مرکز تماس 021 910 910 17

تست سلامت باتری موبایل

تست سلامت باتری موبایل

سلامت باتری یکی از فاکتورهای خیلی مهم در گوشی های هوشمند بوده و برای خیلی از کاربران اهمیت زیادی دارد اما به غیر از نگهداشتن شارژ در باتری شما باید برای استفاده روزمره از طول عمر باطری دستگاه خود مراقبت نمایید.باتری ها معمولا بعد از مدتی فرسوده شده و این همان نکته ای بوده که در جریان کم شدن سرعت آیفون های اپل آن را مشاهده می کنیم. در اینجا تعدادی نرم افزار برای تست سلامت باتری گوشی نعرفی می کنیم.

تست سالم بودن گوشی سامسونگ:

شرکت سامسونگ برای موبایل های خودش کدهای مخفی را تعبیه کرده که شما با دانستن آن بتوانید از سالم بودن بخش های مختلف موبایل خود آگاه شوید این کدها برای موبایل های دیگری مثل هواوی،ال حی،شیائمی،اچ تی سی و،سونی و …. کاربرد نداشته و فقط در روی گوشی های سامسونگ کار می کند برای دسترسی داشتن به کد مادر اول می تواند کد #*0#* را تایپ نمایید و با تایپ آن صفحه ای نمایان شده و شامل موارد زیر است:

#1234#*:از این کد می توانید برای اطلاع یافتن از ورژن گوشی خود استفاده کنید.

#06#*:این کد برای سریال موبایل شما استفاده می شود.

#0011#*:از این کد می توانید برای به دست آوردن اطلاعات سرویس مود استفاده کرده که دارای دو قسمت وسیع می باشد.

#0228#*:از این کد می توانید برای تست کردن باتری گوشی سامسونگ استفاده کنید.

استفاده از نرم افزار AccuBattery برای تست سلامت باتری :

این نرم افزار را می توانید از کافه بازار یا گوگل پلی دانلود کرده ولی پیشنهاد ما این است که در صورتی که ممکن است نسخه کامل اپلیکیشن را به اسم AccuBattery Pro خریداری کرده که هم بدون تبلیغ بوده و هم دارای قابلیت های بیشتری می باشد.

AccuBattery در زمان ورود توضیح هایی درباره روند کار نرم افزار و وظایف آن به شما ارائه خواهد داد پس از این کار با صفحه ای مربوط به سلامت باتری روبرو می شوید به این صفحه خیلی دقت کرده چون تنظیمات آن بعدا در کالیبراسیون باتری و سلامت آن تاثیر دارد.مطالعات نشان داده که شارژ باتری به مقدار 80% قادر است عمر باتری دیوایس را به مقدار دویست درصد زیاد کند.

به همین دلیل این نرم افزار به شما توصیه کرده که برای شارژ بعدی اپ را باز کرده و به مقدار هشتاد درصد آن را شارژ کنید برای این منظور هم یک اسلایدر در اختیار شما قرار داده که شارژ باتری آن حداکثر روی هشتاد درصد باشد.با این وجود هم اگر به این کار تمایلی ندارید هم اشکالی ندارد چون که قادر هستید مانند روال عادی سقف شارژ را در روی صد درصد قرار داده و به کار اپلیکیشن ادامه دهید ولی بعد از شارژ نمودن دستگاه خود تا سقفی که نیاز دارید این نرم افزار یک کالیبراسیون کوتاهی انجام داده و بعد از آن ظرفیت دقیق باتری دستگاه شما را محاسبه خواهد کرد.

البته این نرم افزار یک نسخه حرفه ای هم داشته که قسمت آن 3.99 دلار می باشد ولی لازم نیست که برای پیش کردن شرایط باتری حتما آن را خریداری نمایید مزیتی که این نسخه دارد بدون تبلیغات آن بوده و به شما اجازه خواهد دارد که یک نما از شرایط سی پی یو و باتری در روی اپلیکیشن های دیگر ببینید.

اپلیکیشن GSam Monitor:

یک ابزار دیگر برای تست کردن سالم بودن باتری گوشی این نرم افزار بوده که با رفتن به بخش تنظیمات این ابزار قادر هستید که نکاتی مانند مقدارمصرف برق نرم افزار از وقتی که از برق آن را می کشید مقدار مصرف برق از زمان آخرین شارژ کامل و همین طور از آخرین دفعه قرار داشتن صفحه نمایش گوشی در روی حالت خواب آن را کنترل نمایید.این اپلیکیشن سلامت باتری اندروید را به شما اطلاع خواهد داد که کدام نرم افزار بیشتر از سایر باتری را خالی خواهد کرد.

اپلیکیشن Clean Master برای تست سلامت باتری:

این اپلیکیشن اطلاعات در مورد جوانب گوناگون عمر باطری،باتری به شما خواهد داد برای نمونه اگر یک نرم افزار میزان زیادی از توان باتری یا سی پی یو را مصرف نماید یک پیغام هشدار از سوی این اپلیکیشن دریافت می کنید این اطلاعات به شما خبر داده که نرم افزاری که طول عمر باطری را کم می کند را چه زمانی اجرا خواهید کرد.

استفاده کردن از این اپلیکیشن قادر است به شما اطلاعاتی درمورد دلیل خالی شدن باتری موبایل شما و کارهای عملی برای برطرف شدن این مشکل به شما ارائه خواهد کرد.به جز کنترل کردن ساده این را بدانید که هر مقدار که اپلیکیشن سریع شارژ را خالی کند عمر باطری شما هم کم خواهد شد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان