مرکز تماس 021 910 910 17

ترفندهای ویندوز 8

احتمال دارد شما هم مدت زیادی است که از ویندوز 8 استفاده می کنیم و این نسخه فرق های زیادی با نسخه های قدیمی تر دارد در اصل از وقتی که ویندوز از 3.1 به 98 تغییر یافت ویندوز 8 کاربرد زیادی در میان نسخه های ویندوز داشته است. در این مقاله قصد داریم ترفندهای ویندوز 8 را بیان نماییم. منوی استارت برداشته شده و صفحه ای لمسی با نرم افزارهای جدید ویندوز 8 و کاربردهای جدید بوجود آمده است حتی افراد حرفه ای هم امکان دارد با مشاهده این تغییرها مقداری احساس سردرگمی را داشته باشند.

باز شدن از صفحه قفل:

ویندوز هشت در صفحه قفل خودش باز شده و این صفحه ظاهرا زیبا است اما هیچ گونه راهنمایی برای کارکردن با آن وجود نداشته با این وجود روش کار ساده است لازم است کلید Space را بزنید غلطک موس را بچرخانید یا صفحه لمسی را به طرف بالا حرکت بدهید تا یک صفحه ورود عادی به همراه نام کاربری که در زمان نصب ایجاد شده نمایان گردد در این جا کلمه عبور را قرار دهید.

مسیر یابی اولیه و جهت حرکت:

صفحه ارتباطی در ویندوز 8 دارای مربع های رنگی و برنامه هایی که با فناوری لمسی سازگار است می باشد اگر شما از تبلت استفاده کنید روش حرکت کردن خیلی سر راست است به آسانی دست خودتان را در روی صفحه کشیده تا به طرف بالا و پایین یا راست و چپ حرکت نماید برای وارد شدن به برنامه مورد نظر در روی آن برنامه بزنید.شما در یک سیستم معمولی قادر هستید که برای حرکت کردن به طرف عقب یا جلو غلطک موس خودتان را چرخانده همچنین توسط کیبورد هم در حرکت از نرم افزارها استفاده نمایید.

در روی برنامه ای که به آن احتیاج نداشته کلیک راست زده و Unpin را برای حذف نمودن آن ها در منوی استارت انجام دهید علاوه بر این قادر هستید برای حرکت برنامه ها در لیست آن ها را با کلیک چپ موس بگیرید و به جای مورد علاقه خود انتقال دهید.

برنامه های گروهی :

برنامه هایی که در صفحه استارت بوده با یک ترتیب تصادفی قرار داشته ولی اگر شما به یک زندگی منظم علاقه دارید به آسانی می توانید در گروه های دلخواه آن ها را قرار بدهید.برای نمونه شما قادر هستید که ایمیل فمسنجر و تقویم را به سمت چپ ببرید و گروه جدید را ایجاد نمایید در روی آیکون منها در طرف راست پایین صفحه کلیک نموده تا زوم به عقب گردد در این شرایط می بینید که قادر هستید گروه جدید را همانند یک بلوک به اطراف حرکت بدهید.در روی بلوک ساخته شده کلیک راست نموده می بینید که قادر هستید به گروه خودتان یک اسم داده که این کار پیدا کردن ابزار مورد نیازتان را وقتی که تعداد برنامه هایی که در استارت هستید زیاد شده برای شما آسان تر خواهد شد.

 یکی از ترفندهای ویندوز 8 پیدا کردن برنامه:

منوی Win+X مفید بوده ولی بهتر از جایگزینی منوی استارت قدیمی نمی باشد چون توسط آن قادر نیستید دسترسی به برنامه های خودتان داشته باشید برای حل کردن این مساله کلید ویندوز را پایین نگه دارید و Q را بزنید و در روی فضای خالی در استارت کلیک نموده یا توسط انگشت خودتان از پایین صفحه به طرف بالا بروید و گزینه All Apps را انتخاب نمایید این امر یک لیستی از برنامه هایی که قابلیت حرکت داشته را برای شما نمایان کرده و قادر هستید به آسانی در آن حرکت نمایید و برنامه مورد علاقه خود را پیدا نمایید.

راحت تر کردن دسترسی یکی از ترفندهای ویندوز 8 است:

اگر از یک نرم افزار همیشه استفاده می کنید می توانید آن را به منوی استارت پین کرده تا قادر باشید با کلیکی دسترسی به آن پیدا کنید.برای پین کردن برنامه آن را پیدا کرده و وقتی که آیکون در پایین سرچ ظاهر شده در روی آن کلیک راست نموده و پین تو استارت را انتخاب نمایید اگر شما هم از یک صفحه لمسی استفاده کنید در روی آیکون زده و انگشت خودتان را نگه دارید بعد در منویی که باز شده به طرف پایین بروید و پین تو استارت را بزنید.

خاموش نمودن:

برای خاموش نمودن ویندوز 8 موس را به گوشه طرف راست پایین صفحه ببرید و در روی Settings بزنید در این صورت شما یک دکمه پاور را می بینید در روی آن کلیک کرده و از آن لیست ریستارت یا شات داون را انتخاب نمایید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان