مرکز تماس 021 910 910 17

علت داغ شدن گوشی

علت داغ شدن گوشی

 در این مطلب می خواهیم دلایل داغ شدن گوشی هوشمند را بیان کنیم . برعکس کامپیوتر شما تلفن های هوشمند از فن یا هر وسیله خنک کننده ای برخوردار نبوده ولی آن ها معمولا در یک دمای قابل قبول کار خواهند کرد و معمولا کاربران هم فعالیت زیادی با آن ها انجام نخواهند داد.با این وجود کمپانی های تولید کننده تلفن های هوشمند هم همیشه به دنبال روش هایی برای کم کردن دمای کارکرد کالا های خود می باشند. خیلی از تلفن های هوشمند هم دارای اقدام های پیشگیرانه ایمنی بوده و اگر تلفن هوشمند آغاز به داف شدن کرده امکان دارد به صورت خودکار بعضی از ویژگی های آن غیر فعال گردد.امکان دارد فلش دوربین را خاموش کرده یا ممکن است کارکرد گوشی و قدرت آن را کم کند تا وقتی که دوباره دما به حالت نرمال برگردد.

با این وجود هم این احتمال وجود دارد که تلفن هوشمند شما داغ بماند و داغ تر هم شود در این موارد باید خودتان اقدام کرده و مشکل را رفع کنید.

متورم شدن باتری:

اگر باتری تلفن همراه شما باد کرده و سبب شده که لبه های تلفن همراه شما از هم باز شود یا سبب ترک خوردن گردد یا تلفن همراه شما به صورت غیر معمول داغ خواهد شد مقصر فردی نبوده به جز باتری لیتیومی آن که امکان دارد آتش گرفته یا منفجر گردد بنابراین قبل از اینکه حادثه ای رخ دهد این کارها را انجام بدهید:

تلفن همراه خود را خاموش کرده و آن را به هیچ وجه شارژ نکرده و مورد استفاده دوباره قرار ندهید اگر تلفن همراه شما دارای گارانتی بوده با نمایندگی برای تعویض کردن آن تماس حاصل کنید پس از اینکه بمب لیتیومی را از تلفن همراه خارج کردید آن را به یک مرکز دریافت مجاز تحویل بدهید باد شدن گوشی معمولا یک اتفاق نادر بوده اما گاهی اوقات پیش خواهد آمد ولی همیشه داغ شدن آن به باتری مربوط نیست ولی در صورتی که این شرایط رخ دهد مطمئن باشید که مشکل از باتری می باشد.

زمانی که تلفن همراه در حالت شارژ می باشد:

وقتی که تلفن همراه شما شارژ است به صورت معمول کمی گرم شده این به خاطر واکنش های شیمیایی داخل باتری در زمان شارژ می باشد ولی اگر احساس کردید که تلفن همراه شما بیشتر از حد معمول داغ شده است ممکن است به شارژر گوشی مربوط باشد برای این کار گوشی را از شارژر جدا کرده و در جایی بگذارید تا خنک گردد دوباره با یک شارژر استاندارد یا یک شارژری که مثل شارژر خودتان است آن را چک کنید اگر باز هم داغ گردید با نمایندگی آن تماس حاصل کنید.

فعالیت سنگین تلفن همراه یکی از دلایل داغ شدن گوشی:

اگر شما هم در حال انجام دادن بازی های سه بعدی می باشید یا ویدیویی را ادیت می کنید ممکن است گوشی شما هم داغ شود بدترین نکته ای که در این امر رخ می دهد تمام شدن سریع شارژ باتری و همزمان با آن کم شدن کارکرد به خاطر دمای بالای ایجاد شده می باشد.

مسلما تلفن های همراه نسل جدید از مدل های قبلی قدرتمندتر بوده که این کار معمولا به دلیل نیاز به برنامه ها،اپلیکیشن و برنامه های جدید به قدرت و سخت افزار بیشتری می باشد ولی معمولا همچنان در روی همان سخت افزار قدیمی از آن استفاده خواهد شد و به همین خاطر این احتمال وجود داشته که سخت افزارهایی که قدیمی بوده کشش و توانایی اجرای بعضی از برنامه ها و بازی ها را برای مدت زیادی نداشته باشند.ولی اگر به صورت مداوم با اشکال در هنگ کردن روبرو هستید به این معنی است که سخت افزار در تلفن همراه شما توانایی اجرای این برنامه ها را نداشته و باید آن را آپدیت نمایید.

آپگرید جدید تلفن همراه:

معمولا وقتی که شما تلفن همراه خود را آپگرید کرده به ویژه تلفن های هوشمند اورجینال در پس زمینه پردازش های زیادی انجام خواهد شد برای نمونه در iOS 10 اپل به صورت خودکار تگ های عمس را به نرم افزار فتو اضافه می کند تا باعث تشخیص اشیا و چهره شود.

عکسی را که شما گرفته اید به صورت خودکار تگ خورده ولی اگر شما عکس های زیادی را در تلفن همراه داشته باشید مسلما چند وقت پس از آپگرید کردن آن وقتی که شما استفاده از آن نمی کنید این عکس ها در حال تک خوردن بوده ممکن است بگویید که اشکالی رخ نخواهد دارد ولی این نکته را بدانید که تک خوردن عکس ها سبب وارد شدن فشار خیلی سنگین به پردازشگر گوشی خواهد شد.بنابراین این عادی بوده که چند روز پس از آپگرید کردن گوشی دما آن بیشتر از حد معمول شود.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان