مرکز تماس 021 910 910 17

ویژگی های اندروید 9

ویژگی های اندروید 9

نسخه اندروید 9 که براساس سنت نام نهادن گوگل به پای معروف است در نیمه مرداد ماه به صورت رسمی به وسیله گوگل برای تلفن های پیکسل این کمپانی عرضه گردید این کار گوگل که کاربران زیادی در کل دنیا منتظر آن بودند قابلیت های جدید و جالبی را دارد که هر کدام یک طعم خاصی را به آن خواهند داد.از قابلیت های جذاب در رابط کاربری تا ویژگی های فنی که با یک دیدی آینده نگری یک تجربه کاربری متفاوتی را برای شما رقم خواهد زد.

از هوش مصنوعی قدرت گرفته است:

همانگونه که از کنفرانس اخیر گوگل هم بر آمده است این کمپانی یک حساب ویژه ای را برای هوش مصنوعی برای سرویس های خود باز کرده است و در این نسخه ویژگی های گوناگونی بر پایه هوش مصنوعی ایجاد شده است این ویژگی های بیشتر به خاطر بهبود کلی سیستم عامل می باشند پس انتظار این را نداشته باشید که روش استفاده کردن شما از گوشی خیلی تغییر پیدا کند.

استفاده کردن از آپ App Actions یکی دیگر از قابلیت های آن می باشد که در بخش فهرست نرم افزارها قرار داشته و مطابق با عادت های شما برای استفاده از نرم افزارها فعالیت هایی را به شما توصیه خواهد کرد.برای مثال اگر در روز یک تایم خاصی را می خواهید به فردی تلفن بزنید یک دکمه برای تماس مستقیم با او در کنار اپلیکیشن ها می بینید یا زمانی که هدفون خود را به گوشی وصل کنید این قابلیت امکان دارد یک لینک سریع را به فهرست آهنگ هایی که برای دفعه اخر گوش داده اید نشان دهد.

یکی دیگر از ویژگی ها برش نام داشته که به توسعه دهنده این امکان را داده که فعالیت های مفیدی را به اپلیکیشن ها خود اضافه نماید برای نمونه یک نرم افزار درخواست تاکسی قادر است عمل درخواست خود را به صورت جدا ارائه نموده تا کاربر قادر باشد بدون باز کردن اپلیکیشن این کار را انجام بدهد.

ناوبری جدید و حرکتها در اندروید 9 :

یکی دیگر از تغییرهای بزرگ در اندروید پای قابلیت حالت کلاسیک اندروید با ویژگی های ناوبری جدید می باشد که گوگل برای آن فراهم کرده است در ویژگی جدید به جای استفاده کردن از 3 دکمه مرسوم در زیر صفحه فقط یک دکمه به شکل کپسول قرار دارد با کشیده شدن رو به بالا فهرست اپلیکیشن ها یا نرم افزارهای اخیر اجرا شده را نمایش خواهد دارد اگر آن را به سمت راست بکشید قادر هستید که درجا به برنامه آخری که استفاده کرده اید برگشته و این دکمه از یک لحاظ مثل دکمه خانه عمل خواهد کرد که کاربر با زدن آن به صفحه اصلی رفته و با نگهداشتن در روی آن دستیار گوگل باز خواهد شد ولی یک دکمه بازگشت در کنار این دکمه قرار داشته ولی زمانی که شما داخل یک نرم افزار هستید.

همچنین در اندروید 9 امکانات دیگری هم فراهم شده مثل نگهداشتن همزمان دکمه صدای بالا و پاور تلفن همراه شما را به حالت mute خواهد برد و رو به صفحه گذاشتن آن روی میز گوشی شمارا سایلنت خواهد کرد.

یکی دیگر از قابلیت هایی که در نسخه اولیه اندروید وجود داشته قفل چرخش صفحه می باشد اما این امکان در وقتی که می خواهید از یک نرم افزار به نرم افزار دیگر بروید ممکن است شما را اذیت نماید گوگل در اندروید پای برای این مشکل هم راه حلی فراهم کرده به این روش که در زیر صفحه یک آیکونی نشان داده شده که زمانی که قصد دارید تنها در یک برنامه صفحه چرخش داشته باشد اما تنظیمات چرخش تغییر نداشته باشید با زدن آن ایکون این کار انجام خواهد شد.

صفحه قفل قوی تر در این نسخه:

صفحه قفل در اندروید پای بیشتر از قبل می باشد علاوه بر زمان آیتم هایی مانند آب و هوا و موارد موجود در تقویم هم به طور خودکار در آن نمایش داده خواهد شد تا احتیاجی به باز کردن قفل گوشی نداشته اید و بتوانید با سرعت بالایی اطلاعات مورد نیاز را با یک نگاه دریافت نمایید همچنین یکی دیگر از قابلیت های مهم اما کمرنگ در اندروید 9 حالت بست و چفت آن می باشد.

برای فعال کردن این ویژگی دکمه پاور را نگه دارید و از منو Lockdown را انتخاب نمایید با این روش تلفن همراه شما قفل شده و همه اطلاعات شخصی و اعلان ها از صفحه حذف خواهند شد. ولی تفاوت این مورد با قفل عادی این است که اثر انگشت،حسگر دیگری تلفن همراه شما را باز نخواهد کرد شما فقط باید پین را بزنید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان