مرکز تماس 021 910 910 17

چند حقیقت جالب در مورد گوشی موبایل

چند حقیقت جالب در مورد گوشی موبایل

در سال های گذشته برای اینکه شما بتوانید با دوستان خود در جایی دیگر ارتباط داشته باشید یا بتوانید یک پیام را برای آن ها ارسال کنید ناچار بودید که روزهای زیادی را با حیواناتی در بیابان طی کنید تا قادر باشید به هدفتان برسید و دوباره به آن اندازه ای که در مسیر بودید دوباره باید بر می گشتید و خطرهایی هم شما  را تهدید می کرد. برای حل این مشکل هم همانگونه که مطلع هستید اختراع کردن گجت هایی بوده که زندگی را برای شما راحت تر کرده بودند و برای انجام کارهای روزانه نیازی به وقت تلف کردن نداریم یکی از این اختراع ها تلفن های هوشمند بوده که که می توانند کارهای روزانه شما را در هر جای دنیا انجام بدهند و در این مطلب می خواهیم درباره چند حقیقت جالب در مورد گوشی موبایل صحبت کنیم.

-تاریخ اولین تماس تلفنی:

اولین تماس به وسیله مارتین کوپرف کارمند کمپانی موتورلا در خیابان های نیویورک برقرار شد که تلفن او که با آن تماس برقرار کرد دارای ابعاد بزرگی بوده و پس از تماس گفت می دانی از کجا با تو تماس گرفتم؟

-تاریخ عرضه شدن اولین تلفن هوشمند:

اولین تلفن هوشمند به اسم Ericsson GS88 در تاریخ 1997 به وسیله کمپانی اریکسون عرضه گردید و پس از عنوان تلفن هوشمند قادر بود شروع پیشرفت صنعت تلفن های هوشمند باشد.

-بیشترین فروش تلفن :

کمپانی نوکیا یکی از کمپانی های معروف در صنعت تلفن بوده و یکی از کمپانی هایی بوده که این صنعت را شروع کرد این نکته را هم بدانید که نوکیا 1100 با داشتن فروشی بیشتر از 250 میلیون توانست رکورد فروش را در تاریخ بشکند و از قابلیت های آن داشتن دوام آن بود.

-ساعت های مچی و آنالوگ:

ممکن است شما هم به یاد داشته باشید که وقتی که لازم بود صبح زود در مدرسه حضور داشته باشید بایستی ساعت خودتان را کوک کنید و الان دیگر نیازی به این کار نیست و قادر هستید توسط آلارم تلفن هوشمند این کار را انجام بدهید. با این وجود با پیشرفت فناوری پیش بینی می کنیم که تا چند سال دیگر از ساعت های نقره ای و مچی استفاده نگردد.

– معتاد شدن به گوشی موبایل:

نوموفوبیا اسم یک بیماری بوده که معنی آن ترس از جدا شدن از تلفن هوشمند است که این بیماری ممکن است به افسردگی منجر گرددد ولی این نکته را بدانید که بیشتر از دویست هزار نفر از این بیماری ترس داشته و ممکن است کل روز را با این ترس دچار باشند.با این وجود توصیه ما این است که خودتان را زیاد به تلفن های هوشمند عادت نداده و به آن دچار نشوید.

-چک کردن روزانه گوشی موبایل:

مطابق با بررسی هایی انجام شده انسان در هر شش دقیقه یک بار تلفن هوشمند خود را بررسی می کند تا بتوانید پیغام های جدید را ببیند و در کل روز نزدیک 150 بار است با این وجود بهتر است که این عادت را هم به مرور زمان ترک کرده تا به تلفن های همراه اعتیاد پیدا نکنید.

-بیشتر بودن تعداد گوشی ها از انسان ها:

مطابق با آماری که به تازگی عرضه شده تقریبا بیشتر از 7.5 میلیارد سیم کارت فعال در کل دنیا وجود داشته و جمعیت آن از کل انسان ها که 7.35 میلیارد نفر است بیشتر است و این به معنی داشتن تعداد تلفن های بیشتر در مقایسه با جمعیت کل زمین است و در آینده ای نه چندان دور این میزان زیاد خواهد شد.

-آلوده بودن تلفن های همراه:

با توجه به تحقیقاتی که انجام شده مقدار باکتری هایی که در صفحه نمایش گوشی های هوشمند وجود دارد چند برابر چیزی بوده که در کاسه توالت وجود دارد و این یک زنگ خطری بوده که باید به آن توجه داشته باشید.

-گوشی های ضد آب:

در کشور ژاپن بیشتر از نود درصد از تلفن های هوشمند آن ها ضد آب بوده چون که مردم این کشور در حمام هم از آن ها استفاده می کنند.

-بیشترین کاربر گوشی موبایل:

چین دارای کاربران زیادی در مقایسه با کل دنیا بوده که معمولا به صورت روزانه ازاینترنت استفاده کرده و استفاده کردن از تلفن های هوشمند را به کامپیوتر ترجیح خواهند داد.

میزان تلف شدن بابت سلفی گرفتن:

در سال 2015 اعلام گردید که میزان کشته شدن به خاطر دوربین های سلفی تلفن های هوشمند بیشتر از کشته شدن بخاطر  حمله کوسه ها است.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان