مرکز تماس 021 910 910 17

تاریخ عرضه پلی استیشن 5 اعلام شد

انتظار ها به پایان رسید…تاریخ عرضه پلی استیشن 5 اعلام شد

سونی به شکل رسمی تایید نمود که کنسول مورد انتظار پلی استیشن 5 در اوایل سال نو ۲۰۲۰ یعنی در تعطیلات همان سال که طبق تاریخ کشور ما دی ۱۳۹۹ می باشد عرضه و به دست کاربران خواهد رسید.

مدت بسیار زیادی است که شایعات گوناگونی درباره پلی استیشن 5 روی زبان ها وجود دارد. این شایعات اطلاعات گوناگونی درباره سخت افزار کنسول پلی استیشن 5 به کاربران داده‌اند ولی تاریخ ورود به بازار این کنسول یکی از مورد انتظار ترین خبرهای مربوط به کنسول پلی استیشن 5 به حساب می آید. اکنون سونی به صورت رسمی تایید نموده که در تعطیلات سال نو ۲۰۲۰ میلادی باید آماده پذیرایی از این کنسول قدرتمند باشیم.

ما به طور دقیق این موضوع را می دانیم که پلی استیشن 5 از نسل تازه تکنولوژی Navi کمپانی AMD بهره خواهد برد. همینطور بر اساس بررسی های گوناگونی که تا به حال انتشار یافته اند کنسول Play Station 5 از حافظه SSD هم برخوردار می باشد. حافظه  مذکور به کاربران یا گیمر ها اجازه خواهد داد زمان لودینگ همه بازی‌ها را به شکل ملاحظه ای کاهش داده و جزییات کامل تری را در محیط بازی مشاهده نمایند.

مشخصات Play Station 5

طبق سخنان مارک سرنی، طراح بزرگ Play Station 5 که به سایت Wiredگفته بود، کنسول پلی استیشن 5 از دیسک نوری با ظرفیت صد گیگابایت پشتیبانی کامل خواهد داشت که به شکل خاصی جهت بازی‌های نسل آینده ساخته شده است. همینطور امکان شخصی کردن تریگرهای دسته نیز به این کنسول جدید اضافه خواهد شد و کمپانی های سازنده بازی خواهند توانست طبق موردی که در حال طراحی آن می باشند، دقت و سرعت آن‌ها را به طور کامل شبیه سازی نمایند. برخورداری از تکنولوژی رهگیری پرتو نیز در این کنسول محبوب تایید شده می باشد و باید آماده رویارویی با تحولی بزرگ در زمینه نورپردازی بازی‌های این کنسول باشیم.

رابط کاربری Play Station 5

رابط کاربری پلی استیشن 5 در برابر پلی استیشن 4 کاملا متحول شده است و علاوه بر اشتراک ساده تر محتوای بازی‌ خود خواهید توانست آسان تر به قسمت خاصی از بازی، چه تک نفره چه مولتی پلیر دسترسی داشته باشید. همینطور نصب کردن دیسک همه بازی‌ها برای کاربران اجباری می باشد اما بر خلاف سال های پیش خواهید توانست مشخص نمایید که چه قسمتی از بازی به عنوان مثال قسمت داستانی یا همینطور بخش آنلاین بر روی کنسول شما نصب شود.

کنترلرهای کنسول پلی استیشن 5

کنترلرهای کنسول پلی استیشن پنج از وزن بیستری نسبت به کنترلرهای پلی استیشن 4 برخوردار هستند. این بالا رفتن وزن به علت برخورداری کنترلر پلی استیشن پنج از تکنولوژی لمسی تازه ای است که در آن لمس نمودن دکمه ‌ها با میزان خطای کمتری و لمس حساس تری به انجام خواهد رسید. ساخت کنترلر به طور کامل از اول انجام شده است و به احتمال زیاد پس از چهار نسل باید با سری محبوب دوال‌شاک وداع کنیم.

قبل از این هم شایع شده بود که کنسول Play Station 5 در زمان ورود به بازار دو مدل گوناگون خواهد داشت و هر کدام از این مدل ها برای مخاطبین خاصی تولید خواهند می‌شود. این مورد پیش از این مختص شرکت مایکروسافت بود که در نظر داشت دو مدل از نسل کنسول‌های قدرتمند اسکارلت عرضه نماید ولی در پایان از این ایده صرف نظر کرد و در مراسم E3 2019 تنها یک کنسول را به نمایش گذاشت.

قیمت پایانی کنسول پلی استیشن هم همچنان به وسیله سونی به شکل رسمی مشخص نیست ولی  اینگونه که انتظار می رود Play Station 5 دارای قیمتی حدودا ۴۰۰ الی ۵۰۰ دلار در هنگم عرضه خواهد بود؛ بهره بردن از حافظه SSD و سخت‌افزاری قدرتمند در پلی استیشن 5 از دلایل اصلی بالاتر بودن قیمت این کنسول مورد انتظار نسبت به پلی استیشن 4 می باشد.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان