مرکز تماس 021 910 910 17

محدودیت اتصال بی سیم در کنترلر گوگل

کنترلر گوگل از ابتدا با قابلیت بی سیم با رایانه و گوشی کار نخواهد کرد؟

اینگونه که معلوم است سرویس استریم بازی گوگل استیدیا در هنگامی که کارش را شروع می کند از تعدادی نواقص برخوردار خواهد بود که با گذشت زمان برطرف خواهند شد. طبق خبرهای منتشر شده،‌ کنترلر گوگل سرویس مذکور در آغاز کار به شکل بی‌سیم با گوشی کار نخواهد کرد.

استیدیا (Stadia) سرویس استریم بازی گوگل می باشد که چند مدتی از معرفی آن گذشته است و علت بهره بردن از امکانات بسیار خوب تا به حال موفق شده است نظرات مثبت کاربران پر تعدادی را به سوی خود جلب نماید. طبق خبری که رسما اعلام شد، نوزدهم نوامبر ۲۰۱۹ یا همان ۲۸ آبان  ۱۳۹۸این سرویس به شکا کاملا رسمی شروع به کار خواهد کرد. یکی از نکته های جالب درباره استیدیا، بهره بردن آن از یک کنترلر ویژه می باشد که ظاهرا هنگام شروع به کار اولیه‌ ی سرویس مذکور، نباید انتظار داشت که با همه دستگاه‌ها به شکل بی‌سیم از آن بهره به عمل آورد.

گوگل در مصاحبه با وب ‌سایت مشهور ورج اعلام نموده است که امکان بهره بردن از کنترلر استیدیا به شکل بی‌سیم وقت اجرای این سرویس استریم بازی مبتنی بر یک فضای ابری به وسیله کروم‌کست اُلترا (Chromecast Ultra) وجود خواهد داشت. ولی کاربران برای بهره بردن از این کنترلر با دیگر دستگاه‌هایی مانند رایانه، گوشی هوشمند یا تبلت  ، نیاز دارند که آن را به وسیله کابل USB-C به دستگاه خود متصل نمایند.

گوگل در اعلام رسمی‌ که داشت قول داده بود که در فاصله‌ ی نسبتا کمی بعد از شروع به کار استیدیا، امکان بهره بردن از کنترلر آن را به شکل بی‌سیم جهت دستگاه‌های زیادتری فراهم آورد. گوگل تا به حال هیچ تاریخ معینی جهت این مورد مشخص نکرده است؛ همچنین باید گفت که فعلا مشخص نیست به ‌ترتیب چه دستگاه‌هایی به امکان همگام‌سازی شدن با کنترلر استیدیا به شکل بی‌سیم تجهیز خواهند شد.

گوگل از همان ابتدا که استیدیا را معرفی نمودن اعلام داشت که با گذشت زمان، بهبودهای قابل توجهی را در این سرویس به وچود خواهد آورد موردی که باعث شد کاربران بسیار امیدوار شوند و چشم به این بهبودها داشته باشند. در اصل یکی از مدیران گوگل اعلام داشته است که این کمپانی ارتباط خوبی با گیمرها به وجود خواهد آورد تا با استفاده کردن از نظرات آن‌ها با گذشت زمان امکانات تازه ای را به سرویس استریم بازی‌اش اضافه نماید.

هنگامی که گوگل اول در ماه مارس پیشین از کنترلر استیدیا رونمایی کرد، بر روی بی‌سیم بودن آن تاکید ویژه‌ای داشت. گوگل در کلیپ هایی جالب نشان داد که کاربر به چه طریقی می‌تواند به گونه ای ساده و کاملا سرراست بازی کردن روی کامپیوترش را به دستگاهی دیگر مانند گوشی هوشمند انتقال دهد، بدون اینکه به همگام‌ سازی کنترلر با دستگاه‌ها نیاز داشته باشد.

کنترلر گوگل

کنترلر گوگل

طبق گفته های گوگل، کنترلر استیدیا به وسیله وای‌فای شکل مستقیم به سرورهای این سرویس استریم بازی اتصال پیدا خواهد کرد و دیگر نیازی به روش های سخت دیگر و البته خسته کننده نمی باشد و این مورد یعنی اگر بازی را از روی گوشی هوشمند خود بر روی کامپیوتر شخصی خود انتقال دهید، نیازی نیست که اتصال کنترلر را با گوشی قطع کنید و بعد آن را به کامپیوتر متصل نمایید که این مورد می تواند بسیار عالی باشد و برای برخی از کاربران کاملا کارگشا باشد. با همه این ها مواردی که گفتیم فقط در شرایطی عملی خواهند شد و مشکلی برایشان به وجود نمی آید که امکان بهره بردن از کنترلر استیدیا با همه دستگاه‌ها به شکل بی‌سیم وجود داشته باشد.

گوگل پیش از این نیز در یک ویدئو تازه اعلام داشت که هنگام شروع به کار استیدیا در ۲۸ آبان همین سال، کنترلر این سرویس فقط با دستگاه کروم‌کست اُلترا به شکل بی‌سیم ارتباط برقرار خواهد کرد. به گونه ای کاربران جهت بهره بردن از کنترلر در دستگاه‌هایی مانند گوشی و کامپیوتر باید آن را به وسیله سیم به دستگاه اتصال دهند. به این معنا که احتمال می رود که کنترلر استیدیا در هنگام شروع به کار از بلوتوث نیز بهره به عمل آورد.

گوگل در مصاحبه مفصلی که با وب‌سایت مشهور ورج داشت اعلام نموده است که قصد بر این دارد در آغاز امکان بهره بردن از کنترلر استیدیا به سکل بی‌سیم را تنها بر روی تلویزیون  که آن هم به وسیله کروم‌کست اُلترا می باشد امکان‌پذیر نماید؛ چرا که این شرکت قصد دارد تجربه ‌ی بازی کردن بر روی صفحه نمایش های بزرگ، با بهترین شرایط ممکن جهت کاربران را فراهم آورد. این اعلام از سوی کمپانی گوگل، تا حد قابل توجهی منطقی به ‌نظر می آید. چنانچه اهالی مانتین ویو قصد داشته باشند در زمینه گیمینگ به رقابت با دیگران بپردازند، باید توانایی سرویس‌شان را به گونه ای مورد طراحی قرار دهند که امکان بهره بردن از با آن به وسیله تلویزیون به آسانی کار با کنسول‌های گیم ایکس ‌باکس و پلی‌استیشن  باشد.

علاوه بر این‌ها با نظری منطقی به داستان می‌توانیم این نتیجه را بگیریم که گوگل به خوبی می‌داند، این روزها متصل کردن گجت‌ های گوناگون بر روی دستگاه ‌هایی مانند لپ‌تاپ‌ ها، کامپیوترهای دسکتاپ و انواع گوشی‌های هوشمند یک مورد کاملا معمولی به نظر می رسد؛ چرا که هنگام بهره بردن از این دستگاه‌ ها، میزان فاصله‌ی شخص از آن‌ها به چند فوت خواهد رسید. در اصل گوگل بر روی همین مورد حساب باز نموده است.

اما فراهم ‌نبودن مورد بهبه بردن از کنترلر استیدیا به شکل بی‌سیم بر روی گوشی، تنها محدودیتی به حساب نمی آید که کاربران در هنگام شروع به کار سرویس استیدیا باید با آن دست ‌و‌ پنجه نرم نمایند. رسانه‌ی محبوب Wccftech در گزارشی اظهار داشت که امکان تجربه‌ کردن بازی‌های استیدیا به وسیله شبکه‌ی سلولار گوشی وجود نخواهد داشت. در اصل از همان اول امکان تجربه ‌ی گیم های استیدیا بر روی گوشی، فقط به وسیله اتصال وای‌فای امکان‌پذیر می باشد و کاربران از این طریق می توانند که استفاده لازم را ببرند هرچند که این مورد هم مشکلی نخواهد داشت و کاربران بسیار پر تعدادی می توانند که از این طریق بهره مورد نیاز را ببرند اما خب اتصال وای فای گاها می تواند که مشکل ساز باشد و کاربران را به زحمت بیندازد.

کنترلر گوگل

کنترلر گوگل

گوگل در مصاحبه مفصلی که با رسانه‌ی 9 to5Google داشت دلایل اصلی خودش را جهت این مورد اعلام نموده است و به گونه ای به کاربران فهماند که دلیل این مورد را بر چه مبنایی قرار داده است. این کمپانی اعلام داشته است، تصمیم دارد اطمینان داشته باشد که برترین تجربه‌ ی ممکن به کاربران نسخه‌ی Founders استیدیا به وسیله اتصال وای‌فای منتقل خواهد شد. اگر در منزل به بازی کردن با استیدیا به وسیله گوشی مشغول باشید، باید گفت که به طور حتمی در این مورد هیچ مشکل خاصی وجود نخواهد داشت و شما می توانید که با خیالی آسوده به بازی کردن خود ادامه دهید بدون اینکه اتفاق خاصی بیفتد؛ ولی امکان انجام دادن بازی در اتوبوس یا هر جای دیگری که در خارج از خانه واقع شده باشد با توجه به این مورد که در آن محل شما از شبکه‌ ی وای ‌فای بهره مند نباشید، فعلا فراهم نمی باشد و کاربران باید که در این مورد صبر پیشه کنند این مورد برای آن دسته از کاربرانی که دائما در خانه مشغول بازی کردن هستند هیچ مشکلی نخواهد داشت و این دسته از کاربران هیچ موردی را در این زمینه متوجه نخواهند شد اما آن دسته از کاربرانی که ر خارج از منزل و در محل های دیگر به بازی کردن مشغول می شوند قطعا این مورد می تواند که برای آن ها مشکل ساز باشد و باید مدتی ثبر کنند تا مشکلات در این زمینه برطرف شوند.

سرویس استیدیا هنگام شروع به کار در ۲۸ آبان همین سال فقط بر روی گوشی‌های پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس‌ال  علاوه بر گوشی‌هایی که در دسته پیکسل ۳ و پیکسل ۴ قرار می گیرند قابل‌اجرا می باشد و در موارد دیگر قابلیت اجرا نخواهد داشت. جهت تجربه‌ی استیدیا بر روی گوشی هوشمند خود علاوه بر حساب کاربری گوگل و گوشی‌هایی که اعلام داشتیم، به موارد تازه ای نیز نیاز خواهید داشت که جزئیات آن‌ها به این شرح می باشد: یکی از نسخه‌های Founder’s Edition ،Premiere Edition یا Stadia Buddy Pass؛ نرم افزار اختصاصی Stadia که همین حالا بر روی گوگل پلی می باشد و می توانید استفاده کنید و بر روی گوشی‌هایی که اندروید ۶ دارند و نسخه‌ های تازه تر نصب خواهد شد؛ شبکه‌ی وای‌فای بسیار خوب با پهنای باند ده مگابیت بر ثانیه یا حتی بیشتر و در پایان یکی از کنترل‌هایی که قابلیت سازگاری با این سرویس را دارد. امکان بهره بردن استیدیا به وسیله کنترلر دوال ‌شاک پلی‌استیشن، کنترلر مخصوص ایکس‌باکس و موارد تازه ای نیز وجود خواهد داشت.

اینگونه که معلوم استرا فعلا قرار نمی باشد رؤیای بازی کردن بازی‌های جدید را به وسیله یک کنترلر بی‌سیم بر روی همه دستگاه‌ها به گونه ای یکپارچه را فراهم آورد. البته یادتان باشد که ۲۸ آبان، تاریخ منتشر شدن گسترده‌ی سرویس استیدیا نمی باشد. در اصل سرویس مذکور در تاریخی که گفتیم فقط برای آن دسته از کاربرانی که نسخه‌ی ۱۳۰ دلاری Founder’s Edition آن را تهیه نموده باشند در دسترس قرار خواهد گرفت. شروع به کار اصلی استیدیا در سال ۲۰۲۰ می باشد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان