مرکز تماس 021 910 910 17

راهنمای خرید امن آنلاین

یکی از مسائلی که معمولا در زمان خرید اینترنتی اتفاق می افتد اطلاع نداشتن کاربران از نکته های ریزی بوده که باعث می شود که خرید ناامنی داشته باشند.اگر دوست دارید که امنیتی خوبی را داشته باشید به راهنمای خرید امن آنلاین که در زیر بیان می شود توجه داشته باشید:

– برای خرید امن آنلاین از آخرین نسخه مرورگر استفاده نمایید:

کمپانی های ارائه دهنده مرورگر با منتشر کردن یک نسخه جدید از آن ها ویژگی های امنیتی زیادتری را به آن می افزایند که بتوانند یک فضای امن تری را در مقایسه با نسخه های گذشته آن داشته باشند استفاده کردن شما از نوع مرورگر مهم نبوده شما باید آخرین نسخه از آن را داشته باشید البته در میان مرورگرهای مختلف مرورگر کروم و فایرفاکس دارای امنیت بالایی در مقایسه با بقیه هستند.

-خرید نکردن از سایت های ناشناس:

سایت های زیادی وجود داشته که می توانید از آن ها شارژ گوشی خریداری کنید ولی مقدار کمی از آن ها به وسیله اپراتورهای تلفن همراه تایید شده همین مورد هم در زمینه های مختلف هم وجود داشته سعی کنید که به آن ها توجه داشته باشید.

مطلع شدن از شرایط امنیت سایت:

یکی از پروتکل هایی که برای تبادل اطلاعات رمزگذاری شده به آن HTTPS می گویند.فروشگاه های اینترنتی توسط این پروتکل فرآیند خرید را در یک فضای امنی انجام خواهند داد بنابراین اگر برای خرید امن آنلاین به یک سایتی رفتید و این نشانی را ندیدید از آن سایت خرید نکنید به طور معمول همه بانک ها در کشور در صفحه پرداختشان نکته هایی را برای بررسی این شرایط به شما گوشزد خواهند کرد.

-استفاده نمودن از کارت های اعتباری برای خرید امن آنلاین :

در ایران خیلی از بانک های کارت های خرید نقدی را ارائه خواهند کرد و تعداد کمی هم از کارت های خرید اعتباری استفاده می کنند فرق این دو کارت در روش پرداخت می باشد یعنی در کارت هایی که نقدی هستند باید پول در حساب باشد تا بتوانید از آن خرید کنید ولی کارت های اعتباری اینطور نیست بنابراین اگر شما هم کارت نقدی و اعتباری دارید پیشنهاد می کنیم که از کارت های اعتباری برای خرید آنلاین استفاده نمایید.

-محافظت کردن از اطلاعات شخصی:

اطلاعاتی مثل رمز دوم کارت ،cvv2 و تاریخ انقضا را در هیچ سایتی ذخیره ننمایید حتی اگر می خواهید این اطلاعات را در سایت بانک خود وارد کنید و مرورگر از شما درخواست نموده بهتر است که این اطلاعات را در حافظه خود ذخیره نمایید سعی کنید که این کار را انجام ندهید چون به مرور زمان نگهداشتن آن ها در مرورگر برای شما مشکل آفرین خواهد شد.

-رمز امن در خرید امن آنلاین:

اگر شما هم از ترکیب های ساده استفاده می کنید مراقب باشید که حدس زدن این موارد برای یک هکر که می خواهد اطلاعات شما را سرقت کند راحت می باشد بنابراین سعی کنید از رمزهای ترکیبی که طول آن ها حداقل 8 حرف بوده و دارای دست کم هشت حرف بوده استفاده کنید.

-چک کردن حساب بانکی:

سعی کنید بعد از انجام دادن خرید حساب بانکیتان را چک نموده تا از مقدار مبلغ پرداختی مطمئن شوید این مورد در مقایسه به گذشته خیلی به امنیت ارتباط نداشته ولی رعایت نمودن آن سبب شده که شما بتوانید از خرید خود مطمئن شوید.

-ارزانی بی دلیل نمی باشد:

اگر در یک سایت کالایی را پیدا کردید که قیمت آن بیش از اندازه پایین می باشد اول تصویر و مشخصات کالا را در چند سایت جستجو نمایید باید تحقیق بیشتری داشته باشید ممکن است این سایت اصلا آن کالا را نداشته یا امکان دارد که فروشگاهی در کار نبوده و سایت تنها می خواهد به اطلاعات شخصیتان دسترسی داشته باشد.

-ایمیل های جعلی را چک کنید:

بعضی وقت ها در ایمیل هایی که دریافت می کنید پیشنهاد ویژه ای وجود دارد بعضی از آن ها امکان دارد دارای بد افزار یا ویروس باشند و پس از بازنمودن آن ها تلفن همراه یا کامپیوتر شما با مشکل روبرو شودپس از باز نمودن ایمیل ها ناشناس یا کسب و کارهایی که آشنا نبوده سعی کنید که آن ها را حذف نمایید یا در روی لینکی که در ایمیل وجود دارد کلیک ننمایید.

 

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان