مرکز تماس 021 910 910 17

علائم پایان عمر گوشی و زمان تعویض آن

علائم پایان عمر گوشی و زمان تعویض آن

هنگامی که شما یک گوشی اندرویدی تازه را خریداری می نمایید، به شکل طبیعی انتظار دارید که از آن گوشی تا چند سال بعد استفاده لازم را به عمل بیاورید. ولی اگر حتی جز آن دسته از کاربرانی باشید که همیشه به گوشی خود می رسید و از آن مراقبت می نمایید،باز هم با گذشت زمان متوجه خواهید شد که کارکرد آن از قبل ضعیف ‌تر شده است. در آخر هم پایان عمر گوشی خواهد رسید که مجبور می شوید که آن را تعویض نمایید. با اینکه در ادامه این متن به طور مشخص به گوشی‌های اندرویدی خواهیم پرداخت، اما به طور تقریبی همه این موارد برای آیفون‌ها نیز دست می باشد و چنانچه با این نشانه‌ها در گوشی خود روبرو شدید، باید که به طور حتمی گوشی خود را تعویض نمایید و دیگر بیش از این وقت را خدر ندهید. مانند همیشه با ما همراه باشید.

سریع خالی شدن باتری یکی از نشانه های پایان عمر گوشی

اگر هنوز هم از گوشی تقریبا قدیمی خود بهره می برید، احتمالاً دفعات زیادی با قرمز رنگ شدن آیکون باتری برخورد کرده اید. با اینکه در مورد افزایش عمر باتری گوشی یک ترفندهای بسیار خوب وجود دارد، اما هنگامی که باتری قدیمی باشد و توانایی خود را از دست بدهد و دیگر مانند گذشته شارژ را نگه ندارد، کار خاصی از دست شما به عنوان کاربر برنمی‌آید. مهم ترین علت این پدیده هم بسیار آسان می باشد. باتری گجت از یک سری مواد شیمیایی به وجود آمده است و با گذشت زمان این مواد مواد شیمیایی به سوی تحلیل شدن می‌روند و دیگر کارکرد آن‌ها مثل روز نخست نخواهد بود. به همین علت توصیه ما این است که گوشی را به شکل شبانه به شارژر متصل نگه ندارید تا اینکه چرخه‌های شارژ دائما به تکرار نیفتند و عمر آن باتری نیز بیش از قبل دچار کاهش نشود.

در هر شکل چننچه عمر باتری گوشی آیفون یا اندرویدی شما خیلی کم‌تر از قبل شده باشد، مطمئناً بسیار ساده این مورد را احساس خواهید کرد. به همین علت به جای آنکه دائما آن را به شارژر متصل نمایید ، بهتر می باشد که با عوض کردن گوشی دوباره از داشتن عمر بالای باتری برای گوشی خود لذت ببرید. اما به هر حال اگر گوشی موبایلی که در حال حاضر از آن استفاده به عمل می آورید زیاد هم قدیمی نمی باشد، می‌توانید با تعویض نمودن باتری این مشکل را تا حد قابل توجهی حل نمایید.

سرعت کم یکی از علائم پایان عمر گوشی

تبلت‌ها و گوشی‌ها قدیمی در زمینه سرعت کارکرد به طور معمول نمی توانند که خود را به خوبی ثابت نمایند و باز کردن یک نرم افزار و بهره بردن از آن اعمال شاقه همراه می شود. در صورت کم شدن سرعت گوشی اندرویدی می‌توان که به علت های متعددی اشاره نمود که اما اصلی ترین آن، عمر گجت می باشد. برای مثال اگر که آدم خوش ‌شانسی باشید و گوشی مورد نظر شما نسخه تازه این سیستم‌عامل را به طور کامل دریافت نماید، این مورد به فشار افزایش یافته بر حافظه رم و همچنین پردازنده منجر خواهد شد. همین مورد برای نسخه‌های تازه نرم افزار ها و همچنین بازی‌ها صدق می نماید.

گوشی‌های تازه وارد شده از تازه ترین ویژگی ها بهره به عمل می آورند و با تهیه آن‌ها، به اندروید و نرم افزار ها اجازه خواهید داد که با سرعت بهتری وظایف اصلی خود را انجام دهند.

دریافت نکردن آپدیت ها

هرسالبه به طور معمول در اطراف ماه سپتامبر نسخه تازه اندروید برای همه کاربران در سراسر دنیا انتشار پیدا می کند و این نسخه‌ ها جدید هرکدام امکانات جدیدی را نیز به همراه دارند و همینطور میزان فشار آن ها بر روی سخت ‌افزار گوشی اندرویدی افزایش پیدا می کند. برخلاف iOS، اندروید در مورد ارائه کردن نسخه‌ های تازه برای گوشی‌های تحت نظر خود زیاد کارکرد خوبی از خود نشان نمی دهد و به عنوان مثال چننچه یکی از پرچم ‌داران سامسونگ را تهیه کنید، شاید یک یا اینکه حداکثر دو نسخه تازه اندروید را دریافت نمایید. البته بعضی از کمپانی ها این مورد را  نیز به انجام نمی رسانند و پس از خریداری گوشی به وسیله کاربر دیگر نسخه تازه اندروید برای آن ها ارائه نمی‌شود.

در زمینه بروزرسانی های امنیتی نیز این چنین رویکردی را شاهد هستیم و چنانچه گوشی اندرویدی شما کمی قدیمی باشد، به طور معمول کمپانی سازنده برای عرضه این بروزرسانی های امنیتی به خود زحمتی نخواهد داد. به همین علت اگر نگران دریافت نکردن بروزرسانی های امنیتی می باشید، بهتر می باشد که به طور تقریبی هر دو سال یک مرتبه گوشی اندرویدی خود را تعویض نمایید و بهتر است که گوشی اندرویدی کمپانی را مورد خریداری قرار دهید که در این مورد به مدت بیشتری به کاربران سرویس ارائه نمایند.

اجرا نکردن نرم افزار های جدید

با اینکه همچنان تکنولوژی واقعیت مجازی آن گونه که انتظار می رود دچار پیشرفت نشده است و مورد استقبال کاربران پر تعدادی قرار نگرفته، اما جهت سیستم‌عامل محبوب اندروید در این مورد نرم افزار های زیادی عرضه شده اند اما این نرم افزار ها نیازمند قدرت بالایی می باشند. به همین علت تعداد زیادی از گوشی‌های نسبتا قدیمی اندرویدی توانایی ندارند چنین نرم افزار هایی را اجرا نمایند.

همین مورد جهت بازی‌های جدید اندروید هم اتفاق می افتد. بهتر شدن گیم‌پلی بازی ها باعث می شود فشار بیشتری بر رم و گرافیک گوشی وارد شود و در صورت قدیمی بودن گوشی اندرویدی ، نمی‌تواند به درستی بازی ها اجرا نماید موردی که گوشی های جدید از پس انجام آن بر می آیند. به همین علت اگر علاقه‌ی فراوانی به بازی‌های سنگین و گرافیکی دارید و گوشی اندرویدی شما به سختی توانایی اجرای آن‌ها را به دست می آورد، پس بهتر می باشد که گوشی تازه ای را خریداری نمایید.

هنگ کردن متعدد یکی دیگر از علائم پایان عمر گوشی

پایان عمر گوشی

پایان عمر گوشی

کاربران پر تعداد گوشی های اندرویدی با مورد هنگ کردن نرم افزار ها آشنایی کامل دارند اما در اکثر موارد، این مورد به ایرادات مربوط به توسعه نرم افزار مذکور بر خواهند گشت و به گونه ای دیگر، مورد سازگاری نداشتن نرم افزار ها با گوشی در میان می باشد. با همه این ها، اگر مشاهده می کنید که تعداد فراوانی از نرم افزار ها در گوشی اندرویدی شما همیشه هنگ می‌کنند، پس ایراد اصلی از گوشی اندرویدی شما می باشد. گاهی پیش می آید که نرم افزار ها به قدرت بالایی از سوی حافظه رم یا اینکه پردازنده نیاز دارند و چنانچه این قسمت ها توانایی تامین این موارد را نداشته باشند، نرم افزار از کار خواهد افتاد.

یک مورد دیگر  که در هنگ کردن نرم افزار ها تأثیر فراوانی دارد، مورد کم بودن حافظه آزاد در گوشی اندرویدی می باشد. چرا که تعدادی از نرم افزار ها  جهت فعالیت کردن نیاز دارند که به قسمت های گوناگون حافظه داخلی دسترسی پیدا کنند یا اینکه اطلاعات تازه ای را ذخیره نمایند که در این صورت اگر حافظه آزاد کم باشد ، آن‌ها به مشکل برخورد خواهند کرد.

کیفیت ضعیف دوربین

کیفیت دوربین گوشی‌ها در حال حاضر برای همه کاربران به طور تقریبی از اهمیت بسیاری بالایی برخوردار است و تعداد قابل توجهی از این افراد جهت عکاسی از گوشی‌های هوشمند خود بهره می برند. با معرفی نسل تازه گوشی‌ها، یکی از قسمت هایی که توجه فراوانی را به خود جلب نموده است و طرفداران بسیار زیادی را برای خود به وجود آورده است، افزایش یافتن کیفیت دوربین‌های آن‌ها می باشد و هز اندازه که گوشی هوشمند کاربران قدیمی‌ تر باشد، عکس های آن از کیفیت پایین تری برخوردار هستند و همین یکی از موارد اصلی است که باعث می شود بسیاری از کاربران اقدام به تعویض گوشی های کهنه خود بکنند.

هنگامی که دوربین یک گوشی از کیفیت خوبی برخوردار نباشد، تا یک جایی با بهره بردن از برنامه های ویرایش عکس می توان که جذابیت عکس‌های به ثبت رسیده را به وسیله آن ها افزایش داد، اما ضعف اصلی دوربین‌هایی اینچنینی بیش از همه در محیط ‌هایی که نور کمتری وجود دارد خود را نشان می دهند. به همین علت چنانچه کیفیت عکس ‌های یک گوشی دیگر نمی تواند رضایت شما را جلب کند، بهتر می باشد که یک گوشی تازه را خریداری نمایید و در این مورد باید گفت در حال حاضر تعداد فراوانی از گوشی های ارزشمند از نظر قیمت در بازار موجود است که از دوربین‌های بسیار خوبی نیز بهره می‌برند.

آسیب دیدن گوشی

پایان عمر گوشی

پایان عمر گوشی

با اینکه کاربران بسیار علاقه دارند که دستگاه هایی را که خریداری می کنند ضد ضربه باشند، اما هیچ محصولی برای همیشه نمی تواند که دوام بیاورد. بخشی از این آسیب‌ها به علت عمر بالای گوشی ها می باشد و به عنوان مثال به همین علت دکمه‌های فیزیکی سریع تر خراب می شوند. جدا از آن، به خرابی قطعات درونی مثل حافظه گوشی هم باید که اشاره داشته باشیم که گاهی وقت ها به شکل عجیبی از کار می‌افتند.

آسیب، جدا از اینکه به علت ضربه ناگهانی یا عمر بالای گوشی باشد، در آخر توانایی گوشی را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد و حتی گاها آن را به گونه ای خراب می کند که محصول دیگر به درد نخورد. در نتیجه تصمی با شما است که آیا مورد تعمیر قرار دادن قسمت های آسیب دیده و پرداخت کردن هزینه‌های مربوط به خرابی، برای گوشی شما که کمی هم قدیمی شده است ارزش را دارد یا اینکه بهتر می باشد آن گوشی را کنار گذاشته و گوشی تازه ای خریداری نمایید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان