مرکز تماس 021 910 910 17

ابزارهای نرخ تبدیل برای بهبود بهینه سازی

ابزارهای نرخ تبدیل برای بهبود بهینه سازی

در این مطلب قصد داریم در مورد ابزارهای نرخ تبدیل برای بهبود بهینه سازی آموزش هایی را ارائه دهیم . برای اطلاعات بیشتر با سایت کیهان بازار همراه باشید.

سئو و بهبود بهینه سازی نرخ تبدیل تقریباً شبیه قضیه مرغ و تخم مرغ می‌باشد، به این معنی که اولویت بندی آن خیلی مشکل است.

  • آیا باید بر ترافیک طبیعی سایت خود متمرکز شوید و سپس به سئو نرخ تبدیل بپردازید؟ یا باید قبل از ارتقاء استراتژی بالای قیف مشتری، یک مسیر تبدیل بدون اصطحکاک ایجاد کنید؟

بسته به اینکه چقدر مشتاق هستید که نرخ تبدیل کسب‌وکار خود را بهینه‌سازی کنید، برخی از ابزارها به حداقل مخاطب برای اطمینان از آزمایش‌های A/B تست و جمع‌آوری داده‌ها که، نیاز دارند.

پس منطقی است که ابتدا از بودجه بازاریابی خود برای قیمت بهبود بهینه سازی استفاده کنید چون کیفیت سایت شما تأثیر مستقیمی بر روی متدهای دیگر شما خواهد داشت. یک نمونه مستقیم از نمره کیفی شما که شامل کیفیت لندینگ پیج و نرخ کلیک نسبت به رتبه است، که نقش اساسی در تعیین هزینه برای هر کلیک ایفا می‌کند. در حالی که سئو نسبت نرخ تبدیل به تنهایی باعث افزایش ورودی شما نمی‌شود، اما به کاهش اصطحکاک و کاهش نقاط ضعف رابط کاربری کمک می‌کند که می‌تواند سبب افزایش درآمد شود. حتی برخی از وب‌سایت‌هایی با محصولات پرطرفدار به علت موردی ساده مانند فرایند پرداخت سخت نمی‌توانند به درآمد خود را افزایش دهند

ابزارهای نرخ تبدیل

ابزارهای زیر می‌تواند توسط متخصصان تبدیل و بهینه‎سازان که به دنبال بالا بردن خود هستند، مورد بهره‎گیری قرار گیرد.

Hotjar

قابلیت‌ها: امکانات تجزیه و تحلیل چندگانه از قبیل نقشه حرارتی دیداری، ثبت بازدیدکننده، رای گیری، نظرسنجی و دیگر موارد.

مدت زمان جمع‌آوری داده‌های متنوع :

Hotjar: تنها ابزاری است که به شما این امکان را می‎دهد که مجموعه داده‌های خود را به صورت کامل سفارشی درآورید. اغلب ابزارها به‌طور مداوم داده‌ها را از تمام صفحات و بازدیدکنندگان گرد‌آوری می‌کنند اما Hotjar با این تعریف فرق می‎کند و به شما این امکان را می‌دهد تا میزان اطلاعات گردآوردی شده را کنترل کنید و ریپورت‎هایی را در مورد پرواز تهیه کنید.

چگونگی ارتباط این مسئله با سئو سایت:

تجزیه و تحلیل نقشه حرارتی توسط نوع دستگاه برای شناسایی نقاط داغ و سرد و دریافت داده‌های کلیک شده برای دیدن اینکه کدام قسمت‎ها بیشترین تعامل را دریافت می‌کنند. همچنین شما می‌توانید بررسی کنید که چه تعدادی از بازدیدکنندگان تا انتهای صفحه شما را دیده‎اند و نسبت به پست علاقه‌مند بوده‌اند.

یک بازدیدکننده چگونه با سایت شما تعامل می‌کند؟

کلیپ‎هایی که از سایت record شده است را دنبال کنید تا حرکت یک بازدیدکننده را در وبسایتتان مشاهده نمایید. شما همچنین می‌توانید نظرسنجی را در سایت خود ایجاد نمایید و از بازدیدکنندگان بخواهید که فیدبک خود را از تجربه شخصی خود بیان کنند.

 Hotjar یکی از ابزارهای نرخ تبدیل

یک ابزار پیش‌بینی حرارتی است که به شما این امکان را می‌دهد که پارامترهای طراحی صفحه وب خود را بررسی کنید، مشاهده یک نقشه برای اینکه چشمگیرترین خصوصیات را شناسایی کنید، برجسته کردن نقاط ویژه، مناطق مورد علاقه و بیشتر.

مدت جمع‌آوری داده‌ها: الگوریتم پشت این ابزار، هزاران مطالعه از لحاظ آماری قابل ‌توجه را ترسیم کرده تا مشخص شود که کدام قسمت‎های صفحه وب بیش‌ترین جلب توجه را به خود اختصاص داده.

EyeQuant :

در حال حاضر بر روی یک جز نمایش کار می‌کند که می‌تواند به بازاریابان کمک کند تا بهتر درک کنند چگونه تبلیغات اینترنتی خود را بهبود بخشند. این امتیاز نمایش تبلیغاتی، همان‌طور که بیان می‌شود، «ویژگی‌های بصری یک تبلیغ را از خصوصیات ساده مانند رنگ‌ها و کنتراست، تا پیچیده‌ترین عوامل همچون تشخیص شی تجزیه و تحلیل می‌کند.»

کاربرد آن در سئو

مهم‌ترین ویژگی EyeQuant  مپ آن است، که به شما این توانایی را می‌دهد که بخش‎هایی از صفحه ورود شما را که بیشترین توجه جلب کرده، را ببینید. این ابزار همچنین تشخیص نقاط کانونی روی یک صفحه را ساده می‌کند تا به شما کمک کند، توصیه‌های طراحی خود را بهبود بخشید.

از ویژگی نقشه ادراک استفاده کنید، که عناصر برجسته که کاربران به احتمال زیاد در سه ثانیه اول از بازدید صفحه شما متوجه آن می‌شوند. همچنین می‌توانید داده‌ها را برای نمایش اینکه چگونه یک بازدیدکننده جدید در برابر یک بازدیدکننده بازگشتی به محتوای شما نگاه خواهد کرد، تقسیم‌بندی کنید. برخلاف اغلب ابزارهای نقشه‌برداری که بر گردآوری داده‌های کاربر تکیه دارند، EyeQuant به شما اجازه می‌دهد تا عکس‌های صفحه‌های لندینگ پیج خود را آپلود کنید و با کلیک روی دکمه بازخورد (feedback) آن را مشاهده نمایید. این به این معنی است که شما می‌توانید به لندینگ پیج خود خیلی زودتر از ساخت آن‌ها دسترسی داشته باشید.

Crazy Egg یکی دیگر از ابزارهای نرخ تبدیل

این ابزار به شما توانایی آن را می‎دهد که بدانید کدام قسمت در هیت مپ مورد توجه و کدام مورد توجه نبوده است، تحلیلScroll ، نقشه‌برداری از مسیری که مشتری طی کرده است، آنالیز رفتارهای کلیکی در صفحات داخلی.

مدت جمع‌آوری داده‌ها ی متنوع :

نکات مهم درCrazy Egg : اجازه می‌دهد که به‌صورت دقیق بتوانید انواع داده‌های خود را رهگیری کنید. به عنوان نمونه شما می‌توانید رفتار بازدیدکنندگانی که وارد کاربری سایت خود شده‌اند را نسبت به کاربرانی که وارد نشده‌اند مورد بررسی قرار دهید، بخش مبتنی بر تاریخچه کلیک شده قبلی آن‌ها، یا کاربران را براساس علاقه خود بخش‎بندی کنید.

کاربرد آن در سئو: آزمون A/B را بدون نیاز به یک نرم‌افزار گران‌قیمت دیگر ارائه می‌دهد. این ابزار همچنین به رفتار کلیکی کاربر نگاه عمیق‌تری دارد که EyeQuant فاقد آن است.

Optimizely

قابلیت‌ها Optimizely : یکی از بهترین سیستم‌های A/B، سیستم تست چندگانه و چند متغیره می‌باشد.از آن برای ایجاد آزمایش‌ها بدون نیاز به کد استفاده کنید. این ابزار امکان کنترل کامل بر ترافیک‌ها، بخش‌های سفارشی، کاربران و بیشتر را می‌دهد.

مدت جمع‌آوری داده‌های متنوع

کاربرد آن در سئو: بررسی کامل وب‌سایت شما و اگر المان‎هایی وجود دارد که بتواند در آزمایش A/B خوب عمل کند، قابل مشاهده است. با ابزار Optimizely  شما می‌توانید به طور همزمان دو محتوای یکسان را بدون نیاز به نگران شدن برای مخفی کردن آن، به طور همزمان آزمایش کنید. این ابزار آزمایش‌های خود را تا زمانی اجرا می‌کند که به اهمیت آماری برسد، بنابراین همیشه می‌توانید اطمینان کنید که تغییر شما دلیل بهبود و نه نتیجه نوسانات نرمال در نرخ‌ تبدیل است.

با استفاده از این ابزارهای نرخ تبدیل می‌توانید از داده‌های واقعی برای پشتیبانی از ایده‌های خود برای ایجاد تغییرات طراحی در وب‎سایت خود استفاده کنید. اگر شما مقدار زیادی ترافیک را به سایت خود هدایت می‌کنید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که سئو سایت خود را شروع کنید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان