مرکز تماس 021 910 910 17

راهنمای خرید دوربین عکاسی

راهنمای خرید دوربین عکاسی

مدل های متفاوتی از دوربین عکاسی وجود داشته که دارای دوربین کوچک و دوربین های DSLR می باشند اگر نخستین بار است که می خواهید یک دوربین عکاسی را بخرید احتمالا سوال های زیادی در ذهن شما وجود داشته و انتخاب کردن آن بدون اطلاعات لازم می تواند برای شما مشکل باشد. در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی در مورد راهنمای خرید دوربین عکاسی به شما ارائه دهیم.

انواع دوربین های دیجیتال :

دوربین های دیجیتال به دو گروه بدون آینه و DSLR تقسیم بندی خواهند شد دوربین های DSLR و بدون آینه دو مدل از دوربین هایی بوده که قادر هستند ویژگی های حرفه ای و قابلیت عوض کردن لنز را در اختیار شما بگذارند.دوربین های حرفه ای دارای فناوری تک لنز انعکاسی Single Lens Reflex برای هدایت نمودن پرتوهایی که از دریچه دیافراگم وارد شده به منظره یاب که در اصل یک دریچه برای مشاهده نمودن پیش نمایش عکس می باشد بهره خواهند برد.

وقتی که شما شاتر را فشار دهید آینه ای که برای بازتاب نمودن پرتو و هدایت کردن آن به طرف منظره یاب در مسیر واقع شده خیلی سریع کنار زده می شود و پرتوها به حس گر حساس به نور برخورد خواهند کرد و سبب ایجاد سیگنال الکتریکی ضعیف خواهد شد و با پردازش سیگنال عکس ها ثبت خواهند شد.

در دوربین هایی که آینه نداشته همانگونه که از نامشان مشخص است آینه ای برای انعکاس پرتوها در دسترس نیست پرتوها همواره به حسگر برخورد کرده و وقتی که عکسبرداری می کنید پرتوها در وضعیت همان لحظه در روی حسگر تایید شده و ثبت خواهند شد پس منظره یاب آپتیکالی وجود نداشته و اگر منظره یابی هم باشد الکترونیکی می باشد در اصل حسگر همیشه در حال ثبت نمودن آن بوده و آن را در یک نمایشگر کوچکی می بینید که از نوع ال ای دی و ال سی دی می باشد.

با حذف شدن آینه سبب شده که ابعاد کلی بدنه دوربین Mirrorless از دوربین های DSLR کوچکتر بوده و وزن آن هم کم می شود.با کم شدن ابعاد بدنه دوربین شرکت های معروفی مانند کنون و نیکون قصد دارند که لنزهای جدیدی را برای این مدل طراحی نماید و اکنون لنزهای زیادی در بازار وجود دارد.

دانستن مدل عکاسی:

این نکته مهمی بوده که مطابق با کاری که قصد انجام دارید باید دوربین مربوط به آن را تهیه نمایید عکس خبری،آتلیه،تبلیغاتی و …. خیلی از عکس های شما در کجا گرفته می شود در جای درب بسته یا بیرون؟چقدر هزینه دارید و….

یکی از راهنمای خرید دوربین عکاسی انتخاب کردن دوربین دیجیتال:

در جدول مشخصه های دوربین دیجیتال فاکتورهای زیادی وجود داشته که اگر اطلاعی از دوربین عکاسی نداشته باشید ممکن است خیلی از آن ها برای شما ناآشنا باشند مانند اصطلاح های اعداد،ارقام تخصصی و…..

در کل این مشخصات به دو دسته تقسیم بندی شده گروه اول مشخصه هایی که نقش تعیین شده در انتخاب شما را داشته و گروه دوم هم نکاتی بوده که نباید مطابق با آن تصمیم گیری نمایید و فقط در صورتی که دوربینی که انتخاب می کنید این قابلیت را داشت می توانید از استفاده کردن از آن لذت برده و این تقسیم بندی این امکان را برای شما فراهم کرده که یک انتخاب مناسبی داشته باشید.

اگر به پوستر و طراحی جعبه توجه کنید عبارت مهمی که با آن برخورد می کنید رزولوشن سنسور بوده و بنابراین می توانید نتیجه بگیرید که از لحاظ تجاری مگاپیکسل سنسور وظیفه مهمی در فروش دوربین عکاس داشته و مطابق با آمار بیشتر میزان ایزو بعد از رزولوشن برای مردم اهمیت داشته و بعد از آن قابلیت های رزولوشن و سرعت فیلم برداری کردن می باشد.

نمی توانیم مقدار بالا رفتن رزولوشن و تاثیر آن را در کیفیت عکس نادیده بگیریم ولی این تاثیر در مقایسه کردن با عوامل دیگر که در این موضوع دخیل بودن خیلی اهمیت ندارد و اگر شما عکس شفاف و شارپ را می خواهید به هیچ عنوان نباید رزولوشن سنسوری را یک عامل تعیین کننده برای تهیه دوربین بگذارید.

سنسور:

اندازه سنسور اهمیت داشته و سنسور جایی بوده که تصویر در روی آن شکل خواهد گرفت پس سعی کنید شانستان را برای بدست آوردن نتایج بهتر افزایش دهید مدل های قدیمی دوربین های کامپکت دارای سنسور کوچک بوده و اگر دوربین های DSLR را انتخاب می کردید سنسوری بزرگتر در اختیار شما قرار داشت سایز سنسور تاثیر زیادی در روی کیفیت عکس داشته و سنسورهایی که بزرگ بوده دارای کیفیت بهتر هستند.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان