مرکز تماس 021 910 910 17

اشتباهات عکاسان تازه کار

اشتباهات رایج عکاسان تازه کار :

 یکی از اشتباهات عکاسان تمام شدن باطری :

یکی از مسائل عمومی کاربرانی که دارای دوربین دیجیتال هستند تمام شدن باطری می باشد این نکته را توجه داشته باشید که دوربین های دیجیتال فقط با باطری که در داخل آن وجود دارد کار می کنند مدل های دوربین دیجیتال که فروش بالایی داشته عموما دارای طول عمر باطری بالایی بوده ولی اگر دوربین شما دارای باتری قلمی است بهتر است که چند عدد باطری را همراهتان داشته باشید اگر دوربین شما دارای باتری مخصوص خودش است سعی کنید که همواره یک باطری شارژ شده را درون کیف خود داشته باشید.

تکان خوردن دوربین یکی دیگر از اشتباهات عکاسان:

یکی دیگر از مسائل تار شدن عکس ها به خاطر تکان خوردن دوربین بوده و این مسئله همیشه مقصرش خود شما هستید البته اگر دوربین خوبی داشته باشید که دارای طراحی آرگونومیک بهتر باشد می توانید به وسیله فناوری لرزش گیر این مساله را کم کنید یکی دیگر از روش های حل این مساله استفاده کردن از سه پایه عکاسی بوده و همچنین می توانید با افزایش دادن سرعت شاتر عکس های شفاف و بهتری را بگیرید هر میزانی که shutter speed در تنظیم های دوربین بیشتر بود به معنی بیشتر بودن سرعت شاتر می باشد.

یکی دیگر از مسائل در زمان عکاسی تار شدن عکس ها به خاطر تحرک داشتن سوژه عکاسی بوده که اگر سرعت شاتر را درست برآورد کنید این مشکل هم برطرف خواهد شد.

تاخیر زمانی:

یکی دیگر از مسائل تاخیر زمانی بوده و این مساله زمانی اتفاق افتاده که یک عکس خیلی دیرتر از وقت مورد نظرش گرفته خواهد شد چون عکاس کند عمل نموده و دکمه را در موقع مناسبی نزده است چون عکاس فاصله ای که بین فشار دادن دکمه شاتر و کارکرد دوربین داشته را برآورد نکرده است.این عدد که فقط کسری از ثانیه بوده بستگی به کیفیت و نوع دوربین دارد.این مورد هم در زمان عکسبرداری از سوژه هایی که متحرک بوده بیشتر مشاهده می شود.

نوردهی در اشتباهات عکاسان:

یکی دیگر از مسائل در زمان عکاسی زمان نوردهی کم بوده که سبب تاریک شدن عکس ها خواهد شد.اگر با تنظیم های نوردهی دوربین آشنا نیستید بهتر است از مودهای آماده که عموما در روی دکمه چرخانی در بالای دوربین واقع شده استفاده نمایید عکسبرداری در شب با مود شب دارای نتیجه بهتری در مقایسه با مورد اتوماتیک داشته و برای استفاده از آن سعی کنید قابلیت های دوربین را امتحان کنید.

پرشدن حافظه دوربین :

یکی از مسائل در دوربین پر شدن حافظه آن بوده توجه کنید که دوربینتان همواره نیاز به فضای ذخیره سازی داشته و سعی کنید قبل از بیرون بردن آن را روشن نموده و فضایی که نیاز دارید را خالی کنید در غیر اینصورت می توانید یک حافظه همراهتان داشته باشید.

یکی دیگر از مسائل در عکاسی زمان نوردهی خیلی بالای آن بوده که ممکن است شما به آن دچار شوید و با این روش عکس های شما بیش از اندازه روشن خواهد شد.تنظیم های تعادل نورسفید هم اگر درست تنظیم نشده باشد سبب خراب شدن عکس های شما خواهد شد اگر اطلاعاتی در مورد آن ندارید بهتر است تنظیمات آن را دستکاری نکنید مودهایی که به صورت آماده و پیش فرض بوده قادر است این تنظیم ها را به صورت هوشمند انجام بدهد.

تنظیم کردن پیسکل به صورت نادرست هم امکان دارد سبب عکس برداری با کیفیت کم گردد اگر مساله ای درباره کم شدن حافظه خود ندارید سعی کنید که میزان رزولوشن را در بیشترین میزانی که ممکن است گذاشته تا بتوانید کیفیت عکس های خود را بالا ببرید.

تنظیم های حساسیت نوری هم اگر به صورت نادرست باشد باعث ایراد در عکاسی خواهد شد ایزوی بالاتر سبب شده که در نور پایین بتوانید عکس های روشن و واضحی را بگیرید ولی به همین مقدار هم نویز عکس را افرایش می دهد و آن را نقطه نقطه خواهد کرد.

فوکوس نادرست :

یکی دیگر از مسائل فوکوس کردن غیرصحیح و اشتباه بوده که معمولا خیلی از عکاسان در روی پس زمینه عکس فوکوس کرده سعی کنید زمانی که دکمه شاتر را تا نیمه فشار می دهید توجه کنید که کادر سبز رنگی که پیدا شده تا چه میزان در روی سوژه اصلی واقع هستند.

شما هم امکان دارد هر کدام از این مسائل برای شما رخ دهد سعی کنید از اشتباهات خود درس گرفته و آن ها را تکرار نکنید یکی از بهترین روش یادگیری آن موضوع بوده و با تمرین کردن می توانید بهترین راه را متوجه شوید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان