مرکز تماس 021 910 910 17

نشانه های آلوده شدن سیستم به بدافزار

نشانه های آلوده شدن سیستم به بدافزارها

امنیت همواره یک اصل مهمی در اینترنت بوده و اگر نداشته باشید هر چیزی را از دست خواهید داد.باید بدانید که امنیت فعلی سیستم شما کافی نبوده چون هکرها همواره روش های زیادی را برای نفوذ داشتن و آلوده کردن و بدافزار ابداع خواهند کرد و این یک نقطه تاریک در فضای مجازی می باشد.آنها از روش هایی که دارای آسیب پذیری Zero-Day هستند استفاده می نمایند. این آسیب پذیری به آسیب هایی گفته شده که به وسیله کمپانی های سازنده نرم افرار اصلاح نشده اند پس هر مقداری هم که به نکته های ایمنی توجه داشته باشید باید به شما بگوییم که هنوز هم صدمه پذیر هستید.

اگر از روش صدمه پذیری ناشناخته آلوده شده اید امکان دارد توسط علایمی که سیستم از خود نشان داده متوجه این مساله شویدو تلاش برای پیدا کردن راهکاری نمایید.

کرش کردن ناگهانی یکی از دلایل آلوده شدن به بدافزار می باشد

از کار افتادن سیستم یا نرم افزارها را حتما تجربه کرده اید ممکن است در حال کار کردن با برنامه ای بوده اید که یک دفعه برنامه کرش شده و کل سیستم شما از کار خواهد افتاد حالت بدی هم که مشاهده خواهید کرد صفحه آبی مرگ است کرش شدن ناگهانی امکان دارد به خاطر آلوده شدن سیستم اتفاق افتد در این موارد سعی کنید آنتی ویروس خود را آپدیت کرده و سیستم خودتان را به طور کامل اسکن نمایید.

یکی از دلایل آلوده شدن به بدافزار ، کاهش سرعت سیستم:

اگر از نرم اغزارهایی که احتیاج به سیستم بالایی داشته استفاده نمی کنید اما سرعت سیستم شما کم شده است باید مواظب باشید چون امکان دارد به بد افزار سیستم شما آلوده شده باشد.

انجام کارهای ناآشنا در ویندوز:

اگر در زمان شروع شدن سیستم پیغام های عجیب و مختلفی را ببینید که مثلا به شما گفته شده که به چند تا از درایوهایتان دسترسی ندارید باید آگاه باشید که ممکن است آلودگی شما خیلی بالا باشد این پیام معمولا از سوی بدافزارهای گروگان گیر ظاهر شده و با رمزنگاری کردن اطلاعات شما تلاش می کنند که از شما باج بگیرند.

پیغام های عجیب یکی از دلایل آلوده شدن به بدافزار :

علاوه بر این امکان دارد که با پیغام های دیگری روبرو شده که به شما گفته می شود برخی از برنامه ها یا فایل ها را نمی توانید باز نمایید این پیام هم امکان دارد آلوده بودن به بدافزار را نشان دهد.

فعال شدن برنامه های مشکوک:

اگر دیدید که بعضی از برنامه های شما به خوبی باز نمی شوند و یا خراب هستند و یا به روش خودسرانه باز خواهند شد باید مواظب باشید علاوه بر این با داشتن یک فایروال کارشما برای شناسایی کردن منبع آلودکی خیلی آسان می شود.

به دلیل اینکه همه بدافزارها برای ارسال کردن اطلاعات به سازندگانشان از اینترنت استفاده می نمایند فایروال ها هم شبکه را زیر نظر دارند حالا اگر یک بدافزار قصد متصل به اینترنت را داشته باشد فایروال به شما هشدار داده و از شما می خواهد که درباره آن تصمیم گیری نمایید.اگر فکر کردید که مشکوک است می توانید دسترسی آن را به اینترنت مسدود نمایید.

فعالیت زیاد شبکه:

معمولا مودم ها دارای چند چراغ بوده که یکی از آن ها مقدار فعالیت شبکه را نشان خواهد دارد هر چقدر این چراغ چشمک سریع زده نشانه فعالیت زیاد در شبکه می باشد.اگر بدون اینکه دانلود،وب گردی یا کار آپدیت آنتی ویروس را انجام دهید و این چراغ همیشه چشمک می زند ممکن است نشانه آلوده شده سیستم بوده و در این بین یک بدافزار در حال دریافت و ارسال اطلاعات از روش اینترنت می باشد.

استفاده از ابزارهایی که شبکه و مقدار دریافت و ارسال اطلاعات را بررسی نموده قادر است خیلی به شما کمک نماید برای مثال فایروال ها که علاوه بر نشان دادن ارسال و دریافت اطلاعات در شبکه سهم هر برنامه از این تبادل اطلاعات را نشان خواهد داد.

دریافت ایمیل های نامرتبط یکی دیگر از دلایل آلوده شدن به بدافزار است:

اگر ایمیل های شما از روش برنامه ایمیل کلاینت ارسال نشده و یا اینکه از مخاطب لیست ایمیل های خود شنیده اید که از طرف شما ایمیل های عجیب و غریب یا نامرتبط دریافت کرده باید خیلی مواظب باشید چون امکان دارد سیستم شما آلوده به بد افزار شده باشد.ولی امکان دارد هم کلمه عبور ایمیل شما به سرقت رفته باشد بنابراین در فرصت کوتاهی سیستم خودتان را اسکن نموده و کلمه عبور را تعویض نمایید.علاوه بر این استفاده کردن از روش تایید دو مرحله ای که به وسیله سرویس ایمیل شرکت های مایکروسافت و ایمیل ارائه شده هم خیلی مفید هستند.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان