مرکز تماس 021 910 910 17

نکات مهم در طراحی سایت

برای مثال چه مقدار از سایت هایی که وجود داشته اصول طراحی را رعایت کرده و به جرا می توانیم بگوییم که بیشتر از هفتاد درصد از آن ها این اصول را رعایت نکرده اند.در این مقاله قصد داریم به نکات طراحی سایت اشاره نماییم که توجه کردن به آن ها در بالا رفتن کیفیت سایت نقش زیادی دارند.

 یکی از نکات طراحی سایت سرعت لود شدن صفحات است :

از نکته های مهم در طراحی سایت توجه کردن به سرعت لود وبسایت بوده که با توجه به اینکه اهمیت داشته به آن بی توجهی می شود توسط تکنیک های طراحی سایت و برنامه نویسی می تواند سرعت لود سایت را به میزان مورد قبول افزایش خواهد داد چون کاربران به خاطر آن شاکی خواهند شد.

کلمه های کلیدی را پر رنگ کنید:

در متن ها و مقاله های طولانی که در سایت قرار گرفته عبارت ها و کلمه های کلیدی را پر رنگ نمایید با این وجود به کاربران اجازه داده بدون اینکه مطالب را کامل مطالعه نماید بتوانند یک طرح کلی درباره آن در ذهنشان داشته باشند.

استفاده کردن از متد جدید یکی دیگر از نکات طراحی سایت:

همیشه تلاش داشته باشید که از متدهای جدید طراحی سایت استفاده نمایید خیلی از روش های قدیمی طراحی سایت مناسب نبوده برای نمونه استفاده کردن از فریم ها،اکتیواس ها،اپلت جاوا و …. گرچه در خیلی از مواقع می توانند احتیاج برنامه نویس های سایت بوده اما استفاده کردن از آن ها را پیشنهاد نمی کنیم.

اعتبار سنجی کردن سایت:

بعد از نوشتن کد و طراحی کردن سایت معتبر نمودن کدهایی که نوشته شده را توسط نرم افزارهای آن چک کنید برای نمونه برای اعتبار سنجی کردن کدهای اچ تی ام ال و سی اس اس می توانید از نرم افزارهای HTML-Validator و CSS-Validator استفاده کنید.

کمتر از فایل های فلش استفاده نمایید:

انیمیشن های فلش خیلی زیبا و جذاب بوده اما زیبا بودن آن ها همیشه نشان داده نمی شود برخی از کاربرهای سایتتان امکان دارد به خاطر نصب نکردن فلش نمی توانند همه قسمت های سایت را ببینید و در خیلی از مواقع از سایت شما خارج شده همچنین استفاده کردن زیادی از آن ها شناسایی کردن سایت شما را به وسیله موتورهای جستجو با مشکل مواجه خواهد کرد.

استفاده از اطلاعات مفید یکی دیگر از نکات طراحی سایت است:

در بین معیارهایی که یک سایت موفق می شود داشتن اطلاعات مفید یکی از معیارهای مهم آن محسوب می شود اگر سایتی داشته باشید که محتوای خوبی داشته باشد شما بازی را برده اید بنابراین تلاش کرده که در سایت خودتان مطالب غیرتکراری و سودمندی بگذارید.

از پاپ آپ استفاده نکنید:

استفاده کردن از پنجره های پاپ آپ علاوه بر بی فایده بودن آن سبب کم شدن میزان بازدید سایت شما خواهد شد بنابراین بهتر است که از این پنجره ها استفاده نکنید.

از فایل های مستقیم به صورت پی دی اف استفاده نکنید:

در صورتی که مقاله ها و موارد شبیه آن را ارائه می کنید بهتر است به صورت مستقیم از فایل های پی دی اف برای نمایش دادن اطلاعات استفاده ننمایید به خاطر کم بودن سرعت اینترنت در ایران پیشنهاد می کنیم مطالبتان را به صورت متن عادی در سایت بگذارید در صورتی که دوست دارید فایل پی دی افی که به مطلب شما مربوط  است را به صورت جدا برای کاربران بگذارید.

سازگار بودن با تمام مرورگرها:

مطمئن باشید که سایتتان در تمام مرورگرهای معروفی مانند اینترنت اکسپلورر ،فایرفاکس و … به خوبی کار می کند و همه می توانند از آن استفاده نماید.

با هر رزولوشنی سازگار است:

طراحی کردن صفحه های سایت را به گونه ای انجام داده که با هر رزولوشن به خوبی کار می کند برای انجام این کار برای جدول ها از مقدار دهی درصدی استفاده نمایید و از عرض ثابت 780 پیکسل برای جدول اصلی صفحه های سایت استفاده نمایید مردم دوست ندارند که از ابزارهای اسکرول استفاده کنند.

توضیح دادن برای تصویر:

برای همه عکس هایی که در سایت شما وجود دارد به وسیله مشخصه آلت توضیح قرار دهید چون بسته به دلایلی امکان دارد عکس لود نشده و کاربرد قادر باشد بدون دیدن تصویر از آن اطلاع پیدا کند.

 یکی دیگر از نکات طراحی سایت آپدیت  کردن سایت  می باشد:

از دیگر دلایل موفقیت در سایت آپدیت منظم آن بوده و برای حفظ کردن بازدیدهای سایتتان بهتر است سایت خود را روزانه آپدیت کنید حتی اگر مطالب مهمی هم برای ارائه نداشتید با افزودن یک خط به کاربر اطلاع دهید که سایت شما همچنان پابرجاست.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان