مرکز تماس 021 910 910 17

دلایل کند شدن سیستم عامل دسکتاپ اپل

سرعت سیستم های مک یکی از نقاط قوت مهم در برابر وقبای ویندوزی آن بوده که تا حدی درست بوده ولی همیشه هم اینطور نمی باشد با این حال مک او اس برعکس ویندوز سیستم عاملی بوده که احتیاج زیادی به مراقبت کردن از سوی کاربر نداشته و در خیلی از موارد کند شدن مک او اس به دلیل اشتباهاتی بوده که به وسیله ما صورت می گیرد. در این مقاله درمورد دلایل کند شدن سیستم عامل دسکتاپ اپل صحبت خواهیم کرد:

استفاده کردن از آنتی ویروس می تواند یکی از دلایل کند شدن سیستم عامل دسکتاپ اپل باشد:

مک دارای بد افزار بوده اما این بد افزارها به میزان اندروید و ویندوز زیاد نیستند دلیل آن هم داشتن ساختاری به اسم حفاظت از یکپارچگی سیستم می باشد که اپل در مک او اس طراحی کرده که سبب شده بد افزار به سیستم شما وارد نشوند.در کنار این قابلیت دروازبان مک او اس هم با فعالیتش سبب شده جلوی اجرا شدن برنامه های ناشناس گرفته شود و برنامه هایی هم که قصد تغییر اساسی در فایل ها داشته برای وارد شدن احتیاج به رمز عبور دارند.

کم شدن حافظه آزاد:

نداشتن میزان مناسبی ار یک فضای خالی در حافظه یکی از رایج ترین دلایل کندی در مک بوده و این کمبود سبب شده هنگ شدن،مکث های زیاد و یا اشکال در بوت روبرو شوید سیستم شما برای ساختن فایل های لاگ،کش یا هر فایل دیگر موقتی احتیاج به فضای آزاد داشته تا بتواند کار درست را انجام دهد.

مانع از پر شدن حافظه مک امکان دارد کمی مشکل بوده مخصوصا در مدل هایی که از اول حافظه زیادی را ندارند برای افزایش دادن حافظه فیزیکی هم بستگی به سخت افزار شما داشته و می توانید چند کار را انجام دهید جایگزین کردن هارد سیستم با یک هارد با ظرفیت زیادتر،گذاشتن یک کارت حافظه یا استفاده کردن از هارد اکسترنال برای ذخیره کردن فایل های زیاد از نظر نرم افزاری هم می توانید توسط نرم افزارهایی متوجه شوید که چه مقدار از فولدر و فایل ها فضای بیشتری را گرفته تا بتوانید آن ها را حذف نمایید.حذف کردن برنامه هایی که بلا استفاده هستند هم بک روش خوب برای آزاد کردن فضا می باشد.

کش های خارج از کنترل و فایل های موقت از دلایل کند شدن سیستم عامل دسکتاپ اپل:

بعضی اوقات پس از ریستارت شدن سیستم مک متوجه خواهید شد که مقدار حافظه خالی آن چند گیگ زیاد شده است این مورد به دلیل فایل های موقتی بوده که به صورت مرتب به وسیله مک او اس یا نرم افزارهای جانبی و زمان بالا آمدن سیستم پاک خواهند شد. یکی از روش های آسان ریستارت کردن مداوم مک بوده ولی خودتان هم قادر هستید این کار را انجام داده و کش سیستم یا برنامه ها را حذف نمایید و می توانید از برنامه هایی مثل CCleaner یا CleanMyMac استفاده کنید.

دسکتاپ شلوغ:

با توجه به اینکه دسکتاپ یک محل پیش فرضی برای ذخیره کردن موارد گوناگونی در مک بوده اگر حواستان را جمع نکنید سریع شلوغ می شود و هر آیکون در روی دسکتاپ در اصل یک پنجره کوچک بوده و باید هر کدام را به صورت جداگانه رندر نماید شما با پاک کردن دسکتاپ خود پس زمینه سیستم عامل را کم می کنید و با انجام دادن این کار منابع صرف جاهای بهتری می شود.برای انجام دادن این کار از ویژگی های داخلی مانند Clean Up By در منوی کلیک راست یا از نرم افزارهای جانبی مخصوصی استفاده نمایید.

 یکی دیگر از دلایل کند شدن سیستم عامل دسکتاپ اپل به روز رسانی کردن:

این مساله تا حدودی درباره هر سیستم عاملی صدق کرده و با انجام آپدیت مدیریت منابع سیستم بهبود خواهد یافت اپل هم که آپدیت مک او اس را به صورت رایگان عرضه کرده پس تا جایی که امکان داشته کامپیوتر خودتان را آپدیت نگه داشته و با داشتن هر نسخه جدید مک او اس علاوه بر برطرف کردن ایرادهای کارکردی مسائل امنیتی هم بهبود یافته که سبب شده سیستم شما پایدار شود فراموش نکنید که اگر مک او اس آپدیتی را دانلود نموده حتما آن را نصب نمایید بعد از این کار فایل های موقت و نصب شده حذف شده و سبب شده که حافظه آزاد گردد.

صبور بودن:

این نکته را هم توجه کنید که امکان دارد کند شدن سیستم مک طبیعی بوده و اعصابتان به هم نریزد صبر داشته باشید تا اوضاع بهبود یابد برای مثال وقتی که سیستم عامل را آپدیت می کنید،هارد اکسترنال را وصل می کنید در زمان پردازش های زیاد مانند تبدیل شدن فیلم و عکس و….. امکان دارد سرعت کم شود هر سیستم یک عمری داشته و هر مقداری هم که در منابع صرفه جویی نمایید انتظار زیادی از آن نداشته باشید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان