مرکز تماس 021 910 910 17

علت تمام شدن حجم اینترنت

بدون شک برای شما هم اتفاق افتاده که اینترنت که خریداری کرده اید پس از مدت زمان کمی تمام شده و شما مجبور هستید تا بسته دیگری تهیه کرده تا بتوانید از خدمات بهتر اینترنتی استفاده نمایید به همین خاطر دوباره هزینه می کنید تا بتوانید بسته ماهانه دیگری و حجم اینترنت را تهیه نمایید و سبب مشکل برای شما خواهد شد.در این مطلب قصد داریم چند روش را برای جلوگیری از این کار به شما معرفی نماییم.

-خاموش کردن اینترنت در صورت استفاده نکردن یکی از راه های جلوگیری از تمام شدن حجم اینترنت:

امکان دارد شما هم اینترنت را خاموش نکرده و در شب هم روشن بماند اگر شما هم از اینترنت فور جی استفاده می کنید ممکن است 200 مگابایت در زمان شب کم شود و امکان دارد هم یک گیگابایت از حجم اینترنت شما مصرف شود و استفاده هم از آن نکرده باشید پس پیشنهاد می کنیم که اینترنت موبایل خود را حتما در زمانی که احتیاج دارید روشن کرده و پس از برطرف کردن نیازتان آن را خاموش نمایید.

-کم کردن تماشای ویدیوی آنلاین:

یکی از کارهایی که شما امکان دارد در روز برای کسب کردن اطلاعات بیشتر انجام بدهید تماشا کردن ویدیو به صورت آنلاین بوده که ممکن است حجم زیادی از اینترنت شما کم شود شما چه ویدیو را دانلود کنید و چه آنلاین تماشا کنید به همان اندازه از شما کسر خواهد شد.علاوه بر این اگر هم تماشا و هم دانلود کنید دو برابر از حجم اینترنت شما کم می شود.

-صفحه های مجازی:

وقتیکه شما در صفحه ها مجازی مانند اینستاگرام هستید باید توجه کنید که به تعداد فیلم هایی که می بینید حجم بسته شما کم می شود پس به این نکته توجه کنید.شما زمانی که سایت یا تصویری را باز نمایید در اصل در حال دانلود کردن آن می باشید اگر چه ممکن است که آن را دانلود نکنید پس به این موضوع در فضای مجازی دقت داشته باشید.

-بروزرسانی خودکار:

یکی از مواردی که معمولا بدون اطلاع شما و به صورت خودکار در سیستم عامل انجام می شود بروزرسانی کردن خودکار سیستم عامل می باشد این مورد در ویندوزهایی که جدید بوده مانند ویندوز ده خیلی شما را آزار می دهد و سبب کم شدن سرعت اینترنت و تمام شدن حجم اینترنت شما خواهد شد البته در حیلی از گوشی های هوشمند مانند اندروید آپدیت کردن هسته سیستم عامل به صورت دستی انجام شده ولی در صورتی که حجم مصرف اینترنت شما ناگهان زیاد شد توصیه می کنیم که قسمت بروزرسانی سیستم عامل گوشی و سرویس های مرتبط با آن مثل گوگل سرویس را بررسی نمایید.

بازی های آنلاین یکی از دلایل تمام شدن سریع حجم اینترنت:

بازی های آنلاینی مانند کلش و وارکرفت در بین کاربران محبوب بوده و با توجه به طولانی بودن آن و زمان وصل شدن به اینترنت دیتای زیادی را مصرف نموده و اگر ترافیک اینترنت شما محدود باشد توصیه ما این است که به صورت زمان بندی شده بازی را انجام بدهید.

آپلود کردن فایل:

خیلی از مردم تصور می کنند که مصرف کردن ترافیک اینترنت فقط به دانلود مربوط بوده ولی در برخی از سرویس دهنده ها مقدار آپلود کردن هم به عنوان ترافیک لحاظ می شود و امکان دارد شما دانلود زیادی هم انجام ندهید ولی مقدار آپلود کردن شما زیاد باشد بنابراین پیش از آپلود نمودن فایل توصیه می کنیم که این مورد را با آی اس پی خود چک نمایید.

-بروزرسانی خودکار آنتی ویروس یکی دیگر از دلایل سریع تمام شدن حجم اینترنت:

این مورد را می توان جزو آپدیت نرم افزارها به شمار رود ولی خیلی از مردم آنتی ویروس را جزو نرم افزارها حساب نمی کنند و فایل هایی که بروزرسانی می شوند را کم حجم می دانند ولی بعد از مدتی امکان دارد برای آپدیت به نسخه های بالاتر نیاز به دانلود فایل هایی با حجم بالا باشد و اگر اینترنت شما محدود بوده توصیه ما این است که بروزرسانی کردن آنتی ویروس ها را غیر فعال نمایید.

خیلی از کمپانی ها دارای یک پنل در سایت خود بوده و می توانند نمودار اطلاعات و دانلودهایتان را در ساعت های روز نشان بدهند علاوه بر این امکان دارد گاهی اوقات اشکال از طرف سرویس دهنده اینترنت بوده و با اطلاع رسانی کردن شما مشکل برطرف گردد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان