مرکز تماس 021 910 910 17

راهنمای خرید شارژر لپ تاپ

راهنمای خرید شارژر لپ تاپ

آداپتورهای تغذیه و یا شارژهای باطری ولتاژ برق ورودی را به عنوان یک ورودی گرفته و آن را به یک ولتاژ سطح پایینی که هر لپ تاپ احتیاج دارد تبدیل می نماید آداپتورهای تغذیه می توانند توانی که لپ تاپ و شارژ باطری نیاز دارد را تامین نماید به همین خاطر یک شارژر لپ تاپ مناسب برای هر لپ تاپ اهمیت زیادی دارد.در بعضی از لپ تاپ ها استفاده کردن از آداپتورهایی که مناسب نبوده سبب می شود که سرعت و بازده دستگاه برای اجزای سخت افزاری با مشکل روبرو شود مقدار افت سرعت عملکرد در لپ تاپ شما در این وضعیت بستگی به مدل آداپتور،لپ تاپ فرق می کند علاوه بر این این افت کارکرد ممکن است به خاطر استفاده کردن از کابل های نامناسب هم رخ دهد.

مدل های آداپتور لپ تاپ :

آداپتورهای AC:همان آداپتورهای معمولی بوده که در محیط کار،منزل و غیره از آن استفاده می کنید این نوع به برق خانه شما وصل شده و با کم کردن ولتاژ قابلیت استفاده جریان انرژی را دارند.

آداپتورهای DC:آداپتورهای دی سی با زیاد شدن ولتاژ باعث بهینه شدن انرژی برق در استفاده کردن از وسایل دیجیتال خواهد شد مثل شارژهای مختلفی که برق ماشین را به دستگاهی مانند موبایل منتقل می کند.

آدپتور UNIVERSAL:این نمونه از مدل های گران شارژهای لپ تاپ بوده که می توانید هر نوع جریانی را به نوع دیگری تبدیل می نماید.نوع های مختلفی از دستگاه از این مدل استفاده کرده و طیف بیشتری از جریان ها در این مدل قابل استفاده می باشد.

نکته های ضروری در زمان خرید شارژر:

مسئله مهم مطابقت داشتن آمپر شارژر ،لپ تاپ و ولتاژ است اگر ولتاژ شارژر بیشتر از لپ تاپ شود دستگاه با سرعت بالایی داغ شده و بوی سوختگی از روی برد آن بلند خواهد شد بنابراین نکته مهم برای خرید مطابقت داشتن دقیق ولتاژ است.اگر آمپر آداپتور لپ تاپ بالاتر رود مشکلی وجود ندارد و صدمه ای به لپ تاپ نمی رسد در نهایت باطری لپ تاپ زودتر شارژ خواهد شد ولی اگر آمپر شارژر از لپ تاپ کمتر بود سبب صدمه رسیدن به باطری دستگاه خواهد شد.

قبل از تهیه شارژر به این نکته توجه کنید که 99 درصد از آداپتور لپ تاپ های موجود در بازار ایران اصل نیستند این خبر بدی نمی باشد چون که کیفیت شارژرهای اصل و غیر اصلی با کیفیت بالا تفاوت زیادی ندارد تکنولوژی در شارژر لپ تاپ به آن میزان پیچیده نیست که سازندگان آن ازنائل شدن به آن باز بمانند شارژر های لپ تاپ در بازار ایران به میزان زیادی یافت می شود تنها نیاز است که به فروشگاه های معتبر مراجعه نمایید.

علاوه بر این شما می توانید از یک شارژر با برند دیگر ولی با آمپر و ولتاژ یکسانی استفاده نمایید و صدمه ای به دستگاه وارد نخواهد شد آداپتور در لپ تاپ تکنولوژی منحصر به فردی نداشته و تنها وظیفه تامین کردن برق با ولتاژ و آمپر را دارا می باشد تنها نیاز است که سر فیش ها با هم تطابق داشته باشند.

سنجیدن حرفه ای شارژر لپ تاپ:

بعضی از مردم وزن شارژر یا رنگ پلاستیک بدنه آن را معیار کیفیت قرار داده این موضوع تقریبا درست است که شارژرهای کیفیت پایین وزن کمی داشته ولی در بازار شارژرهای بی کیفیت زیادی موجود است که به روش های گوناگون وزن خوبی دارند در کل دیدن ظاهر آن ها دلیلی بر کیفیت مناسب آن ها نمی باشد.

تنها چیزی که به صورت حرفه ای می توانید کیفیت شارژرهای لپ تاپ را تشخیص دهید تنها آمپر سنج و ولت آمپر می باشد.با متصل کردن شارژر به این تجهیزات اندازه گیری اگر ولتاژ و آمپر به صورت دقیق برابر با چیزی که روی شارژر نوشته شده نشان داده شد و اگر این اعداد در یک بازه زمانی برای مثال نیم ساعت عوض نشود به این معنی است که شارژر دارای کیفیت خوب و استاندارد می باشد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان