مرکز تماس 021 910 910 17

بهینه سازی سایت چیست؟

 در کمتر از سه دقیقه با بهینه سازی سایت آشنا شوید!

سئو و بهینه سازی وب چیست؟ واژه سئو که در ترجمه به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو است، به معنای افزایش بازدید از وب سایت به صورتی طبیعی و البته کاربردی می‌باشد.

کرالرها یا همان خزنده ها در موتورهای جستجو مانند وب سایت های گوگل (Google)، یاهو (Yahoo) و بینگ (Bing) در میان سیل عظیم اطلاعات به دنبال پیدا کردن نزدیک‌ترین و مرتبط‌ترین اطلاعات هستند.

شما با مهیا کردن محتوا و اطلاعات مربوط با فعالیت کاری خود، باعث ایجاد ترافیکی طبیعی و البته رایگان به سایت خود می‌شوید. اما سئو و بهینه سازی وب سایت، روندی از اجرای فنون متفاوت است. الگوریتم های متفاوتی مد نظر این موتورهای جستجوگر هستند، بنابراین شما هنگام اجرا و پیاده سازی فنون سئو باید بسیار دقیق بوده و مهم ترین آن ها را در نظر بگیرید.

تکنیک ها و فنون بهینه سازی وب

اما قبل از بررسی فنون سئو و بهینه سازی وب، به چند نکته اساسی در این رابطه توجه کنید:

کیفیت ترافیک: شما این توانایی را خواهید داشت که کلیک های بی شماری را به سایت خود هدایت کنید اما باید این تصور را هم بکنید که شخصی در جستجوی اطلاعاتی درباره لپ‌تاپ است و وب سایت شما سایتی در حوزه محصولات و تولیدات کشاورزی است. اگر سایت شما در نتایج سرچ این فرد بیاید و کلیک بخورد و این فرد وارد سایت شما شود، این ترافیکی بدون کیفیت است. شما باید سئو و بهینه سازی وب خود را به روشی اعمال کنید که هر ورود به سایت دقیقا برای دریافت اطلاعات موجود در پایگاه اینترنتی شما ایجاد شده باشد.

حجم ترافیک: هنگامی که کلیک‌های مرتبط با محتوای موجود در وب سایت خود را به دست آوردید، حجم ترافیک طبیعی (ارگانیگ) و البته رایگان پایگاه اینترنتی شما افزایش می‌یابد.

سئو و بهینه سازی وب چگونه کار می‌کند؟

همان گونه که قبلا به آن اشاره کردیم، موتورهای جستجو به مانند وب سایت گوگل در هر لحظه به دنبال پیدا کردن مرتبط ترین نتیجه ها هستند. برای آغاز به کار انتخاب دامنه (domain) مناسب و مرتبط با حوزه کسب و کار شما، گام اول محسوب می‌شود. مثلا اگر کسب و کاری در حوزه البسه و پوشاک دارید، بهتر است دامنه شما شامل کلید واژه در این حوزه باشد، مانند پوشاک، مد، استایل و غیره.

تناسب ترتیب دسته بندی کلید واژه ها در آدرس وب (URL) نکته‌ی دیگری است که برای موتورهای جستجوگر مانند وب سایت گوگل بسیار حائز اهمیت است. به عنوان نمونه:

https://www.digistyle.com/women-shoes در این آدرس ترتیب دسته بندی ها به درستی چیده شده است. حال اگر به جای واژه ها کفش زنانه مقدار عددی نمایش داده شود، این آدرس  برای موتورهای جستجوگر غیرقابل رهگیری خواهد بود و متعاقبا جزو نتیجه های اولیه نمایش داده نخواهد شد.

محتوا و مهم بودن کلید واژه ها

پایگاه اینترنتی شما تا زمانی که مطالب مفیدی فراهم نکند، هنوز به عنوان یک وب سایت شناخته نخواهد شد!

شاید این ادعا جسورانه به نظر برسد اما الگوریتم‌های موتورهای جستجوگر همواره محتوای مربوط و بهینه سازی شده را به پارامترهای دیگر ترجیح می‌دهند. اما چگونه می‌توان محتوایی کاربردی تولید و آماده کرد؟

یکی از بهترین فنون تصور کردن درخواست ها و سرچ های احتمالی بازدیدکنندگان احتمالی شماست. سوال و یا درخواست احتمالی آنها را متصور شوید و بر این اساس کلیدواژه های محتوای خود را بچینید.

انتخاب کلیدواژه های مناسب، یکی از مهمترین گام ها در راستای پیاده سازی فنون بهینه سازی می‌باشد. پیوسته کلیدواژه های خود را آپدیت کنید و نتایج بدست آمده از جستجوی این واژه ها را، با استفاده از ابزارهای آنالیزگر مانند گوگل آنالتیک بررسی کنید.

لینک سازی

از نگاه موتورهای جستجوگر مانند گوگل تا زمانی که قابلیت ایجاد لینک وجود نداشته باشد، محتوای بد و خوب، معنایی ندارد. اگر بازدیدکنندگان نتوانند لینک مورد نظر خود را بیابند در نتیجه ترافیکی هم برای وب سایت به وجود نخواهد آمد.

اهداف کلی سئو و بهینه سازی سایت

به طور کلی سئو و بهینه سازی باعث رتبه بندی هرچه بهتر وب سایت در نتایج موتورهای جستجوگر به مانند گوگل شده و ترافیک سایت شما را افزایش می‌دهد. در حقیقت می‌توان سئو و بهینه سازی وب را یکی از ارزانترین راه تبلیغات در نظر گرفت که در برندینگ و توسعه کسب و کار شما نقشی حیاتی خواهد داشت.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان