مرکز تماس 021 910 910 17

روش های تقویت سیگنال وای فای مودم

روش های تقویت سیگنال وای فای مودم

خیلی از کاربران adsl برای استفاده کردن همزمان به وسیله گجت های دیگر از مودم وای فای استفاده کرده و این مدل ها که معمولا قوی نبوده امکان دارد گاهی اوقات شما را در آنتن دادن و سرعت آن اذیت کند. در این مقاله قصد داریم روش های تقویت سیگنال وای فای مودم را بیان کنیم .

پیدا کردن یک مکان عالی برای مودم:

مهمترین و اولین مرحله پیدا کردن یک مکان عالی برای مودم شما بوده که یک روتر فضایی باز مناسب بوده که علاوه بر داشتن ارتفاع خوب در راه سیگنال های دیواری قرار نگیرد علاوه بر این توجه کنید که اگر از همه محیط منزل به اینترنت وصل شوید بهترین جا برای مودم شما مرکز منزل می باشد.برای پیدا ردن قدرت سیگنال در نقطه های متفاوت منزل می توانید از نرم افزارهای قدرت یاب سیگنال مثل Inssider استفاده کرده و سعی کنید نرم افزار را در روی لپ تاپ نصب کرده بعد در جاهای گوناگون منزل از کیفیت سیگنال های آن اطمینان پیدا کنید با کنار هم قرار دادن اطلاعات می توانید مکان عالی قرار گرفتن دستگاه روتر را مشخص کنید برای این کار بهتر است که آنتن های مودم خود را به صورت عمودی تنظیم نمایید.

خلاص شدن از سیگنال های مزاحم:

روترهای دیگر تنها دستگاه هایی نبوده که در روی سیگنال وای فای منزل شما تاثیر داشته وسایلی مثل مایکروویو ،تلفن بی سیم و دستگاه های بی سیم دیگر هم می تواند تاثیر منفی در کیفیت و سرعت سیگنال دریافتی شما داشته باشد پس سعی کنید مودمتان را نزدیک آن ها نگذارید.

علاوه بر این اطمینان پیدا کنید که مودم شما نزدیک یک وسیله فلزی،آینه ،زاینه ،لپ تاپ یا کنسول بازی نباشد جسم های فلزی،آینه و هر وسیله دیگری که در محدوده فرکانس  گیگاهرتزی کار کرده سبب کم شدن قدرت سیگنال و مختل شدن در ارتباط و کاهش کیفیت ارتباط خواهد شد.

به صورت معمول دستگاه های روتر با آنتن omni-directional که کیفیت معمولی داشته هم به فروش می رسد پس اگر قصد دارید محدوده و جهت پخش شدن سیگنال های شبکه بی سیم خودتان را زیاد کنید می توانید با تهیه کردن یک آنتن uni-directional که قوی تر بوده و نصب کردن آن در روی دستگاه این را انجام بدهید ولی اگر یک آنتن بهتر را در بازار برای خرید کردن نیافتید حداقل می توانید از آنتن هایی که از مدل فعلی بهتر بوده استفاده کنید و آن ها به تکنولوژی omni-directional تجهیز هستند.

استفاده کردن از ورق های آلومینیومی برای تقویت سیگنال وای فای مودم:

خیلی از روترها روی خودشان یک آنتنی داشته که سیگنال ها و اطلاعات را به همه جهت ها ارسال کرده درست مثل یک لامپ معمولی که نور را پخش کرده اگر از دستگاه روتر خودتان در مرکز خانه استفاده نمایید این مورد می توانید خیلی فایده داشته باشد ولی اگر روتر شما در یک گوشه از خانه واقع است قادر هستید توسط یک ورق آلومینیومی و یک قوطی نوشابه باز شده به صورت یک ورق میان دستگاه روتر و دیوار خود از هدر رفتن سیگنال جلوگیری نمایید و آن ها را دوباره به طرف محدوده کاری خودتان برگردانید ولی اگر قصد گرفتن نتیجه عالی از این مورد را دارید سعی کنید که مقداری روی حالت ورق آلومینیومی در پشت روتر کار کرده و با انتخاب کردن شکل های گوناگون به حالت عالی دست پیدا کنید.

استفاده کردن از سخت افزارهای جانبی:

افزایش یافتن محدوده ای که در دسترس شبکه بوده یکی از مواردی بوده که کاربران بی سیم خانگی به آن احتیاج دارند برای این امر بهترین راه استفاده کردن از سخت افزارهای جانبی می باشد.

استفاده کردن از دستگاه WiFi Repeater:این وسیله همانگونه که از نامش پیداست این ویژگی را داشته که سیگنال های ارسالی را به وسیله دستگاه روتر بی سیم دریافت نماید و آن را با قدرت و کیفیت اولیه در همه جهت ها پخش نماید بهترین روش استفاده کردن از این دستگاه در جاهایی بوده که مرز دریافت کردن سیگنال های دستگاه روتر ما می باشد.با این روش قادر هستیم محدوده شبکه خودمان را بدون احتیاج به هیچ سیمی زیاد کنیم.

استفاده کردن از یک روتر دیگری:یکی دیگر از روش هایی که برای افزایش محدوده شبکه بی سیم به شما توصیه می کنیم استفاده و تهیه ازیک روتر دیگر در کنار روتر فعلی شما می باشد شما می توانید روتر دوم را توسط یک کابل به روتر اصلی متصل نمایید.

استفاده کردن از Access Point:توسط این دستگاه هم می توانید به محدوده شبکه بی سیم خودمان وسعت بیشتری بدهیم مثل استفاده کردن از WiFi Repeater است از مزیت های دیگر این مورد قابل متصل بودن به سیستم های بیشتر به شبکه و از عیب های آن می توانیم به قیمت زیاد آن در مقایسه با یک روتر اشاره نمود.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان