مرکز تماس 021 910 910 17

پیش بینی جالب برای آینده گوشی های هوشمند

پیش بینی جالب برای آینده گوشی های هوشمند

در سال های گذشته تنها از گوشی برای کارهای آسانی مثل تماس و ارسال پیامک استفاده می شد. اما این صنعت تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته و گوشی های هوشمند امروزی دارای قابلیت های جذابی مثل نمایشگرهای لمسی بزرگ ،دوربین های عالی و ویژگی هایی مثل تشخیص چهره سه بعدی را دارند. اگر در بیست سال گذشته به کاربران موبایل می گفتید که قرار است امروز این قابلیت ها امکان پذیر گردد مسلما کمتر کسی حرفهایتان را باور می کرد در این مطلب قصد داریم چند پیش بینی جالب برای آینده گوشی های هوشمند را در پنجاه سال آینده مطرح نماییم.

کنترل کردن از راه ذهن:

یک زمانی فقط از راه کیبوردهای فیزیکی می توانستید از تلفن همراه استفاده کنید . بعد از آن نمایشگر لمسی جایگزین آن ها شدند. با داشتن سرویس هایی مثل گوگل اسیستنت و سیری اپل حالا می توانیم خیلی از کارها را فقط با صدای خودمان انجام بدهیم.

ممکن است مرحله بعد از آن استفاده کردن از ذهن برای کنترل کردن گوشی باشد با داشتن این فناوری بدون احتیاج به دست صرفا با بهره گرفتن از ذهنتان قادر هستید که از تلفن همراه خود استفاده نمایید.برای مثال قادر هستید که اپلیکیشن دلخواه را باز کرده و با استفاده از فکر خود عکس ها را ویرایش کرده و کارهای دیگری را مثل کنترل روشنایی ،ارسال اس ام اس و …. را انجام بدهید.

با بهره بردن از این ویژگی سرعت استفاده از تلفن های هوشمند به سرعت بالا رفته و دیگر احتیاجی نبوده که برای انجام هر کاری بتوانید انگشت خودتان را در روی نمایشگر بگذارید و در یک ثانیه قادر هستید با بهره گرفتن از فکرتان کارهای ذکرشده را انجام بدهید .

ولی هنوز سال های زیادی تا عملی شدن آن فاصله بوده اما دانشمندان در این باره پیشرفت های خوبی را بدست آورده اند. در سال های گذشته کمپانی فیس بوک قسمت جدیدی را افتتاح نمود که وظیفه اصلی آن توسعه دادن فناوری بوده که به شما اجازه خواهد دارد به بهره گرفتن از ذهنتان تایپ نمایید هدف از انجام این کار این بوده که به سرعت تایک صد کلمه در دقیقه برسد که پنج برابر از سرعت تایپ در تلفن های هوشمند بیشتر است.

شارژ از راه دور بی سیم:

با توجه به پیشرفت هایی که صورت گرفته هنوز هم تلفن های هوشمند از نظر عمر باطری حرف زیادی برای گفتن نداشته. حتی اگر شما هم از گوشی عالی میت 20 پرو هم استفاده کنید که دارای باتری 4200 میلی آمپری بوده باز هم به صورت متوسط از دو روز شارژ بهره گرفته و پس از تمام شدن شارژ آن یا باید سیم مربوط به آن را به شارژر متصل کرده یا اگر از شارژر بی سیم ساپورت کردید آن را در روی پد شارژ قرار دهید.در آینده شاهد چنین مواردی خواهیم بود.

اکنون کمپانی های زیادی مثل Energous به توسعه دادن تکنولوژی شارژ بی سیم از راه دور مشغول هستند. این کمپانی می خواهند فناوری را عرضه کرده که مانند تلفن های هوشمند در فاصله یک متری نسبت به شارژر شارژ گردد.

به آینده ای فکر کنید که شارژرها قادر بوده گجت ها را در فاصله های زیادی شارژ نمایند .این شارژرها مثل برج های مخابراتی قادر بوده در مناطق گوناگونی قرار بگیرند و انواع تلفن های هوشمند را شارژ نمایند. این شارژرها تا میزانی پر قدرت بوده که باتری تلفن همراه شما هیچ وقت به زیر صد در صد نمی رسد.

این فناوری تنها به تلفن های همراه محدود نبوده و می توانید خیلی از گجت هایی مثل هدفون های بلوتوثی،لپ تاپ و ساعت های هوشمند را هم شارژ نماید.در آینده ای نزدیک هم اتومبیل های الکتریکی هم همه گیر شده و این برج ها هم می توانند شارژ این اتومبیل را هم تامین نمایند.

آینده گوشی های هوشمند

در آینده احتمالا تلفن های هوشمند دارای شکل های متفاوتی بوده و از ویژگی های خیلی زیادی بهره خواهند برد . برای نمونه ممکن است عینک های هوشمند جایگزین تلفن ها همراه شوند . همچین عینکی در زمان دریافت کردن تماس اسم طرف مقابل را هم نشان داده و بدون بهره گرفتن از هدفون قادر هستید صدایش را بشنوید.

برای این مورد می توانید از تکنولوژی القای استخوانی یا یک فناوری پیشرفته استفاده نمایید علاوه بر این آن ها به آسانی قادر بوده موسیقی پخش کرده ،پیامک ها و ایمیل ها را نشان دهند و برای یافتن مسیر به کاربر کمک نمایند همه این اطلاعات با بهره گرفتن از تکنولوژی واقعیت افزوده در جلوی چشم کاربر نشان داده خواهد شد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان