مرکز تماس 021 910 910 17

پیشرفت های تکنولوژی در آینده

پیشرفت های تکنولوژی در آینده

در زمانهای قدیم تکنولوژی و فناوری وجود نداشت و مردم مجبور بودند که کارهای خود را به صورت یدی انجام دهند و حضور فیزیکی داشته باشند به عنوان مثال مسافرت‌ها در زمانهای طولانی انجام می‌شد یا برای پرداخت و جابجایی پول زمان زیادی باید صرف می‌شد در صورتی که حالا با فشار دادن یک دکمه همین کار را می توان انجام داد. پس تکنولوژی برای آسان تر کردن زندگی ما به وجود آمده است.

 تکنولوژی و فناوری

 تکنولوژی و فناوری های مختلف در زندگی بشر از اهمیت زیادی برخوردار است  به عنوان مثال می توان از راه دور کارها را انجام داد، قبوض را پرداخت کرد و گفت و گوی تصویری (ویدیو کنفرانس) ایجاد کرد  که در پزشکی هم بسیار اهمیت دارد و حتی می توان از راه دور در شهری دیگر برای خود اتاقی در هتل رزرو کرد.

زمان طولانی  صرف شد تا تکنولوژی به اندازه قابل قبولی پیشرفت کرد و مورد قبول همگان واقع شد وامروزه در دسترس تمام مردم جهان از پیر تا جوان  قرار گرفته است و روز به روز همین پیشرفت علم و فناوری های گوناگون بیشتر و پیچیده تر می شود و زندگی ما را آسان تر و سریع تر می کند. ولی سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا توسعه روزافزون فناوری خطراتی هم برای زندگی بشریت خواهد داشت ؟

درجواب باید گفت که درست است که فناوری خدمات بیشماری به آسان تر شدن زندگی انسانها کرده است ولی بی شک خطراتی هم که منجر به از بین رفتن بشریت است را نیز داراست که از جمله آنها می‌توان به تولید و استفاده از سلاح‌های اتمی نام برد که دلیل استفاده نکردن بیش از حد از آن ها کمیاب بودن منابع و هزینه های سرسام آور آن است پس تکنولوژی اگر در راستای استفاده مفید و موثر انسانی با مدیریت و فکر و اندیشه خلاقانه انجام پذیرد به زودی شاهد پیشرفت و توسعه در فناوری های گوناگون خواهیم بود.

فناوری  در زندگی بشریت

امروزمی خواهیم در مورد فناوری هایی که باعث توسعه زندگی بشریت شده پرده برداری کنیم که از جمله این فناوری‌ها می‌توان به اتومبیل های خودران  با استفاده از اپلیکیشن های گوشی های همراه هدایت می شوند نام برد که چون این خودروها با هم در ارتباط هستند از تصادف و همچنین از ترافیک های سنگین جلوگیری می شود. و افراد می‌توانند با امنیت بیشتری بدون خستگی به مقصد برسند .

 همچنین ایجاد انرژی پاک مثل استفاده همگانی از انرژی خورشید که مشکلات زیست محیطی سوخت های فسیلی را ندارد نیز با پیشرفت فن آوری قابل اجراست. استفاده از واقعیت‌های مجازی در ساخت بازی های کامپیوتری نیز یکی از تحولات در فناوری های پیشرو در دنیای بازی های رایانه ای را رقم زده است که شرکت‌کنندگان می‌توانند در فضای بازی به صورت واقعی قرار بگیرند ولی استفاده از این تکنولوژی در بازی‌های رایانه‌ای را فقط می توان بخش کوچکی از این فناوری در نظر گرفت در صورتی که استفاده آن بیش از اینهاست مانند موارد آموزشی .

تاثیر فناوری بر بخش نظامی

پهبادهای نظامی و کمک رسانی و ماشین های پرنده برای جابه جایی کردن انسانها، استفاده از هوش مصنوعی در استفاده در محاسبات پیچیده و عکاسی ئ همچنین خلاصی انسانها در انجام کارهای فیزیکی و استفاده از ماشین آلات پیشرفته به جای نیروی انسانی نام برد . تکنولوژی بعدی استفاده از ابر رایانه های جیبی(موبایل های هوشمند)است .

با افزایش روز افزون جمعیت و افزایش تقاضا و کمبود منابع طبیعی، استفاده از محصولات غذایی ساخت دست بشر مثل تولید گوشت های گیاهی ،شیر مصنوعی تولید شده از گیاه افزایش بیشتری پیدا کرده استو همچنین محصولاتی که به وسیله اصلاح ژنتیکی و نیز تولید محصولات گلخانه‌ای که نیاز به آب و هوا و سم زدایی ندارد. تکنولوژی بعدی استفاده از کامپیوتر در علوم پزشکی مثل ساخت اپلیکیشن برای تشخیص بیماریها، ساخت اعضای مصنوعی در بدن انسان و غیره می توان نام برد. این موارد فقط بخش کوچکی از پیشرفت‌ها و استفاده از تکنولوژی و فناوری است دنیای دیجیتال روز به روز لحظه به لحظه در حال ترقی است و هر روز شاهد ساخت نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌های پیچیده‌تری هستیم که زندگی انسان ها را تسهیل می بخشد و باعث دگرگونی جهان می شود.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان