مرکز تماس 021 910 910 17

نکات مهم در قرارداد طراحی سایت

طراحی سایت یکی از نخستین کارهای یک کسب و کار بوده که بتوانید خدمات خود را به مخاطب معرفی نمایید خیلی از مردم برای خدمات و محصولات مورد نظرشان اول به اینترنت مراجعه نموده به همین دلیل این کار یک انگیزه خوبی برای مدیران کسب و کار می باشد.به صورت معمول برای طراحی کردن سایت بین تیم طراحی و کارفرما قراردادی منعقد شده که تعهدات و شرایط هر دو طرف را توضیح خواهد داد. پس در اینجا نکات مهم در قرارداد طراحی سایت را بیان می کنیم.

مهم بودن قرارداد طراحی سایت :

هر دو طرف برای مشخص نمودن مسائلی دقیق مثل خواسته طرفین،ویژگی های انجام کار،هزینه و مبلغ لازم برای انجام دادن کار و بقیه نکته ها باید یک قراردادی را بین خود منعقد نمایند.این قرارداد با هوشمندی و دقت تنظیم گشته و این کار سبب جلوگیری از خیلی از سو تفاهم ها و اختلاف هایی مثل قابلیت های فنی سایت،نداشتن پشتیبانی و پرداخت هزینه خواهد شد.نمونه این قراردادها در اینترنت زیاد بوده ولی برای کسب اطلاعات بهتر پیشنهاد می کنیم که در انی نوع قراردادها از مشاوره های تخصصی کمک بگیرید.

اشتراک های قرارداد طراحی سایت با بقیه قراردادها:

-طرف قرارداد: مثل هر قراردادی مشخصات طرفین قرارداد مثل اطلاعات شناسایی،اقامتگاه و سمت کسانی که قرارداد را امضا نموده باید با دقت بالایی مشخص گردد.برای جلوگیری کردن از اشتباه در این موارد مدارک شناسایی مثل سند سمت،کارت ملی باید به رویت طرف مقابل برسد و ضمیمه قرارداد گردد.

-مدت قرارداد:در این قسمت به ویژگی های طراحی سایت به صورت کلی اشاره خواهد شد اگر یک سایت دارای ویژگی های زیادی بود می توانید آن را در پیوست قرارداده یا در زیر عنوان دیگری در قرارداد به این قابلیت اشاره نمود.زمان انجام کار هم را باید به صورت دقیق مشخص نمایید.این کار از اختلاف هایی که به مدت زمان مربوط است جلوگیری خواهد شد و باعث معین کردن مبدا محاسبه خسارت تاخیر خواهد شد.

-تعهد طرفین:در این قسمت هر دو طرف مشخص نموده که چه تعهد هایی را در قرار داشته و این تعهد در چه زمانی باید انجام گیرد.

-شرایط و مبلغ قرارداد:در برابر موضوع قرارداد باید مشخص گردد که هزینه طراحی کردن سایت چقدر بوده و باید چطور آن را پرداخت نمایید بک دفعه یا بعد از تکمیل شدن هر مرحله قسمتی از آن پرداخت خواهد شد.علاوه بر این در بعضی از قرارداد طراحی کردن سایت پیش بینی می کنیم که طراح در کسب و کار صاحبان کسب و کار شریک گردد.با این کار هزینه انجام کار به صورت درصدی تعیین خواهد شد.

-تمام شدن قرارداد و پیش بینی شرایط فسخ:در این قسمت باید تعیین کنید که قرارداد در چه شرایطی فسخ خواهد شد برای مثال در صورتی که یک تاخیر ناموجه در طراحی سایت داشتید یا تاخیر در کارفرما داشتید می توانید حق فسخ را پیش بینی نمایید.علاوه بر این در مواردی که شرایط فورس ماژور برای مدت مشخصی باعث مانع از انجام کار خواهد شد.بعد از مدت معینی می توان برای هر دو طرف حق فسخی را در نظر گرفت.

نکته های مهم در طراحی سایت:

-پشتیبانی کردن از سایت:در خیلی از موارد سفارش طراحی کردن سایت مثل پشتیبانی کردن از آن برای یک مدت مشخص بعد از تمام شدن کار می شود در این موارد سعی کنید که بخشی از پرداخت همزمان یا بعد از تمام شدن این مرحله انجام گیرد.

-افشا نکردن اطلاعات محرمانه کارفرما:

کارفرما یا متقاضی می تواند در قرارداد پیش بینی نماید که اطلاعاتی که در اختیار همکار او یا طراح سایت قرار داشته محرمانه می باشد و در صورتی که این اطلاعات را افشا نماید یک ضمانت اجرایی مشخصی باید تعیین گردد نکته با اهمیت در این قرارداد و بقیه قراردادها این بوده که تعهد باید دارای ضمانت اجرا بوده به همین خاطر برای این تعهد هم باید ضمانت اجرای مناسبی مشخص نمود.

-مالکیت فکری:

کارفرما یا متقاضی در قراردادش باید نسبت به حفظ حقوق مالکیت فکری مربوط به اطلاعاتی که در اختیار طراحی بوده تاکید نماید علاوه بر این درباره حقوقی که به سایت طراحی شده مربوط است مثل ثبت دامنه باید در قرار داد تعیین تکلیف نمایید.

بهره گرفتن از مشاوره تخصصی:

نکاتی که گفته شد بعضی از نکته ها و موضوع های مهمی بوده که در قرارداد طراحی سایت باید به آن توجه کنید برای تنظیم نمودن دقیقتر آن و مانع شدن ار اختلاف ها پیشنهاد ما این است که حتما از یک مشاوره تخصصی در این باره کمک بگیرید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان