مرکز تماس 021 910 910 17

آموزش تعمیر شارژر گوشی

آموزش تعمیر شارژر گوشی : این کاملا یک واقعیت است که هیچکدام از کاربران مختلف گوشی‌های هوشمند در مورد نحوه روند شارژ گوشی‌های خود هیچ فکر خاصی نمی‌کنند و فقط به وسیله یک سری مرحله های اصطلاحا روتین اقداماتی را برای شارژ کردن دستگاه هوشمند خود انجام می‌دهند که این مراحل کاملا ساده هستند و هر کاربری از عهده آن بر می آید؛ کابل شارژر را به سادگی وصل کرده و مشاهده می کنیم که آلارم شارژ دستگاه از طریق دستگاه پخش می‌شود و گوشی هوشمند بعد از گذشت مدت بسیار کمی به سادگی شارژ می‌گردد.

اما در برخی موارد خاص همه‌ ی این مراحل به همین سادگی انجام نخواهند شد! و گاها پیش می آید که بعد از متصل کردن کابل به قسمت شارژر گوشی، بعد از مدت کوتاهی مشاهده می شود که باتری گوشی هوشمند شما هنوز کاملا شارژ نشده است و در این مواقع قطعا لازم می باشد که شما برای تعمیر گوشی خود به تعمیرکار حرفه ای گوشی‌های موبایل جهت رفع این مشکل خاص مراجعه کنید. اگر گوشی هوشمند شما شارژ دریافت نمی کند و دائما شما را با مشکلاتی در این زمینه مواجه می کند بهتر است که یک سری روش‌های بسیار کاربردی را برای بررسی دلایل عدم شارژ شدن باتری خود یاد بگیرید که می توانند در شرایط خاصی برای شما بسیار کارساز باشند. با ما همره باشید.

گوشی خود را دوباره راه اندازی کنید

بسیاری از دلایل شارژ نشدن گوشی‌های هوشمند اندرویدی جز مسائل ساده  و پیش پا افتاده می‌باشند که به سادگی با انجام دادن برخی کارها می‌توانید مورد پیش آمده را به طور کامل برطرف نمایی و به تعمیر شارژر گوشی خود بپردازید. به عنوان مرحله اول برای تعمیر کردن گوشی هوشمند خود باید که، راه‌اندازی مجدد دستگاه را مد نظر قرار داد و این کار را پیش از انجام دادن هر کار دیگری انجام دهید به طور کلی همیشه هرگاه که مشکل خاصی برای گوشی هوشمند شما به وجود آمد سعی کنید که خاموش و روشن کردن دستگاه را برای حل مشکل در اولویت قرار دهید چرا که بسیاری از این مشکلات با راه اندازی مجدد گوشی برطرف می شوند.

راه‌اندازی نمودن مجدد دستگاه باعث می شود که همه سرویس‌های فعالی که در پس‌زمینه وجود دارند، غیرفعال بشوند. همچنین باعث بازسازی نمودن مجدد فایل‌های نرم‌افزاری هم می شود که در این صورت امکان برطرف شدن بسیاری از مشکلات وجو دارد؛ بعضی از فایل‌های سیستم‌عامل در حال نصب شدنیک اپلیکیشن و یا پاک کردن آن اپلیکیشن‌ها ممکن است آسیب دیده و از بین بروند.

برای انجام دادن سریع راه‌اندازی مجدد گوشی‌های هوشمند اندرویدی، به سادگی می‌توانید دکمه‌ی پاور دستگاه خود را برای چند ثانیه کوتاه نگه دارید و بعد از آن بر روی گزینه‌ی راه اندازی مجدد ضربه بزنید می بینید که گوشی شما مراحل راه اندازی مجدد را انجام می دهد و در این صورت لازم است که مدت کوتاهی صبر کرده تا گوشی آماده به کار شود.

اگر به هر دلیلی متوجه شدید که قابلیت شارژ باتری گوشی هوشمند شما بعد از راه‌اندازی مجدد دستگاه هم درست نشد و یا به حالت اول خود برنگشت، باید همه اپلیکیشن‌های خودتان را بررسی کرده و مواردی را که غیر قابل اعتماد هستند را به طور کامل حذف کنید چرا که این برنامه ها گاها به دلیل مشکلاتی که دارند می توانند که دستگاه هوشمند شما را به مشکلات این چنینی مواجه کند.

 یکی دیگر از روشهای تعمیر شارژر گوشی سعی کنید گوشی هوشمند خود را در حالت SAFE MODE شارژ کنید 

به عنوان مرحله بعدی، باید که گوشی هوشمند اندرویدی خودتان را در حالت Safe Mode قرار دهید. به طور کلی،   Safe Mode یک محیط سندباکس می باشد که گوشی هوشمند شما را فقط با برنامه هایی که در همان ابتدا به صورت پیش‌فرض بر روی آن نصب شده است بالا می آورد و گوشی را فقط محدود به آن برنامه های خاص می‌کند این مراحله یکی از مراحل بسیار عالی و کاربردی می باشد که باعث می شود شما بدون اینکه نرم افزار های گوشی خود را حفظ کنید از سالم و یا غیر سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کنید سعی کنید این مرحله را همیشه هنگامی که با یک مشکل جدی در زمینه گوشی هوشمندتان برخورد کردید مد نظر قرار دهید. این مورد دقیقا به این معنا می باشد  که هر برنامه شخص ثالثی که دانلود نموده اید، در حالت Safe Mode اجرا نمی شود.

اگر که گوشی هوشمند شما در حالت Safe Mode به سادگی شارژ شود، می‌توانید از خراب بودن برنامه های نصب شده خود اطمینان حاصل نمایید. بعد از اینکه این فرضه تایید شد، هر یک از برنامه هایی که در این اواخر دانلود نموده اید را حتما مورد بررسی قرار دهید. قطعا یکی از همین برنامه ها باعث به وجود آمدن مشکل شارژ دستگاه هوشمند شما شده‌اند.

این روزها نرم افزار های بسیار زیادی برای گوشی های هوشمند عرضه می شوند که بسیاری از آن ها باعث صدمه زدن و به هم ریختن عملکرد گوشی هوشمند شما می شوند به همین دلیل در انتخاب برنامه برای گوشی هوشمند خود دقت زیادی به خرج دهید. سعی کنید از نصب کردن چندین برنامه به طور هم زمان بر روی گوشی هوشمند خود خودداری کنید چرا که در این صورت پیدا کردن برنامه ای که مشکل دار کمی سخت به نظر می رسد و شما در این صورت مجبور می شوید که همه برنامه هایی را که نصب کرده اید پاک کنید.

سعی کنید برنامه هایی را  که در این اواخر نصب کرده‌اید و یا هر کدام از برنامه هایی را که به عملکردشان اعتمادی ندارید را  به طور کامل حذف نمایید. سپس گوشی هوشمند خود را مانند همیشه مجددا راه‌اندازی کرده  و دوباره مشکل شارژ نشدن گوشی را کاملا بررسی کنید. اگر که مشکل گوشی هوشمند شما بعد از گذراندن این مراحل بازهم حل نشد و مشاهده کردید که گوشی هوشمند شما باز هم شارژ نمی شود بهتر است که این بار گزینه‌ی بازگردانی دستگاه به تنظیمات کارخانه را انتخاب نمایید. این مورد هم یکی از اساسی ترین روش هایی است که می تواند بسیاری از مشکلات را در هر زمینه ای حل کند پس حتما این مرحله را هم مد نظر قرار دهید.

برای وارد شدن به حالت Safe Mode در بسیاری از گوشی‌های هوشمند جدید اندرویدی، باید که دکمه پاور را فشار داده وآن را نگه دارید. در پایان باید که  سریع  بر روی گزینه‌ی روشن / خاموش ضربه وارد کنید و سپس دوباره کلید پاور را نگه دارید. بعد از انجام دادن سریع این مرحله هامی بینید که گوشی شما بعد از چند ثانیه در حالت Safe  Mode دوباره راه‌اندازی می شود. برای خارج شدن از حالت Safe Mode هم لازم است که همین مراحل  را دوباره به طور کامل تکرار کرده و در پایان گزینه‌ی  راه اندازی مجدد را انتخاب کنید.

به این دلیل که همه نسخه‌های اندرویدی با یک روش خاص عمل نمی‌کنند، این فرآیند شاید در گوشی هوشمند شما با یک گوشی هوشمندی دیگر زمان متفاوتی داشته باشد از این رو بهتر است که بگذارید این فرایند تکمیل شود به هیچ وجه در حین این فرایند حتی اگر زمان نسبتا طولانی هم داشته باشد دکمه پاور یا سایر دکمه ها را فشار ندهید و بهتر است که کمی صبر پیشه کنید. اگر به هر دلیلی این فرآیند مذکور در گوشی  هوشمند شما هیچ کارایی خاصی نداشت، بهتر است  که به وب‌سایت رسمی کمپانی که سازنده‌ی گوشی هوشمند شما می باشد مراجعه کرده ومشکل خود را آن جا مطرح کنید و یا اینکه با جستجو کردن در گوگل کلیدهای ترکیبی حالت Safe Mode را برای دستگاه هوشمند خود پیدا کرده و از آن ها استفاده لازم را ببرید.

سوکت،آداپتور و یا کابل شارژ خود را تعویض کنید راه دیگر تعمیر شارژر گوشی

در برخی مواقع مسائل مربوط به شارژ نشدن گوشی‌های هوشمند اندرویدی فقط مربوط به یکی از لوازم جانبی شارژ گوشی مانند آداپتور، کابل شارژ، و یا سوکت شارژ است و قطعا هیچ ارتباط خاصی به بخش سخت‌افزاری گوشی هوشمند ندارد. کابل شارژر گوشی شما شما می تواند که در یک نقطه خاص دارای قطعی شده باشد و همین قطه بودن باعث شود گوشی شما به درستی شارژ نشود و شما دلیل این شارژ نشدن را مشکلی در سخت افزار گوشی خود بدانید پس بهتر است که همیشه این مورد را هم مد نظر قرار دهید که سایر لوازم مربوط به شارژ را هم چک کنید، آداپتورتان می تواند که نیم‌سوز شده باشد و همین مسئله باعث شود گوشی به دستی شارژ دیافت نکند و یا اینکه سوکت شارژتان به درستی جریان را انتقال ندهد.

اگر به هر دلیلی هیچ قطعی با مشکلی در آداپتور ، کابل و یا سوکت ندیدید بهتر است که گوشی هوشمند خود را با یک کابل USB به کتمپیوتر وصل کنید این مورد باعث می شود که اطمینان پیدا کنید که مشکل از گوشی است و یا مشکل از جای دیگری می باشد. اگر گوشی شما به درستی توسط کامپیوتر شارژ شد اطمینان داشته باشید که مشکلی در سوکت،آداپتور و یا کابل شارژ می باشد و گوشی در این مواقع هیچ مشکل خاصی ندارد.

مطمئن شوید که هیچ مشکل نرم افزاری وجود ندارد 

یکی از مشکلات اصلی که در سیستم‌ عامل های اندروید موجود می باشد این می باشد که وقتی گوشی هوشمند خود را به شارژ متصل می کنید، آیکون شارژ شدن گوشی بعد از متصل شدن کابل شارژر برای شما نمایش داده نخوهاد شد. اکنون شما این توانایی را دارید که با نصب کردن برنامه Ampere  از این مسئله آگاهی پیدا کنید و به تعمیر شارژر گوشی بپردازید.

Ampere   به شما این امکان را خواهد داد که مشاهده کنید در گوشی هوشمندتان در حال حاضر چه اندازه شارژ موجود می باشد و یا اینکه تا چه اندازه عملیات تخلیه شارژ انجام می شود. پس در نتیجه هنگامی که گوشی هوشمند خود را به شارژر وصل می‌کنید، اگر وارد برنامه شوید، به شما اطلاع خواهد داد که گوشی هوشمند شما در حال حاضر شارژ شده است یا خیر؟!.

اگر به هر دلیلی این مورد هم شارژ باتری گوشی هوشمند شما را رد نمود، به طور قطعی به این معنا می باشد که گوشی شما با مشکلات جدی در قسمت نرم‌افزاری مواجه می‌باشد و می بایست که تا زمان عرضه بروزرسانی جدید منتظر باشید یادتان باشد که مشکلات نرم افزاری را شوخی نگیرید و سعی نکنید که خودتان دست به کار شده و این مشکلات را حل کنید این موارد را باید یک فرد متخصص حل کند.

یک روش دیگر برای بررسی کردن این موضوع وجود دارد و آنخاموش نمودن گوشی هوشمند و متصل کردن کابل شارژر است. هنگامی که کابل  شارژر مربوطه را در این حالت وارد دستگاه کردید، صفحه‌نمایش گوشی هوشمند شما یک انیمیشن شارژ شدن را نشان می‌دهد که در این حالت می توانید متوجه عملکرد صحیح شارژ دستگاه هوشمند خود خواهید شد.

تمیز نمودن پورت شارژر گوشی یکی دیگر از راه های تعمیر شارژر گوشی

یکی از قسمت های اصلی گوشی هوشمند که همیشه در معرض خطر و آسیب دیدگی قرار دارد، پورت شارژر گوشی شما می باشد. ذرات گردو غبار به سادگی وارد این قسمت شده و از اتصال برق به گوشی هوشمند جلوگیری می کند این مشکل را می توان در صورت تمیز نمودن پورت شارژر تا حدود زیادی حل کرد. پیش از هر چیز پورت شارژر گوشی هوشمند خود را کاملا بررسی کرده و اگر که متوجه وجود گرد و غبار در آن قسمت خاص شدید، سریعا آن قسمت را به خوبی تمیز نمایید. توجه کنید  که برای پاک نمودن پورت شارژر گوشی هوشمندتان می‌توانید که از یک سواب پنبه‌ای و یا حتی  گوش پاک‌کن استفاده نمایید، به این نکته مهم هم باید توجه داشته باشید که با دقت بالا و ظرافت خاصی باید این کار را انجام دهید  چرا که ممکن است به پورت شارژر آسیب وارد کرده و مشکلات بیشتری را به وجود آورید.

گوشی هایی که آب می خورند را به شکلی سریع خشک نمایید

اگر که به هر دلیلی گوشی شما به داخل آب سقوط کرده است، به هیچ وجه آن را به منبع برق وصل نکنید. پیش از هر چیز باید اطمینان حاصل کنید که اجزای درون دستگاه شما خشک مانده اند یا که خیس شده اند؟! سپس اقدام به شارژ نمودن گوشی کنید.

روش‌های مختلفی برای خشک نمودن گوشی هوشمند وجود دارد، به عنوان مثال می‌توانید به وسیله یک سشوار از فاصله نسبتا دور هوای گرم را به درون دستگاه خود وارد نمایید یا اینکه می توانید درون یک کاسه‌ی مقداری برنج قرار دهید تا رطوبت داخل دستگاه به طور کامل گرفته شود. با همه این موارد، قبل از اینکه گوشی خود را دوباره به شارژ متصل کنید، یک روز را صبر کنید

.

تعمیر شارژر گوشی تعمیر شارژر گوشی تعمیر شارژر گوشی تعمیر شارژر گوشی تعمیر شارژر گوشی تعمیر شارژر گوشی

 

 

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان