مرکز تماس 021 910 910 17

راهنمای خرید پاور

 در اینجا می خواهیم نکته های برای خرید پاور را مطرح کنیم که باید در خرید درنظر گرفته شود. یکی از قطعه های اصلی برای ساخت یک کامپیوتر خانگی منبع تغذیه یا پاور می باشد انتخاب کردن یک منبع تغذیه مناسب کار خیلی راحتی نبود و فاکتورهای زیادی را مانند توان کلی،ماژولار ،درجه بندی و چند ریل یا تک ریل بودن را باید مورد توجه قرار دهید.دست کم سی درصد از مشکلات و عیب های قطعه های سخت افزاری به یک نوع به انتخاب و نصب کردن پاورهای نامناسب و غیر استاندارد مربوط است.

اگر شما به تناسب بین سخت افزار مربوطه و پاور توجه نکنید که معمولا هزینه آن یک سوم یک کارت گرافیک یا پردازنده است قادر است در شرایط عالی کارایی و سرعت عمل سیستم را با اشکال روبرو سازد و در شرایط حادتری سبب صدمه به قطعه ها گردد.

هر زمانی که در کار با کامپیوتر خود یکی از علایم زیر را مشاهده کردید پاور شما دارای اشکال می باشد:

-روشن نشدن سیستم

-ریست نشدن سیستم

-هنگ کردن سیستم

-روشن و خاموش شدن خود به خودی سیستم

-کم شدن کارایی سیستم

پاورها یا منبع تغذیه از شکل ها و ابعاد گوناگونی برخوردار بوده که باید با مادربرد و کیس نصب شده دردرون جعبه رایانه سازگاری و همخوانی داشته باشد.

توان پاور یکی دیگر از نکته ها در خرید پاور می باشد:

یکی از فاکتورهای اولی که در هنگام خرید کردن پاور باید به آن توجه داشته باشید توان بوده که در تامین کردن انرژی مورد نیاز سیستم اهمیت زیادی دارد توان خروجی در پاور به دو روش روی آن ثبت خواهد شد توان نامی یا واقعی و توان حداکثر است.

توان واقعی به توانی گفته می شود که منبع تغذیه کامپیوتر بدون تحمل کردن فشار در وضعیت عادی می تواند آن را تامین نماید در صورتی که منبع تغذیه با توان زیاد می تواند تثریبا یک دقیقه کار نموده و پس از آن از کار بیفتد.

به صورت متوسط تقریبا 150 وات میان توان حداکثر و توان واقعی اختلاق داشته برای مثال تغذیه با توان 580 وات دارای توان حداکثر 730 وات بوده و نمی تواند بیش از این را تحمل نماید بنابراین همیشه در تهیه پاور به مقدار توان واقعی آن توجه داشته باشید که ملاک توان واقعی و اصلی پاور کامپیوتر شناخته خواهد شد.

اگر در روی یک پاور مقدار توان واقعی ثبت نگردد باید به مقدار توان خروجی در هر شاخه توجه نمایید.به این روش که باید ببینید پاور مورد نظر در روی خروجی 12 و یا 5 ولت می تواند از چند آمپر پشتیبانی نماید که این عامل نشان می دهد توان واقعی هر ولتاژ خروجی چقدر است.

نکته:

همواره در تهیه منبع تغذیه به این نکته توجه داشته باشید که حداکثر توان واقعی پاور تقریبا بیست درصد بیشتر از توان مصرفی سیستم شما شود چون این مورد سبب افزایش و کارایی و علاوه بر این ماندگاری پاور و سیستم شما در شرایط سخت کاری خواهد شد.

ولی اگر میزان توان مصرفی در سیستم شما بیش از توان واقعی بوده در وضعیتی که سیستم به برق زیادتری برای پردازش های پیچیده احتیاج داشته باشید منبع تغذیه برای تامین کردن برق مصرفی تحت فشار قرار داشته و در این صورت با افت شدن ولتاژ سیستم با ولتاژهای نامناسبی تغذیه گردیده که خود آن سبب بروز مشکلات زیادی در سیستم می شود.

نکته های امنیتی در خرید پاور:

پاورهای جدید روز به روز قوی تر شده و این قوی شدن احتیاج به توجه زیادتری برای امنیت سیستم داشته چون خطای کوچکی در تنظیم ولتاژ و قطع نشدن در وضعیت نادرست قادر است سبب بروز اشکالات زیادی در قطعه های سخت افزاری گردد فناوری های جدیدی در ساختار منایع تغذیه قرار گرفته تا سبب افزایش امنیت آن ها گردد.

یکی از نکته هایی که بدون احتیاج به تخصصی قابل درک می باشد توجه کردن به تفکیک کردن کابل های برق پاور بوده به گونه ای که با کمی توجه کردن به پاورهای قدرتمند متوجه خواهید شد که در روی کابل های خروجی آن ها یک لایه جدا کننده وجود دارد.

این مورد سبب افزایش امنیت منبع تغذیه شده چون میزان توان خروجی روی هر خروجی در منبع تغذیه امروزی بالا بوده و در صورتی که این قابلیت ها وجود نداشته باشد. سبب بروز اشکالاتی در پاور می شود علاوه بر این توجه کردن به طراحی مناسب کانکتورهای پاور هم در امنیت آن نقش زیادی دارد .چون نصب کردن اشتباهی آن در روی قطعه امکان دارد سبب بروز مشکلاتی در قطعه ها و مشکل تامین انرژی مورد احتیاج سیستم گردد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان