مرکز تماس 021 910 910 17

ترفندهای استوری اینستاگرام

ترفندهای استوری اینستاگرام

هنگامی که امکان قرار دادن استوری در اینستاگرام برای کاربران وجود نداشت، شاید کسی نمی توانست تصورش را بکند که یک روز پست‌های تایم لاین به حاشیه  شبکه های اجتماعی پناه ببرند. اما چه دوست داشته باشیم و چه دوست نداشته باشیم، حالا این استوری‌های اینستاگرام هستند که نقش اساسی در این شبکه اجتماعی ایفا می‌کنند و با امکاناتی که در چند مدت اخیر به به دست آورده اند، هر روز بیش از گذشته مورد توجه کاربران قرار می گیرند و به محبوبیت آن‌ها هم اضافه می‌شود. درادامه می خواهیم در مورد ترفندهای استوری اینستاگرام را بیان کنیم :

استوری اینستاگرام

استوری گذاشتن،در اینستاگرام یکی کارهایی می باشد که همه کاربران توانایی انجام دادن آن را دارند و به طور کلی کار بسیار ساده ای می باشد. اما «طریقه استوری گذاشتن» و قرار دادن استوری های جذاب برای مخاطبان، موردی است که شاید بسیاری از کاربران با آن مشکل داشته باشند و یا اینکه در ارائه این نوع استوری تا به حال موفق نبوده اند.

در ادامه این مقاله با معرفی امکانات بسیار ایده آل استوری و کاربردهای دیگر، روش هایی را برای شما مطرح می‌کنیم که به سادگی می‌توانند استوری‌های اینستاگرام شما را به استوری هایی بسیار جذاب و ایده آل برای مخاطبان تبدیل کنند. این ترفندها بسیار کاربردی می باشند و شما می توانید که با رعایت کردن آن ها به موفقیت در زمینه قرار دادن استوری های عالی دست یابید.

استوری ها را مانند یک مجله تصویری درست کنید

استوری اینستاگرام

قطعا تا به حال برای شما هم پیش آمده است که قصد داشته باشید چندین عکس یا فیلم را به شکل پشت سر هم استوری کنید و دوست داشته باشید که همه آن ها به وسیله کاربران دیگر دیده شوند و اینگونه نباشد که کاربران یک عکس از این استوری را مشاهده کنند و دیگر عکس ها را مشاهده نکنند. برای این که در این امر موفق باشید، ما برای شما درست کردن یک مجله تصویری بسیار زیبا را توصیه می‌کنیم.

به این صورت که باید دقت کنید که استوری‌هایتان فقط عکس نباشند و فیلم هایی هم در آن قرار داده شوند؛ و این استوری ها یک داستان زیبا را روایت کنند که کاربران دیگر تشویق شوند که تا آخر آن ها را مشاهده کنند.این نوع استوری ها به سلیقه شما هم بستگی دارد و شما می توانید که با شناختی که از فالوورهای خود دارید یک استوری داستانی جذاب را قرار دهید که با سلیقه آن ها هماهنگ باشد.

این که چگونه داستان سرایی را انجام دهید کاملا به میزان هنر خود شما بستگی دارد. بهتر است که میان هر عکس یا فیلمی  که می‌گذارید، یک متن کوتاه هم بنویسید که باعث شود استوری های قبلی را استوری‌های بعدی ربط پیدا کنند. در همین روند می توانید که از استیکرهای پر تعداد اینستاگرام مانند سؤال و یا نظرسنجی و حتی اسلایدرها هم کاملا بهره مند شوید و با توجه به میزان واکنش‌هایی که از کاربران دریافت می کنید استوری‌های بعدی خود را کمتر یا بیشتر نمایید. این روش داستان سرایی بسیار محبوب می باشد و شما می توانید که با ارائه داستان هایی خاص و جذاب،پیج خود را به یک پیج بسیار عالی و محبوب بین کاربران تبدیل کنید.

استفاده از نوشته های رنگین کمانی

استوری اینستاگرام

این نوع ترفند را شاید هنوز بسیاری از کاربران بلد نباشند چرا که هنوز به طور کامل فراگیر نشده است. برای استفاده کردن از نوشته های رنگارنگ،کافی است که صفحه ی مربوط استوری را باز نموده و ابزار Text را برای استفاده کردن انتخاب نمایید. بعد از اینکه متن را به طور کامل نوشتید ، انگشت خود را بر روی آن نگه دارید و قسمت Select All را انتخاب کنید که باعث می شود همه متن برای شما انتخاب شود.

اکنون که متن به طور کامل انتخاب شده است، با یکی از انگشتان خود قسمت نوار رنگ‌های پایین صفحه را نگه داشته تا اینکه اسلایدر طیف رنگی برای شما نمایش داده شود. در مرحله بعدی در حالی که با انگشتتان متن را نگه داشته‌اید، با همان انگشت سعی کنید که به سمت چپ یا راست حرکت کنید و به طور همزمان با انگشت دیگرتان بر روی اسلایدر طیف رنگی هم دقیقا همین کار را انجام دهید.

در این صورت مشاهده می کنید که با پیش رفتن در متن، رنگ کلمات هم دائما تغییر می‌کند! توجه کنید که این ترفند به کمی تمرین کردن نیاز خواهد داشت تا در آن  کاملا حرفه‌ای شوید. این ترفند یکی از جالب ترین ترفندها در این زمینه می باشد که باعث می شود استوری شما کاملا خاص باشد و با دیگر استوری ها کاملا فرق داشته باشد.فرض کنید که یک شعر بسیار زیبا را با نوشته های رنگی در استوری خود منتشر کنید، خواهید دید که این استوری تا چه اندازه زیبا و کم نظیر می باشد.

سایه دادن به نوشته ها یکی دیگر از ترفندهای استوری اینستاگرام می باشد

آیا دوست دارید که متن هایی را که در استوری قرار می دهید مقداری برجسته باشند؟ با این ترفند بسیار ساده ای که به شما یاد خواهیم داد می توانید که به متن های خود سایه داده و آن ها را برجسته نشان بدهید. برای این ترفند روی قسمت Aa در صفحه استوری اشاره کنید و متن خود را به طور کامل بنویسید البته اگر در نظر دارید که قسمتی ازمتن شما برجسته باشد بهتر است که فعلا همان قسمت را بنویسید. حالا باید که دوباره همان متنی را که نوشته اید یک بار دیگر هم به همان اندازه بنویسید.

حالا هر دو نوشته ای را که نوشته اید را به گونه ای روی هم قرار داده که یکی از آن ها مقداری از دیگری فاصله داشته باشد. می بینید که شما موفق شده اید یک متن بسیار زیبای سایه دار درست کنید و با این کاری استوری خود را بسیار جذاب تر از قبل کرده اید. این روش با اینکه بسیار ساده می باشد اما هنوز هم بسیاری از کاربران با آن آشنایی ندارند و نمی توانند که متن های زیبای سایه دار به استوری های خود اضافه کنند پس اگر فالوورهای شما به شما پیام دادند و روش استفاده کردن از این نوع نوشته را از شما پرسیدند، زیاد تعجب نکنید و این مورد را به آن ها هم آموزش بدهید.

پس زمینه را شفاف کنید

برای طراحی یک پس‌زمینه زیبا و شفاف، پیش از هر چیز باید یک پس‌زمینه اقدام به ساخت یک پس زمینه تک رنگ بکنید. برای این که این کار را به دستی انجام دهید یک عکس را انتخاب کرده و آن را روی پس‌زمینه قرار دهید، در مرحله بعد ابزار ماژیک (همان قلمی که نوک آن دارای شیب است) را انتخاب کنید(می توانید آن را در گوشه صفحه پیدا کنید) و یک رنگ دلخواه را برایش انتخاب کنید. سپس، انگشت خود را را به مدت 3 ثانیه بر روی یک نقطه از صفحه نگه دارید تا آنکه صفحه از رنگی که انتخاب کرده اید پر شود.

در این صورت مشاهده می کنید که صفحه ی مورد نظر هنوز کاملا از رنگ پر نشده و مقدار کمی شفافیت دارد و همچنین شما می‌توانید که پشت آن را مشاهده کنید.

 یکی دیگر از ترفندهای استوری اینستاگرام استفاده از بومرنگ :

استوری اینستاگرام

بومرنگ یکی از امکانات بسیار خوبی است که می توانید برای استوری‌های اینستاگرام خود از آن ها استفاده کنید .بومرنگ به کاربران امکان ساختن گیف‌های سه ثانیه‌ای بسیار زیبایی را می‌دهد؛ تصاویر کاملا متحرکی که می توانند زیبایی های بسیار زیادی به استوری های اینستاگرام شما اضافه نمایند. همه تلاش خود را بکنید که در استفاده کردن از این قابلیت از همه خلاقیت خود استفاده کنید و در آن صورت می بینید که چه استوری های زیبایی را می توانید که بسازید  .

بومرنگ دارای دو حالت رو به جلو و همچنین معکوس می باشد که می توانید از آن ها جهت ساخت گیف‌های بسیار جذاب نهایت استفاده را ببرید. در اینترنت می توانید که ساخته های کاربران دیگر را در این مورد تماشا کنید و از آن ها الگو برداری کنید. بومرنگ بسیار قابلیت خوبی می باشد و در صورتی که کار کردن با آن را به خوبی یاد بگیرید می توانید که استوری هایی بسیار خاص و ایده آل بسازید.

با سلفی های خود استیکر بسازید

استوری اینستاگرام

این ترفند یک ترفند استوری کاملا قدیمی می باشد که بسیاری از کاربران آن را به فراموشی سپرده اند. اما اگر که روش استفاده درست را از این ترفند یاد بگیرید می توانید که استوری هایی بسیار خاص و زیبا بسازید. برای تبدیل کردن عکس سلفی به استیکر اصلا نیازی نیست که به دردسر بیفتید و یا اینکه زحمت زیادی بکشید فقط کافی است که ادامه این متن را بخوانید تا یاد بگیرید به سادگی از این قابلیت بسیار ایده آل استفاده کنید.

برای استفاده از این ترفند باید که منوی کشویی استوری را به قسمت بالا بکشید و بر روی آیکن دوربین که آن جا می بینید اشاره کنید. اکنون می‌توانید یک سلفی بسیار از خودتان گرفته و به شکل یک آیکن دایره‌ای شکل، به استوری‌هایتان اضافه کنید. خواهید دید که با این ترفند می توانید که چه استوری های زیبایی بسازید.

تعامل با دیگر کاربران

تعامل داشتن با کاربران دیگر یکی از راه هایی است که باعث افزایش ازدید استوری های می شود و شما با این ایده می توانید باعث شوید که این استوری ها از محبوبیت بالاتری هم برخوردار شوند. همه تلاش خود را بکنید که داستان‌هایی را که خلق می نمایید، فالوورهایتان را هم در آن ها شریک کرده و کاری کنید که آن ها با استوری ها تعامل داشته باشند. اینستاگرام برای تعامل داشتن با کاربران دیگر، نظرسنجی ، سه استیکر سؤال و اسلایدر را در اختیار شما قرار داده است.

شما می توانید که از هر سه این موارد در استوری های خود استفاده کنید. برای استفاده کردن از آن ها کافی است که با بالا کشیدن منو در صفحه استوری از آن ها به سادگی استفاده کرده و در جهت افزایش بازدید استوری هایتان از آن ها نهایت استفاده را ببرید.

آیتم ها یا استیکر ها را به صفحه سنجاق کنید

اگر علاقه دارید که فالوورهای شما به یک نقطه یا یک جای خاص از استوری شما دقت کنند و تماشا کردن آن را از دست ندهند، استیکرها در این راه کمک بسیار زیادی به شما خواهند کرد.شما می توانید که استیکرها را جهت استفاده در ویدیوهای خود و تصاویر بومرنگ به کار بگیرید و از آن ها نهایت استفاده را ببرید.

خمخ کاری که لازم است شما انجام بدهید، آپلود کردن ویدیو و قرار دادن همه آیتم‌های لازم در آن می باشد (چه نوشته باشد، چه عکس و حتی استیکر). سپس شما باید انگشت خود را روی آیتم مورد نظر به مدت کوتاهی نگه دارید تا یک اسلایدر در قسمت پایین آن ظاهر شود. اکنون با این اسلایدر شما می توانید که مکان خاصی را که برای ظاهر شدن آن آیتم در ویدیو خود مد نظر دارید، انتخاب کنید.

بعد از انتخاب کردن مکان ظاهر شدن فقط کافی است بر روی دکمه Pin بزنید تا آیتم روی نقطه تعیین شده به شکلی دقیق برای شما ظاهر شود.

 یکی دیگر از استوری اینستاگرام استفاده از زوم می باشد

استوری اینستاگرام

یکی دیگر از ترفند هایی که دیگر مانند گذشته از آن استفاده نمی شود همین ترفند می باشد که شاید کاربران از امکانات بسیار خوب آن بی خبر باشند به همین دلیل ما در اینجا به شما در مورد این ترفند بسیار عالی توضیحاتی خواهیم داد.

وقتی که شما مشغول گرفتن فیلم هستید، می‌توانید که دقیقا همزمان با این کار زوم را کم و زیاد کنید. برای انجام این کار فقط باید هنگامی که انگشت خود را بر روی کلید ضبط نگه داشته‌اید، کمی به قسمت بالا و پایین سوایپ کرده تا زوم به خوبی کم و یا زیاد شود. این زوم می‌تواند برای تأکید کردن بر روی یک سوژه خاص بسیار عالی ظاهر شده و به این صورت استوری اینستاگرام شما جلوه‌ای بسیار جذاب و سینمایی خواهد داشت.

اما اینستاگرام در این اواخر امکان سوپرزوم را هم به استوری‌ها اضافه نموده تا زوم‌های کاملا اتوماتیک و کارتونی را برای شما انجام می‌دهد که شما می توانید از این امکان بسیار عالی هم جهت زیباتر شدن استوری های خود استفاده کنید.

از استوری های خود جهت ساخت هایلایت استفاده کنید

دقیقا مانند تصاویر تایملاین، برخی از استوری‌ها آنقدر زیبا می باشند که دوست دارید آن‌ها را تا ابد در پروفایل خود نگهداری کنید. برای انجام دادن این کار شما می‌توانید که از امکان هایلایت اینستاگرام نهایت استفاده را ببرید.

آیکن هایلایت را باید که در صفحه پروفایل و در قسمت پایین bio مشاهده نمایید. با انتخاب این آیکن اکنون صفحه‌ای از استوری‌هایی که قبلا آرشیو کرده اید برای شما ظاهر می‌شود که می‌توانید از میان آن ها موارد دلخواه را به هایلایت های خود اضافه نمایید. این مورد را هم بدانید که شما می توانید برای آیکن دایره‌ای شکل هر هایلایت یک لوگوی اختصاصی انتخاب کنید که بسیار عالی می باشد.

از جی بورد استفاده کنید یکی دیگر از ترفندهای استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام

یکی از امکانات بسیار خوب کیبورد گوگل، که به Gboard مشهور است به شما امکان جستجو کردن مستقیم عکس های مختلف را از موتور جستجوی گوگل می دهد . اگر کیبورد پیش‌فرض گوشی شما همین جیبورد باشد، خواهید توانست که از این امکان در استوری‌های اینستاگرام خود نهایت استفاده را ببرید .

به همین منظور در صفحه مربوط استوری، قسمت نوشتن متن را انتخاب کرده تا کیبورد برای شما ظاهر شود. اکنون باید بر روی لوگوی G گوگل اشاره کرده و بعد در فیلد خالی که مشاهده می کنید، هر چیزی را که دوست دارید انتخاب کنید. به لطف بهره بردن از این ترفند بسیار عالی، شما خواهید توانست که در کنار عکس های مورد نظر فایل های گیف را هم جستجو کنید و با  قابلیت کپی کردن هر کدام از آن ها را که دوست داشتید به استوری‌هایتان خودتان بچسبانید و در نهایت باعث هر چه زیباتر شدن استوری اینستاگرام خود شوید.

درخشان کردن ایموجی ها

بعضی وقت ها آسان ترین  ترفندهای استوری اینستاگرام می‌توانند کارایی بسیار خوبی داشته باشند و به سادگی بتوانند که به استوری شما زیبایی هایی زیادی ببخشند. برای مثال، یکی از همین ترفندهای بسیار عالی درخشان نمودن و هاله نور بخشیدن به ایموجی ها می باشد که ترفند بسیار خوبی است و شما می توانید که با یک بار استفاده کرد از آن مشاهده کنید که چقدر استوری شما زیباتر شده است.

برای انجام دادن این کار وارد صفحه استوری شوید و ابزار نوشتن متن را انتخاب نمایید. بعد از آن، حالت نوشتن را روی Neon قرار دهید.

اکنون می بینید که هر ایموجی که شما به صفحه اضافه می نمایید، یک هاله نور کاملا  درخشان پشت سر آن وجو دارد این ترفند بسیار کاربردی می باشد و می توانید که از آن استفاده های گوناگونی انجام دهید به عنوان مثال اگر خواستید که یک خبرخوب را در استوری خود قرار دهید با این قابلیت می توانید که آن را درخشان کرده و از زیبایی زیادی برخوردار شود.

در استوری چند نمونه باکس پاسخ سوال قرار دهید

استوری اینستاگرام

اینستاگرام در حالت ابتدایی خود اجازه اشتراک ‌گذاری چند نمونه پاسخ در یک استوری را به شما نخواهد داد. اما شاید شما علاقه داشته باشید که در یک استوری خاص، پاسخ‌های گوناگونی که به یکی از سوال های شما داده شده را کنار هم قرار داده و آن‌ها را با هم مورد مقایسه قرار دهید.

برای به انجام رساندن این کار یک ترفند بسیار خوب و ایده آل برای شما وجود دارد. پیش از هر چیز باید که، یکی از پاسخ‌ها را روی استوری Share نمایید. اکنونشما باید که از این استوری یک اسکرین شات بگیرید.

در گام بعدی، اسکرین شاتی را که قبلا گرفته‌اید دوباره در استوری خود قرار دهید. اکنون امکانی برای شما فراهم می‌شود که با آن می توانید استیکر پاسخ دوم را نیز بر روی صفحه و در یک جالی که وجو دارد خالی بگذارید. این کار را تا آن جا که فضای کافی وجود داشته باشد می‌توانید که ادامه دهید.

به استوری هایتان گیف های مخصوص خودتان را بیاورید

اینستاگرام برای به اشتراک‌گذاری فایل هایی گیف انتخاب های کاملا محدودی در اختیار شما قرار می دهد. اما شما همیشه امکان استفاده کردن از برنامه های شخص ثالث را خواهید داشت. یکی از بهترین این برنامه ها که بسیار هم محبوب می باشد GIPHY می باشد که گزینه‌ای کاملا اختصاصی برای به اشتراک ‌گذاری فایل گیف در استوری‌های اینستاگرام را دارد.

GIPHY به دو دلیل بسیار عالی ظاهر می‌شود. دلیل اول این است که با استفاده کردن از آن شما می‌توانید ویدئو های خود را را سریعا به فایل گیف تبدیل کنید و آن ها را مستقیما به استوری‌ها خود بچسبانید. دلیل دوم اینکه به دلیل بهره بردن از جستجوگر داخلی، شما می توانید که گیف‌های مورد نظر خود را را با کلیدواژه جستجو نمایید و در اینستاگرام قرار دهید که در این صورت تنوع بسسیار بیشتری هم از گیف‌ها را در اختیار شما می باشد و می توانید که از میان این همه فایل گیف قطعا تصاویر مورد علاقه خود را جستجو کره و از آن ها استفاده لازم را ببرید.

برای انجام دادن این کار فقط کافی است که در هنگامی که برنامه اینستاگرام را در پس زمینه گوشی خود باز نموده اید، وارد برنامه GIPHY شده و فایل یا همان تصویر متحرک مورد نظرتان را پیدا کرده و یا اینکه اقدام به ساختن آن بکنید.  بعد از آن با انتخاب کردن دکمه Share، دو گزینه متفاوت برای به اشتراک‌گذاری گیف مورد نظر در فید یا استوری اینستاگرام شما در اختیارتان قرار خواهد گرفت که باید ، قسمت استوری را انتخاب نمایید.

اما یادتان باشد که این روش گاهی اوقات به درستی جواب نمی‌دهد و گاها از برخی تصاویر گیف پشتیبانی به عمل نمی‌آورد.

چگونه از استوری دیگران به عنوان استوری خودمان استفاده نمائیم؟

آسان ترین و البته رایج ترین کار این می باشد که از استوری‌های دیگر کاربران یک اسکرین‌شات بگیرید. اما اگر با یک استوری ویدیویی برخورد کردید باید که به کمک رکوردر داخلی اندروید و IOS یا به کمک برنامه هایی مانند DU RECORDER امکان ضبط نمودن صفحه و استفاده کردن از آن برای استوری خود را به دست بیاورید. اما یک راه آسان تر هم وجود دارد.

اگر پروفایل کاربری که که استوری ارسال نموده عمومی باشد و و نام کاربری شما را درآن استوری منشن کرده باشد،شما به محض اینکه منشن شدید نوتیفیکیشنی دریافت خواهید کرد.در قسمت بالای این نوتیفیکیشن یعنی در قسمت دایرکت یک گزینه به نام Add this to your story را می بینید که با انتخاب کردن آن، توانایی به اشتراک گذاشتن آن رادر استوری خودتان خواهید داشت.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان