مرکز تماس 021 910 910 17

مشکلات رایج گوشی و لپ تاپ

مشکلات رایج گوشی و لپ تاپ

در این مطلب قصد داریم در مورد مشکلات رایج گوشی و لپ تاپ صحبت نماییم .

کند شدن لپ تاپ یا گوشی هوشمند

دستگاه هایی که قدیمی شده با مرور زمان کندتر خواهند شد این یک حقیقت تلخ در دنیای امروز می باشد ولی کند شدن هایی که به صورت ناگهانی رخ داده یا در مقایسه با عمر دستگاه شما غیر طبیعی بوده با اطمینان بیشتر ارزش بررسی بیشتری را دارند.اگر سرعت لپ تاپ یا گوشی شما خیلی کند شده و چند سال از عمر آن نگذشته است ممکن است برنامه های مزاحمی در پس زمینه اجرا می شوند.

این مساله بیشتر در کامپیوترها رخ می دهد ولی گاهی اوقات گوشی را هم با مشکل روبرو خواهند کرد.یک راه حل آسان برای این مساله وجود نداشته ولی جلوگیری از آن ضروری می باشد اسکن کردن دقیق و کامل توسط نرم افزارهای معتبر، حذف کردن نرم افزارهایی که روش آنها شناختی ندارید و اعتماد به آن ها هم ندارید و همچنین غیر فعال کردن افزونه هایی که آن ها را به تازگی در روی مرورگر خود نصب نموده اید برای آغاز کار خیلی مناسب است.

اتفاق های غیر منتظره:

اگر یک برنامه جاسوسی یا کیلاگر یک راه برای نفوذ یافتن به تلفن همراه یا گوشی شما پیدا نماید امکان دارد از راه های گوناگونی خود را لو بدهد برای مثال دیدن اتفاق های غیر منتظره ای در سیستم عامل و نرم افزار ها به روشی که یک روح در سیستم شما مشغول انجام دادن کارهایی می باشد.اولین یکی دو مرتبه این مساله اتفاق افتد ممکن است تصادفی باشد ولی اگر ادامه داشت امکان دارد مشکل جدی تری باشد بسته و باز شدن اپلیکیشن ها و اجرا شدن گزینه ها بدون آنکه شما آن را انتخاب کنید یک علامت دیگری بوده که باید جدی گرفته شود.

این ابزارهای جاسوسی معمولا در مخفی شدن خوب بوده پس امکان دارد مجبور شوید دستگاه خودتان را به تنظیمات اولیه بازگردانید یا یک اسکن کامل امنیتی را انجام بدهید در تلفن همراه اتفاق های غیر منتظره امکان دارد به دلیل مشکل تاچ صفحه نمایش رخ دهد پس سعی کنید به یک متخصص مراجعه کرده تا بتواند به شما در اقدام های بعدی راهنمایی نماید.

 یکی از مشکلات گوشی و لپ تاپ ایمیل های ناشناس می باشد.

سرقت کردن هویت نوع های گوناگونی داشته و چک کردن این مورد که شما مورد تهدید قرار گرفته اید یا نه کار سختی می باشد ولی ایمیل هایی که ناخواسته دریافت می کنید می تواند یک هشدار برای شما باشد این ایمیل ها امکان دارد از سوی شرکت یا افرادی بوده که اسم آن ها برای شما ناآشنا است و هم امکان دارد برای تایید کردن خریدی بوده که شما آن را انجام نداده اید.

اگر فردی از ایمیل شما سو استفاده نماید این احتمال وجود داشته که آن فرد از بعضی دیگر از اطلاعات شما هم استفاده نماید پس اطلاعاتی که می توانید از ایمیل استخراج کرده و آن فرد را دنیال نمایید با فرستنده ارتباط گرفته تا آن فرد یا کمپانی را شناسایی کنید علاوه بر این بهتر است که حساب ایمیل خود را چک کرده و مشاهده کنید که قانون ارسال ایمیل یا فیلتری وجود ندارد که از آن خبر نداشته اید.البته می توانید به ایمیل های اسپم اعتنایی نداشته باشید.

تغییر دادن تنظیم های برنامه ها:

در کنار غیر فعال شدن تنظیم ها باید شما از تغییر تنظیمات در برنامه ها مراقبت کنید نمونه قدیمی آن تغییر دادن صفحه هوم مرورگر می باشد علاوه بر این امکان دارد که تغییراتی را درباره رابط کاربری برنامه ها اعمال نمایید یا پیغامی ظاهر گردد.

البته این مشکل خیلی هم جای نگرانی ندارد امکان دارد توسعه دهنده یک بسته بروزرسانی را ارسال کرده و نرم افزار آپدیت شود ولی شما باید این مشکل را چک کنید برای مثال این را چک کنید که می توانید تنظیم ها را به حالت اولیه برگردانیده و علاوه بر این درباره تغییراتی که انجام شده و معنی آن ها در اینترنت سرچ کنید.

در تلفن همراه بدافزار کمتری در آن پیدا خواهد شد مگر گوشی شما اندرویدی بوده و از بیرون از گوگل پلی به دنبال نصب کردن نرم افزارهای خودتان باشید ولی باز هم امکان دارد این مشکل رخ دهد.مواظب برنامه هایی که دسترسی شما به صورت ناگهانی تغییر کرده یا خصوصیت های جدید داخل برنامه ها که در پس زمینه ظاهر شده باشید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان