مرکز تماس 021 910 910 17

معرفی و بررسی کامل لاجیتک گروپ

معرفی و بررسی کامل لاجیتک گروپ

لاجیتک گروپ

لاجیتک گروپ

لاجیتک گروپ را باید یک از پرچم ‌داران تجهیزات ویدئو کنفرانس به حساب آورد که توانایی های ویژه ای در اختیار کسب ‌و ‌کار‌ها قرار می دهد.

لاجیتک در سال ‌های قبل سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی در قسمت ساخت وب‌کم و دیگر تجهیزات ویدیو کنفرانس به عمل آورده است. در همین زمینه، در سال ‌های قبل پرده برداری و به بازار آمدن محصولاتی توانمند و جذاب را در این قسمت شاهد بوده‌ایم که نه فقط نیاز کاربران معمولی را به به شکل عالی تأمین می نماید، بلکه به انجام رساندن کنفرانس‌های ویدیویی با وجود حداکثر بیست شخص را هم فراهم می نماید.

قبل تر جهت به انجام رساندن کنفرانس‌های گروهی و کاری ، فقط راه خرید محصولات چندین هزار دلاری وجود داشت. ولی محصولات تازه وارد لاجیتک به شکلی عالی فضای بین تجهیزات حرفه‌ای و خانگی را پر نموده است تا با بودجه‌ های گوناگون توانایی تهیه نمونه‌ای بسیار خوب با در نظر گرفتن فضای کاری خود را داشته باشید. میت‌آپ و کانکت جهت برگزار کردن کنفرانس‌های مختلف ویدیویی محیط‌های نه چندان بزرگ کاملا ایده‌آل به حساب می‌روند. ولی چنانچه برگزار کردن کلاس‌های آموزشی آنلاین یا جلساتی بزرگ‌ تر را در نظر دارید، لاجیتک گروپ برترین گزینه‌ی در دسترس شما می باشد که امکانات ویژه ای در این مورد ارائه می نماید. در ادامه با ما همراه باشید تا به طور کامل ویدیو کنفرانس لاجیتک گروپ را بررسی نماییم.

طراحی

لاجیتک گروپ

لاجیتک گروپ

لاجیتک گروپ یک جایگزین بسیار عالی برای مدل CC3000e می باشد؛ با یم نظر به زبان طراحی گروپ به این مورد به سادگی پی خواهید برد. این محصول هم از سه قسمت اصلی درست شده است؛ دوربین، اسپیکرفون و هاب کانکتور. دیگر اقلام داخل جعبه‌ هم عبارت می باشند از ریموت کنترل،  مانت متصل کردن دوربین به دیوار و کابل‌های متصل کننده قسمت های مختلف به همدیگر. این محصول برخلاف کانکت که توانایی حمل کردن و تغییر مکان را دارد، نیاز است که مثل میت‌آپ در محیط مخصوصی مثل کلاس‌های آموزشی یا اتاق جلسات نصب شود.

دوربین لاجیتک گروپ با توانایی تغییر دادن زاویه افقی و عمودی ،آزادی عمل بیشتری جهت تعیین کردن برترین قاب به کاربران خواهد داد. زوم اپتیکال ۱۰ برابر شده آن هم باعث طراحی دراز تر لنز شده است که تفاوت بسیار زیادی با دوربین‌های به کار گرفته در دیگر دستگاه های ویدیوکنفرانس‌ لاجیتک دارد. به این ترتیب جدا از محل و میزان فاصله‌ی کاربران با دوربین، قاب ایده آلی را می‌توان از حضار داشت. امکان قرار دادن سه‌ حالت گوناگون از قبل تعیین ‌شده‌ی دوربین هم کمک شایانی به بالا رفتن بهره‌وری جلسات خواهد کرد برای مثال باید گفت با یک کلیک کردن، دوربین از روی جمعیت به یک سوژه‌ی مورد نظر مثل وایت‌بوردی که در اتاق جلسه موجود است تغییر قاب خواهد داد.

اسپیکرفون در نقش همان هاب اصلی جهت برقرار کردن تماس‌های صوتی عملکرد خوبی دارد. این محصول در کنار دادن تجهیزات به اسپیکر، از چهار میکروفن بسیار عالی استفاده می کند که طبق اظهارات لاجیتک قدرت دریافت نمودن صدا تا فاصله‌ی ۹ متری را دارا می باشد و توانایی حذف نمودن نویز و صداهای محیط را هم به به شکلی عالی دارد. کلید‌های کنترل کننده محصول هم بر روی اسپیکرفون قرار گرفته اند که عبارت می باشند از: سه کلید پر سرعت تغییر دادن حالت دوربین به نمونه‌ی از پیش تعیین‌شده ، چهار کلید‌ برای تغییر دادن زوایای دوربین، دو کلید برای زوم کردن، کاهش و افزایش میزان صدا، قطع کردن میکروفن، برقرار کردن و یا پایان دادن تماس و متصل نمودن بلوتوث.

لاجیتک صفحه نمایش سیاه‌ و ‌سفید نسبتا کوچکی بر روی اسپیکرفون گروپ نصب نموده است که اطلاعاتی مثل اتصال دستگاه با بلوتوث و وضعیت تماس را نشان می‌دهد. همینطور نوار LED زیبایی اطراف صفحه نمایش و پنل کنترلی را در اختیار گرفته است که با تغییر دادن رنگ به آبی یا قرمز اطلاعات وضعیت دستگاه را اعلام می نماید.

با در نظر گرفتن نوع کاربرد گروپ (بهره بردن از آن در جلسات با تعداد زیادی از حاضران)، لاجیتک ریموت خاصی را هم با دستگاه در نظر گرفته است که توانایی انجام دادن همه عملیات‌های کنترلی را دارد تا دیگر به دسترسی به اسپیکرفون نیازی نباشد. طراحی و ابعاد ریموت مذکور به گونه ای انجام شده تا قراردادن آن بر روی قسمت های کلید‌های کنترلی اسپیکرفون نیز امکان پذیر باشد.

لاجیتک جهت متصل کردن اجزا به همدیگر، از هاب کنترلی استفاده می کند که یک اقدام کاملا هوشمندانه به نظر می رسد. وظیفه‌ی این قسمت متصل کردن اجزا به همدیگر و تأمین نمودن قدرت مورد نیاز آن‌ها می باشد. در کل باید گفت با قراردادن هاب در قسمتی دور از دید، می توان که اسپیکرفون و دوربین را به وسیله کابل بلند پنج متری در محل ایده آل تعبیه نمود. متصل کردن اجزای گوناگون به هاب به وسیله کابل PS/2 به انجام می رسد تا انتقال قدرت مورد نیاز هم بدون نیاز به یک کابل دیگر به سادگی انجام گیرد. لاجیتک جهت جلوگیری کردن از اتصال نادرست دوربین و کابل اسپیکرفون در قسمت دیگری، با رنگ‌های آبی و قرمز آن ها را به خوبی مشخص نموده است تا فرایند استارت دستگاه در آسان ترین حالت ممکن قرار گیرد و هر کاربری به سادگی توانایی به انجام رساندن آن را داشته باشد.

عملکرد لاجیتک گروپ

لاجیتک گروپ

لاجیتک گروپ

یکی بهترین از نکات مثبت در مورد محصولات لاجیتک، مراحل شروع به کار ساده آن‌ها می باشد و دستگاه ویدئو کنفرانس گروپ هم دقیقا از این مورد برخوردار است و استفاده لازم را می کند. البته به این نکته هم باید توجه داشت که، نرم‌افزار برقراری تماس ویدیویی در این محصول به ‌صورت کاملا یکپارچه قرار داده نشده است و جهت بهره بردن از آن نیاز است که از کامپیوتر نیز استفاده کنید.

جهت بهره بردن از ‌گروپ فقط نیاز است بعد از متصل کردن اسپیکر فون و دوربین به هاب، به کامپیوتر آن را متصل نمایید تا سریعا فرایند شناسایی دستگاه شروع شود و در زمان بسیار ایده آلی قادر به بهره بردن از آن در نرم‌افزار ویدئو کنفرانس خود شوید. این محصول به شکل پیش ‌فرض به وسیله همه پلتفرم ‌های برقرار کننده مکالمه‌ی صوتی و تصویری پشتیبانی نخواهد شد تا جدا از سرویس مورد بهره خود، به سادگی توانایی بهره بردن از گروپ را به دست آورید. لیست مشهور ترین نرم‌افزار‌هایی که از از لاجیتک گروپ پشتیبانی به عمل می آورند عبارت می باشند از: اسکایپ، تیمز،  زوم، فیوز، کانکت،  جبر ، بلوجینز، ویدئو، برادسافت،  گوگل میت و GoToMeeting. این نکته را هم باید در نظر گرفت که جهت سازگاری کامل تر با تعدادی از نرم‌افزار‌های ذکر شده نیاز است که با مراجعه نمودن به سایت support.logitech.com، پلاگین‌ منحصر به فرد نرم‌افزار را دانلود نمایید.

گروپ در شرایطی که تعداد قابل توجهی از مشخصه‌های نسل قبلی خود را همچنان دارا می باشد، توانایی های متعدد دیگری هم با خود به‌همراه آورده است تا به انجام رساندن مکالمات ویدیویی در بهترین کیفیت ممکن برای کاربران قرار داشته باشد. برای مثال به فناوری فوکوس خودکار بر روی سوژه‌های مختلف می توان اشاره نمود. با اینکه نباید انتظار فوکوس پر سرعتی مثل دوربین‌های مختلف فیلم‌برداری را داشت، ولی گروپ در این مورد بسیار عالی عمل می کند و با تغییر دادن قاب، سوژه با سرعتی بسیار ایده آل شناسایی خواهد شد و در فوکوس قرار خواهد گرفت. این مراحل در حدی پر سرعت انجام می شوند که کاربران فرصت دیدن ندارند و باید گفت که بسیار عالی است.

گروپ جهت فرستادن محتوای تصویری از کدک H.264 به همراه فشرده‌سازی (Scalable Video Coding (SVC و UVC 1.5  استفاده می کند  تا به پهنای باند بسیار کمی، جهت فرستادن و همچنین دریافت ویدئو باکیفیت نیاز باشد. با بهره از این محصول حداکثر توانایی فرستادن ویدئو با رزولوشن 1080P و همچنین نرخ ۳۰ فریم‌بر‌ثانیه را به دست خواهید آورد. در شرایطی که از نرم افزارهای دوربین ویندوز جهت سنجیدن کیفیت دوربین گروپ بهره ببرید.

جهت بررسی  نمودن عملکرد لاجیتک گروپ از اپلیکیشن اسکایپ و اینترنت با پهنای باند ۳۵ مگابایت برای آپلود استفاده به عمل آورده شده. کیفیت ویدیوی ارسال شده در حد بسیار خوبی قرار دارد و باید که آن را یکی از گزینه‌های بسیار ایده آل موجود در بازار دانست. ولی توانایی مهم گروپ به فرستادن محتوای باکیفیت خلاصه نخواهد شد و دستگاه های دیگری از لاجیتک در این زمینه مثل میت‌آپ کارکرد بهتری دارند. توانایی اصلی گروپ به دامنه‌ی بسیار وسیع فاصله‌ی کانونی آن می باشد؛ در شرایطی که با پنج برابر زوم اپتیکال و همچنین پنج برابر زوم دیجیتال که لاجیتک همان را ده برابر زوم بدون کاهش کیفیت نام گذاری کرده، آزادی عمل بسیار خوبی جهت نشان دادن هر قسمت از اتاق جلسات را دارا می باشد.

البته همانگونه که می‌شد در این مورد حدس زد، ادعای لاجیتک در مورد زوم ده برابری بدون کاهش کیفیت جنبه‌ی تبلیغاتی زیادی هم دارد و در این شرایط با افت قابل توجهی در کیفیت رو ‌به‌ رو خواهیم شد. از توانایی زوم پنج برابری اپتیکال نباید که غافل شد چرا که امکان نشان دادن قاب های بسته ‌تری را بدون هیچ کاهش کیفیتی فراهم می آورد. اما گروپ هم در زوم ده برابری کارکرد قابل توجهی دارد و تصویر نشان داده با وجود کم شدن کیفیت‌، هنوز هم کاربردی و خوب می باشد و جزئیات را در سطح قابل توجهی می توان در آن مشاهده نمود. با توجه به زاویه‌ی دید کمتر از ۹۰ درجه‌ای گروپ که البته در مقایسه با زاویه‌ی ۱۲۰‌ درجه‌ای میت‌آپمی باشد، قرار داشتن زوم اپتیکال امکان قرار دادن دوربین در فاصله‌ی زیاد تر به نسبت میز کنفرانس را دارا می باشد.

لاجیتک گروپ

لاجیتک گروپ

میکروفن‌های قرار گرفته در لاجیتگ گروپ کارکرد کاملا ایده آلی دارند و آن ها از فاصله‌ی پنج متری هم صدا را به شکلی ایده آل ارسال و دریافت خواهند کرد. در شرایطی که از محصول در مکان‌های بدون نویز و محیطی ساکت استفاده کنید، گروپ بدون نیاز داشتن به میکروفن‌های دیگر یعنی همان میکروفن های کمکی دریافت نمودن صدا از همه گوشه و کنارهای فضا را به عهده خواهد گرفت و در این زمینه عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می دهد. به علت بهره بردن از میکروفن های گوناگون در جهت های مختلف، امکان تشخیص دادن گوینده در محیط هم امکان پذیر می باشد و با بالا بردن سطح صدای او، مکالمه‌ی صوتی از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد شد. با همه این ها لاجیتک جهت بهتر شدن کیفیت میکروفن‌ها، امکان متصل کردن دو میکروفن به صورت کمکی و قرار دادن همان میکروفن ها  در فاصله های بیشتر با اسپیکرفون را فراهم نموده است.

برخلاف میزان کیفیت میکروفن، گروپ در هنگام پخش نمودن صدا کارکرد خوبی از خود نشان نداده است و نه فقط کیفیت پخش مناسبی ندارد، بلکه توانایی پخش کردن صدا با حجم افزایش یافته را هم به درستی ندارد و در برابر لاجیتک کانکت و یا اسپیکرهای ۱۵ وات پرتابل در این مورد در شرایط خوبی قرار ندارد و از آن ها عقب تر است. به‌همین علت بهتر است که چنانچه قصد بهره بردن از گروپ در محیط‌ هایی بزرگ را دارید، از بلندگوهای قدرتمند تری استفاده نمایید.

لاجیتک گروپ مثل کانکت علاوه بر کاربرد به ‌عنوان ویدئو کنفرانس، توانایی دارد با متصل شدن به بلوتوث با لپ‌تاپ یا گوشی هوشمند جهت به انجام رساندن مکالمات صوتی به‌ کار گرفته شود.

نتیجه گیری

لاجیتک با عرضه کردن تجهیزات ویدیوکنفرانس گوناگونی  مانند  BCC950، میت‌آپ،  کانکت و گروپ، محصولات بسیار خوب خود از نظر تنوع را جهت کاربری‌های سازمانی و تجاری به‌ شکلی ایده آل تکمیل نموده است. به این ترتیب برای هر نوع سازمانی با حجم جلسات مختلف، محصولی بسیار خوب از برند لاجیتک را پیدا خواهید کرد و باید گفت کخ محدودیتی در این زمینه مشاهده نخواهید کرد. در این میان گروپ با تجهیز یافتن به توانایی های گوناگون، یک گزینه‌ی بسیار عالی جهت جلسات مختلف کاری در اتاق‌های بزرگ که تعداد حضار زیادی هم در آن جا حضور دارند به حساب می آید که نیاز‌های مختلف کاربران را نیز در سطح ایده آلی تامین می نماید.

لاجیتک گروپ را باید که یکی از برترین دستگاه‌های ویدئو کنفرانس مختص جلسه های مختلف با تعداد حضار زیاد و کلاس‌های آموزشی به حساب آورد. هر چه که جهت برگزار کردن یک مکالمه‌ی صوتی با کیفیت عالی نیاز دارید، در گروپ یافت می شود. کیفیت بسیار عالی ویدیوی فرستاده شده، حالات پیش‌فرض دوربین، توانایی زوم ده برابری، میکروفن‌های بسیار قدرتمند و ریموت کنترل، فقط قسمتی از توانایی های دستگاه بسیار عالی لاجیتک می باشد تا نیاز کاربران گوناگون را در این مورد به‌خوبی برآورده نماید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان