مرکز تماس 021 910 910 17

بهترین فیلم های کمدی تاریخ سینما

بهترین فیلم های کمدی تاریخ سینما،کدام فیلم ها هستند؟

در این مقاله قصد داریم بهترین فیلم های کمدی را به شما معرفی کنیم . از همان زمان که سینما برای نخستین بار خود را به‌ عنوان یک پدیده تازه معرفی نمود، فیلم‌های کمدی جز اولین فیلم هایی بودند که توانستند راه خود را به پرده های سینما باز نمایند. به همین دلیل ژانر کمدی را می‌توان یکی از ابتدایی ترین ژانرهای تاریخ سینما نام گذاری کرد. اما به هر حال همه فیلم‌های کمدی به یک اندازه نتوانستند که به محبوبیت برسند و تعداد خاصی از آن‌ها موفق شدند ارزش‌های خود را با گذر زمان نشان دهند و به محبوبیت بالایی در نزد تماشاگران دست پیدا کنند؛ این‌ فیلم ها، فیلم‌هایی می باشند که تا حدودی می‌توانیم آن ها را برترین فیلم های کمدی جهان به حساب بیاوریم. شوخی ‌های موجود در برخی از این فیلم ها و دیالوگ های خنده‌ داری که در این فیلم ها مشاهده می کنیم، تا حدی خوب هستند که از قدیمی بودن آن ها می توان تا حدود زیادی چشم‌پوشی نمود و از تماشای آن ها لذت زیادی برد. برخی از این گونه فیلم‌ها هم به طور تقریبی در همین چند سال اخیر موفق به اکران شده‌اند و مقداری جدیدتر می باشند، اما اینگونه که معلوم است این فیلم ها تا سالیان دیگر هم می توانند که تماشاگران و علاقه مندان خود را راضی نگه دارند. موضوع که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم معرفی همین فیلم‌های محبوب کمدی می باشد. مثل همیشه با ما همراه باشید تا با ۲۵ فیلم برتر کمدی سینما شما را آشنا نماییم؛ پیشنهاد ما این است که بعد از خواندن این مقاله این فیلم های سراسر کمدی و شیرین را تهیه کرده و بعد از یک روز سخت کاری ، خستگی را با دیدن آن ها از تن خود بیرون نمایید.

خانهٔ حیوانات (هجویهٔ ملی( National Lampoon’s Animal House

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

با توجه به اینکه مدت تقریبا زیادی از نخستین اکران فیلم ، خانهٔ حیوانات می‌گذرد از ارزش‌های آن هیچ چیز کم نشده است. ماجرای این فیلم در مورد مسائلی است که میان دو انجمن برادری در کالج ساختگی فابر به وجود خواهد آمد. لری که توماس هالس نقش آن را بازی می کند و کنت که بازیگر آن استیون فرست می باشد مدت کمی است که به این کالج وارد شده‌اند و بعد از آنکه با اعضای مغرور انجمن برادری اُمگا تتا پی برخورد می کنند و شانس عضویت در این گروه را از دست می دهند، به انجمن برادری دلتا تائو چی وارد می شوند و به گونه ای عضو آن ها می شوند؛ این انجمن که همه عضو های آن به خوش گذرانی و مصرف بیش از اندازه مشروبات الکلی در بین همه شناخته شده هستند. اما از طرفی هم رفتار نه چندان جالب اعضای این انجمن، با در نظر گرفتن رفتار سرکوبگرانهٔ مدیران ارشد کالج و فضای شلوغی که به وجود آورده‌اند، تا حدی کاملا موجه به نظر می آید. با این وجود که رفتارهای اعضای انجمن دلتا را نمی توان طبیعی دانست یا از خوبی آن ها تعریف کرد، هدف و عقیده ای که از آن حرف می زدند، قابل ستایش بود و همین مورد سبب شد تا بعدها خیلی ها با الهام گرفتن از این فیلم، عقیده این گروه را دنبال نمایند. همچنین باید گفت خانهٔ حیوانات شروع کننده یک نوع از فیلم‌های کمدی و طنز بود که چگونگی ساخت آن ها تا امروز هم ادامه پیدا کرده استعلاوه بر این‌ها از بازی بسیار زیبا و کمدیٔ جان بلوشی هم لذت زیادی خواهید برد.

آنچه در سایه‌ها انجام می‌دهیم /What We Do in the Shadows

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

در فهرست برترین فیلم های کمدی تاریخ سینما، «آنچه در سایه‌ها انجام می‌دهیم» یکی دیگر از فیلم هایی است که قصد معرفی آن را داریم. فیلمی که در اواسط سال ۲۰۱۴ به اکران در آمد. استفادهٔ متناسب و متعادل از کمدی و وحشت در کنار هم به‌هیچ وجه مورد آسانی نمی باشد ، ولی جامین کلمنت و تایکا وای‌تیتی ، که به طور مشترک کارگردانی و نویسندگی فیلم را عهده دار بودند، به شکلی بسیار خوب از پس انجام دادن آن آمده‌اند. داستان فوق العاده این فیلم کمدی در مورد  چند خون‌آشام می باشد که هر کدام از آن ها به یک دوره خاص از تاریخ متعلق هستند و در طی اتفاقاتی ، اکنون با همدیگر هم ‌اتاق شده‌اند و سعی بر این دارند تا با نحوه زندگی در قرن بیست و یکم خودشان را وفق دهند. نا آشنا بودن هیولاها و خون‌آشام‌ها و با چگونگی زندگی در این دوره، در کنار قتل هایی که حس کمدی در درون آن ها وجود دارد، فضای خنده ‌دار کمیک گونه ای را در فیلم به وجود خواهند آورد و همین موارد باعث می شوند که این فیلم کاملا جذاب ، سرگرم کننده و البته خنده دار باشد .

تابستان داغ مرطوب آمریکایی Wet Hot American Summer

تابستان داغ مرطوب آمریکایی رتبهٔ بعدی در میان برترین فیلم های کمدی تاریخ را به خود اختصاص داده است. این فیلم بسیار زیبا و خنده دار برای اولین بار در سال ۲۰۰۱ بر روی پرده سینما رفت. در آن دوران، فیلم‌ های خنده داری که به اردوگاه‌های تابستانی و افرادی که برای تعطیلات خود وارد آن‌ها می‌شدند ، مربوط می شدند، چندان خوشایند به نظر نمی رسیدند و به گونه ای به فیلم‌ هایی کلیشه‌ ای در این ژانر تبدیل شده بودند، ولی دیوید وین، موفق شد فیلم خودش را از دیگر فیلم‌ هایی ژانر کمدی که داستان مشابهی داشتند متمایز نماید. ماجرای فیلم در مورد گروهی از نوجوان می باشد که در روز آخر اقامت خود در اردوگاه تابستانی ساختگی فایروود (Firewood)، وارد ماجراهای هیجان انگیزی می‌شوند و در این بین، افراد زیادی به قتل می رسند که همین قتل ها هم با اینکه گاها ترسناک هستند اما کمدی های خاصی را در درون خود دارند که سبب می شوند علاقه مندان به این گونه فیلم ها تا پایان این فیلم هرگز احساس خستگی نکند و این فیلم را تا پایان با اشتیاق تماشا کند. افرادی که برای بازی در نقش این نوجوان‌ها توسط شازندگان انتخاب شده بودند، همگی به اتفاق از یک فرد نوجوان مسن تر هستند و این مورد، یکی از نکته هایی است که سبب می شود فیلم جذابیت بیشتری داشته باشد.

شانِ مردگانShaun of the Dead جز بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

در میان برترین فیلم های کمدی تاریخ، شانِ مردگان رتبهٔ بعدی را به خود اختصاص داده است. این فیلم که در اوایل سال ۲۰۰۴ میلادی و با کارگردانی ادگار رایت بر روی پرده سینماها رفت به طور قطعی یکی از برترین فیلم های کمدی تاریخ سینما است. شان با بازیگری سایمون پگ  در مدت یک روز کامل، مجبور است که با همه مشکلات عاطفی که در زندگی دارد کنار بیاید و همه مشکلات خود را در آن روز حل نماید. این مورد در شرایطی است که انسان ها تبدیل به زامبی شده‌اند و پایان دنیا و نابودی همه نزدیک است. شان سعی می کند با ناپدری‌اش رابطه برقرار کند، با مادرش دوباره آشتی می‌کند و در پایان، به همه نشان دهد که یک جوان مسئولیت پذیر می باشد ، ولی در این بین، اتفاقاتی برای او به وجود می آید که همه تماشاگران را به یاد فیلم‌های کلاسیک ژانر وحشت خواهد انداخت و در این ماجراها، شان با پرتاب نمودن صفحه‌های گرامافونی که زیاد علاقه ای به آن ها ندارد، زامبی‌ها را یکی پس از دیگری از پا در می‌آورد. ماجرای فیلم بسیار الهام‌بخش و هیجان‌انگیز می باشد و به خوبی می‌توان با آن ارتباط برقرار نمود و به همین علت است که پس از گذشتن سال های زیاد از اکران این فیلم همچنان محبوبیت آن در میان تماشاگران در حد قابل توجهی است.

ساقدوش‌ها Bridesmaid جز بهترین فیلم های کمدی

پاول فیگ با ساخت فیلم ساقدوش ها نشان داد که چقدر این ژانر می تواند که عالی کار کند ، فیلم بعدی در فهرست برترین فیلم های کمدی تاریخ همین فیلم می باشد. در همین فیلم که کریستن ویگ، در آن نقش یک زن شاغلی به اسم آنی را بازی می‌کند با وجود همه مشکلات و مسائل شخصی‌ که دارد، هنگامی که خبر دار می‌شود دوست صمیمی اش قصد دارد که ازدواج بکند، همه سعی خود را می‌کند تا هزینه‌های مورد نیاز برای جشن عروسی را فراهم آورد و به‌ عنوان ساقدوش در مراسم ازدواج بهترین دوست خود شرکت نماید اما در این بین مشکلات زیادی برای او به وجود می آید که همین مشکلا ت باعث ماجراهایی خنده دارد و گاها آموزنده در این فیلم خواهند شد. این فیلم ، فیلمی می باشد که بازی در اصلی ترین نقش های آن به عهدهٔ زن‌ها است و آن‌ها نشان دادند که مانند رقیبان مرد خود، بازی در فیلم های جذاب و کمدی را به خوبی بلد هستند  در مورد تیم بازیگری این فیلم هم باید گفت که بسیار زیبا بازی کرده اند و هیچ جای انتقادی به بازیگران این فیلم وارد نیست با اینکه تعدادی از این بازیگران واقعا بازیگران تازه کاری بودند اما بسیار عالی بازی کرده اند. همچنین باید گفت که این فیلم به یک فیلم کمدی خلاصه نخواهد شد و در آن شاهد مشکلات و مسائل اجتماعی و اقتصادی گوناگون هم خواهیم بود. ملیسا مک‌کارتی، به علت بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزهٔ بزرگ اسکار در مراسم اسکار سال  ۲۰۱۲ در قسمت برترین بازیگر مکمل زن هم شده بود .

در یک شب اتفاق افتاد /It Happened One Night

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

فیلم در یک شب اتفاق افتاد اثری بعدی است که در لیست برترین فیلم های کمدی و طنز تاریخ قرار خواهد گرفت. فیلمی به کارگردانی فرانک کاپرا که در اوایل سال ۱۹۳۴ به روی پرده سینماها رفت و توانست که به عنوان یکی از محبوب ترین فیلم ها تبدیل شود. قبل از نمایش این فیلم، ساخته های دیگری هم بودند که یک داستانی عاشقانه در قالب کمدی را روایت می کردند، ولی ژانر کمدی رمانتیک یا عاشقانه ، به شکلی که در این روزها مطرح است، با این فیلم به وجود آمد. ماجرای این فیلم در مورد زنی جوان  با بازی کلودت کولبرتاست که در فیلم  الی دارد و عاشق شاهزاده‌ای شده است و با مخالفت های سخت پدر ثروتمندش روبرو شده است اما به هر حال او تصمیم گرفته است که هر طور شده با شاهزاده ازدواج نماید. الی سرانجام تصمیم می گیرد که از خانهٔ پدر خود فرار کند و در ادامه این ماجرا برای ملاقات با شاهزاده، با یک روزنامه ‌نگاری که نقش آن را  کلارک گیبل بازی می کند آشنا می‌شود که به او پیشنهاد می‌دهد چنانچه اجازهٔ نقل ماجرای الی را از او دریافت نماید، او را در رسیدن به مقصدی که دارد کمک خواهد کرد و اگر که الی این مورد را قبول نکند، پدر او را از مکان فعلی او با خبر خواهد کرد. به طور تقریبی در همه طول این فیلم، این دو شخصیت با یکدیگر مجادله و بحث می‌کنند و در آخر، آن ها عاشق یکدیگر می شوند و البته، این موضوع را کمی دیتر از آن چه انتظار می رود درک می کنند. در یک شب اتفاق افتاد، در مراسم بزرگ اسکار همان سال موفق به دریافت پنج جایزه در قسمت های برترین فیلم، برترین بازیگر مرد ، برترین کارگردانی، برترین بازیگر زن و برترین فیلم‌نامهٔ اقتباسی را دریافت نموده است. در بخشی از این فیلم، کلارک گیبل خود را مانند خلافکارها جا می زند و باید بدانید روش بازی او در این سکانس تأثیر زیادی بر روی خلق شخصیت کارتونی باگزبانی داشت.

تیری در تاریکی /A Shot in the Dark

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

تیری در تاریکی ساخته شده در سال ۱۹۶۴ می باشد و به عنوان یک دنباله برای فیلم پلنگ صورتی به حساب می آید. با توجه به اینکه قسمت نخست هم به محبوبیت بالایی در نزد کاربران رسیده بود،اما به نظر خیلی ها، تیری در تاریکی از جذابیت بیشتری برخوردار است و این فیلم را به‌ عنوان یکی از بهترین فیلم های کمدی تاریخ معرفی کرده اند. پیتر سلرز که در قسمت نخست فیلم، در نقش اصلی فیلم بازی نکرده بود، در این فیلم موفق شد که در نقش اصلی فیلم بازی کند و او در این فیلن نقش بازپرس کلوزو را ایفا می‌کند. بازپرس کلوزو آدم چندان باهوشی نیست، ولی با اعتماد به نفس کاذبی که دارد همه را متقاعد می‌کند که با یک نابغه طرف هستند. ماجرای این فیلم اینگونه می باشد که پروندهٔ  یک قتل به دست بازپرس کلوزو داده می‌شود و همه مدارک نشان می دهند که این قتل، کار یکی از مظنون‌های اصلی پرونده است، اما به هر حال بازپرس کلوزو اینگونه فکر نمی کند و همین مورد سبب می‌شود تا صحنه‌های کمدی زیادی را در این فیلم ببینیم.

تعطیلات (هجویهٔ ملی( National Lampoon’s Vacation

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

تعطیلات یکی دیگر از فیلم های بسیار محبوب است که در میان بهترین فیلم های کمدی تاریخ جای خواهد گرفت. این فیلم کمدی در سال ۱۹۸۳ بر روی پرده سینماها قرار گرفت و هارولد رامیس کارگردان این فیلم بوده است.  ماجرای این فیلم در مورد پدر خانواده‌ای که نقش آن را چوی شیس بازی می کند می باشد که در اطراف  شهر مشغول زندگی کردن است، او که خیال می کند زندگی بی روح و کسل کننده ای دارد یک روز تصمیم می گیرد، یک سفر جاده‌ ای را آغاز کند و همه طول کشور را در این سفر طی کند. آمریکای مدرن ولی به این اجازهٔ را نمی دهد و در طی این ماجراها اتفاقات دیگری هم برای این شخص می افتد که بسیار خنده دار هستند در هر جایی که در طول مسیر توقف می کند، اتفاقات کمدی و هیجان انگیزی برای این اشخاص می‌افتد و هر لحظه احساس می کنند که از رویای خود بیش از گذشته دور شده اند. این ماجرا  تا جایی پیش می رود که آن ها کنترل احساسات و اعصاب خود را از دست داده و ایده های عجیبی را در سر می پرورانند. این فیلم کمدی جز خنده‌دار ترین فیلم تاریخ است و با وجود اینکه برخی از سکانس های خنده‌ دار آن مانند تصادف کردن با سگ یا تعدادی از شوخی‌هایی که جنبه نژادپرستانه داشتند مقداری حالت کلیشه‌ای پیدا کرده بودند، این فیلم که داستان بسیر زیبا و قابل تاملی دارد یکی از به‌ یاد ماندنی ‌ترین و به گونه ای، تاریک ‌ترین فیلم کمدی است که تا به حال در فیلم‌های تاریخ مشاهده کرده ایم.

گوینده: افسانهٔ ران برگندی/Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

ساخته های کمدی بسیار زیادی هستند که از ماجراها و داستان های مضحک و احمقانه برای خنده دار شدن هر چه بیشتر فیلم خود استفاده به عمل می آورند و با قاطعیت باید می‌توان گفت که هیچکدام از آن ها به اندازهٔ فیلمِ «گوینده: افسانهٔ ران برگندی» در این مورد نتونسته اند که موفق باشند و به همین علت است که در میان برترین فیلم های کمدی تاریخ جای گرفته است. ماجرای این فیلم که در دههٔ ۱۹۷۰ آمریکا جریان دارد از این قرار می باشد که گزارشگر تلوزیونی خبری ، ران برگندی که نقش آن را ویل فرل بازی می کند یک گزارشگر زن را که کریستینا اپل‌گیت بازیگر آن است را در دسته خبری خود استخدام می نماید. استخدام این خبرنگار در شرایطی صورت می‌گیرد که حضور یک زن در تلویزیون و خبررسانی او، هنوز در ان جا رایج نشده است و این مورد باعث به وجود آمدن اتفاقات خنده داری در طول داستان این فیلم خواهد شد. ویل فرل و دیگر بازیگران مرد آن گروه خبری، نقش های خود را به بهترین شکل ممکن بازی می کنند و همین مورد باعث می شود که فیلم بار کمدی بیشتری داشته باشد  این فیلم هم یکی از آن فیلم هایی می باشد که می تواند با روند جالبی که دارد تماشاگران را به خوبی همراهی کرده و تا پایان کمدی های زیبایی را برای آن ها در نظر بگیرد.

زین‌های شعله‌ور /Blazing Saddles

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

در سال ۱۹۷۴ زین‌های شعله ‌ور بر روی پرده سینماها اکران شد و با توجه به اینکه موفق شد جایزهٔ اسکار برترین فیلم را برای خود اختصاص دهد، در طول مدت اکرانش حواشی و بحث‌ها زیادی در مورد آن درست شده بود. ماجرا فیلم در مورد زندگی نخستین کلانتر سیاه‌پوست در غرب وحشی می باشد که بازیگر نقش این کلانتر هم کلیون لیتل  است. این کلانتر وارد شهری می‌شود که از آدم‌های نژادپرستی پر شده است که دل خوشی هم از او ندارند، ولی مجبور است که بماند و به کار خود ادامه دهد. او در طول مقاومتش با با تفنگدار خشن دائم‌الخمری که بازیگر آن جین وایلدر است آشنا می‌شود و تصمیم می گیرد دستیارش شودو با کمک همدیگر، نقشه‌های پلید رئیس گروه خلافکاری را که در نظر دارند مردم آن شهر را مجبور کنند خانه خود را ترک کنند،نقش بر آب نمایند. این فیلم خنده دار، با کمدی های خاصی که به نابرابری‌های اجتماعی اعتراض می کنند و همچنین سکانس های درگیری زیبا و کمدی، به یکی از برترین فیلم های کمدی تاریخ تبدیل شد و این ژانر محبوب را به عصر تازه ای وارد کرد. این فیلم قطعا یکی از فیلم های کمدی خوبی است که دیدن آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

بزرگ کردن آریزونا/Raising Arizona

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

بزرگ کردن آریزونا، نخستین ساخته برادران کوئن در ژانر کمدی می باشد. ماجرای این فیلم در مورد دزدی تازه کار با بازیگری نیکلاس کیج  و یک پلیس زنی با بازیگری هالی هانتر می باشد که به همدیگر علاقه پیدا کنند و بعد از ازدواج پی می برند که هرگز نمی‌توانند بچه دار شوند. در این میان، یک زوج میلیونر که در اطراف آن ها زندگی می‌کنند، پس از زایمان متوجه می شوند که بچه‌های آن ها پنج ‌قلو هستند و این دو، به این نتیجه می رسند یکی از این بچه‌های پنج قلو را بدزند و به عنوان بچه خود در نظر بگیرند و از این جا می باشد که ماجرای اصلی فیلم و سکانس های جالب آن شروع خواهند شد. دنیای زیبای کارتونی که در این فیلم بسیار زیبا نشان داده می شود، آن را به یکی از برترین فیلم های کمدی تاریخ تبدیل نموده است و حتما دیدن آن را به شما پیشنهاد می نماییم چرا که سکانس های بسیار زیبا و جالبی دارد همچنین این فیلم داستان بسیار زیبایی دارد و همین داستان زیبا باعث می شود که تماشاگر تا پایان این فیلم را با علاقه دنبال کند و احساس خستگی نکند فیلم های کمدی اگر دارای یک داستان جالبی نباشند نمی توانند آن گونه که انتظار می رود خود را نشان دهد متاسفانه این روز ها فیلم های کمدی زیادی تولید می شوند که سعی دارند با تکیه بر سکانس های کمدی خود را نشان دهند که این مورد نمی تواند جالب باشد.

تهیه‌کننده‌ها /The Producers یکی دیگر از بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

فیلمِ کمدی تهیه‌ کننده‌ها فیلم بعدی لیست ما است که بدون شک در میان برترین فیلم های کمدی تاریخ سینما جای می گیرد.این فیلم را مل بروکس کارگردانی کرده است ، و در سال ۱۹۶۷ بر روی پرده سینماها قرار گرفت و به محبوبیت بالایی هم دست پیدا کرد ، ماجرای این فیلم در مورد یک تهیه‌کننده‌ است که نقش آن را زیرو ماستلبازی می کند. این تهیه کننده که ورشکست شده و از نظر مالی در شرایط خوبی قرار ندارد. حسابدار جدید را استخدام می کند، و این حسابدار جدید که نقش آن را جین وایلدر بازی می کند بدون داشتن هیچگونه منظور خاصی ، به او یک پیشنهاد را ارئه می کند . این پیشنهاد در این مورد است که اگر یک نمایش کاملا ضعیف را برای تماشاگران در نظر بگیرد و از آن استقبال خوبی به عمل نیاید، به شکل قانونی توانایی پیدا خواهد کرد قسمتی از پولی را که تهیه کنندگان نمایش فراهم می آورند برای خودش نگه دارد. وقتی که این پیشنهاد خوب به او داده می شود، او تصمیم خود را می‌گیرد تا نمایش بی مزه و موزیکال در مورد هیتلر، به نام «بهار زندگانی هیتلر» را آماده کرده  و آن را به نمایش در آورد. در ادامه فیلم، در حالی که سعی می‌کنند تصمیم‌های بسیار بدی را بگیرند تا آن نمایش، بسیار بد باشد، کمدی های بسیار خنده دار و جالبی را به وجود می آورند، ولی ماجرای اصلی داستان هنگامی به وجود می آید که که برخلاف آنچه تصور می کنند، نمایش آن ها بسیار مورد توجه تماشاگران قرار می گیرد و در ادامه ماجراهای دیگری هم به وجود می آید که دیدن آن ها را به شما پیشنهاد می نماییم.

لبوفسکی بزرگ /The Big Lebowski

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

لبوفسکی بزرگ یکی دیگر از ساخته های بسیار محبوب برادران کوئن می باشد که در لیست برترین فیلم های کمدی تاریخ ما قرار داده می شود. جف بریجز، بازیگر نقش اول فیلم، نقش جف لبوفسکی را در این فیلم بازی می‌کند. او آدم سرخوش و بی خیالی است که همه وقت خود را صرف بازی بولینگ می نماید. بعد از آنکه او به علت شباهت نامش با یک شخص به اسم جفری لبوفسکی( که همان لبوفسکی بزرگ می باشد)، دچار دردسر هایی می شود، به شکل کاملا اتفاقی، درگیر یک سری نقشه‌های خطرناک و آدم ‌ربایی یکی از شخصیت‌های داستان می‌شود. جف لبوفسکی، با یک لباس حوله‌ای که همیشه آن را به تن دارد، در موقعیت‌های گوناگون قرار داده می شود و صحنه‌های کمدی فیلم که بسیار هم زیبا هستند می توانند تا پایان فیلم تماشاگر را بخندانند. یکی از نقاط قوت این فیلم، بازی جان گودمن در نقش والتر است که در فیلم نقش دوست صمیمی جف لبوفسکی را بازی می کند؛ او یک سرباز قدیمی آمریکایی در جنگ ویتنام بوده و در اکثر سکانس های فیلم عصبانی به نظر می رسد و نمی‌تواند اعصاب خود را کنترل نماید. این فیلم هم یکی دیگر از برترین فیلم های لیست ما است که می تواند حسابی شما را بخداند.

جویندگان طلا/The Gold Rush یکی از بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

اکثر فیلم‌هایی که چارلی چاپلین در آن‌ها بازیگری کرده است و یا حتی خودش آن ها را کارگردانی کرده است ، در میان برترین فیلم های کمدی قرار دارند و هیچگاه ارزش خود را از دست نخواهند داد، ولی برترین فیلم او یا حداقل کمدی ترین فیلم او همین فیلم جویندگان طلا می باشد. ماجرای این فیلم در یوکان، غربی‌ترین قسمت کانادا، اتفاق می افتد و چاپلین، در این فیلم یک آدم بی‌خانمان و آواره می باشد که به دنبال خوشبختی و ثروت می گردد، ولی چیزی به‌ جز گرسنگی و اتفاق‌های خطرناک، نصیب او نمی‌شود. چاپلین یکی از برترین بازیگران فیلم های کمدی در تاریخ سینما است که حتی با وش جان کردن کفش‌هایش خود هم هم می‌توانست تماشاگران را به خنده در آورد (در سکانسی از همین فیلم جویندگان طلا، چاپلین بخاطر گرسنگی زیاد کفش هایش را تکه‌ تکه می‌کند تا آن ها را بخورد). جویندگان طلا جز آن دسته از فیلم هایی است که هر اتفاق عادی و معمولی در آن، سکانسی به‌یادماندنی و کلاسیک در ژانر کمدی به حساب می آید و اکثر فیلم‌های امروزی همین ژانر کمدی، در مقابل آن حرفی برای گفتن ندارند. در کل باید گفت که این فیلم یکی از برترین فیلم های کندی تاریخ سینما است که دیدن آن به شدت پیشنهاد می شود.

روز گراندهاگ/Groundhog Day

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

گراندهاگ، به لاتین Groundhogکه یکی از بهترین فیلم های کمدی تاریخ هم می باشد معنی موش‌خرما را می دهد و روز گراندهاگ، طبق عقیده مردم آمریکای شمالی روز دوم ماه فوریه که برابر است با پایان زمستان، می باشد که در آن، موش ‌خرماها سعی می کنند از خانه خود بیرون بیایند و چنانچه خورشید را در آسمان مشاهده کنن، سایه خود را بر روی زمین نظاره می کنند و به لانه خوب باز خواهند گشت و در این موقع دقیقا زمستان شش هفتهٔ دیگر به عمر خود پایان نمی دهد  اگر این گونه نباشد یعنی اینکه فصل بهار از راه رسیده است .گراندهاگ به معنای یک رویدادی می باشد که دائما و بدون هیچ تغییری، تکرار خواهد شد. ماجرای روز گراندهاگ در مورد یک هواشناس تلوزیونی که نقش آن را بیل مری بازیمی کند ، می باشد که در بین اطرافیان و آشنایان از محبوبیت بالایی برخوردار نیست و هنگامی که جهت تهیهٔ یک گزارش در مورد مراسم همیشگی روز گراندهاگ به یکٔ شهر کوچک وارد می شود، احساس می کند که همن یک روز را دائما تکرار می نماید و به نظر می آید دیگر روزهای جدید را در آن جا تجربه نخواهد کرد. اصلی ترین نقطهٔ قوت فیلم که سبب شده است اسم آن را در بین برترین فیلم های کمدی تاریخ قرار بگیرد، مهارت و توانایی هارولد رامیس، در خوب جلوه دادن و پرورش ایده‌ای می باشد که در ذهن خلاق او به وجود آمده است. در اصل ایده‌ای ایده این فیلم می توانست که تکراری باشد چرا که از این گونه فیلم ها در تاریخ سینما زیاد مشاهده کرده ایم اما خلاقیت های کارگردان دراین فیلم باعث شد که همیشه ماندگار بماند، به علت  توانایی های بسیار ارزشمند کارگردان سکانس هایی فوق‌العاده، از سکانس های دزدی گرفته تا سکانس های شلوغ، و کمدی هایی بسیار خنده‌دار را شاهد باشیم.

بعضی‌ها داغشو دوست دارند/Some Like It Hot

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

ماجرای این فیلم جذاب در مورد دو رفیق با اسم های جک و جو (با نقش آفرینی های تونی کرتیس و جک لمون) می باشد که یک صحنهٔ قتل مافیایی را به طور ناخواسته شاهد می‌شوند و به این دلیل که موفق شوند جان خود را نجات دهند، خودشان را مانند زنان گریم می نمایند و در یک دسته موزیک که کاملا زنانه می باشد به کار کردن مشغول می شوند. بیلی وایلدر، نویسنده و کارگردان فیلم، ماجرای بسیار جذاب و خنده‌ داری را برای مخاطبان در نظر گرفته است و سکانس های بسیار زیبایی که دائما در فیلم تکرار می شوند، این دو بازیگر که در ژانر کمدی بسیار موفق هم بودند در این فیلم با موقعیت های طنز بسیار خوبی برخوردار می کنند که همین موقعیت ها باعث می شوند فیلم بسیار خنده دار و زیبا دنبال شود. در این فیلم جذابیت های بسیاری مانند علاقه آن‌ها به برقراری یک رابطه عاشقانه با یک عضو دیگر از گروه موسیقی با بازی مرلین مونرو ، قبول نکردن پیشنهادهای مرد میلیونری که عاشق آن‌ها می شود. وجود دارند که باعث می شوند فیلم بعضیا داغشو دوست دارند به یکی از بهترین فیلم ها در ژانر کمدی تبدیل شود، شک نداشته باشید که این فیلم یکی از برترین فیلم های کمدی تاریخ تاریخ سینما می باشد و همه ویژگی‌های ژانر کمدی، به برترین شکل ممکن در این فیلم دیده خواهند شد.

ژنرال /The General جز بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

در بین برترین فیلم های کمدی تاریخ به طور قطعی فیلم ژنرال یکی از بهترین ها می باشد. اثر صامتی که در سال ۱۹۲۶ موفق شده که بر روی پرده سینماها جای بگیرد و کارگردان این فیلم زیبا هم به شکل مشترک، به عهدهٔ باستر کیتون و کلاید براکمن بوده است که دو تا از بزرگان تاریخ سینما هستند. ماجرای این فیلم صامت در مورد متصدی قطاری (با نقش آفرینی باستر کیتون) می باشد که برای شرکت کردن در جنگ داخلی آمریکا خود را داوطلب می کند، ولی به علت اهمیت کارش، با درخواست او موافقت نمی‌شود و همین باعث می شود که دیگران او را بزدل خطاب کنند. ولی هنگامی که دختر موردعلاقه او، دزدیه می‌شود، بسیار آشفته و خشمگین می شود و در پی آن، سکانس های تعقیب ‌وگریز بسیار زیبایی را در تاریخ سینما ثبت می کند. کار های هیجان انگیز و فوق‌العادهٔ خطرناک کیتون در این فیلم، باعث شده تا پس از گذشت این همه سال هنوز هم مورد علاقه تماشاگران باشد و علاوه بر آن، این فیلم سکانس هایی دارد که واقعا خطرناک هستند و اگر فیلم را مشاهده کنید، به احتمال فراوان باور نمی کنید که این سکانس ها واقعی باشند چرا که همیشه کیتون در فیلم هایش سعی می کند که همه کارها را خودش انجام دهد از بدل استفاده نمی کند و شما به عنوان تماشاگر هیچ گونه جلوه های کامپیوتری نخواهید دید و همه آن چه که می بینید کاملا واقعی هستند.

فرانکنشتاین جوان / Young Frankenstein

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

فرانکنشتاین جوان یک فیلم کمدی کلاسیک بسیار جذاب از کارگردان محبوب ژانر کمدی، مل بروکس، می باشد که در میان برترین فیلم های کمدی تاریخ لیست ما هم قرار گرفته است. ماجرای این فیلم، که باید گفت نامزد دریافت جایزهٔ اسکار هم شده است، در مورد پسرِ (با نقش آفرینی جین وایلدر) پژوهشگر دیوانه‌ای به اسم دکتر فرانکنشتاین می باشد که جای پدر خود را می گیرد و برای خودش یک هیولا را درست می‌کند. بروکس در این فیلم موفق شد اتمسفر و فضای فیلم‌های کلاسیک کمدی را به خوبی حاکم نماید که سبب شد تا حتی کوچک ترین حرکات بازیگران هم به چشم تماشاگر بیاید و باعث خنده آن ها شود. نقطهٔ قوت این فیلم، موزیک بسیار عالی و گوش‌نواز و البته متناسب آن می باشد. فرانکنشتاین جوان، از آن دسته فیلم‌هایی می باشد که هر بار که شما آن را تماشا کنید، باز هم برایتان جذاب و البته خنده ‌دار خواهد بود.

این اسپینال تپ است/This Is Spinal Tap

این اسپینال تپ است  یکی دیگر از برترین فیلم های کمدی تاریخ است که به طور قطعی می تواند شما را به خوبی سرگرم نماید؛ فیلمی که راب رینر آن را کارگردانی کرده است و همین کارگردان موفق شده با این فیلم ژانر کمدی مستندنما را زیباتر از همیشه بکند (مستندنما یا همان شبه‌مستند، به لاتین mockumentary، به فیلم هایی می گویند که برای تولید آن ها از المان‌های مستند بهره برده می شود، ولی داستانش خیالی است و باید گفت که طبق اتفاقات واقعی نیست). ماجرای این فیلم در مورد چند موزیسین انگلیسی هوی‌متال می باشد که سن آن ها بالا رفته است و تا آن حد که هم که خودشان تصور می‌کنند، سرسخت نمی باشند. همه سکانس های این فیلم پر از حوادث جالب و البته خنده‌دار است: از گم شدن‌های مرموز همه درامرهای گروه گرفته تا ناپدید شدن برخی از اعضا در پشت صحنهٔ اجرای موزیک. کمتر بازنده‌ای را می توان در دنیای سینما مشاهده کرد که تا حدٔ این موسیقی دان ها دوست ‌داشتنی باشد. یکی از نکات بسیار جذاب این فیلم هم موزیک هایی می باشد که این گروه اجرا می نمایند که باید گفت واقعا این موزیک ها گوش‌نواز و مناسب هستند.

 یکی از بهترین فیلم های کمدی سوپ اردک /Duck Soup

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

شاید به جرات می توان گفت که برادران مارکس، عجیب ترین بازیگرانی می باشند که تا به حال در میان همه فیلم های تاریخ سینم مشاهده کرده ایم و یکی از شاهکارهایی که در آن به عنوان بازیگر خود را نشان داده اند، سوپ اردک می باشد، در میان برترین فیلم های کمدی تاریخ این فیلم به طور قطعی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و باید گفت که جز بهترین ها میباشد. داستان فیلم، تا حدی تمسخرآمیز و مضحک است که شاید باید آن را از جمله آثار هنری مکتب دادائیسم بدانیم (یکی از مکاتب پوچ ‌گرایی که برای اعتراض به خشونت های موجود در جنگ‌جهانی اول به وجود آمده بود). ماجرای فیلم در مورد یک نفر به اسم روفوس تی. فایرفلای (با نقش آفرینی گروچو مارکس) می باشد که به شکل کاملا اتفاقی حکومت کشور عجیب و غریب فریدونیا به او داده می‌شود و در جنگی درگیر می‌شود که برای پیروزی در آن هیچ امیدی نیست. در این شرایط، رهبران ایالت سیلوانیا که هم مرز آنها می باشد یک ضعف خاص در روش حکومت کردن روفوس احساس می نمایند، و به همین دلیل به شکل مخفیانه دو جاسوس (با نقش آفرینی های  هارپو مارکس و چیکو مارکس) را به فریدونیا ارسال می کنند تا شرایط را جهت برپایی یک انقلاب در این کشور به وجود بیاورند. سکانس های جذاب و سورئال بسیار زیبایی که در فیلم مشاهده خواهید کرد ، از جمله سکانس آینهٔ افسانه‌ای ، وجه تمایز همین فیلم با دیگر فیلم‌های کمدی می باشد و سبب شده‌اند تا اسم آن را در بین برترین فیلم های کمدی تاریخ مشاهده کنیم. دیالوگ‌های این فیلم هم از بهترین و هوشمندانه‌ترین دیالوگ‌هایی می باشند که در فیلم های تاریخ سینما مشاهده می شود.

عروس شاهزاده The Princess Bride

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

عروس شاهزاده که ماجرای آن از رمانی با همین اسم، اثر ویلیام گلدمن برداشت شده است، از جمله ساخته هایی می باشد که هر بار با دیدن آن ها لذت زیادی خواهید برد، این فیلم همیشه جذابیت بالای خود را حفظ می کند و هیچ گاه تکراری نخواهد شد. عروس شاهزاده مملو است از سکانس های هیجانی، جادویی ، عاشقانه و از همه بیشتر، کمدی و خنده دار و به همین علت است که در بین برترین فیلم های کمدی تاریخ سینما قرار داده شده است. ماجرای فیلم از جایی آغاز می‌شود که یک پیرمرد، برای نوه خود که دچار بیماری هم شده است قصه ‌ای را شروع به گفتن می کند و تا پسرک خوابش نبرده است قصه ادامه دارد؛ قصه‌ای زیبا که ماجرای فیلم عروس شاهزاده می باشد و در مورد یک زوج عاشق و معشوق می باشد که با نیروهای شیطانی قلمرو فلورین در حال جنگ هستند تا در پایان به همدیگر برسند . این فیلم هم دقیقا جز آن دسته از فیلم هایی است که با توجه به داستان جالبی که دارد می تواند که تماشاگران را به خوبی سرگرم کند و همچنین در مورد میزان کمدی بودن آن هم باید گفت که در حد بسیار خوبی است و می تواند با سکانس های خنده دارش همه تماشاگران را به خنده وا دارد.

شکارچیان روح Ghostbusters یکی از بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

شکارچیان روح که محصول سال ۱۹۸۴ است را ایوان رایتمن کارگردانی کرده وبه عنوان یکی از برترین فیلم های کمدی تاریخ سینما شناخته می شود، این فیلم دارای یک ایده داستانی بسیار جذاب است که در تاریخ سینما مانند آن را مشاهده نکرده ایم. داستانی که در آن یک شغل کاملا فانتزی باعث محبوبیت دو چندان فیلم می شود و به گونه ای نشان داده می‌شود که گویی کار کنترل آفات می باشد و در این فیلم یک گروه از شکارچیان روح را میبینیم که کار آن ها نجات دادن جهان از خطر نابودی است در این فیلم هیولا ها قصد نابودی دنیا را دارند، ولی با همه این ها شخصیت‌هایی مانند آدم‌های طبقهٔ وسط کارگر می باشند و ویژگی خاصی از هر نظر ندارند. بیل مری، دان آیکروید ، هارولد رمیس (او و هارولد رمیس به طور مشترک نویسندگی فیلم را به انجام رسانده بودند) و ارنی هادسون از جمله بازیگرانی می باشند که نقش قهرمانان در این فیلم را بازی می‌کنند و با سلاح های اتمی‌ای که با خود حمل می نمایند ، سکانس های بسیار جذابی را مانند تبدیل شدن یک فرد به سگ را به وجود خواهند آورد و در پایان شخصیت منفی فیلم، مرد پف‌نباتی را نابود خواهد کرد. صحنه‌های زیبای فیلم، دیالوگ‌های هوشمندانه، بازی های فوق‌العادهٔ بازیگران و جلوه‌های ویژه بسیار عالی و شگفت انگیز، از جمله مواردی هستند که سبب شده‌اند این فیلم نه فقط یکی از برترین فیلم های کمدی تاریخ سینما، بلکه به یکی از برترین فیلم‌های تاریخ سینما تبدیل شود.

دکتر استرنجلاو یا: چگونه یادگرفتم دست از هراس بردارم و به بمب عشق بورزم/ Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

بهترین فیلم های کمدی

بهترین فیلم های کمدی

یکی از برترین فیلم های کمدی تاریخ سینما که اگر بهترین نباشد قطعا در بین سه فیلم برتر تاریخ در این ژانر قرار می گیرد ، دکتر استرنجلاو نام دارد. ژانر کمدی می‌تواند گزینه مناسبی جهت رهایی از واقعیت در یک دوره زمانی مشخص باشد، ولی داستان کمدی، هنگامی اعتبار و غنا بیشتری به خود می گیرد که بتواند دیدگاه تماشاگران را نسبت به واقعیت دچار تغییر کند یا اینکه سبب شود واقعیات را با دقت بیشتری تماشا کنیم. این محصول که در سال ۱۹۶۴ به کارگردانی استنلی کوبریک به نمایش در آمد و موفق شده به محبوبیت بسیار بالایی هم دست پیدا کند، جز دستهٔ دوم می باشد و در آن به گونه ای تأثیرگذار و فوق‌العاده ، سیاست‌های مربوط به جنگ سرد را به باد اتهام و انتقاد می گیرد و آن ها را به گونه ای زیر سوال می برد. در این فیلم می‌توان این مسئله را به خوبی مشاهده کرد که چگونه ناتوانی یا بی‌کفایتی یک نفر، همه دنیا را می تواند به خطر نابود شدن هسته‌ای نزدیک کند. همینطور وجود کسانی را شاهد هستیم که حتی برای یک مدت هم نمی توانند که سیاست‌ها و هوسرانی‌ها جنگ ‌طلبانهٔ خود را به کناری قرار داده و کاری را به انجام برسانند که از همه نظر درست باشد. برخی از کمدی های این فیلم، به طور دقیق روابط بین‌المللی گوناگون را هدف اصلی خود  قرار خواهد داد و آن ها را نیز به گونه ای زیر سؤال خواهد برد و به شکلی عالی، چهرهٔ اصلی افرادی که اوضاع جهان را کنترل می کنند و ویژگی های بچگانهٔ آن‌ها را به همه نشان می دهد؛ ویژگی هایی که برای افراد عادی می‌تواند بسیار خطرناک باشد. دکتر استرنجلاو به شکل کاملا غیرمنتظره‌ای کمدی و به‌شکل غیر قابل وصفی هوشمندانه می باشد و به طور دقیق همان فیلمی است که از یک فیلم کمدی ایده آل انتظار می رود. به گونه ای دیگر، برترین فیلم کمدی تاریخ سینما همین فیلم است. پیشنهاد می کنیم اگر که این فیلم را تاکنون تماشا نکرده اید حتما بعد از خواندن این مقاله اقدام به تماشای این فیلم بسیار زیبا بکنید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان