مرکز تماس 021 910 910 17

قابلیت های USB

اگر تا به امروز از فلش مموری فقط برای ذخیره کردن اطلاعات استفاده کرده اید در این مطلب قصد داریم قابلیت های USB را برای شما بیان کنیم.

اجرا کردن نسخه های پرتابل برنامه های گوناگون:

فلش مموری به جز ذخیره نمودن اطلاعات مختلف برای اجرا کردن نسخه های قابل حمل و پرتابل برنامه های گوناگون هم مورد استفاده هستند نرم افزارهایی که احتیاج به نصب نداشته و فقط با یک کلیک از روی حافظه فلش اجرا خواهند شد.یکی از این نرم افزارها اوپن آفیس بوده که این نرم افزار همه قابلیت های برنامه مایکروسافت آفیس را در خودش دارد البته از نسخه های پرتابل فایرفاکس و تاندربرد هم می توانید استفاده کنید زمانی که قابلیت های آفیس با هم ترکیب شده قسمت زیادی از احتیاجات تجاری و اداری هم برطرف خواهد شد.

راه اندازی نمودن سیستم عامل یکی دیگر از قابلیت های USB:

از فلش مموری می توانید برای راه اندازی نمودن سیستم عامل با همه امکانات آن استفاده نمایید این امر درباره سیستم عامل های لینوکس و ویندوز به خوبی امکان پذیر بوده البته نسخه های پرتابل آن با نسخه عادی آن تفاوت های کمی دارد برای اطلاعات بیشتر می توانید از سایت های تخصصی در این زمینه استفاده نمایید.

متصل شدن به شبکه بی سیم:

اگر شما هم یک شبکه بی سیم داشتید قادر هستید توسط تنظیم های مربوط به شبکه بی سیم در ویندوز یک پیکربندی مناسبی را برای متصل شدن به حافظه فلش به آن شبکه انجام بدهید.با انجام دادن این کار می توانید فلش مموری را برای متصل کردن به چاپگر،رایانه و وسایل جانبی دیگر آن استفاده کنید.

تنظیم کردن دوباره کلمه عبور:

اگر در ویندوز کلمه عبور از خاطرتان رفت با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد روش حل این مشکل ذخیره نمودن اطلاعات مورد نیاز در این زمینه بوده تا اگر فراموش کردید یا هر مشکلی داشتید بتوانید با سرعت زیادی به آن دسترسی پیدا کنید.

 یکی دیگر از قابلیت های USB ارتقای کارکرد سیستم:

توسط فلش مموری می توانید کارکرد ویندوز های سون و ویستا را ارتقا دهید تکنولوژی ReadyBoost برای افزایش یافتن سرعت ویندوز توسط حافظه فلش ساخته شده است این تکنولوژی از فضای خالی که در فلش وجود داشته برای حافظه اضافی کمکی برای افزایش یافتن حافظه Cache هارد دیسک استفاده می نماید.به دلیل زیاد بودن سرعت فلش ها توسط آن ها می توانید سرعت و عملکرد سیستم را افزایش دهید.

تبدیل کردن به ام پی تری پلیر:

با تغییرات کمی در حافظه های فلش می توانید از آن ها برای گوش دادن به موسیقی استفاده کنید با انجام این کار در هزینه و وقت هم صرفه جویی خواهد شد برای انجام این کار فایل ها را در فلش کپی کرده و آن را به کامپیوتر وصل کنید و آن را اجرا نمایید.

رمز گذاری کردن از اطلاعات از قابلیت های USB می باشد:

اگر شما هم از فلش مموری برای نگهداری و منتقل کردن اطلاعات محرمانه و حساس استفاده کرده اید می توانید برای آن رمز عبوری تهیه نموده تا هر فردی قادر نباشد به محتوای آن دسترسی داشته باشد یکی از این ابزارها Rohos Mini Drive بوده که توسط آن قادر هستید یک قسمتی در روی فلش مموری خود ایجاد نموده و بعد برای آن کلمه عبور تعیین کنید با انجام این کار امنیت خود را تضمین خواهید کرد.

مدیریت کردن سایت:

توسط فلش مموری می توانید وبسایت های خود را مدیریت نمایید اگر ادمین سایت هستید قادر هستید توسط برنامه Server2Go وب سرورهای زیادی را مانند آپاچی،پی اچ پی ،PerlوMySQL را مدیریت نمایید.شما می توانید نسخه پرتابل آن ها را در فلش استفاده کنید این نرم افزارها با تمام نسخه های ویندوز سازگار بوده و از آن ها می توانید در خیلی از مرورگرهای اینترنتی استفاده نمایید.

قفل کردن کامپیوتر یکی دیگر از قابلیت های USB:

شما می توانید توسط نرم افزار Predator به وسیله فلش رایانه خود را قفل نمایید این نرم افزار حجم کمی داشته و فلش شما را به یک کلید تبدیل خواهد کرد با نصب کردن این نرم افزار اگر فلش به کامپیوتر وصل بود همه چیز عادی کار خواهد کرد و در صورت برداشتن فلش مموری از رایانه همه رایانه حتی کیبورد و موشواره هم از کار خواهد افتاد و نمایشگر سیاه خواهد شد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان