مرکز تماس 021 910 910 17

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از تقلبی

تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از تقلبی

در این مطلب قصد داریم راه های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از تقبلی را بیان کنیم با ما همراه باشید. شارژرها را باید که جز آن دسته از وسایل جانبی به حساب آورد که با گذشت زمان احتمال خرابی آن­ها وجود خواهد داشت و به تعویض شدن نیاز دارند. در اصل در لیست وسایل مصرفی قرار می گیرند.

متنی که پیش روی شما قرار دارد به شما کمک خواهد کرد هنگامی که به تهیه شارژر تازه نیاز داشتید بتوانید شارژر اصل را تهیه نموده و از خسارت‌های بعدی که شارژرهای غیر اصل می توانند برای باتری سامسونگ گوشی شما به وجود آورند جلوگیری نمایید.

آرم سامسونگ در تشخیص شارژر اصلی سامسونگ

نخستین موردی که باید به آن توجه لازم را داشته باشیم آرم سامسونگ می باشد که طبیعتا باید که روی بدنه آن حک شده باشد. اگر بدنه گوشی مورد نظر شما از آرم برخوردار نبود یا اینکه به جای حک شدن آرم روی بدنه از یک برچسب با نام سامسونگ برخوردار بود اطمینان داشته باشید که این آداپتور قطعا تقلبی می باشد.

به احتمال زیاد آرم سامسونگ را بر روی بدنه های تقلبی هم می­‌توان مشاهده کرد. مسئله ای که در اینجا وجود دارد این می باشد که چگونه اطمینان حاصل کنیم کدام آرم تقلبی و کدام اصل می باشد؟ دقت داشتن به ضخامت و نوع فونت حروف می تواند که در این زمینه شما کمک زیادی بکند. در آداپتور اصلی تمام حروف SAMSUNG با ضخامت یکسان وجود دارند اما در نسخه تقلبی در اکثر مواقع برخی یا تمام حروف از ضخامت بیشتری برخوردار هستند.

در نمونه تقلبی به طور معمول حروف A,M,N,G در برابر دیگر حروف ضخیم­‌تر می باشند که این مورد می تواند در این تشخیص دادن به شما کمک کند.

نوشته­ های موجود بر روی آداپتور

به نوشته ­های روی آداپتور توجه داشته باشید. این نوشته ‌­ها نباید به شکل برچسب در آن جا باشند و باید که بر روی آداپتور به صورت حک شده باشند و از پخش شدگی و بی ‌نظمی های عجیب هم در نوشتار و چاپ برخوردار هستند. در نمونه شارژرهای تقلبی به طور معمول میزان رنگ چاپ شده  از شارژر اصلی بیشتر می باشد و با مقداری تلاش می‌توانید که نوشته­‌ های موجود بر روی این بدنه را به کمک ناخن بخراشید.

کیفیت مواد مصرفی

شارژرهای که اصلی می باشند از مواد بسیار با کیفیت تولید شده‌­اند اما شارژرهای تقلبی برای کاهش هزینه های تولید در اکثر مواقع از مواد بازیافتی استفاده به عمل می آورند. این شارژرها در مقابل ضربه و فشار مقاومت خوبی از خود نشان نمی دهند.

مورد دیگری که باید گفت این است که در شارژر اصلی به خاطر متصل شدن بخش های مختلف شارژر درزهایی به وجود می آید که کاملا ظریف و بدون اضافات هستند اما در نسخه تقلبی این امکان وجود دارد که در بخش درزها فاصله هایی وجود داشته باشد که با لمس نمودن این بخش ها مواد اضافه­‌ای را زیر دست خود حس خواهید کرد.

شارژر اصلی سامسونگ

شارژر اصلی سامسونگ

توجه داشتن به لوگوی UL در تشخیص شارژر اصلی سامسونگ از تقلبی

UL مخفف Underwriters Laboratories  می باشد. هنگامی که آداپتور شما از این مشخصه برخوردار باشد به این معنا است که ایمنی لازم را دارا می باشد. بیشتر شارژرهای اصل از این لوگو بر روی بدنه خود برخوردار هستند. اما این مورد به این به معنا نمی باشد که همه آداپتورهایی که این لوگو را ندارند تقلبی هستند.

مدت زمانی که شارژ شدن طول می کشد

آداپتور اصل در برابر تقلبی زمان کمتری جهت شارژ نمودن دستگاه شما نیاز خواهد داشت. در شارژرهای سامسونگ که اصلی هستند در اکثر مواقع در زمان سی دقیقه شارژ باتری به حدود 50 درصد خواهد رسید در شرایطی که در شارژرهایی که تقلبی هستند به طور معمول زمانی بیشتر از سی دقیقه نیاز می باشد تا میزان شارژ باتری به حدود پنجاه درصد برسد.

به مشخصات شارژر توجه کنید

یکی از روش هایی که از اطمینان بالایی برخوردار است مقایسه کردن مشخصات شارژر اصلی با شارژری می باشد که قصد خریدن آن را دارید. مشخصاتی مانند جریان ورودی و خروجی ولتاژ که برای هر نوع گوشی می تواند که تفاوت داشته باشد اگر که جریان آداپتوری و ولتاژ که قصد خریدن آن را دارید با آداپتور اصلی یکسان نباشد اطمینان داشته باشید که تقلبی است.

یکی از راه های تشخیص شارژر اصلی سامسونگ : به کابل توجه کنید

اگر که شارژر مورد نظر شما از یک کابل هم برخوردار بود باید کابل را هم دقیقا بررسی نمایید. کانکتور کابل شارژر اصل از یک طراحی ظریف و تمیز برخوردار است. اگر با بررسی کردن آن مشاهده کردید که برخی بخش ها شدید کج هستند یا شارژر اصلی نیست یا به دلیل ضربه دچار خرابی خراب شده است که به هر ترتیب باید از خریدن آن انصراف دهید.

متصل نمودن کابل به گوشی و آداپتور

اگر هنگامی که کابل را به گوشی و آداپتور متصل نمودید از لق  بودن آن مطمئن شدید یا اینکه با زور آن را متصل نمودید نشان از این دارد که آداپتور یا کابل شما تقلبی می باشد و نیاز است که به فکر تهیه یک شارژر دیگر باشید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان