مرکز تماس 021 910 910 17

همه چیز در مورد اپل واچ 5

همه چیز در مورد اپل واچ 5

اپل طی رویداد بزرگ معرفی سری آیفون‌های جدید، اپل واچ ۵ خود را با برخی از بهبود‌های بسیار ارزنده سخت‌افزاری معرفی کرد و کاربرانی که مشتاق بودند تا از اپل واچ رونمایی شود به خواست خود رسیدند اما بیایید نگاهی نزدیک تر به این ساعت هوشمند محبوب داشته باشیم و به دلایل محبوبیت آن پی ببریم.

از همان اوایل معرفی شدن اپل واچ ، این ساعت هوشمند خیلی زود توانست دل کاربران را به دست آورد و خودش را به عنوان ساعت مچی محبوبی معرفی کند و همچنین خود را در رتبه‌ی اول در زمینه پرفروش ‌ترین ساعت‌های مچی دنیا قرار دهد که در این مورد به سازندگان این گجت باید تبریم گفت که تا این حد در ساخت و عرضه آن موفق بوده اند و این موفقیت همچنان هم ادامه دارد چرا که هنوز در اوایل راه می باشد؛ در مراسم رونمایی از این ساعت هوشمن بزرگان زیادی هم حضور داشتند و همه مشتاق بودند بدانند که آیا این ساعت همچنان می تواند به موفقیت های خود ادامه دهد یا خیر؟

طراحی و ساخت اپل واچ

در طی سال قبل کوپرتینونشین‌ها با دستکاری طراحی ظاهری و ارتقای امکانات سخت ‌افزاری که در اپل ‌واچ ۴به وجود آورده بودند موفق شدند که به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنند و نشان دهند که تا چه اندازه هوشیارانه و عالی کار می کنند؛ موفقیت های اپل واچ 4 تا حدی بود که تعداد بسیار زیادی از بزرگان و کهنه کاران، عرضه کردن اپل ‌واچ ۴ را به انقلابی آرام و بی صدا تشبیه نموده بودند و انصافا هم باید گفت که گفته آن ها بسیار درست و قابل اطمینان بود .

به این دلیل که اپل واچ 4 بدون اینکه اعلام آمادگی کند چنان خودش را نشان داد که هیچکس فکرش را هم نمی کرد این گجت پوشیدنی بدون هیچ تبلیغاتی با زیرکی خاص سازندگان توانست که به یکباره خودش را نشان دهد و باعث شود که همه کاربران برای داشتن آن لحظه شماری کنند. این ها همگی از هوشیاری سازندگان سرچشمه می گیرد چرا که آن ها بعد از گذشت این همه سال که از فعالیت آن ها می گذرد به خوبی سلایق کاربران را درک کرده و گجت هایی کاملا باب میل آن ها ساخته و عرضه می کنند .

اما خب به هر حال سلایق مختلف می باشد و اینکه یک گجت تا این خد بین همه کاربران محبوب شود کار آسان و ساده ای نیست به همین دلیل کمپانی های دیگر همیشه در این راه نمی توانند موفق باشند و گاها گجت هایی می سازند که مورد علاقه برخی کاربران می باشند اما کاربران دیگری هم هستند که آن گجت خاص را نمی پسندند.

اپل واچ

معرفی و عرضه اپل واچ 5

حالا یک‌ سال از آن دوران را سپری کرده ایم و اپل در رویداد جدیدی که جهت معرفی کردن آیفون‌های جدید خود برگزار کرده بود، اپل‌واچ ۵ را نیز برای همه کاربران معرفی نمود؛ گجتی که اگرچه مثل نسل قبلی خود دچار تغییرات خاص ظاهری نشده است، اما از نظر سخت‌افزاری بهبود‌هایی به خود دیده است که هر کاربری را شیفته خود می کند. همین مورد را هم باید اقدامی بزرگ و جسورانه از کمپانی سازنده بدانیم به این دلیل که این روزها اکثر کاربران به شکل ظاهری گجت خود اهمیت می دهند و ترجیح می دهند گجت جدیدی را که می خواهند خریداری کنند با گجت قبلی تفاوت هایی از نظر ظاهری داشته باشد.

نمایشگر همیشه روشن، قطب‌نمای درونی، امکان برقرار نمودن تماس های بین‌المللی تماس گرفتن با مراکز اورژانس در چیزی بالغ بر صد و پنجاه کشور مختلف بدون دسترسی داشتن به آیفون فقط قسمتی از امکانات جدید ساعت هوشمند کوپرتینویی‌ها را معرفی می کند. همین امکانات باعث شده است که کاربران هر روز مشتاق تر شوند تا این ساعت هوشمند را داشته باشند و از امکانات آن نهایت استفاده را ببرند.

اما خوشبختانه به هر حال این تغییرات فقط به‌ بخش سخت ‌افزاری این گجت مربوط نمی‌شوند و اپل واچ ۵ در رنگ‌های متنوع تر و برای اولین بار در با بدنه ای کاملا تیتانیومی و مستحکم  در دسترس کاربران در سراسر جهان قرار خواهد گرفت.

جف ویلیامیز، مدیر اصلی عملیاتی شرکت اپل در مورد نسل جدید ساعت هوشمند خود می‌گوید:

ما شاهد تأثیرات بسیار زیاد اپل واچ بر روی کاربران خود بوده‌ایم. تعامل کامل میان نرم‌افزار و سخت‌افزار تجربه‌ کاملا احیا شده ای را با خود به‌‌همراه می‌آود تا آسان تر از همیشه فعالیت خود را ادامه دهد، ساده تر با دوستانتان در ارتباط برقرار نمایید و آسان تر در مورد اطلاعات مهم تر اطلاعات به دست بیاورید همه این ها به زودی برای کاربران ما امکان پذیر خواهد شد و ما به آن ها وعده های خوبی خواهیم داد که قطعا آن ها استقبال خواهند کرد، ما آن ها را تنها نخواهیم گذاشت.

نمایشگر فوق العاده

اپل واچ

باید منتظر صفحه نمایش زیبا و استثنایی باشیم که فقط اپل می تواند آن را تولید کند. برخلاف نسل‌های گذشته که درصورت استفاده نکردن از گجت، صفحه‌نمایش به شکل خودکار کاملا خاموش می‌شد، حالا در اپل واچ ۵ شاهد نمایش دادن بعضی از اطلاعات نخستین مانند اعلانیه‌ها و زمان خواهیم بود که این موارد هم به زیبایی و جلوه نما تر شدن صفحه نمایش کمک خواهند کرد و کاربران قطعا از این ایده ها هم استقبال خواهند کرد هر چند که تا زمان عرضه رسمی هم باید منتظر ماند.

ویژگی های ذکر شده به ‌لطف به کار گرفتن درایور صفحه‌نمایش کاملا تازه ای میسر می باشد. همکاری کردن بخش سخت‌افزار با حسگر تنظیم کننده نور سبب شده تا قابلیت نمایشگر همیشه روشن به اپل واچ سری ۵ دست پیدا کند. نکته مهمی که در این مورد بد نیست به آن اشاره نماییم امکان گفته شده اینکه با بهینه ‌سازی‌های به عمل آمده در زمینه میزان مصرف کردن انرژی، هنوز هم شاهد شارژدهی هجده ساعته باتری در این نسل ساعت هوشمند کوپرتینویی‌ها می باشیم.

برای متصل شدن به این موضوع بدون ایجاد نمودن تغییرات در قسمت سخت‌افزاری باتری، همه واچ‌فیس‌ها و قسمت های نرم‌افزاری watchOS برای همکاری کامل با صفحه‌نمایش،از نو  بهینه‌سازی شده‌‌اند.

نکته دیگر در این مورد آنکه نرم افزاری که فعالیت‌های بدنی را رصد می کند کاملا به‌ روزرسانی شده است تا اطلاعات ورزشی و انواع داده‌ها را به شکل فوری بر روی صفحه ‌نمایش دهد.

با این همه، هنوز موارد جدیدی هم هستند؛ چون که در اپل واچ ۵ از تمنولوژی جدیدی با نام LTPO بهره گرفته شده که با توجه به شرایط، نرخ نو نمودن تصاویر را از یک تا شصت هرتز قابلیت تغییر می دهد.

اپل واچ

قابلیت جهت یابی در اپل واچ

با آپدیت کردن قابلیت‌های مکانی در اپل واچ ۵ امکانات جدیدی به کاربران داده شده است تا در همه طول روز از آن استفاده نمایند. قطب‌نمای درونی و نرم افزار نقشه‌ کاملا آپدیت شده و به کاربران این اجازه  را می‌دهد تا اطلاعات کامل تری در مورد موقعیت خود و راهی را که در پیش دارند، کسب نمایند این اطلاعات بسیار عالی و زیبا نمایش داده می شوند و باید گفت که در این زمینه هم اپل واچ 5 عالی کار کرده است.

قطب ‌نمای درونی اپل واچ ۵ حالا طول و عرض جغرافیایی، شیب و ارتفاع را هم به شکل دقیق اندازه ‌گیری می کند و بری کاربر نمایش می‌دهد این امکانات هم می توانند برای برخی از کاربران بسیار حیاتی باشند از این رو اپل نشان داده است که به خواسته همه کاربران اهمیت می دهد و سعی می کند که همه موارد را در نظر بگیرد.

اهالی کوپرتینو برای نشان دادن تفاوت‌هایی که ایجاد نموده اند در این قسمت، واچ ‌فیس‌های خود را هم آپدیت نموده اند تا اطلاعات کاملا تازه ای که به وسیله قطب ‌نما دریافت می‌شوند، برای کاربران در دسترس قرار گیرند.

اپل واچ

تماس های بین المللی با اپل واچ

برای ایمنی هر چه بالاتر در مقابل اتفاقات احتمالی، امکان تماس گرفتن با مراکز اورژانس حالا در بیشتر ‌از صد و پنجاه کشور مختلف پشتیبانی می شود و برقراری تماس با مراکز اورژانس این کشور ها همگی در دسترس کاربر می باشند؛ به همین دلیل برای تماس گرفتن با اورژانس دیگر نیازی نمی باشد که در کشور‌های انتخاب شده اپل قرار گرفته باشید؛ چرا که از حالا به بعد در هر جایی که شما قرار گرفته باشید، اپل واچ ۵ با شناسایی نمودن راه های ارتباط برقرار کردن با اورژانس و مراکز اورژانس آن قسمت خاص، به شکل مستقیم شما را به پرسنل پزشکی وصل می نماید.

به این نکته هم باید توجه نمود که امکان ذکر شده اگر تشخیص سقوط کردن از ارتفاع باشد به شکل خودکار اتصال شما با مراکز اورژانس برقرار خواهد شد ؛ اما برقراری تماس خودکار باید به گونه ای باشد که فرد در دقایق اولیه سقوط نتواند حرکت کند در این صورت تماس به طور خودکار برقرار می شود و شخص به مرکز اورژانس آن منطقه خاص متصل می شود.

این ایده اپل هم یک ایده عالی و نوآورانه است که می خواهد نشان دهد که سلامت کاربرانش در همه حال برای آن ها مهم می باشد قبلا هم از این ایده ها توسط همین کمپانی اپل و بسیاری از کمپانی های دیگر عملی شده بود که همه آن ها هم ایده های خوب و قابل قبولی بودند. این مورد باید گفت که گجت اپل در شرایط بسیار فوق العاده ای است و برقراری تماس آن با سرعت بالا و کیفیت خارق العاده می شود به این دلیل هیچ ایرادی نمی تواند به آن گرفت و فقط باید گفت که مانند همیشه این کمپانی عالی کار کرده است.

بدنه ساخته شده از تیتانیوم

علاوه بر امکانات ذکر شده در بالا، کوپرتینویی‌ها برای اولین بار اپل واچ را با بدنه‌ ی تیتانیومی راهی بازار خواهند کرد که این بدنه تیتانیومی باعث می شود کیفیت کلی این ساعت هوشمند تا میزان قابل توجهی بالاتر برود و همین مسئله نشان از هوش بالای سازندگان و دقت بالای آن ها می باشد؛ آلیاژی که با داشتن استحکام بالاتر، وزن نسبتا کمتری هم در برابر بدنه‌ی فلزی به ساعت هوشمند تقدیم خواهد کرد مه این وزن پایین تر باعث می شود ارتباط کاربر با گجت بهتر انجام شود و هیچ سنگینی خاصی را حتی حساس ترین کاربران در این مورد احساس نکنند.

به طور کلی ساعت های هوشمند هر چه سبک تر باشند برای کاربر بهتر است و آن ها می توانند بدون داشتن هیچ مشکلی از این گجت استفاده نمایند،اپل هم دقیقا با توجه به این موارد تصمیم گرفت که بدنه ساعت هوشمند جدید خود را از تیتانیوم بسازد که باید گفت تصمیم بسیار عالی هم بود و قطعا کاربران هم از آن استقبال خواهند کرد.

با همه این ها، برای هواداران دیگر آلیاژها، هنوز اپل واچ ۵ در قالب بدنه‌ فلز ضدزنگ،  آلمینیومی و سرامیکی دردسترس خواهد بود و این نشان می دهد که اپل همیشه به کاربران خود وفادار می ماند و به خواسته های کاربران قدیمی خود هم احترام می گذارد. به این نکته هم باید توجه نمود که این ‌بار بدنه‌ی آلمینیومی این ساعت هوشمند به شکل کامل و صد درصدی از آلمینیوم سری ۷۰۰۰ مورد بازیافت قرار گرفته شده است.

اپل‌واچ ۵ در نسخه پایه به همراه قطب‌نمای درونی با قیمت ۳۹۹ دلار و نسخه‌ ی دیگر که  Cellular می باشد که به این ساعت هوشمند امکان برقرار نمودن تماس را می دهد با قیمت ۴۹۹ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

اپل واچ

دیگر امکانات اپل واچ 5

اما اگر بخواهیم به دیگر امکانات اپل واچ5 اشاره کنیم پیش ار هر چیز باید به قابلیتی از آن اشاره کنیم که این روزها بسیار محبوب شده است این قابلیت همان قابلیت تشخیص سکته قلبی می باشد که در این ساعت هوشمند قرار داده شده است. این امکان بسیار عالی که طرفدارن بسیار زیادی هم دارد باعث شده است تا در صورت مشکل مشکوک قلبی ساعت هوشمند کاربر را از وخیم بودن اوضاع با خبر کند و باعث شود که او به اورژانس مراجعه کند.

این قابلیت برای آن دسته از افرادی که مشکلات قلبی دارند بسیار عالی و حیاتی می باشد و می تواند که گاها جان آن ها را هم نجات دهد اپل با هوشمندی این قابلیت را در ساعت هوشمند جدید خود راه اندازی نموده است و باعث شده است تا کاربران مسن تر هم نسبت به تهیه این ساعت هوشمند علاقه زیادی از خود نشان دهد. به طور کلی این ساعت هوشمند برای سلامتی کاربر بسیار ارزش قائل است و این مورد هم یکی از همین مواردی می باشد که نشان می دهد اپل برای کاربرانش ارزش زیادی قائل می باشد.

کنترل کردن بخش iphone بر روی اپل واچ

امکان بعدی کنترل کردن بخش iphone بر روی اپل واچ می باشد که با این قابلیت کاربر می تواند که هر آنچه را که می خواهد از iphone خود پخش نماید با اپل واچ 5 مدیریت کند  این امکان هم یکی دیگر از امکانات بسیار خوبی است که گاها می تواند بسیار ارزشمند باشد برای آن دسته از کاربرانی که روزانه مشغول کارهای زیادی هستند و وقت را همیشه کم می آورند این ایده می تواند که بسیار خوب باشد و به او کمک های زیادی بکند.

پیش بینی وضع هوا

امکان پیش بینی وضع هوا با اینکه یک امکان جدید نمی باشد و در اکثر گوشی های هوشمند و گجت های دیگر قابل دسترسی می باشد اما در اپل واچ 5 بسیار جذاب تر و زیباتر کار شده است و کاربران می توانند که به شکلی زیبا و کم نظیر همه خصوصیات هوا را مشاهده نمایند.امکان تشخیص جهت باد هوا هم در این نوع پیش بینی وجود دارد و این مورد هم گاها می تواند که برای برخی از کاربران بسیار کار ساز باشد. امکان پیش بینی هوا تا ده روز آینده هم در این گجت فراهم آوره شده است و کاربران می توانند که ده روز را از نظر آب و هوایی پیش بینی نمایند. این ایده می تواند برای کشاورزان بسیار عالی باشد و برای آن ها از امکانات حیاتی این گجت به حساب بیاید.

شما می تواند که شهر های جدید را هم اضافه نمایید تا چگونگی آب و هوای آن ها را هم در ده روز آینده پیش بینی کنید به عنوان مثال اگر قصد مسافرت به شهر خاصی را داشتید می توانید که تا ده روز از آب و هوای آن منطقه خاص با خبر شوید و برنامه خود را به گونه ای تنظیم کنید که به آب و هوای بارانی و طوفانی برخورد نداشته باشید.

مشاهده ساعات دیگر کشور ها

ساعات های کشور های دیگر را هم می توانید با این ساعت هوشمند مشاهده نمایید و این ایده هم که یک ایده قدیمی می باشد باز هم در این گجت احیا شده است و جلوه زیبایی به خود گرفته است. شما می توانید با قابلیت Force Touching که در این گجت موجود می باشد شهرهایی را حذف نمایید.

Walkie Talkie

Walkie Talkie برنامه جدیدی برای چت کردن می باشد که کاربران می توانند از آن استفاده کرده و اقدام به چت کردن در محیطی بسیار زیبا و خاص بکنند این قابلیت ها کاملا احیا شده است و محیط چت بسیار صمیمی تر و جلوه نما تر از قبل شده است همچنین شکلک ها در دسته بندی های بسیار خوبی قرار دارند و میزان آن ها هم نسبت به قبل افزایش داشته است. این ایموجی ها یا همان شکلک ها بسیار زیبا و بامزه ساخته شده اند.

یادآوری تمرین یکی دیگر از قابلیت های این ساعت هوشمند می باشد که باعث می شود کاربرانی که قصد تمرین دارند اما همیشه فراموش می کنند دیگر با این قابلیت هیچ مشکل خاصی نداشته باشند چرا که اپل واچ درست در زمان معین او را برای انجام تمرین روزانه خود مطلع خواهد کرد.

در پایان و به عنوان نتیجه گیری باید گفت که مانند همیشه باید انتظار برخورد با یک ساعت هوشمند فوق العاده را داشته باشیم که به شکل هنرمندانه ای توسطاپل به وجود آمده است. این ساع هوشمند یعنی اپل واچ 5 می تواند که به سادگی به عنوان یکی از بهترین ساعت های هوشمند ساخته شده تا به حال،انتخاب شود.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان