مرکز تماس 021 910 910 17

ردیابی شدن گوشی

افرادی زیادی همواره نگران ردیابی شدن گوشی خود هستند یا فکر می کنند گوشی آن ها هک شده است.در فضای مجازی هیچ چیز به صورت کامل ایمن نبوده همیشه افرادی زیادی وجود داشته که باید مواظب باشید مجرمان و هکرها همیشه تلاش می کنند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند.به دلیل استفاده زیاد از اسمارت فون اندرویدی ویروس ها و جاسوس افزارها با سرعت زیادی در حال گسترش می باشند. به همین علت در این مطلب راه های چگونه ردیابی شدن گوشی را بیان می کنیم.

مسیج های ناآشنا یکی از علامت های ردیابی شدن گوشی است:

یکی از آسانترین علامت ها ارسال کردن مسیج های نامفهوم بوده برای مثال امکان دارد شما پیام هایی را در تلفن همراهتان ببینید که دارای کاراکتر یا حتی عدد بوده و تصویر کنید به دلیل هنگ کردن تلفن همراه این اتفاق رخ داده در اصل این پیام ها امکان دارد مثل کدهای ردیابی شده برای موقعیت مکانی افراد بوده بنابراین مواظب این مساله باشید.

دسترسی به گوشی هوشمند:

نصب کردن نرم افزارهای جاسوسی و برنامه ها احتیاج به دسترسی فیزیکی به تلفن همراه شما بوده پس راحتترین روش برای مانع شدن از آن افزایش امنیت تلفن بوده پس وقتی که نمی توانید تلفنتان را همراهتان داشته باشید اطمینان پیدا کرده که در روی تلفن همراه شما پسورد دارد و از گذاشتن پسوردهای آسان هم اجتناب نمایید.

چک کردن صورتحساب های خود:

اگر در روی گوشی هوشمند شما برنامه جاسوسی یا ردیابی نصب شده میزان قبض های شما زیاد خواهد شد این برنامه ها  عموما از جی پی اس گوشی هوشمندتان استفاده خواهند کرد تا بتواند مکان تلفنتان را از روش داده های رومینگ به افرادی که آن ها را کنترل کرده ارسال نمایند اگر متوجه شدید قبض شما زیاد شده است این موضوع را چک نمایید.

باطری گوشی سریع خالی می شود:

این مورد هم امکان دارد به دلایل گوناگونی رخ داده ولی یکی از دلایل آن استفاده کردن از اپلیکیشن هایی بوده که در پس زمینه شارژ کم می کنند مانند اپلیکیشن های شنود.به خاطر اینکه خالی شدن سریع باتری امکان دارد به خاطر عملکرد باطری بوده اما شما نباید در صورتی که این علایم را مشاهده کردید به آسانی از کنارش رد شوید و دلیل دقیق آن را چک کنید تا اگر مساله ای درباره برنامه ها بود قادر باشید آن را از تلفن همراه خود حذف نمایید.

توجه به صدای بوق در زمان تماس:

اگر از این بابت نکران هستید که فردی به تماس های شما گوش می دهد باید حواس خود را به صدای و نویزهای عجیب در زمان تماس بدهید عموما کاربر یک صدای بوق ساده ای را در زمان تماس خواهد شنید دقیقا مثل چیزی که درمورد اپلیکیشن های ضبط مکالمه است اگر ارتباطتان ضعیف بوده باید منتظر کیفیت تماس خیلی پایین هم باشید اما اگر صدای عجیبی را شنیده اید یا در زمان مکالمه کیفیت صدا کم می شود احتمالا تلفن هایتان در حال ضبط شدن می باشند.

خاموش شدن ناگهانی گوشی یکی دیگر از علامت های ردیابی شدن گوشی:

یکی دیگر از نشانه هایی که شما باید شک داشته باشید که امکان ردیابی شدن تلفن های همراه به همراه دارد و  جاسوسی کنید روشن و خاموش شدن ناگهانی تلفن همراه شما بوده که اگر دلیلی نداشت باید به علایم جاسوسی شک داشته باشید و این احتمال را داده که دلیل ردیابی و کنترل کردن تلفن همراه شما باشد.

یکی دیگر از علامت های ردیابی شدن گوشی گرم شدن همیشگی گوشی:

بعضی اوقات امکان دارد که ببینید تلفن شما بدون انجام هیچ کاری به صورت دائم گرم است حتی وقتی که با تلفن همراهتان بازی نکردید یا اپلیکیشن مخصوصی در روی تلفن همراه شما نصب نشده باشد و ممکن است که شما دربرابر خطرات جاسوسی قرار داشته باشید ولی اگر تلفن همراه شما شارژ بوده و کمی گرم است این مورد کاملا طبیعی بوده بنابراین در این مورد نگران نباشید همچنین اگر طول عمر باطری تلفن همراه به صورت نامعقول تمام شده یا تماس های پارازیت و مداومی داشتید باید مواظب باشید.

اتصال نداشتن به شبکه وای فای عمومی:

تا جایی که امکان دارد به وای فای های ناشناس متصل نشوید و اگر ناچار بودید بهتر است از وی پی ان استفاده کنید این کار تا میزان زیادی از نصب شدن اپلیکیشن های ناخواسته توسط آن شبکه در روی تلفن همراه جلوگیری خواهد شد.

قفل کردن گوشی:

اولین قدم برای ردیابی نشدن این بوده که همیشه گوشی شما قفل باشد با این کار افراد به تلفن همراه شما دسترسی فیزیکی نخواهند داشت و اجازه نمی دهید کسی نرم افزار ردیابی در روی گوشی شما نصب نماید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان