مرکز تماس 021 910 910 17

ترفندهایی از اندروید که کاربران نمی دانند

ترفندهایی از اندروید که بسیاری از کاربران نمی دانند

اندروید را باید سیستم‌عاملی دانست که به سادگی کاربران می توانند به اصلی ترین امکانات و ویژگی های آن دسترسی داشته باشند ولی در این بین ویژگی های مفیدی هم وجود دارد که کاربران نمی توانند به سادگی از آن ها استفاده نمایند و برای بهره بردن از آن‌ها نیاز است که زمان بیشتری را صرف نمایند. در اینجا ما تصمیم گرفته ایم به ترفندهایی از اندروید اشاره ای داشته باشیم که ممکن شما به عنوان کاربر پیش از این با این قابلیت ها آشنا نشده باشید. همچنین نیاز است که به این مورد هم اشاره داشته باشیم که این متن با توجه به اندروید پای مورد نگارش قرار گرفته است و ممکن است نسخه‌های دیگر تعدادی از این قابلیت ها را مورد پشتیبانی قرار ندهند. مانند همیشه تا پایان این مقاله با ماه همراه باشید تا شما را با چند ویژگی بسیار خوب از اندروید آشنا نماییم.

میان‌برهای موجود در Quick settings

قسمت Quick settings یکی از اصلی ترین قسمت هایی است که در سیستم‌عامل اندروید وجود دارد و کاربران در این قسمت توانایی دارند با کشیدن انگشت خود از قسمت بالای صفحه نمایش به پایین، به تنظیمات گوناگونی به سرعت دسترسی پیدا کنند. ولی آیکون‌هایی که در این قسمت وجود دارند فقط گزینه‌هایی ساده جهت روشن و خاموش کردن ویژگی های گوناگون نمی باشند.

چنانچه کاربران انگشت خود را چند لحظه بر روی برخی از گزینه های موجود نگه دارند، به صفحه‌ی مخصوص مربوط به ویژگی مورد نظر فرستاده خواهند شد. به همین علت به عنوان مثال با انجام دادن این روش می‌توانید به به منوی بلوتوث سریعا فرستاده شوید و نوع ارتباط مربوط به گجت‌های گوناگون را تنظیم نمایید. از میان آیکون‌هایی که از این ویزگی پشتیبانی به عمل می آورند به وای‌فای، NFC و اینترنت موبایل می توانیم که اشاره داشته باشیم.

کپی کردن قسمت هایی از متن در منوی Recents

این ویژگی فقط در اندروید پای قابل دسترسی است و همچنین در این مورد هم فقط تعدادی از گوشی‌ها از آن پشتیبانی به عمل می آورند اما به هر ترتیب مشخصه کاملا مفیدی می باشد. هنگامی که در منوی Recents نرم افزار های باز شده را مرور می کنید، بدون اینکه نرم افزاری را باز نمایید قسمتی از متن موجود در آن را می توانید که کپی نمایید. چنین ویژگی زیاد از اهمیت بالایی برخوردار نیست اما برای کاربرانی که در نظر دارند دائما متن های موردنظر را از نرم افزاری به نرم افزار دیگر منتقل نمایند، مفید واقع خواهد شد.

همان گونه که پیش از این گفتیم فعلا فقط تعدادی از گوشی‌ها از این ویژگی پشتیبانی به عمل می آورند اما به احتمال فراوان این ویژگی به زودی برای دیگر گوشی‌های اندروید هم در نظر گرفته خواهد شد و همه کاربران خواهند توانست که از آن استفاده لازم را به عمل بیاورند. جهت بررسی کردن این مورد، در گوشی اندرویدی خود به منوی Recents  مراجعه کنید و مشاهده کنید که گزینش و کپی قسمتی از متن موجود در نرم افزار موردنظر امکان‌پذیر می باشد یا خیر.

ترفندهایی از اندروید

ترفندهایی از اندروید

میان‌برهایی برای میان‌برهای نرم افزار ها

از بعد از اندروید نوقا ، چنانچه بر روی آیکون نرم افزار هایی که از این ویژگی پشتیبانی به عمل می آورند،کاربران چند لحظه انگشت خود را نگه دارند، میان‌برهای گوناگونی برای آن ها نشان داده می شود. این ویژگی بسیار خوب به کاربران توانایی می‌دهد که به قسمتی که در نظر دارند با یک چشم بر هم زدن مراجعه نمایند. همچنین باید گفت که جدا از این مورد، پس از نشان دادن این میان‌برها، کاربران می توانند آن‌ها را مانند یک آیکون به هوم اسکرین خود انتقال دهند.

برای مثال باید گفت، چنانچه کاربران انگشت خود را بر روی آیکون واتس‌اپ نگه ندارند، یکی لیست از کاربرانی که در چند وقت اخیر با آن‌ها حرف زده اند نشان داده خواهد شد که آن‌ها را شکل یک آیکون می توانند که در هوم اسکرین قرار داده تا با ضربه بر این آیکون بتوانند، سریعا پیام خود را برای آن شخص تایپ کنند. نرم افزار های متعددی از این مورد پشتیبانی به عمل می آورند و به عنوان مثال برای گوگل مپس کاربران می توانند میان‌بری در نظر بگیرند تا سریعا مسیری که در حال حاضر در آن جا قرار دارند را تا منزل را برای آن ها ترسیم نماید.

سریع جا به جا شدن بین دو آخرین نرم افزار باز شده

این ویژگی از همان دوران اندروید مورد معرفی قرار گرفته اما همچنان هم تعداد قابل توجهی از کاربران از وجود آن بی خبر هستند. با دو مرتبه ضربه بر دکمه ای که مربوط به منوی Recents می باشد و این دکمه به طور معمول به شکل مربع می باشد، خیلی به سرعت میان دو نرم افزار اخیرا باز شده جابجا خواهید شد. این ویژگی جذاب باعث صرفه‌جویی در زمان خواهد شد و کاربران به سادگی می توانند بدون باز نمودن منوی Recents میان این دو نرم افزار جا به جا شوند.

 یکی از ترفندهایی از اندروید : نام آهنگ را شناسایی کنید

ترفندهایی از اندروید

ترفندهایی از اندروید

در مورد شناسایی کردن نام موزیک پخش شده نرم افزارهای گوناگونی وجود دارد اما در این مورد، دستیار دیجیتالی گوگل اسیستنت هم می تواند که یکی از برترین گزینه ها باشد و خود را به خوبی نشان دهد. در اندروید امکان بهره بردن از یک ویجت به اسم Sound Search برای کاربران وجود دارد که یک میان‌بر برای ویژگی what’s this song? گوگل اسیستنت می باشد. با استفاده کردن از آن کاربران می توانند اسم موزیک های پخش شده را به سرعت در محیط مورد شناسایی قرار دهند.

در این مورد باید گفت، برای بهره بردن از این ویژگی نیاز است که گوگل اسیستنت را اجرا نمایید و بر روی دکمه ضبط ضربه بزنید و کمی صبر کنید که قسمت what’s this song? خود را نشان دهد یا بگویید OK Google, what’s this song? که اگر در مکان پر سر و صدایی باشید ممکن است به خوبی محتوای صحبت شما را متوجه نشود.

ولی به علت وجود ویجت Sound Search، تنها با یک بار ضربه زدن، این ویژگی شروع به فعالیت می‌کند و مخصوصا برای مواقعی است که قصد دارید پیش از تمام شدن آهنگ به سرعت نام آن را شناسایی کنید بسیار مناسب است. جهت قرار دادن این ویجت، باید که انگشت خود را بر قسمتی از فضای خالی که بر روی هوم اسکرین وجود دارد نگه دارید، به بخش Widgets رفته و در پایان ویجت Sound Search را انتخاب نمایید.

یکی از ترفندهایی از اندروید : تعیین پیام مختص لاک اسکرین

با برخورداری از یک گوشی‌های اندرویدی توانایی دارید پیامی را برای لاک اسکرین تایپ کنید که چنانچه به عنوان مثال گوشی هوشمند خود را در جایی گم کردید یا اینکه در خیابان حال شما بد شده باشد، دیگر اشخاص با مشاهده این پیام که از قبل توسط شما نوشته شده است و به احتمال فراوان حاوی اسم و یا شماره تلفن شما یا شحص مورد اعتماد شما می باشد می‌توانند که با او تماس برقرار کرده و این مورد را به اطلاع او برسانند این مورد می تواند بسیار کاربردی باید شاید در نگاه اول بگویید که این مورد نمی تواند چندان مهم باشد و به طور معمول یک ویژگی ساده است اما چنانچه شخصی در اطراف شما وجود داشته باشد که ممکن است دائما به شما احتیاج پیدا کند می تواند که از این مورد نهایت استفاده را ببرد. در گوشی‌های گوناگون به طور معمول در قسمت هوم اسکرین یا اینکه لاک اسکرین بخشی برای این موضوع در نظر شده که کاربران می توانند با استفاده از آن بخش از این ویژگی بسیار خوب بهره مند شوند.

مخفی کردن محتوای نوتیفیکیشن‌ها در لاک اسکرین

ترفندهایی از اندروید

ترفندهایی از اندروید

نوتیفیکیشن‌هایی که به طور معمول در لاک اسکرین همه گوشی های هوشمند نشان داده می‌شوند، به شکل خلاصه و مفید اطلاعات خاصی را برای کاربران عرضه نخواهند کرد اما چنانچه از جمله کاربرانی هستید که به حریم خصوصی خود بسیار حساس هستید، به احتمال فراوان با ویژگی مخفی نمودن محتوای اینچنین موارد در لاک اسکرین گوشی خود آشنا می باشید.

در بخش تنظیمات، نیاز است که به بخش Notifications یا lock screen and security یا دیگر مواردی مانند آن، مراجعه کرده و جدا از گزینه‌هایی که به عدم نمایش نوتیفیکیشن مربوط هستند، گزینه‌ای مثل show but hide contents را مشاهده می نمایید که شما با فعال نمودن آن، در لاک اسکرین هنوز هم نوتیفیکیشن ها را مشاهده خواهید کرد اما در شرایط قفل بودن گوشی دیگر محتوای درون آن را نمی‌توان مشاهده نمود.

فعال ماندن آلارم وقتی که گوشی خاموش است یکی دیگر از ترفندهایی از اندروید

به طور تقریبی همه گوشی‌های اندرویدی تازه وارد شده از این ویژگی بسیار خوب پشتیبانی به عمل می آورند اما برای تعداد قابل توجهی از کاربران هنوز هم شناخته شده به حساب نمی آید. اگر در نظر دارید پیش از خواب رفتن گوشی برای نگه داشتن شارژ باتری یا هر علت دیگری خاموش نمایید اما نگران آلارم صبحگاه می باشید، نیازی به نگرانی برای شما وجود ندارد.

فقط کافی می باشد مثل همیشه برای ساعت تنظیم شده یک آلارم تنظیم نمایید و سپس گوشی هوشمند خود را خاموش نمایید. بعد ازآن نزدیک یک دقیقه پیش از ساعت مورد تنظیم قرار گرفته، گوشی روشن خواهد شد تا صدای آلارم را برای شما پخش نماید. تنها جهت محکم کاری نیاز است که در آغاز این ویژگی را در گوشی هوشمند خود بررسی نمایید تا از وجود این ویژگی در آن اطمینان حاصل کنید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان