدیدی بهره مند هستند، ولی مثل هر محصول دیگری کاملا هم بی ‌نقص به نظر نمی رسند. عدم وجود بعضی از امکاناتی که تقریبا عضوی از همه پرچم ‌داران ۲۰۱۹ می باشند در این گونه گوشی‌ ها به خوبی حس می شود و در ضمن بعضی ویژگی های تازه که شایعاتی مبنی بر به بهره‌ گیری از آن‌ها در بین کاربران مطرح شده بود، هنوز به به این گونه گوشی‌ها راه پیدا نکرده است و این موارد می تواند که باعث تاسف برخی از کاربران آن ها شود.

در همین ابتدای مقاله باید عنوان کنیم که گوشی‌های سری آیفون ۱۱ همه به طور کلی گوشی‌های عالی و بسیار محبوبی هستند و در این مقاله قصد ما این است که به ویژگی‌هایی اشاره نماییم که نبود آن‌ها در آیفون‌های تازه حس خواهد شد این امکانات می توانند که در برخی از موارد کاملا حیاتی به نظر برسند.

نبود پورت usb-c در آیفون 11

به طور معمول عمر پورت لایتنینگ مدت‌ ها پیش به انتهای خود رسیده است. دقیقا مثل آیپد پرو و مک‌ بوک ، هر سه نسخه آیفون ۱۱ هم دقیقا باید که به همراه پورت USB-C به بازار وارد می شدند.

سال‌ها پیش، پورت لایتنینگ در مقایسه با اصلی ترین جایگزین خود یعنی micro-USB  ویژگی های مثبت بیشتری را دارا بود. ولی بعد نوبت به USB-C رسید و جدا از ویژگی های لایتنینگ، از ویژگی های خوب دیگری هم بهره مند شده بود. این پورت جدا از ویژگی شارژ شدن سریع و سرعت بالای آن هنگام انتقال فایل های گوناگون، بهره بردن از وسایل جانبی را ساده تر خواهد کرد که بسیار هم می تواند عالی باشد.

iOS 13 پس از سال‌های زیادی انتظار، در پایان به پشتیبانی نمودن از حافظه خارجی دسترسی پیدا کرده است و اکنون آیفون‌ها توانایی دارند که از کارت حافظه SD و فلش درایو بهره کامل را ببرند. اما با توجه به اینکه فلش درایو مجهز به کانکتور لایتنینگ از محبوبیت بالایی در نزد کاربران برخوردار نیست، تعداد قابل توجهی از همین کاربران به اجبار باید برای این مورد از رابط بهره ببرند. به همین علت، به طور کلی برای استفاده نمودن از پورت قدیمی لایتنینگ هیچ دلایل منطقی را نمی توان بهانه کرد.

در حالت افقی امکان تشخیص چهره وجود ندارد

آیفون 11

آیفون 11

گوشی‌های آیفون ۱۱ از سومین نسل سیستم فیس آی‌ دی بهره مند هستند و به همین علت نبود امکان استفاده کردن از آن در حالتی که گوشی افقی می باشد تا حد قابل توجهی عجیب و غیر منطقی به نظر می آید. باید که به این نکته هم اشاره کنیم که نسخه ۲۰۱۸ آیپد پرو به‌ شکل عمودی و افقی توانایی دارد که چهره کاربر را به خوبی شناسایی نماید و این مورد به این معنا می باشد که اپل برای این مورد به راه‌ حل بسیار قابل اعتمادی دست پیدا کرده است اما متأسفانه آیفون‌هایی که به تازگی وارد بازار شده اند از این ویژگی هیچ بهره ای نمی برند.

ولی ما این موضوع را به‌ خوبی می‌دانیم که گوشی‌ها معمولا در حالت عمودی خود مورد بهره قرار داده می شوند ولی iOS در این اواخر، پشتیبانی از حالت افقی را تا حد قالت توجهی سامان داده است و به اجبار انداختن کاربران به چرخاندن گوشی خود جهت شناسایی چهره، از نظر تجربه کاربری ایده زیاد جالبی به نظر نمی رسد.

حالت بوکه در فیلمبرداری وجود ندارد

آیفون 11

آیفون 11

آیفون هفت پلاس در سال ۲۰۱۶ اولین آیفونی بود که از حالت بوکه استفاده لازم را به عمل می آورد؛ جهت یا دآوری باید عرض کنیم که در حالت بوکه، سوژه کاملا شفاف به نظر می رسد و فقط پس ‌زمینه‌ی آن مات خواهد شد. مدت ها بعد این امکان باید به فیلمبرداری آیفون‌ها نیز راه خود را باز کرده باشد که متأسفانه این مورد باز هم دیده نمی شود.

این ویژگی است که قسمتی از پرچم‌ داران اصلی مثل نسل تازه گلکسی اس و همچنین گلکسی نوت سامسونگ از آن استفاده لازم را به عمل می آورند و سامسونگ بر سر همین مورد، با منتشر کردن یک تبلیغ کوتاه گوشی‌های آیفون ۱۱ را به باد سخره گرفته بود. در بررسی ‌های به عمل آمده، دوربین گوشی‌های آیفون ۱۱ کارکرد بسیار ایده آلی دارند و همین مورد سبب می‌شود نبود حالت بوکه ویدیو بیش از پیش حس شود.

شارژ بی سیم معکوس وجود ندارد

اینگونه که به نظر می آید اپل در مورد مهندسین حوزه شارژ بی‌سیم مجبور است که با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کند. نخست موضوع شارژر بی‌سیم ایرپاور به وجود آمد که سر و صدای زیادی هم به پا کرد که این کمپانی در پایان موفق نشد آن را به تولید فراوان برساند. و بعد این کمپانی موفق نشده امکان شارژ بی‌سیم معکوس را برای گوشی‌های آیفون ۱۱ به عمل برساند.

ضمن اینکه با کالبدشکافی‌هایی هم که در این زمینه انجام شده، مدارکی در رابطه با سعی فراوان اپل جهت تعبیه این امکان در مدل‌های آیفون ۱۱ پرو یافت شده است. با اینکه اپل در زمینه این مورد خاص اظهار نظر خاصی نداشته است، اما «مینگ چی کو» که تحلیلگر معروف محصولات اپل به حساب می آید، اظهار کرده که اپل این قصد را داشته است اما در پایان از این کار صرف نظر کرده است چرا که میزان بهره‌ وری آن با استانداردهای این کمپانی مطابقت نداشته است.

البته ما در این مورد می دانیم که این مشخصه برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار نیست اما در هر شکل می ‌توانست دو نسخه آیفون ۱۱ پرو را به گجت‌های بهتری تبدیل نماید.

دیگر موارد آیفون 11

از یک سو، باید باید بگوییم که گوشی هایی که در سال ۲۰۱۹ معرفی شدند نیازی به پشتیبانی کردن از اینترنت ۵G دارا نمی باشند چرا که شبکه ‌هایی که در این فناوری وجود دارند در مناطق بسیار کم آن هم به شکل کاملا محدود به عمل رسیده اند. به همین دلیل پشتیبانی نکردن آیفون ۱۱ مورد نا امید کننده‌ ای به نظر نمی رسد و بلکه طبیعی به نظر می رسد.

ولی اگر مدت زمان بیشتری را در نظر بگیریم ، کاربران به مدت چندین سال از آیفون‌ها بهره می برند و این کمپانی همچنان برای آیفون‌های وارد شده در سال ۲۰۱۵ نسخه تازه iOS را همانند همیشه ارائه می دهد. سال بعدی، در مناطق شهری کشورهای توسعه یافته کاربران این توانایی را دارند که از اینترنت ۵G  بهره کامل را ببرند و در سال ۲۰۲۱ این ویژگی به قسمت های حاشیه ‌ای که از جمعیت کمتری هم برخوردار هستند هم راه پیدا نمایند و این مورد یعنی کاربران بسیار پر تعداد آیفون ۱۱ این توانایی را ندارند که از این ویژگی بهره کامل ببرند. اما در هر شکل اپل علاقه‌ی فراوانی به شتاب در ارائه ‌ی امکانات کاملا جدید ندارد و اینترنت ۵G هم دقیقا جز همین موارد به حساب می آید.

از اپل پنسل پشتیبانی نمی شود

آیفون 11

آیفون 11

در طی سال های پیشین شایعات گوناگونی در زمینه پشتیبانی کردن آیفون ‌ها از قلم اپل پنسل بر سر زبان ها افتاده و در مورد آیفون‌های ۲۰۱۹ هم شاهد منتشر شدن این چنین شایعاتی بودیم. با اینکه شاید بعضی از کاربران از پشتیبانی نکردن آیفون ۱۱ پرو مکس از اپل پنسل در ناامیدی به سر می برند، اما برای تعداد کثیر کاربران چنین موردی اهمیت فراوانی ندارد. احتمالا به همین دلیل با وجود درخواست های کاربران گوناگون برای عرضه کردن این ویژگی، اپل هنوز چنین موردی را عملی ننموده است.

باید به این نکته هم اشاره کنیم که پشتیبانی کردن از این ویژگی یک عمل ساده نرم‌افزاری نمی باشد. برای این مورد، باید لایه ‌ی تازه ای به نمایشگر افزوده شود که با این مورد، گوشی مقداری ضخیم ‌تر خواهد شد یا اینکه باتری باید باریک ‌تر از قبل ساخته شود. اپل همچنین تغییراتی را برای بیشتر شدن میزان رضایت درصد کمی از کاربران عملی نخواهد کرد.

امکانات خوب آیفون 12

تیم سازنده صنعتی اپل قطعا به سختی در حال تلاش برای توسعه و طراحی آیفون‌های ۲۰۲۰ می باشند. طبق گزارش‌هایی که منتشر شده اند، پشتیبانی نمودن از اینترنت ۵G که صد در صد به نظر می آید امیدوار هستیم که در کنار آن امکانات بسیار خوبی را در این نوع گوشی‌ها ارائه نمایند که در اینجا فقط به تعداد کمی از آن‌ها اشاره کرده ایم.

با وجود همه موارد مذکور، باید عرض کنیم که اپل در مورد آیفون‌های ۲۰۱۹ عملکرد بسیار ایده آلی از خود نشان داده است. هر دو نسخه آیفون ۱۱ پرو از برترین نمایشگرهای موجود استفاده به عمل می آورند، عمر باتری نسخه مکس بسیار بالاتر از رقبای خود می باشد و تراشه آن‌ها نیز از نظر کارکردی فاصله مناسبی با تازه ترین پرچم دارهای اندرویدی دارد. ولی به هر ترتیب مثل هر گجت دیگری، آیفون‌ها هم می‌توانستند که عملکرد بهتری داشته باشند.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان