مرکز تماس 021 910 910 17

تفاوت گوگل ارث و گوگل مپ

گوگل مپ و گوگل ارث دو برنامه کاربردی جدا از هم بوده ولی با هدف یکسانی طراحی شده اند که هدف آن ها جستجو در دنیا می باشد در صورتی که گوگل ارث قادر بوده شما را به تور مجازی در جاهای متفاوت جهان ببرد گوگل مپ ساخته شده تا بتواند احتیاجات کاربردی و مهمتر شما را رفع نماید احتمالا نمی دانید که گوگل ارث چهار سال زودتر از گوگل مپ طراحی شده است.در اصل نه گوگل مپ و نه گوگل ارث از ابتدا برای گوگل نبوده اند ولی الان گوگل صاحب آن ها می باشد. هر دوی آن ها تصاویر ماهواره ای یکسانی را نشان داده ولی تفاوت ها زیادی میان آن ها وجود دارد از جمله تفاوت گوگل ارث و گوگل مپ به شرح زیر می باشد:

محلی تر بودن گوگل مپ:

همانگونه که مطلع هستید Google Earth برای قابلیت هایی مثل دستورات صوتی،نویگیشن،نمایش دادن اطلاعات لحظه به لحظه ترافیک ، نرم افزار های سیستم حمل و نقل معروف شده است مطابق با مکان شما گوگل مپ قادر بودن رستوران های نردیک،جاهای گردشگری ،پمپ بنزین و …. را نمایش دهد.

شما قادر هستید لوکیشنتان را توسط گوگل مپ به اشتراک بگذارید:

آخرین آپدیت Google Maps به شما اجازه داده که توسط اسمارت فون خودتان به صورت مداوم موقعیت خودتان را به اشتراک بگذارید این به این معنی است که دوستان شما می توانند مسیر حرکت کردن شما را توسط گوگل مپ دنبال نموده و به سراغ شما بیایند.

دنبال کردن تاریخچه لوکیشن یکی از تفاوت گوگل ارث و گوگل مپ:

گوگل تاریخچه لوکیشن کاربران را دنبال و ثبت نموده و از آن برای قدرتمندتر نمودن قابلیت هایی به اسم تایم لاین استفاده می نماید شما می توانید با فعال کردن قابلیت Location History یک دیدگاه دقیق به فعالیت روزانه و جاهایی که رفته اید برای مثلا برای پیاده روی و رانندگی داشته باشید و در آینده می توانید به این جاها به صورت دسته بندی شده دسترسی پیدا کنید.

رفتن به ماه و مریخ:

یکی دیگر از تفاوت گوگل ارث و گوگل این است که گوگل مپ این قابلیت را فراهم کرده که بتوانید به اجرام آسمانی رفته ولی اکنون لیستی که وجود دارد مربوط به مریخ و ماه می باشد البته تصاویر در آن ها خیلی هم دقیق و با جزئیات نبوده ولی می توانید در مورد اسم های فضایی که بشر می شناسد اطلاعات و ایده می دهد.

گوگل ارث مناسب برای کاوشگران:

در اصل گوگل ارث را می توانید به عنوان یک زیر مجموعه ای از گوگل مپ که بیشتر بر مبنای تجربه بوده در نظر بگیرید.قابلیت جدیدی که به گوگل ارث افزوده شده Knowledge Cards نام داشته و استفاده از آن به این صورت بوده که جاهایی که به طور مجازی از آن ها بازدید می کنید با کلیک نمودن در روی این کارت ها به یک صفحه اختصاصی که به توضیح و شرح جزئیات بیشتری درمورد آن مکان پرداخته هدایت خواهید شد.

در به روز رسانی جدیدی هم که انجام شده تاکید بیشتری در روی محتوای سه بعدی شده که فرق زیادی هم میان تصاویر ماهواره ای سه بعدی گوگل ارث و گوگل مپ وجود نداشته شما اگر در روی تصاویر زوم کنید گوگل ارث به شما جزئیات بیشتری را در مورد خیابان ها و مکان ها ارائه نداده و البته این نرم افزار هم با این هدف یعنی ارائه کردن جزئیات اضافی و توضیحات هم طراحی نشده است.

گوگل ارث دارای دکمه بخت یا اقبال می باشد:

یک تفاوت گوگل ارث و گوگل مپ این است که گوگل ارث الان دارای دکمه بخت و اقبال که قبل از این مورد هم در صفحه جستجو گر مشاهده کردیم خواهد شد کلیک نمودن در روی این دکمه شما را به جاهای تصادفی در کل دنیا خواهد برد برای برخی از جاها هم گوگل ارث دارای کارت اطلاعاتی بوده که با کلیک نمودن در روی آن شما به یک صفحه اختصاصی که در آن توضیحات زیادتری در مورد آن مکان داشته هدایت خواهد کرد.

گوگل ارث قادر بوده موقعیتتان را توسط جی پی اس تلفن همراه یا آدرس آی پی سیستم شما ردیابی یا شناسایی نماید البته بر خلاف گوگل مپ تاریخچه مکان هایی که مشاهده کرده اید را ذخیره نکرده ولی می توانید با بوک مارک نمودن مکان هایی که بازدید کرده اید آن را در روی دستگاه خودتان داشته باشید و هر زمانی که می خواهید از آن ها خروجی بگیرید.

همه نکته های خوبی که در مورد گوگل ارث وجود داشته در این نکته خلاصه شده که شما قادر هستید جاهای گوناگونی را به صورت سه بعدی و مجازی ببینید گوگل ارث ممکن است از لحاظ کیفیت و تعداد قابلیت ها از گوگل مپ پایین تر بوده ولی خوب اهداف وجودی خوش را هم دارد علاوه بر این گوگل تغییرهای زیادی را از لحاظ اضافه نمودن قابلیت هایی مثل Voyager   در گوگل ارث انجام داده است.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان