مرکز تماس 021 910 910 17

نگاهی به هوش مصنوعی و نابودی شغل ها در سال های آینده

دور نگاهی به هوش مصنوعی و نابودی شغل ها طی 20 سال اینده

علم رباتیک و تکنولوژی هوش مصنوعی می تواند در آینده نزدیک جایگزین مناسبی برای بسیاری از شغل ها باشد و حتی اقتصاد کشور را هم دگرگون سازد و حالا سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا شغل ما هم از این فرآیند مستثنا میماند؟ در این مطلب قصد داریم در مورد هوش مصنوعی و نابودی شغل ها در سال های آینده صحبت نماییم.

در بسیاری از صنایع رو به رشد هوش مصنوعی و بهره گیری از ربات ها افزایش  چشم گیری داشته است و بسیاری از شغل ها طی ده سال آینده از بین خواهند رفت. در گزارشی که موسسه پژوهشی آمریکا منتشر کرده است مشخص شده که در ده سال آینده 25درصد شغل های آمریکایی در خطر نابودی است.

علم رباتیک و تکنولوژی هوش مصنوعی می تواند در آینده نزدیک جایگزین مناسبی برای بسیاری از شغل ها باشد و حتی اقتصاد کشور را هم دگرگون سازد و حالا سوالیکه مطرح می‌شود این است که آیا شغل ما هم از این فرآیند مستثنا میماند؟

هوش مصنوعی و نابودی شغل ها

در آینده نزدیک هوش مصنوعی می تواند جایگزین مناسبی در بسیاری از صنایع باشد. ربات ها جایگزین انسان ها در کار قفسه چینی و پیدا کردن اجناس باشند. زیرا روبات ها با بازدهی بیشتر و بدون خستگی هزینه و دردسر می توانند شبانه روز به فعالیت بپردازند و نیز شغل هایی که به روابط اجتماعی متکی هستند در این فرایندها از امنیت بیشتری برخوردارند . از جمله این مشاغل می‌توان به دندانپزشکان، معلم ها مخصوص افراد ۱۱ تا ۱۸ سال افراد در آموزش و پرورش، استادان دانشگاه ،پزشکان و غیره اشاره کرد.

هوش مصنوعی در کارهایی که نیاز به خلاقیت انسانی دارد نیز موثر است . به عنوان مثال یک هنرمند و موسیقیدان می تواند با استفاده از این فرآیند موسیقی هایی ساخته که حتی اساتید این حوزه تفاوتی میان آنها با دیگر موسیقی های ساخت دست انسان را نمی توانند تشخیص دهند. با پیشرفت های همه روزه این تکنولوژی در میان جوامع به زودی مشاغلی مانند منشی رانندگی از میان رفته و حتی پهپادهای نظامی هم از پیشرفت‌های بیشتری برخوردار می‌شوند .

دنیای دیجیتال با هوش مصنوعی

دنیای دیجیتال گسترده‌تر می‌شود و نیز فناوری چاپ سه‌ بعدی و حتی در ساخت و ساز هم از این فرآیند میتوان استفاده کرد. در پزشکی به دلیل پتانسیل یادگیری هوش مصنوعی از این فناوری استفاده می شود و بیش از ۵۰۰۰ ربات به عنوان دستیار در عمل های مختلف بدون خستگی و لرزش دست و دقت بسیار بالا به عمل جراحی پرداخته اند .

حال آنکه هوش مصنوعی علاوه بر مزایا ، معایبی نیز دارد که از جمله آنها می‌توان به بیکاری و فقر افراد اشاره کرد. پس  افراد در آینده پیش رو برای حفظ کسب و کار خود می توانند با این موج همراه شده و کسب و کارهایی انجام دهند که مناسب این موج باشند و همیشه مهارت‌های خود را افزایش داده و به دنبال یادگیری و مهارت های بیشتری باشند .

هوش مصنوعی بیشتر مشاغلی را که نیاز به تفکر و خلاقیت ندارد نابود می کند و اگر شما شغلی در زمینه هوش مصنوعی، کامپیوتر، طراحی وب، برنامه نویسی آی تی و غیره دارید باید مهارت های بیشتری را یاد بگیرید. در هر صورت چه قبول بکنید چه نکنید دیر یا زود ربات‌ها شغل شما را خواهند گرفت و شروع این امر از سال ها قبل آغاز شده است و روز به روز هم در حال افزایش است. پس باید به دنبال مهارت‌های پیچیده‌تری باشید تا از پیشرفت این فرایند عقب نمانید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان