مرکز تماس 021 910 910 17

آشنایی با خطای اینترنتی

خیلی از پیام های خطای اینترنتی در سه زمینه پیکربندی مرورگر،صفحه وب سایت و متصل شدن به آی اس پی مربوط هستند ممکن است شما از وقوع این پیام ها جلوگیری کنید ولی آشنا شدن با مفهوم آن ها و آگاهی از دلیل آن ها و روش برطرف نمودن آن خطاها سبب شده مسیر حرکت شما در اینترنت هموار شود.در این مطلب از آشنایی با خطاهای اینترنتی صبحت خواهیم کرد.

خطای 503 Service Unavailable یکی از خطای اینترنتی است :

این خطای اینترنتی به شما اطلاع داده که سرویس درخواستی شما موجود نمی باشد ولی دلیل آن را هم مشخص نخواهد کرد این پیغام به دلایل گوناگونی مثل خاموش کردن سرویس دهنده سایت ، قطع شدن اتصال میان شما و سایت مورد نظرتان و یا مشکلی از طرف آی اس پی ظاهر خواهد شد.

اگر بعد از تلاش نمودن برای وارد شدن به هر سایتی این پیام را مشاهده کردید اشکال از طرف شما می باشد برای برطرف نمودن آن اول اتصال های فیزیکی را چک نموده و سیستم خود را خاموش و روشن نمایید اگر دوباره مشکل پابرجا بود باید با سرویس آی اس پی خود تماس حاصل فرمایید ولی اگر قادر به وصل شدن به سایت های دیگر بودید و فقط در زمان متصل شدن به یک سایت با این مساله روبرو شدید ممکن است مشکل از طرف شما نبوده و مربوط به آن سایت است.پس بهتر است یک مدتی صبر نموده تا اشکالی که رخ داده رفع گردد و بعد به آن سایت وارد شوید.

خطای Host Unavailable:

این خطای اینترنتی به این معنی بوده که آدرس سایت شما درست بوده اما به دلایلی میزبان در آن زمان در دسترس نمی باشد از دلایل آن می توان به وقتی اشاره نمود که مدیر شبکه ای برای اصلاح نمودن صفحه مورد نظرتان آن را غیر فعال نموده و یا از سایت خارج شده است مفهوم این خطا کمی مبهم بوده چون نمی توانیم صریح بگوییم که مشکل از در دسترس نبودن میزبان بوده یا وصل شدن اینترنت شما مشکل دارد.

برای حل این مشکل می توانید از دکمه های رفرش یا ریلود در روی مرورگرتان استفاده کنید ولی اگر مشکل حل نشد کمی صبر نموده و دوباره به سایت متصل شوید.

خطای The page cannot be displayed:

کسانی که از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند این پیغام را می شناسند و به دلایل گوناگونی ظاهر خواهد شد در زمان ظاهر شدن این پیام یک فهرست از راه حل ها را مشاهده می کنید از راه حل های آن شامل رفرش کردن بررسی نمودن آدرس سایت تایپ شده و بازبینی کردن اتصال های سخت افزاری و شناسایی تنظیمات می باشند.

همچنین گاهی اوقات مرورگر اینترنت اکسپلورر از شما پرسیده که آیا دستگاهتان از امنیت 128 بینی برخوردار بوده یا نه چون این قابلیت برای دسترسی داشتن به بعضی از وبسایت ها الزامی است.

خطای Your interactive session is no longer active:

بعضی اوقات به دلایل امنیتی برخی از وب سایت ها مدت زمانی که شما از آن سایت استفاده کرده اید را دنبال خواهند کرد و اگر در زمان مرور کردن سایت برای چند دقیقه بیکار شوید و از صفحه های بازشده استفاده ننمایید سایت شما را وادار نموده که به عقب برگردید و کار مرورکردن را از اول آغاز نمایید این کار یک خوبی داشته و آن این است که اگر سیستم خود را به حال خودش رها کنید و از بارگذاری سایت در مرورگر خود مطلع نباشید فرد دیگری قادر نبوده به اطلاعات شخصیتان دسترسی داشته باشد معمولا بانک های اینترنتی از این روش استفاده نموده و اگر شما به سایت متصل شوید و تا یک زمان مشخص از آن درخواست اطلاعاتی نکنید این پیام ظاهر شده و شما را مجبور به برگشتن به صفحه شروع کرده و دوباره باید کلمه عبور و کد کاربری را وارد کنید.

برای حل کردن این مشکل سعی کنید وقتی که کار شما با سایت پایان یافت آن را ببندید و از سایت خارج شده و هیچ وقت یک صفحه از سایت را باز نگه ندارید اگر اتصال اینترنت آن ها مشکل نداشت و صفحه سایت مورد نظر هم در دسترس بود ولی مرورگر شما به خوبی وظیفه خود را انجام ندارد ممکن است دلایل دیگری داشته و باید آن ها را رفع کنید.

 یکی دیگر از خطای اینترنتی ، خطای Cookie not read:

وبسایت ها معمولا از کوکی استفاده می نمایند کوکی ها بلوک های کوچکی از داده ها بوده که سرویس دهنده سایت در روی سیستم سرویس گیرنده ذخیره نموده تا مسیر فعالیت آنلاین شما را تعقیب کند اگر شما هم در تنظیم مرورگرخود کوکی ها را غیر فعال نمایید ممکن است پس از آن برخی از وب سایت ها به شما اجازه ورود نداده و شما باید ویژگی کوکی را فعال نمایید.

برای حل این مشکل در مرورگر اینترنت اکسپلورر این قابلیت را پیدا نموده و تنظیم های آن را عوض کنید اول به منوی تولز رفته و در قسمت Netscape Navigator به آسانی می توانید کوکی ها را فعال نمایید.

کمترین قیمت

یک هفته مهلت مرجوعی

یک سال گارانتی

پشتیبانی 24 ساعته

ارسال رایگان