مرکز تماس 021 910 910 17

راه های افزایش امنیت ویندوز 10

در این مقاله راه های افزایش امنیت ویندوز 10 را بیان می کنیم:

خاموش کردن لوکیشن:

اگر شما هم از یک دستگاه قابل حملی مثل بپ تاپ یا تبلت استفاده می نمایید مواردی زیادی وجود داشته که به ویندوز ده و اپلیکیشن های دیگر اجازه دهد که به آسانی دسترسی به لوکیشن شما داشته باشد ولی این به این معنی نیست که شما باید لوکیشن را همیشه روشن نمایید هر وقت لوکیشن روشن شد ویندوز ده می تواند سابقه مکانی وسیله شما را برای 24 ساعت ذخیره نموده و به نرم افزارهایی که می توانند به موقعیت شما دسترسی داشته باشند اجازه داده که به این اطلاعات دسترسی داشته باشند.

ولی اگر شما لوکیشن را خاموش نمایید تعدادی از اپلیکیشن هایی که از برنامه هایی مثل گوگل مپ که موقعیت مکانی شما را استفاده می نمایند دیگر نمی توانند لوکیشن و موقعیتتان را شناسایی نمایند البته می توانید به صورت دستی یک محلی را تعیین کرده تا نرم افزارها از داده های آن استفاده نمایند.

برای خاموش کردن لوکیشن به تنظیمات Settings > Privacy > Location و در بخش Location for this device is on توسط دکمه change شرایط لوکیشن را در خاموش بگذارید.

متوقف کردن همگام سازی تنظیمات یکی از راه های افزایش امنیت ویندوز 10  است:

همگام سازی های زیادی در ویندوز ده رخ داده برای نمونه اگر شما با اکانت مایکروسافت وارد بشوید تنظیم های شما مانند پسورد در یک دستگاه دیگر که با یک حساب دیگر به آن وارد شده اید همگام سازی خواهد شد ولی اگر همگام سازی را متوقف نمایید اگر با اکانت مایکروسافت خودتان به دستگاه دیگر وارد شوید پسورد و تنظیم های شما همگام سازی نمی شوند و باید پسوردهای خودتان را به صورت دستی انجام دهید.

برای خاموش نمودن تنظیمات همگام سازی در ویندوز ده می توانید به آدرس Settings > Accounts > Sync your settings رفته و در این قسمت شما قادر هستید تمام تنظیم های همگام سازی را به صورت همزمان خاموش نموده و یا به صورت جدا همگام سازی تنظیمات را غیر فعال نمایید.

استفاده کردن از اکانت محلی:

اگر همگام سازی میان دیوایس های گوناگون را غیر فعال نموده باشید دیگر دلیلی وجود نداشته که برای لوگین نموده از اکانت مایکروسافت استفاده نمایید شما می توانید توسط یک اکانت محلی که احتیاجی به ثبت ایمیل نداشته استفاده نموده که باعث می شود از جمع آوری کردن اطلاعات به وسیله مایکروسافت جلوگیری نمایید.

توسط اکانت محلی فقط نیاز است که برای کامپیوترتان یک نام کاربری و پسورد ساخته و علاوه بر این برای تهیه کردن نرم افزار خاصی از ویندوز استور احتیاج به اکانت مایکروسافت دارید و اگر دوست دارید که فایلهایتان را با سرویس های دیگر مایکروسافت همگام سازی نمایید باید از اکانت مایکروسافت استفاده نمایید.

 یکی دیگر از روش های قفل کردن افزایش امنیت ویندوز 10 لاک اسکرین:

لاک اسکرین یکی از نکاتی بوده که چشم هر فردی بعد از باز کردن دیوایستان به آن جلب خواهد شد و این صفحه قادر بوده دارای اطلاعات مهمی باشد که شما دوست ندارید مردم نگاه کنند.برای قفل کردن لاگ اسکرین در دیوایس خود می توانید این کارها را انجام بدهید:اول به قسمت Settings > System > Notifications & actions بروید و گزینه Show notifications on the lock screen را خاموش نمایید ولی یکی از عیب های غیر فعال نمودن نمایش نوتیفیکیشن این بوده که تا وقتی که صفحه نمایش شما آنلاک نیست نمی توانید نوتیفیکیشن هایی را که دریافت می کنید مشاهده نمایید.

یکی دیگر از روش های غیرفعال کردن کورتانا بوده و برای خاموش کردن آن بهتر است آن را باز نموده و به قسمت Settings > Cortana > Talk to Cortana رفته و حالا گزینه Use Cortana even when my device is locked را خاموش نمایید.یکی از عیب های خاموش نمودن آن این بوده که شما نمی توانید زمانی که دیوایستان قفل است دسترسی به کورتانا داشته باشید.

خاموش نمودن آیدی تبلیغاتی:

هر حساب مایکروسافت دارای یک آیدی تبلیغاتی بوده که اجازه داده شرکت اطلاعاتی که به شما مربوط است را جمع آوری نماید و در پلتفرم های گوناگون یک تبلیغ مناسب را با شخصیت کاربر به او نشان دهد.اگر با حسابتان در ویندوز ده وارد شوید این تبلیغات شخصی شما را در کامپیوترتان دنبال می کنند و آن ها را می توانید در منوی استارت سیستم خود و نرم افزارهای دیگر مشاهده خواهید کرد.

خاموش کردن این قابلیت باعث شده که تبلیغ های شخصی شما در ویندوز ده نشان داده نشده ولی شما را از مشاهده کردن تبلیغ های شخصی برای مواردی که از اکانت مایکروسافت خودتان در پلتفرم های دیگر استفاده می کنید حفظ نمی کند.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان