مرکز تماس 021 910 910 17

باورهای غلط در مورد باتری گوشی

باورهای غلط در مورد باتری گوشی

قطعا تا به حال شما هم این موضوع را شنیده‌اید که می‌گویند حرف زدن به وسیله تلفن ‌همراه در‌ حالت شارژ کار بسیار خطرناکی می باشد و ممکن است سبب منفجر شدن باتری گوشی شود. از نظر شما، این حرف حقیقت دارد یا شایعه‌ای بیش نیست؟

باتری گوشی

صحبت‌های بسیار زیادی در مورد شارژکردن گوشی همراه وجود دارد و همه افراد نکات ایمنی بسیار زیادی را  در این مورد متذکر می‌شوند که شاید شما را در استفاده کردن از گوشی خود در هنگام شارژ شدن به تردید بیندازد. به عنوان مثال، برخی می‌گویند گوشی همراه را در طول شب نباید که به شارژ متصل نگه داشت یا افراد دیگر در این مورد می‌گویند وقتی گوشی همراه در حال شارژ شدن است، هرگز با  آن اقدام به صحبت کردن نکنید. افرادی هم عقیده دارند که برای شارژ کردن گوشی همیشه باید اجازه داد تا باتری آن کاملا خالی شود و بعد آن را شارژ متصل کرد. این‌ها فقط تعداد کمی از حرف های بی‌اساسی است که در مورد باتری تلفن‌های هوشمند وجود دارد.

عمر مفید باتری گوشی

وقتی از عمر مفید باتری گوشی همراه صحبت به میان می آید، راه کارهایی وجود دارد که عمل کردن به آن‌ها باعث می شود عمر مفید باتری تا حد قابل توجهی افزایش یابد و سایر، حرف هایی که یا تأثیری در این مورد ندارند یا اینکه بالعکس حتی می توانند که اثر کاملا منفی هم روی باتری گوشی هوشمند شما بگذارد. در‌حالی‌که تعدادی از این حرف ها  براساس علم زده می شوند و کاملا هم حقیقت دارند، بسیاری دیگر از آن‌ها فقط در حد یک شایعه می باشند که حتی به واقعیت نزدیک هم نیستند و باید کاملا آن ها را فراموش کرد.

باتری‌های گوشی هم مثل خود گوشی‌ها نسبت به سال‌های قبل پیشرفت بسیار زیادی داشته اند و حالا، باتری‌هایی قوی تر و بهتر از قبل داریم. بیشتر کمپانی های سازنده تلفن‌همراه مانند اپل  و سامسونگ  از باتری‌های لیتیوم‌یون در گوشی های خود استفاده می‌کنند. باتری‌های لیتیوم‌یونی با پیشرفتی که داشته اند باید که بتواند چیزی میان سه تا پنج سال عمر مفید داشته باشند. با توجه به نوع نگه‌داری کردن شما از باتری، زمان ذکر شده می‌تواند که بیشتر یا کمتر شود. در ادامه با ما همراه باشید که همه باورهای غلطی را که در این مورد وجود دارد را به همراه شما مورد بررسی قرار دهیم.

باتری گوشی

اگر شارژر اصلی نباشد به باتری صدمه وارد می کند

حقیقت این می باشد که اگر شارژر با اینکه اصلی نباشد اما دارای کیفیت خوبی باشد، هیچ مشکلی برای باتری گوشی شما به وجود نخواهد آورد؛ اما به هر حال باید تاحد امکان در استفاده کردن شارژرهای بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت اجتناب کنید. به عنوان مثال، برندهای غیراصلی مثل Belkin و KMS وجود دارند که شارژرهای باکیفیت و خوبی را می سازند. اما، هیچ شارژری مانند شارژر اصلی گوشی نمی تواند که در این زمینه مفید باشد؛ اما اگر قیمت شارژر اصلی مقداری گران باشد و توانایی خرید آن را نداشته باشید، بهتر می باشد که تا جایی که امکان دارد از برندهای باکیفیت و مشهور استفاده کنید. به طور معمول شارژرهایی که قیمت ارزانی دارند خدمات خوبی ارائه نمی دهند.

در هنگام شارژ شدن گوشی از آن استفاده نکنید

این صحبت فقط در حد یک شایعه می باشد و شما می توانید که در صورت نیاز، از گوشی خود در هنگام شارژ استفاده کنید؛ اما، این مورد تا هنگامی معتبر می باشد که از شما شارژر اصلی خود گوشی استفاده کنید. دلیل اصلی این مورد خبر هایی است که گاها در مورد انفجار تلفن همراه یا برق‌گرفتگی کاربران به گوش می رسد. باید گفت این مورد در سال ۲۰۱۳ در چین اتفاق افتاده بود و یکی از خدمه‌ی پرواز در حال کار کردن با آیفون ۴ که به شارژ متصل بود به برق‌گرفتگی دچار شد.

خبرهای بعدی نشان می داد که او از یک شارژر درجه‌ سه به‌جای شارژر اورجینال اپل جهت شارژکردن گوشی خود استفاده می‌کرده است. اگر از شارژر اصلی گوشی خود استفاده می‌کنید، بهتر است که هیچ نگرانی در این مورد نداشته باشید.

شارژ کردن گوشی در طول شب باعث می شود که باتری به مرور زمان خراب شود

گوشی هوشمند شما از خود شما هوشمندتراست و هنگامی که  تشخیص دهد باتری دیگر نیاز به شارژ شدن ندارد، به شکل خودکار عملیات شارژشدن را متوقف می سازد. اما این مورد به آن معنا نمی باشد که هرشب تا صبح تلفن همراه خود را به شارژ متصل نگه دارید. همیشه سعی کنید که میزان شارژ گوشی خود را در حدود 40 تا 80 در صد نگه دارید این مورد باعث می شود که عمر مفید باتری گوشی شما بیشتر شده و به این زودی ها دچار خرابی نشود.

تا مجبور نشده اید گوشی خود را خاموش نکنید

این مورد به هیچ وجه واقعیت ندارد. تلفن‌همراه هم یک نوع ماشین می باشد و در برخی موارد نیاز دارد که به آن استراحت بدهیم. در گوشی‌های اپل، برای بیشتر شدن عمر مفید باتری بهتر می باشد هر مدت یک بار هنگامی که شب‌ها می‌خوابید، آن را خاموش کرده و اجازه دهید که کاملا استراحت کند. مهندسین اپل می گویند که حداقل هفته‌ای یک مرتبه تلفن همراه خود را خاموش نمایید تا باتری آن به سادگی ها خراب نشود و عمر بسیار بیشتری داشته باشد. این مورد برای همه گوشی‌های اندرویدی هم کاملا لازم می باشد و یک ریستارت کردن ساده باعث می شود که عمر باتری آن ها افزایش پیدا کند.

تا هنگامی که باتری به طور کامل خاموش نشده باشد،اقدام به خاموش کردن گوشی نکنید

این مورد هم اصلا واقعیت ندارد و این مورد که گوشی خود را هنگام روز و در فاصله های نزدیک شارژ کنید بسیار بهتر از آن می باشد که اجازه دهید باتری گوشی شما به طور کامل خالی شود و سپس اقدام به شارژ کردن آن بکنید . باتری‌های که در تلفن های همراه سامسونگ و اپل وجود دارد، در حالت شارژشده عملکرد بسیار بهتری دارا خواهند بود؛ به این صورت، وقتی شما اجازه می‌دهید درصد شارژ این گونه باتری‌ها به صفر برسد، آن‌ها به یک حالت ناپایدار در خواهند آمد. باتری‌های تلفن های همراه سیکل دارای شارژ محدودی هستند و هربار که در صد شارژ آن ها به صفر می‌رسد، یکی از این سیکل‌ها از بین می‌رود.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان